PDA

View Full Version : След раздялата...



lamoon
02-07-2012, 10:44
Здравейте..
пиша тук с надеждата някой да ми помогне със съвет какво да правя.
Така, преди 2 месеца се разделих с първата си любов. Бяхме заедно 7 месеца. Всеки ден, цяло лято бяхме неразделни. Изобщо не се карахме /нямаше и за какво../. След като започнахме училище се виждахме малко по-рядко, но всяка вечер си пишехме в скайп или по телефона. Последните няколко седмици той започна да ме ревнува от най-добрия си приятел и мислеше, че има нещо м/у нас. Карахме се за пълни глупости всяка вечер, докато той ми каза, че не може да ме гледа как страдам и че заслужавам по-добро. Разделиме се. Цял месец не мръднах от нас, споделих и с майка ми, но нямаше кой знае какъв резултат. Започвах да го забравям /или поне мислех,че ми минава/ докато той не осъществи контакт с мен и поиска да бъдем приятели. Тогава осъзнах, че чувствата ми към него изобщо не са се променили... Реших, че ако започна да излизам с приятели и да се забавлявам ще ми е по-добре, но уви не стана така. Запознах с един невероятен човек. И двамата имаме чувства един към друг. Наистина го харесвам, но не мога да преодолея бившия ми. Особено факта, че супер много си приличат. Просто не знам какво да правя. Да останем ли само приятели или да се опитам да забравя момчето към което все още имам чувства/макар, че след раздялата ни той тръгна с друго момиче/? Объркана съм и незнам какво да правя...

betty-dimitrova
02-07-2012, 10:58
След като ти е 1-ва любов нормално е да имаш чувства и след раздялата, да не кажа цял живот... Но не трябва да живееш в миналото, трябва да продължиш напред, а щом си намерила нов страхотен човек защо да не пробваш? Не искаш да изпуснеш шанса да си щастлива отново заради миналото нали?

lamoon
02-07-2012, 11:18
Да, почти всяка вечер се сещам за страхотните мигове, които сме имали заедно и често пъти се просълзявам... защото знам че никога няма да бъде същото.

gabkaa...
02-08-2012, 08:42
Тръгни с друг,за да го забравиш(може и да не го забравиш напълно,но поне ще се почувстваш малко по добре)

Рони
02-09-2012, 13:44
Не знам защо сте се разделили,но помисли дали има смисъл да живееш в миналото .. ако в началото той не е успял да здържи връзката ви след като знае, че много го обичаш и дали е имало смисъл да ревнува, дали и той е изпитвал такава голяма любов след като е позволил раздялата..

sexa_na_kompleksa
02-09-2012, 13:54
Сигурна ли си, че той иска да сте само приятели?
На твое място не бих започнала нова връзка, ако все още имам чувства към предишния си приятел, най-малкото няма да е честно спрямо новото момче.

Esperanza
02-09-2012, 14:10
Изясни какво чувстваш.Както казаха,няма смисъл да живееш в миналото.Всеки край е едно ново начало все пак.Запази хубавите спомени и гледай напред.Не бързай да скачаш в нова връзка и не търси замeстител на бившия си,защото това може да нарани новия ти приятел.Успех :)