PDA

View Full Version : И в един момент всичко свършва !!!!



shaunaa
02-08-2012, 09:55
В момента съм едва 7-ми клас, но от скоро почнах да си мисля какво ще правя след като завърша училище. Като завърша никога повече няма да бъда дете, ще почна работа или ще уча, ще се оженя, ще имам деца и ? Когато почна да си мисля за това, започвам да тъжа, че никога пак няма да е така и всичко ще бъде толкова сериозно. А пък и ми е чудно какво ще правя след това, ами ако не упсея в живота ?? Мразя да мисля за това, но от няколко дена тази мисъл не ме напуска !!Никога вече няма да мога да бъда детте, няма да играя на детски игри, никога вече няма да бъде същоо, всичко ще се промени.
И Ви пиша тази тема, за да ви помоля за съвет! Ако може да ми дадете някакви филми, за хора, които завуршват средното си образование и после или учат, или разботят, честно казно няма значение. Знам, че ви моля за нещо глупаво, но просто не мога да си предтавя живот без училище и детски игри !Дайте някакви съвети с това какво мога да правя или някои интересни работи, няма значение, споделяйте и Вие какво исктае да правите след като завуршите, какви са ви насоките и казвайте ви е дали си мислите за това и като мислите не почва ли онова носталгично чуство у вас ??
** И моля без тъпи отговори, просто моля за някакъв съвет !!

Lalalalaa
02-08-2012, 14:00
Като за начало УЧИ и не мисли за това. Всичко от само себе си ще се случи. Имаш още 5г. НЕ мисли за това още от сега. Каквото ти е било писано ще се случи. Не всички хора успяват в живота, но това не ги кара да се предават ! Те продължават дори и не се оплакват повечето (лично мнение). Аз си нямам и идея какво да правя, но имам на раположение още 3-4 г. и не се притеснявам ! Здраве да е, всичко ще се оправи:) Не се депресирай така още от малка, пусни си музика и се радвай на живота ! Усмихни му се и тоой ще ти се усмихне:) Една усмивка не струва нищо, но запомни, че тя прави МНОГО !! Филми такива не знам.. Успех :* ! Дано си разбрала намека ми :) Живей ден за ден, не мисли за миналото нито за бъдещето :)

Savage14
02-08-2012, 14:50
Човек се ражда,расте,създава семейство,опитва се да го израхни и умира.Това е!

maimunka7
02-08-2012, 20:35
Какви са тези мисли все едно идва края на света? :D Това е нормалното течение на живота, не можеш да зациклиш завинаги в седми клас. Не е страшно, спокойно :) Да,никога няма да си дете, но ще изпиташ други хубави неща, които като дете не можеш да разбереш. Не се притеснявай.Като пораснеш ще мислиш по друг начин, а сега не се обременявай с такива мисли. Наслаждавай се на детството си и не го пропилявай в глупости.Учи, защото това ще е решаващ фактор за бъдещето ти! Имай мечти и си поставай за цел да ги постигнеш!Имаш 5 прекрасни години в училище, после в университета,ще срещнеш и човекът за теб, не се притеснявай, всяко нещо с времето си :))) хайде късмет от мен :))

xoxi
02-08-2012, 22:10
Имаше една сентенция, която беше нещо подобно на "Човек никога не пораства, просто се научава как да се държи в обществото."
Много хора запазват детето в себе си и са далеч от мисълта, че годините ги спират да играят на игри и да се веселят така, както са го правили едно време. Пресен пример: Онзи ден видях един баща да се спуска с шейна. Беше с детето си и се редуваха. Много приятна гледка!!
Детството е очарователно с невинноста и незнанието си. Но зрелостта също има плюсове. Не е само отговорност, задължения, учене, следване и работа. Човек се учи как да изживява живота си пълноценно и как да извлича най-хубавото от него.
Не се страхувай от неизвестното. Понякога то може да бъде много по-хубаво от настоящето.

Noja
02-08-2012, 23:55
Имаше една сентенция, която беше нещо подобно на "Човек никога не пораства, просто се научава как да се държи в обществото."
Много хора запазват детето в себе си и са далеч от мисълта, че годините ги спират да играят на игри и да се веселят така, както са го правили едно време. Пресен пример: Онзи ден видях един баща да се спуска с шейна. Беше с детето си и се редуваха. Много приятна гледка!!
Детството е очарователно с невинноста и незнанието си. Но зрелостта също има плюсове. Не е само отговорност, задължения, учене, следване и работа. Човек се учи как да изживява живота си пълноценно и как да извлича най-хубавото от него.
Не се страхувай от неизвестното. Понякога то може да бъде много по-хубаво от настоящето.

Напълно подкрепям това мение само бих искал да приложа и един цитат от любим мои автор
"Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят." Паулу Коелю
Аз също смятам, че човек трябва да съхрани детето в себе си, децата носят топлота и искреност.

Mi6inka
02-09-2012, 08:53
Бих ти казала само едно - наслаждавай се максимално на възрастта си и не бързай да порастваш, защото времето наистина минава адски бързо и докато се обърнеш вече няма да си дете и само ще мислиш за отминалите времена ! Забавлявай се, учи, бъди усмихната и амбициозна и много упорита и изживявай всеки миг на макс, защото от тук до завършването ти предстоят много неща, много промени, много емоции, които са определящи за това каква личност ще станеш :)

Esperanza
02-09-2012, 17:00
Повечето хора бързат да пораснат и след това осъзнават,че са изгубили много прекрасни мигове от своето детство.Не се страхувай какво те чака,а изживявай истински всеки момент.Всяка възраст си има своя чар-ще учиш,отидеш в университет,ще срещнеш човека на живота си и т.н.Винаги можеш да запазиш детското в себе си,разбира се,не да са държиш детски,когато трябва да си сериозна,но смело напред,животът е пълен с изненади :) :)

ColdColdNight
02-11-2012, 18:30
Хаха, аз пък много ще се кефя, като завърша- тогава започва големият купон... Дискотеки, клубове, екскурзии, концерти, фестивали... От 16-17 до 25-26 (там границата нещо ми се губи (; ) е най-лудата мания, така че не се притеснявай!!!

MrUnnamed
02-12-2012, 03:26
Znachi parvo da kaja izvinqvam se za latinicata, no kompiutara mi se bagna neshto i ne mi chete kirilicata!

Kolkoto do problema znachi jivota e syvsem pred teb imash oshte baq vreme da si jiveesh uchilishtnite godini pravi tova koeto ti se iska za da ne sajelqvash sled vreme zabavlqvai se v uchilishte na sybiraniq s klasa, priqteli imash oshte 5 godini.Syshto taka nablegni na tova koeto iskash koeto ti se otdava otidi sledvai studentskiq jivot e prekrasen sled tova si izlizash sas specialnosta shte si namerish hubava rabota i shte si podredish jivota.Ne misli mnogo napred v godinite misli si za nastoqshteto absolutno vseki chovek minava tozi pat i na vseki mu e trudno, no trqbva da svikne zashtoto nemoje da sprem vremeto i da si ostanem vse syshtite.Ta tova e moq savet, nadqvam se che shte sym ti ot polza. :)

Molq da bydq izvinen za latinicata!