PDA

View Full Version : Вече не е същото...



ROFLMAOOO
02-06-2012, 21:13
Здравейте...

Пристъпвам направо към проблема, тъй като изобщо не ми е на кеф да пускам някакви лафчета като за начало. Имам си приятелка, но сякаш чувствата ми към нея вече не са същите... Сякаш това се засили, от както почна да ми повтаря, че не съм я обичал вече, че не съм имал време за нея, а всъщност правя всичко за нея, време имам постоянно, изобщо съм готов на всичко за нея. Тя сякаш не го оценява и това ме наранява страшно много, когато ми го каже. Като я видя и отново започвам да я обиквам така силно, но разделим ли се и започвам да си мисля съвсем други неща...

Мисля, че имам нужда от нещо различно, нещо ново. Онзи ден бях на едно събиране с приятели от класа и имаше едно момиче, което беше също на събиране с приятелки на маса до нас. Беше ми много симпатична, а тя не престана да ме гледа цяла вечер. Станех ли да се позабавлявам малко (да танцувам), и тя ставаше и все пред мен заставаше, цяла вечер така. По-късно вечерта, отидохме на дискотека, те също бяха там. Дойде до масата ни, докато останалите отидоха да танцуват и си даде наздравица с мен и след това ме дръпна за ръката и поиска да танцуваме. Знаех, чегрешно постъпвам, но не знаех какво да направя и отидох с нея... Танцувахме, по едно време започна и да ме прегръща през раменете, през кръста и аз започнах да се дърпам, защото не беше правилно, спрямо приятелката ми, но цялата вечер мина така. Каза ми името си и ме попита за моето. След това те си тръгнаха и тя ме прегърна и ми каза довиждане.

Опитвам се да забравя всичко, което стана, но днес видях, че ми е поискала приятелсво във фейсбук, но не съм го приел още. Чувствам се ужасно и не знам какво да правя. Просто не съм сигурен в чуствата си. По-точно бях сигурен, докато тя не започна да ми натяква всеки ден, че не съм я обичал и не съм и обръщал внимание, а съм бягал от часове заради нея, намирал съм време, подарявал съм и подаръци, за да разбере колко е ценна за мен, но просто нещата не са така цветущи. Както казах, мисля, че имам нужда от ново предизвикателство, нова връзка или нещо подобно, дори и сам да съм, мисля, че е по-добре. Сякаш двамата се измъчваме, а това момиче онази вечер ми завъртя главата направо. Дано да не бъда опрекван, но съм тотално наврян в дупка в момента и не знам как да подходя. Дано да го прочетете цялото и ме посъветвате. Мерси! Поздрави! :) На 17 съм, ако има значение.

Godzilla
02-07-2012, 07:53
От колко време сте с твоята приятелка?

Нормално е една връзка да се изчерпа през първите 3-6 месеца и да влезе в рутина, в която да почнат да се появяват дразнещи и неприятни неща, които не си виждал в началото. Тогава се разбира дали хората са един за друг или не чак толкова. Само от тях зависи вече дали ще се откажат още тогава или след време.

Какъв съвет искаш? Как да оправиш сегашната си връзка или как да я прекратиш и да влезеш в нова?

betty-dimitrova
02-07-2012, 09:56
Щом се замисляш, че без нея ще си по-добре значи няма какво повече да умуваш... Явно връзката ви се е изчерпала и искаш нещо ново.. Щом е така недей да заблуждаваш себе си и приятелката си.

ObreCheNa
02-07-2012, 10:07
Ако сте от много време заедно е напълно нормално да имаш такива моменти, в които да искаш някакво ново предизвикателство или разнообразие. Ако питаш мен, щом до преди приятелката ти да започне с натякваниците, че не я обичаш си я обичал, значи и сега е така.. няма как просто за месец или два, или заради едно натякване да спреш да обичаш някого.. С това тя те наранява и затова се чувстваш обаркан. Възможно най-скоро я хвани и поговорете за този проблем, обясни й това, което обясни на нас, че полагаш огромни усилия да и покажеш колко много значи за теб, но явно тя не ги вижда.. След това просто наблюдавай известно време реакциите й вече и дали има промяна към по-добро.
А относно онова момиче, мисля че е просто временна прищявка. ;)

NomNomNom
02-07-2012, 10:13
Ох, ами, тръгнах да те храня, че си безотговорен ( замислих се моят приятел ако го направи това как ще реагирам :Д ) но се сетих, че все пак си млад и не искаш още да имаш семейство, да живеете заедно и т.н.
Животът си е твой, каквото и да направиш е окей :>

ROFLMAOOO
02-07-2012, 11:01
Заедно сме от три месеца, а се познаваме от година и половина. Говорил съм с нея на няколко пъти за това, и тя казва, че не съм и го показвал, щом съм държал на нея. Казвам и, че съм правил страшно много неща, показвал съм и го по всевъзможен начин, и тя завършва разговора с "мда добре" или "да бе да". Нито получавам някакви причина, нито нищо. Не знам какво повече мога да направя за нея... Промяна към по-добро НЯМА. Все тъпчем на едно и също място.

@NomNomNom - Аз не съм правил нищо с другото момиче, освен че потанцувахме?

ivcheto0o
02-07-2012, 11:49
Щом се замисляш, че без нея ще си по-добре значи няма какво повече да умуваш... Явно връзката ви се е изчерпала и искаш нещо ново.. Щом е така недей да заблуждаваш себе си и приятелката си.


И аз съм съгласна.По-добре не се измъчвайте повече.

NomNomNom
02-07-2012, 11:52
@NomNomNom - Аз не съм правил нищо с другото момиче, освен че потанцувахме?

Но това, което е в главата ти е по-важно.

ROFLMAOOO
02-07-2012, 13:09
Все още ми е объркано. По всички признаци ще трябва да се разделим, а аз въобще не съм сигурен дали ще е правилната постъпка или не... Каква ли ще бъде реакцията и, но за добро или лошо ще трябва да го направя. :(

Благодаря за мненията.

horacio
02-07-2012, 13:24
Виждаш ми се доста разумно момче. Евала, има малко като теб. Приятелката ти доста изпуска с държанието си. Според мен си прав, за това, че искаш да се разделите. :) Продължавай напред...

BaffaLsc
02-07-2012, 13:30
'' Явно връзката ви се е изчерпала и искаш нещо ново. ''
Той, ако я обича, няма как връзката им да се '' изчерпа '',
любовта няма как да свърши, все едно е някакво количество течност.. О.о

Авторе, щом смяташ,че нещата са дотук - действай.

Godzilla
02-07-2012, 14:06
'' Явно връзката ви се е изчерпала и искаш нещо ново. ''
Той, ако я обича, няма как връзката им да се '' изчерпа '',
любовта няма как да свърши, все едно е някакво количество течност.. О.о

Авторе, щом смяташ,че нещата са дотук - действай.

Тя няма как да свърши, но трябва да се подхранва. Това означава "изчерпва".

betty-dimitrova
02-07-2012, 14:19
Еми явно не е тази любов, която никога няма да свърши... Той сам си казва, че иска нещо ново, което значи, че и да я обича може без нея, а в любовта не е така...

BaffaLsc
02-07-2012, 14:20
Е,не знам, не ви ги разбирам мненията,'дето пишете..

LeprikonA
02-07-2012, 15:01
^ и те не си ги разбират.

иначе малко след 3 месеца заедно и тя да почне да мрънка, че не и обръщаш внимание и показваш, че я обичаш, са детински истории. ти си преценявай какво да правиш и как ще ти е най-добре.

ROFLMAOOO
02-07-2012, 16:56
Еми явно не е тази любов, която никога няма да свърши... Той сам си казва, че иска нещо ново, което значи, че и да я обича може без нея, а в любовта не е така...
Не съм казал, че искам нещо ново, а че така ми се струва. Аз, ако знам, кое е най-добре да направя, нямаше изобщо да пиша тук. Сега приех поканата на това момиче и то взе, че веднага ми писа, и въобще става една... Иначе мерси на отзовалите се.

dolly
02-07-2012, 21:52
И аз бях така.Само дето съм момиче,а бившият ми след 3 месеца заедно започна някак си да ме отблъсква с държанието си,с мисленето си,с тази негова мания да планира всичко за 3-4-5 години напред (та само на 16 сме ;хх),тръпката м/у нас изчезна.И първоначално,когато обмислях да се разделим,не бях сигурна.Доста мислих,не знаех дали постъпвам правилно...но накрая му казах,че вече не искам да сме заедно.Само,че той направо се побърка,при го толкова зле,чак ми стана жал,непрекъснато ме молеше да се върна при него.Не знам какво ми стана,може би от съжаление го направих-просто не можех да го гледам така-и се върнах при него.Връзката ни продължи още 2 месеца и приключи,поради същата причина.От тогава си направих извод-започна ли да си мисля за раздяла,значи скоро ще приключим.Така че поне според мен...щом си мислиш че без нея ще си по-добре-действай. :)

TheBeliever
02-07-2012, 22:25
Преди да изясниш сам на себе си какво точно искаш и чувстваш никакви съвети няма да ти помогнат.

Иначе моето мнение е, че щом за нищо и никакви 3 месеца вече търсиш "нещо различно" то просто не ти е времето за сериозно обвързване.

И тази "обич", дето се появява на втората седмица и се засилва само като мацката ти е пред очите се нарича "хормони". Ама това ще го разбереш след време.

ROFLMAOOO
02-08-2012, 12:02
Благорадя и за двата отговора.

@TheBeliever - Първоначално и аз достигнах до този извод, но после помислих, че може да е, за това, че се познаваме от страшно много време и може да сме си писнали? Иначе за хормоните, може и да си прав, а и щом друго момиче ми хваща така окото... Ще трябва да се пристраша някак и да действам. Мерси отново за мненията. :)

ROFLMAOOO
02-09-2012, 00:19
Ами стана най-лошото - разделихме се. Накрая се опита да ме изкара лъжец, че изобщо не ми е пукало за нея. Започна да ми крещи, да ми говори на въпреки. Едва ли не щях да се разплача, стана ми супер гадно, заради всичкото това време прекарано заедно. Не знам в момента какво да си мисля вече, чувствам се виновен. :( Не съм очаквал изобщо да се стигне до тук, и то по този начин, с толкова караници, обвинения по мой адрес, и все пак ми е много гадно. Не знам дали ще мога да я превъзмогна... Не знам дали ще спа тази вечер.

Иначе благодаря на отзовалите се, коментарите ви в крайна сметка ми бяха от голяма полза. По-нататък ще го мисля...

flawless_
02-09-2012, 08:17
Така става в една връзка и в брака
заживяват, обичат се, уж се очаловечили, а времето си тече ли тече :cry:
та чак си опротивяват взаимно
и си живеят, свинстват си, обиждат се, а в душите им мъка и жажда...
Бракът уж свещено тайнство е.

Godzilla
02-09-2012, 08:22
Ами стана най-лошото - разделихме се. Накрая се опита да ме изкара лъжец, че изобщо не ми е пукало за нея. Започна да ми крещи, да ми говори на въпреки. Едва ли не щях да се разплача, стана ми супер гадно, заради всичкото това време прекарано заедно. Не знам в момента какво да си мисля вече, чувствам се виновен. :( Не съм очаквал изобщо да се стигне до тук, и то по този начин, с толкова караници, обвинения по мой адрес, и все пак ми е много гадно. Не знам дали ще мога да я превъзмогна... Не знам дали ще спа тази вечер.

Иначе благодаря на отзовалите се, коментарите ви в крайна сметка ми бяха от голяма полза. По-нататък ще го мисля...

Дай време да ѝ мине. След няколко дни сама ще започне да те търси пак или да ти вре в лицето как "може без теб" по Фейсбук и общи познати.
Такива нападки са защитна реакция и са нормални. Не са правилни, но са нормални.

Дай си 1-2 седмици и ще решиш дали си направил грешка или не. До тогава си "играй" с това другото момиче. За да се разсееш най-малкото.

Чувството за вина е много лъжливо. Ще те накара да почувстваш и помислиш неща, които не са верни.

Mi6inka
02-09-2012, 08:27
Ще ти мине... повярвай 3 месеца не е 'всичкото това време' .. Сега ти изглежда някак супер брутално, но всъщност не е и си дай време, за да го разбереш.

ROFLMAOOO
02-09-2012, 08:55
Ами другото момиче ме покани вчера на събиране, в Събота, и иска да отидем заедно. Казах и, че ще си помисля и може би ще приема, както казва Godzilla - да се поразсея. Толкова работи ми се случиха за толкова кратък период...

Godzilla
02-09-2012, 09:01
Ами другото момиче ме покани вчера на събиране, в Събота, и иска да отидем заедно. Казах и, че ще си помисля и може би ще приема, както казва Godzilla - да се поразсея. Толкова работи ми се случиха за толкова кратък период...

Много ясно, че ще приемеш! Най-лошото в момента е да седиш сам и да мислиш.

sexa_na_kompleksa
02-09-2012, 14:24
1,5г. познанство и 3 месеца връзка хич не е много. ; ) Правилно си постъпил като сте се разделили - щом сега се карате за такива неща, какво ще правите по-натам.
Относно новото момиче - според мен не е много хубаво да бързаш. Наистина не е добре сега да оставаш сам и да тъжиш по бившата, но веднага да тръгнеш на купон и да се сваляш с някаква, звучи несериозно.

CSKA_FOREVER
02-09-2012, 15:37
Седни,поговори с нея.Може и при нея да не е същото вече!И ако е така,значи е време да се разделите и да продължите напред! :)

ROFLMAOOO
02-09-2012, 16:45
Седни,поговори с нея.Може и при нея да не е същото вече!И ако е така,значи е време да се разделите и да продължите напред! :)
Ние вече "поговорихме" (то един разговор, викане, обвинения...) и се разделихме. Не искам да я мисля повече, каквото е такова, не съжалявам вече особено. Благодаря ви за мненията. Темата можете да я заключите.

EDIT: Godzilla - приех и поканата, страхотна е и като характер, допада ми, поне ще се разсея още повече.

fenkaaa
02-09-2012, 17:22
Нямаше да те упреквам ако бяхте заедно от повече време,но при положение че сте заедно само от 3 месеца.. за каква любов говорим?! Кога сте имали време да се заобичате,че чак пък и изведнъж връзката ви да се изчерпа и да искаш нещо ново?! Само за 3 месец.. лол.

ROFLMAOOO
02-09-2012, 22:19
Нямаше да те упреквам ако бяхте заедно от повече време,но при положение че сте заедно само от 3 месеца.. за каква любов говорим?! Кога сте имали време да се заобичате,че чак пък и изведнъж връзката ви да се изчерпа и да искаш нещо ново?! Само за 3 месец.. лол.
Явно не е имало нищо, каквото и да било, но така или иначе вече е свършило.