PDA

View Full Version : Кой език най-много харесвате и кой не..



LovEsIckk
02-06-2012, 17:27
Аз изключително много мразя немската реч (както и датската и всички сродни) - Имам чувството,че тия хора не могат да се изкажат,сякаш им има нещо в устата или гърлото. Супер противно ми звучат тия езици. Някак си гнусно,изкуствено и насилено говорят.
За разлика от италианския и испанския, които обожавам. Учила съм 8 години испански, обаче тия хора толкова бързо и лесно се изказват,че нищо никога не мога да си преведа.. :D Също така много харесвам гръцката реч.. едно такова много топло и готино ми става , като чуя нещо на гръцки.

yakuza_
02-06-2012, 17:29
английски и испански ми допадат, 1вия вероятно защото разбирам кажи - речи какво ми говорят
не харесвам гърцки, турски, сръбски и разни арабски/китайски лайна

EinGutesKind
02-06-2012, 17:31
На първо място по любимост ми е немския <3333 след него английски, френски и испански .... за другите нямам наблюдения, руския го мразя :lol:

LovEsIckk
02-06-2012, 17:33
Няма ли фенове на македонския език или по-точно на югозападния ни диалект
ахаххаа

EinGutesKind
02-06-2012, 17:35
Защо, да не учиш диалектология :D ако имаш затруднения, казвай, имам 6 :razz:

NightGuardian
02-06-2012, 17:37
английския ми е най-любим , най-мразя руски и турски.

LovEsIckk
02-06-2012, 17:38
нямам такива гомнотии все още,догодина сигурно
взех си всичкОТО изпит с 5 и 6 8)

daq96
02-06-2012, 17:42
Ами английски, немски... Френски, испански, италиански, португалски и техни сродни ми звучат едно много хубаво... Общо взето харесват ми повечето от Европейските езици...

NightGuardian
02-06-2012, 17:53
btw мразя английски с британски акцент.

yakuza_
02-06-2012, 17:55
btw мразя английски с британски акцент.

на мен пък ми е много смешен :lol:

Oy7ofCon7roL
02-06-2012, 17:56
btw мразя английски с британски акцент.

Че тва е най-Якия език

ShtrudeL
02-06-2012, 17:59
Този, който се намира в устата харесвам най-ного. ^^

Сиромахкиня
02-06-2012, 17:59
английски с британски акцент фтв
харесвам и немски, френски, руски и чешки
испански не харесвам изобщо, както и разни дръпнати езици


едит: сега видях, че не е само за чужди

значи добавям и български

IWannaBeSedated
02-06-2012, 18:08
Харесвам немски, испански, италиански и повечето азиатски. (в смисъл корейски, японски и т.н.)
Дразнят ме турски и гръцки. Забравих и унгарския :x
А английския с британски акцент ми е смешен. :D

NightGuardian
02-06-2012, 18:10
английски с британски акцент фтв


bitch please

http://www.youtube.com/watch?v=JglWZ-wC3Vk

Oy7ofCon7roL
02-06-2012, 18:14
bitch please

http://www.youtube.com/watch?v=JglWZ-wC3Vk

Възбудих се само докато я слушам тая Шер

NightGuardian
02-06-2012, 18:18
а аз и бих дал няколко подсечки за "backstage"

PainMonopoly
02-06-2012, 18:20
Хубава тема!

Най-якият език евър е испанският. Като звучене е просто съвършен, получавам душевен оргазъм като го слушам. :D Японският също е як.

Колкото до езиците, които ме дразнят, преди доста езици ме дразнеха, но сега значително по-малко. Полският е доста дразнещ като звучене, а циганския и турския са естествено доста гнусни. С другите съм ок, всеки език който не знам ми е интересен. :D

NaOH
02-06-2012, 18:38
Испански, японски, английски и финландски са ми любимите откъм звучене.
Дразни ме немския, защото е прекалено груб и немелодичен.
Дразни ме френския и италианския, защото са педерастки.
За другите нямам мнение.

Claymore
02-06-2012, 18:56
гръцки, сръбски, италиански - фаворити
английски - неутрален
испанския - не
немски - уча, но дори когато говоря на някой на немски се чувствам сякаш псувам, както и обратното - ако ми говорят на немски се чувствам псувана ;D

princo90
02-06-2012, 19:20
Британския английски и книжовния немски (Hochdeutsch) най ми харесват като звучене. Може би защото точно тях уча и съм им свикнал... Американския английски не ми харесва заради непрекъснатото "р", което изговарят, дори и на края на думата да е, нещо, което не присъства в британския.
Също не понасям руски и френски...

scar.ss
02-06-2012, 19:22
уча немски и естествено съм пристрастна. обожавам езика. даже от преди да започна да го уча ми харесваше именно затова, че е по-груб от останалите. а представете си какво стана като го почнах- любов от първа буква :D:D:D

иначе не мога да кажа кой език не ми харесва, тъй като всичко идва от това да му свикнеш. започвам да намразвам английския, тъй като четенето е много смотано- няма твърди правила, пък и трябва да си кривя езика на 89753 страни докато кажа нещо.

psychopath
02-06-2012, 19:23
мен пък ме дразни американския английски :)
друго е некъв краен британски акцент (кокни примерно мъррр или шотландски)

мразя турски, гръцки, секаква азиатска гад и подчовешка измет :D

PainMonopoly
02-06-2012, 19:39
С немския имам доста сложна връзка. :D По принцип винаги ме е отвращавал като груб език, ставащ само за команди и караници. По едно време обаче започнах да слушам фашистка музика. :D Като започнах да го уча сериозно му се кефех изключително много. Но когато дойдох в Германия и чух как говорят ми замина всякаква любов към него. Сега го считам просто за език. И им се чудя как успяват да изговорят такива невъзможни съчетания от звуци.

Иначе британския английски ми навява по-скоро кофти асоциации и не ме кефи. Стандартния американски (примерно произнасян от учител по литература - американец) ми харесва много повече.

ledenakrasota
02-06-2012, 20:35
Обожавам френски и испански.
Първият е поезия, а вторият е музика за душата.

Сиромахкиня
02-07-2012, 10:02
мен пък ме дразни американския английски :)
друго е некъв краен британски акцент (кокни примерно мъррр или шотландски)


а да, забравих да кажа, че шотландския акцент ми е доста противен
звучи супер неадекватно, все едно не знаят как работи интонацията

ledenakrasota
02-07-2012, 10:27
а да, забравих да кажа, че шотландския акцент ми е доста противен
звучи супер неадекватно, все едно не знаят как работи интонацията

А чували ли сте гражданин на Уелс как говори? :D

Monnie
02-07-2012, 13:03
Обожавам испанския език! Харесвам и английския и руския.
Не харесвам немския..

scar.ss
02-07-2012, 14:36
британския акцент- няма спор. големи сладури са като говорят :D

psychopath
02-07-2012, 14:43
от британски до британски има огромна разлика :Д
ше накарам моя човек да влезе да ви обясни подробно, той е спец в тва отношение


ПС- аз пък обичам свирките...кво пра'им са?

Glamour92
02-07-2012, 14:44
езика на тялото ^___^ няма по-достоверен източник на информация от него

starburst
02-07-2012, 15:01
английски и френски

мразя турски, гръцки (лол не знам как се учи тва нещо) и арабски

Miichelle
02-07-2012, 17:17
Английски с британски акцент, номномном :3 Френския ми е малко лигав, но ще го уча, няма бегане. Всички езици, които се говорят по Скандинавския ме дразнят и кефат по някакъв особен начин. Гръцки обичам. Японски, китайски, корейски и etc. ме дразнят супер много, сякаш някой ти крещи през цялото време...

BrainlessROCKBABY
02-07-2012, 17:45
както се бе изразил един мой познат - "немският звучи като отвратителна смесица между храчене и котка, плюеща топки с косми" ;D и напълно го подкрепям
енглиш фтв

PainMonopoly
02-08-2012, 07:29
Като сме тръгнали със сравненията, френският звучи като педал който бива изнасилен от кококшка.
:D

ledenakrasota
02-08-2012, 07:32
Като сме тръгнали със сравненията, френският звучи като педал който бива изнасилен от кококшка.
:D

:shock: В теб няма никакъв усет към изящното и красотата. Френският е поезия! :-)

flawless_
02-08-2012, 08:02
Латинският е най-хубав. Жалко че е мъртъв език. Немският е гаден. британски английски също харесвам

jumpin
02-08-2012, 08:15
Няма по-хубав език от българския .. Може би е,един от най-литературните и мелодични езици.British English също ме кефи много,както и френският.Най-много мразя немския.По-груб,немелодичен,шъшкащ и грозно звучащ език няма просто .. Като си говорят германци,имам чувството,че се псуват.Гръцкият,също не ми е един от най-любимите(те пък съскат като змии). :)

flawless_
02-08-2012, 08:29
Няма по-хубав език от българския .. Може би е,един от най-литературните и мелодични езици.

глупости. .....

jumpin
02-08-2012, 08:41
глупости. .....
Не викай само глупости,ами се обоснови,защо са глупости и кажи кой е по-хубав език от българския според теб .. А не като примат,да ми отговаряш глупости. :)

Glamour92
02-08-2012, 09:18
Най-много мразя немския.По-груб,немелодичен,шъшкащ и грозно звучащ език няма просто .. Като си говорят германци,имам чувството,че се псуват.:)

Що,бе-"Иш лиибе диш",изревано от някой мощен немец на лунна светлина не ти ли звучи красиво?

jumpin
02-08-2012, 09:21
Що,бе-"Иш лиибе диш",изревано от някой мощен немец на лунна светлина не ти ли звучи красиво?
Още малко му остава и ще ме трогне ..

nIkEnCeTy_bE
02-08-2012, 09:24
Немски, испански, британският акцент мале, гръцки.

LadyDi
02-08-2012, 09:26
Аз много харесвам италианския.
Не обичам как звучи турския и тия азиатските - китайски, митайски, много са ми смотани.

ScarlettS
02-08-2012, 09:42
Очаквах още повече негативни коментари за немския - той по принцип е известен като език с гадно звучене, но на мен ми харесва. Пък и го уча. Мен ме дразнят френския и испанския, но може и да е защото като цяло държавите не ми допадат. Преди ме дразнеше руския най-много, но вече не. Другите предполагам са ми безразлични.

NightGuardian
02-08-2012, 10:01
английския е най-благозвучен за мен. Определени негра като почнат и боговете мълчат.

psychopath
02-08-2012, 10:55
мен ме кефят освен яките акценти на английския (британски, австралийски) и:
-хърватски
-жабарски ('талиански)
-шведски и фински

princo90
02-08-2012, 11:13
Няма по-хубав език от българския .. Може би е,един от най-литературните и мелодични езици.British English също ме кефи много,както и френският.Най-много мразя немския.По-груб,немелодичен,шъшкащ и грозно звучащ език няма просто .. Като си говорят германци,имам чувството,че се псуват.Гръцкият,също не ми е един от най-любимите(те пък съскат като змии). :)

Не знам как оценявате, че немският е много груб и немелодичен, след като славянските езици (включително и българския) по никакъв начин не са по-меки или по-мелодични. Във всеки случай българският има по-твърдо звучене от немския, но си е нашият майчин език и не ни прави впечатление. Просто не можем да се чуем отстрани и да направим обективна оценка. Като питаш някой немец пък, кой език му звучи най-твърд и натъртен, казва руски.

А за тези, които си мислят, че немския е като речите на Хитлер: ами то на който и език да крещиш с всичка сила като обезумял и да натъртваш на всяко "р", за да се разбира по-добре, ще звучи неприятно и грубо.

Glamour92
02-08-2012, 11:31
^за по-мелодични не знам,ама че са по-меки от останалите не може да спориш! На никой друг език не можеш да кажеш "Ази съм ут дал'ьеко и гуворьъ мйеко "
пък по темата-сега се сетих,че испанския наистина ме радва! българския книжовен-също

psychopath
02-08-2012, 11:57
Руския език твърд?! хахаха

Glamour, мислиш, че само българският има диалекти ли? :О (ясно е, че не го мислиш, но прозвуча адски тъпо)

Glamour92
02-08-2012, 12:02
не,не мисля,че само ние имаме диалекти...просто прочетох горната тъпотия и реших да изръся нещо просташко от по-висше ниво xDD

psychopath
02-08-2012, 12:08
Ами в тоя ред на мисли...
В Белград и Загреб...съм разбирал местните много по-лесно, отколкото в някои краища на България : pokerface:
В смисъл сериозно!!! : |||

jumpin
02-08-2012, 12:32
Не знам как оценявате, че немския е много груп и немелодичен, след като славянските езици (включително и българския) по никакъв начин не са по-меки или по-мелодични. Във всеки случай българския има по-твърдо звучене от немския, но си е нашият майчин език и не ни прави впечатление. Просто не можем да се чуем от страни и да направим обективна оценка. Като питаш някой немец пък кой език му звучи най-твърд и натъртен, казва руски.

А за тези, който си мислят, че немския е като речите на Хитлер: ами то на който и език да крещиш с всичка сила като обезумял и да натъртваш на всяко "р", за да се разбира по-добре, ще звучи неприятно и грубо.
Да кажеш,че българският език е немелодичен и груб е най-голямата простотия,която скоро съм чел.Ти правиш ли разлика, примерно между любов и либен или "Аз те обичам." и "Их лиибе дих." ? Трябва ли да споменавам,че българските народни песни имат тактове,които се ценят по цял свят,а ти къде си чул немски народни песни да се славят с това? Ти знаеш ли,че на световни състезания по народно пеене,състезателите от другите страни се молят българи да не участват?Руският бил твърд език :razz: :razz: :razz: Те германците и да не крещят,пак звучи грубо,ако не си гледал немски филми?!

princo90
02-08-2012, 13:23
Да кажеш,че българският език е немелодичен и груб е най-голямата простотия,която скоро съм чел.Ти правиш ли разлика, примерно между любов и либен или "Аз те обичам." и "Их лиибе дих." ? Трябва ли да споменавам,че българските народни песни имат тактове,които се ценят по цял свят,а ти къде си чул немски народни песни да се славят с това? Ти знаеш ли,че на световни състезания по народно пеене,състезателите от другите страни се молят българи да не участват?Руският бил твърд език :razz: :razz: :razz: Те германците и да не крещят,пак свучи грубо,ако не си гледал немски филми?!

Eйй, едва ли не ме изкарахте най-големия отрицател и хулител на родното... :) На мен лично не ми звучи нито българският, нито руският немелодично. Опитвам се да се поставя на мястото на един немец или англичанин, който със същата сила като вас би казал за нашите езици, че им звучат грубо, поради факта, че са доста по-различни като звучене от тяхните, германските. И че, ако се погледнем отстрани, наистина българският далеч не е от най-меките езици.

А с културното си наследство всяка страна е горда и няма сравнение. Народните ни песни са уникални по своя характер, но да не забравяме и за великите немски писатели, композитори, философи, които дори нямат нужда от изборяване. Ето, в "Одата на радостта" и химн на обединена Европа се пее на немски.

PainMonopoly
02-08-2012, 14:06
:shock: В теб няма никакъв усет към изящното и красотата. Френският е поезия! :-)

Точно това е проблемът. Във френския хората виждат изкуство и поезия, докато аз намирам тези неща за гей. :D

Иначе в момента го уча и лека полека и него започвам да го възприемам като "просто език".

PainMonopoly
02-08-2012, 14:10
Ами в тоя ред на мисли...
В Белград и Загреб...съм разбирал местните много по-лесно, отколкото в някои краища на България : pokerface:
В смисъл сериозно!!! : |||

Един приятел, който е от София, си говори със сърбите на български. Аз си говоря с тях на английски. Не им разбирам грам, нито пък те на мен.

jumpin
02-08-2012, 14:51
Eйй, едва ли не ме изкарахте най-големия отрицател и хулител на родното... :) На мен лично не ми звучи нито българският, нито руският немелодично. Опитвам се да се поставя на мястото на един немец или англичанин, който със същата сила като вас би казал за нашите езици, че им звучат грубо, поради факта, че са доста по-различни като звучене от тяхните, германските. И че, ако се погледнем отстрани, наистина българският далеч не е от най-меките езици.

А с културното си наследство всяка страна е горда и няма сравнение. Народните ни песни са уникални по своя характер, но да не забравяме и за великите немски писатели, композитори, философи, които дори нямат нужда от изборяване. Ето, в "Одата на радостта" и химн на обединена Европа се пее на немски.
Пак половината ти пост е повторение от миналия .. Ти чувал ли си изобщо,как германец или англичанин се опитва да говори на български?Явно не си,защото им идва много мек нашия език.Викаш ми,ако се поставям на мястото на германците,ако,ако,ако много акота станаха.Твойта работа е на теория.Аз ти казвам как стоят нещата на практика.Твой проблем си е вече,дали приемаш истината или не .. Аз ти давам пример с народните песни,защото ти ми казваш,че нашият език бил немелодичен .. той човека изби на писатели,философи и композитори. :razz: :razz:

psychopath
02-08-2012, 15:16
Един приятел, който е от София, си говори със сърбите на български. Аз си говоря с тях на английски. Не им разбирам грам, нито пък те на мен.Аз ги разбирам : )
Да, бягат ми някои думи, ама като вкараш pokerface и ти обясняват :D

PainMonopoly
02-08-2012, 15:29
Пак половината ти пост е повторение от миналия .. Ти чувал ли си изобщо,как германец или англичанин се опитва да говори на български?Явно не си,защото им идва много мек нашия език.Викаш ми,ако се поставям на мястото на германците,ако,ако,ако много акота станаха.Твойта работа е на теория.Аз ти казвам как стоят нещата на практика.Твой проблем си е вече,дали приемаш истината или не .. Аз ти давам пример с народните песни,защото ти ми казваш,че нашият език бил немелодичен .. той човека изби на писатели,философи и композитори. :razz: :razz:

Прекалено разпалено се изкарваш по въпрос по който няма как да имаш обективно мнение. Пък и е странно човек да става толкова емоционален точно за това.

Аз лично съм ужасно любопитен как звучи българския в ушите на чужденците и дори съм питал такива как звучи. Всички казват, разбира се, че звучи хубаво и че звучи като руски. Мен ме съмнява на всички да им харесва, сигурно го казват от куртоазия. Но не е това важното. Важното е, че сигурно никога няма да мога да се поставя на мястото на чужденец и да видя как възприема звученето на езикът ни, граматиката му, дали му е труден ако го учи и т.н.

Това е нормално обаче, защото човек възприема родния си език по коренно различен начин от чуждите и няма как да бъде сигурен дали е мек или твърд, благозвучен или грозен, корав или гей.

Това се опита да ти обясни и човека, с който спориш, който не изказа твърди твърдения, а по-скоро educated guess. Защото чуждите езици сръбски, чешки и полски наистина звучат ужасно твърдо, може би по-твърдо и от немския. Факт. Българския като славянски може би звучи като тях. Но може и да звучи като руски, който е доволно гей. Вероятно е нещо по средата, но няма как да знаем.

PainMonopoly
02-08-2012, 15:33
Аз ги разбирам : )
Да, бягат ми някои думи, ама като вкараш pokerface и ти обясняват :D

Е явно на софиянци ви се отдава сръбския. :D

jumpin
02-08-2012, 15:40
Прекалено разпалено се изкарваш по въпрос по който няма как да имаш обективно мнение. Пък и е странно човек да става толкова емоционален точно за това.

Аз лично съм ужасно любопитен как звучи българския в ушите на чужденците и дори съм питал такива как звучи. Всички казват, разбира се, че звучи хубаво и че звучи като руски. Мен ме съмнява на всички да им харесва, сигурно го казват от куртоазия. Но не е това важното. Важното е, че сигурно никога няма да мога да се поставя на мястото на чужденец и да видя как възприема звученето на езикът ни, граматиката му, дали му е труден ако го учи и т.н.

Това е нормално обаче, защото човек възприема родния си език по коренно различен начин от чуждите и няма как да бъде сигурен дали е мек или твърд, благозвучен или грозен, корав или гей.

Това се опита да ти обясни и човека, с който спориш, който не изказа твърди твърдения, а по-скоро educated guess. Защото чуждите езици сръбски, чешки и полски наистина звучат ужасно твърдо, може би по-твърдо и от немския. Факт. Българския като славянски може би звучи като тях. Но може и да звучи като руски, който е доволно гей. Вероятно е нещо по средата, но няма как да знаем.
Само наличието на букви,като ю,я,ь,й правят езика ни много по-мек от швабския ..

flawless_
02-08-2012, 15:41
Мек не значи благозвучен

PainMonopoly
02-08-2012, 15:53
Само наличието на букви,като ю,я,ь,й правят езика ни много по-мек от швабския .. Всички изброени ги има и в немския: Jugend, Jahr, Tja, Joghurt. Явно това не е критерий.

Или пък просто немския не е толкова твърд колкото го изкарвате. Разбирам ви защо мислите така, и аз си го мислех едно време, когато бях слушал само речи на Хитлер. :D

Сега като го слушам всеки ден и го слушам и изговарян от жени с лигав тон го намирам за странно, дори невъзможно съчтание между лигня и каруцарщина, комбиниран с немислима акробатика на езика и гърлото. :D

sashko705
02-08-2012, 16:02
мразя испанския шибан език... английския ме кефи и френския също :D

kayns
02-08-2012, 16:08
Прави ми впечатление, че турският език не е много харесван в тази тема(де да беше само тази тема :P). При това повечето хора, които го плюят и го наричат "азиатска измет"(цитирам по спомен) най-вероятно могат само да псуват на турски :D.Мисля, че не можеш да си вадиш генерални заключения за даден език, ако си го чувал няколко пъти на улицата, и то от съмнителни индивиди или пък във филми;субективно е.
Моите любими езици(освен майчиния ми и българския, разбира се) са английски и руски, най-вероятно защото съм ги изучавал най-дълго :)

Сиромахкиня
02-08-2012, 16:18
Турският в азиатската част звучи лигаво и мазно.
Турският в европейската част е мааалко по-твърд, но пак е неприятен.


//, драго

ledenakrasota
02-08-2012, 17:14
докато аз намирам тези неща за гей. :D



Значи след като го говориш, си гей, така ли? :?

PainMonopoly
02-08-2012, 17:37
Значи след като го говориш, си гей, така ли? :?http://i1.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/004/592/my-brain-is-full-of-fuck.jpg

flawless_
02-08-2012, 17:45
Има предвид че самият език така звучи. Не Му опонирай. Той е велик :)

Glamour92
02-08-2012, 17:48
^драсни сега една ода и за него
А испански как искам да проговоря някой ден ...

ledenakrasota
02-08-2012, 17:49
Шегувах се! :?

flawless_
02-08-2012, 17:54
^драсни сега една ода и за него
А испански как искам да проговоря някой ден ...

Писала съм колко оди за Него, и още ще пиша. Боговете трябва да бъдат почитани. ако ти се четат мои произведения виж темата ми в "Политика"...

ohluv
02-08-2012, 18:58
http://www.youtube.com/watch?v=5FFRoYhTJQQ&feature=share oi scoti

шотландският и ирландският ми звучат най-яко от всички други езици :D

ПП:Извън темата и специално за швабишен
Mark Twain said:
It takes a week to learn English.
It takes a month to learn French.
And German will take the rest of your life.

Richard porson :Life is too short to learn German

psychopath
02-08-2012, 19:22
Е явно на софиянци ви се отдава сръбския. :D

88 druze! :D:D

marble
02-08-2012, 19:34
btw мразя английски с британски акцент.

Wha... : о
Това ми е най-любимия акцент.
Освен английския, харесвам и френски. Звучи много хубаво.
Немският не ми харесва изобщо. Дори да ми говорят мили неща, ми звучи сякаш ми секарат.

NomNomNom
02-08-2012, 19:34
Харесвам езика на приятеля ми.

trabi_bs
02-08-2012, 19:42
езика на тялото

kibagirl
02-08-2012, 20:02
Английския е неутрален за мен, Просто защото го уча.
Много обичам испански и японски (други азиатски не харесвам)
Мразя Турски и всякакви арабски глупости.

hailey369
03-17-2012, 08:50
Мразя немския,звучи все едно посточнно те хокат за нещо :D
Харесвам руски&френски.
Мразя индийския&турския и изобщо всякакви други arabian shit .. :/

А иначе британския акцент адски много го харесвам,както и австралийския .. :D

Andriana2001
02-01-2022, 12:37
Виждам, че темичката е доста стара, но днес попаднах на нея и определено няма как да не коментирам. Много харесвам немския език, може ми единствения, който харесвам, разбира се ако става въпрос за чужд език. Езика, който мразя е френския, пълна скръб е за мен, не го харесвам. За другите езици бих казала, че нямам конкретно мнение.