PDA

View Full Version : Когато нараниш някого.



musicinmyveins
02-06-2012, 20:11
Не искам да разказвам цялата история нито ми се обсъжда конкретно събитие.Хипотетично - Момиче твърди,че те обича и те убеждава,че е влюбена в теб.Ти също имаш чувства към нея,но заради някакви обстоятелства я нараняваш и не можеш да оправиш нещата или по-точно да върнеш времето.Въпросния младеж я оставя или се опитва да е с нея?

п.п въпросът ми е някак отправен повече към момичетата.Ако момче ви нарани,а го обичате и знаете,че той ви цени ще искате ли да сте с него или ще предпочетете да се махне за да се опитате да го преживеете.

SisiStrange
02-06-2012, 20:14
Зависи колко и как ме е наранил. Попринцип лесно прощавам, но много трудно забравям.

francyzoi4ety
02-06-2012, 20:15
Като чета коментара ти,все едно виждам някакъв период от моя живот.Аз също бях наранявана и лъгана от страна на момчето, с което бях,но той изпитваше толкова силна обич и то наистина силна,за да го казвам значи съм го изпитала и усетила.Аз реших да се разделим,разделихме се след няма и 5 месеца(сега) аз умирам за него и не мога да си представя как не съм го оценила по-рано,и всичко давам да се върне при мен,но шанса е само веднъж..

TheBeliever
02-06-2012, 20:18
Зависи колко и как ме е наранил. Попринцип лесно прощавам, но много трудно забравям.

Мдам, с тази разлика, че не прощавам лесно. Всичко зависи от конкретната грешка на младежа и колко ме е заболяло от нея. Както и от причините, вследствие на които се е стигнало до там.

Общо взето има много "зависи" в такава ситуация. Няма как да се даде обективен отговор.

musicinmyveins
02-07-2012, 08:49
Ми да кажем,че постъпката не е сериозна (и по-скоро неволна) ,но момичето е било много наранено.Просто искам да знам кое би било по-добре за нея,защото в момента ми е важно тя да е добре.

ledenakrasota
02-07-2012, 09:00
Всичко е много относително. Когато обичаш някого, го приемаш такъв какъвто е. Прощаваш му, въпреки безбройните рани, които ти е нанасял. Има опасност да се самозабравиш и да пренебрегнеш себе си. Да станеш изтривалка с една дума. :)
Тогава става много лошо и в повечето случаи, нещата винаги са размътени, един омагьосан кръг.

Винаги и двете страни имат вина. Едната, че позволява, а другата, че наранява. Често несъзнателно сам ставаш причина за нанесените ти рани. Ти позволяваш да те правят на нищо, тогава защо се оплакваш? Ако осъзнаеш това на време, нещата могат и да се променят.

Моята грешка беше, че винаги съм била 100 процентова. Тогава те приемат за даденост. В едва връзка всеки трябва да си спазва ролята и да има своите задачи, а не единият да е активният, а другият пасивният. :)

ShtrudeL
02-07-2012, 09:16
Ще остана с него естествено. (Aко сме щастливи и нищо друго не ни пречи) Но ако продължава да ме наранява...
foreveralone.jpg

Starless
02-07-2012, 09:31
Всеки заслужава втори шанс, предполагам, че ще го преглътна.. ако наистина искам да бъда с това момче. Ако му стане навик, това вече е друг въпрос..

ivcheto0o
02-07-2012, 11:45
Зависи колко ме е наранил.Но предполагам,че щом го обичам бих му простила.

musicinmyveins
02-07-2012, 20:12
Ок мерси за отговорите.Ако има още някой с отговор нека заповяда ;)

missmee
02-07-2012, 22:46
Малко са нещата, заради които не бих направила компромис в една връзка, ако разбира се искам да бъда с дадено момче достатъчно. Едно от тези неща е изневярата, независимо под каква форма, дори и да е просто целувка, дори и да е неволно, няма никакво значение. Веднъж предаде ли ме - край. Особено ако обичам това момче, след такова нещо мисля, че дори и да искам няма да мога да му простя, защото няма да му имам никакво доверие оттам нататък. Така, че много добре си помисли каква е тази постъпка, дори и неволна, защото в повечето случаи имаш само един шанс и загубиш ли доверието на даден човек всичко се разпада.

AaaareS
02-07-2012, 22:51
няма кво да ти кажа освен, че ще е по-лесно да не нараняваш :) оценявай човека до себе си... особедно ако любовта му към теб е безусловна :) няма какво повече да искаш...

SmilezZz
02-08-2012, 13:31
Изпитвала съм това чувство. И да , продължавах да искам да съм с него , макар да ме нараняваше доста.. Но до деня , в който осъзнах, че имам достойнство и спрях. В крайна сметка сега осъзнавам, че е било грешка и без него е в пъти по - добре.

Ако обичаш даден човек - не би го наранил, каквито и да са тия обстоятелства - щом държиш на нея , надали искаш да се почувства гадно и наранено..

musicinmyveins
02-08-2012, 13:46
Не!Не съм изневерил.И не постъпката ми не я засягаше пряко,но тя го прие много присърце.По това,което казахте изглежда,че трябва да остана до нея.Да,но няма да го направя заради следното "Малко са нещата, заради които не бих направила компромис в една връзка, ако разбира се искам да бъда с дадено момче достатъчно." Явно не е достатъчно силно както си говореше и май са си само оправдания това с нараняването...

Glamour92
02-08-2012, 14:13
Ако наистина имам чувства към него и играя някаква важна роля в живота му-оставам и никоя висша сила не би могла да ме накара да му се сърдя задълго,колкото и дълбоко да ме е наранил ...
Излишно е да казвам,че ако е регулярно повтаряща се ситуация,нещата добиват съвсем друг смисъл

baby_love_you
02-08-2012, 15:55
Ако чувствата са силни, оставам въпреки болката :) Мен лично едно момче ме нараняваше и продължава да ме наранява, но въпреки това винаги се връщам при него. Просто чувството е по-силно от мен...

musicinmyveins
02-08-2012, 19:58
Да,но очевидно аз съм повярвал на лъжите и`.Откакто станаха тия работи то е едно масово повтаряне как не съществувам и едва ли не любовта се е изпарила и в момента няма никви чувства.Еми ок.Аз тия фалшивите любовчийки най ги обичам !

Glamour92
02-08-2012, 20:35
^е,може да не лъже момичето
Остави я засега намира,щом това иска-в противен случай ти също ще се почувстваш наранен от непрестанното натякване,че вече не чувства нищо към теб.Прекарайте известно време разделени,после я потърси отново,ако тя не го направи.В случай,че отново се държи резервирано,просто приеми,че всичко е свършило и си тръгни окончателно

musicinmyveins
02-09-2012, 07:53
Едва ли ще я търся отново.Аз не знам к'ви са тия чувства дет се изпаряват за няма и 10 дена :D .Много любов,много нещо и изведнъж сгафиш и айдеееее GAME OVER.На мене ми минава бързо особено като ми се повтаря колко съм ненужен.Жалкото е,че аз не се бутам (Никога не съм ходил и надали ше тръгна по гъза на момиче.Мразя лигли дето очакват да лазиш докато си с тях) дори не показвам интерес и тя продължава да си ги говори как няма нищо всичко е изчезнало.Най-странното е,че не ми го казва в очите ами покрай приятелки,приятели.Се едно сама се убеждава,че съм никой.

fenkaaa
02-09-2012, 17:29
Зависи как и с какво ме е наранил,ако не е кой знае какво,ще го простя.. все пак винаги трябва да има компромиси в една връзка и понякога се налага да прощаваш :)