PDA

View Full Version : "Разчупване На Лед..."



DeAngelle
02-06-2012, 19:29
Здравейте! Темата е много сериозна и се надявам на полезни идеи от хора с опит.Става въпрос за един проект ,в който ще посетим дом за сираци.Децата са малки -до 10 години и ми трябват идеи ,по който начин ще им стане интересно да се представят ,за да ,,разчупим леда''. Моля предложете нещо-било то игра от детството или каквото и да е друго.Благодаря

DisappointedDreamer
02-07-2012, 09:14
Най-лесно се печели интереса и доверието на дете, пък и на човек въобще, когато имате нещо сходно. Пусни някоя детска песничка от твоето детство, играйте на някоя игра, на която и ти си играела като дете - било то криеница, стражари и апаши и т.н, разкачи някоя приказка, покажи им някоя играчка.

BrainlessROCKBABY
02-07-2012, 13:45
Зависи колко са мънички ;д Преди Коледа ходихме с Interact - трогнаха ме тези фъстъци. Повечето бяха доста отворени и освободени в общуването и веднага ни "нападнаха". ;дд Питай ги какво искате да правите.

Steady
02-07-2012, 20:09
Тъй като майка ми работи в такъв дом, мога от лични наблюдения да кажа, че децата там са изключително отворени към външни лица и много дружелюбни. Особено малките, буквално се нахвърлят на теб, за да ти се радват. Не е нужно да правиш нещо голямо, за да разчупиш леда; както казаха по-горе някоя приказка/история или най-обикновена игра може да свърши чудесна работа.