PDA

View Full Version : генерализирано тревожно разтройство и дереализация има ли и други



needyoul
02-08-2012, 14:25
здравейте , незнам от къде да започна защото началото е доста далече , още от деня на раждането ми . нека поясня ... значи мисла че всички проблеми идват от баща ми и майка ми , още от малък си спомням как те се караха , никога не ме подкрепяха в нищо дори обратното чуствах че дори баща ми мисли че не съм способен на нищо а само той е способният в къщата , не са ме разбирали , не са разбирали какво искам от какво имам нужда и какво е най доброто за мен , мислиха че те знаят всичко и така е най добре за мен както на тях им е по лесно .

през всичките години все едно това ми беше малко та и баща ми като се напиеше от време на време ставаше нетърпимо , караха се , понякога му ставаше зле , не можех да понасям тези моменти но ми се налагаше да живея така ... нямах избор , нямах думата да променя нищо .



още от малък имах едно много гадно чуство в гърдите което ме караше да се чуствам тъжен , все едно съм наказан да търпя всичко това , чуствах се зле ...

скоро разбрах че това е болес и се нарича генерализирано тревожно реазтойство ... но на никoй не съм казал и се опитвам пак да се справя с всичко без да замесвам и друготе .

от 2 години вече почнах да пуша и трева , знам че това не е решението но поне като се напушвах се чуствах спокоен и като другите се едно проблемите ги нямаше до сутринта ..

от около година почнах да имам чуството че се едно сичко около мен е нереално , понякога чуството е много леко друг път не е търпимо , почнах да турса и разбрах че и това е заболяване и се нарича дереализация .

и двете неща които съм написал по горе се получават от стрес .

незнам какво да правя вече не е лесно да се живее така , сицоалния ми живот е добре за сега но преди беше по добре и ме е страх нещата да не станат по лоши .

не мога да кажа на нашите какво ми е , не че няма да ми помогнат но ме е срам и искам аз да се справя с това не точно те които ми причиниха това да ми помагат .

незнам какво очаквам да ми кажете , просто искам да се почуствам по добре , можеби някои ще може да ми помогне поне малко което ще е нещо голямо за мен , но най вероятно ще е тема без отговор ..

благодаря на всеки който чете това ;] и не не се сужелявам имам още сили , просто искам да са оправя ;]





Генерализирано тревожно разстройство
http://www.psyhoterapevt.info/generalizirano-trevojno-razstroistvo.php


Дереализация
http://www.panichesko.evropea.com/depesonalizatzia.html

PLEYGIRL
02-16-2012, 12:31
Добрем..Виж сега какво ще ти кажа .. Ние не можем да си избираме семействата и родителите. Явно твоите родители не са мислели достатъчно за теб. Моят съвет е да спреш да пушиш трева това не ти помага. Твоята психика е слаба. Ти трябва сам да се справиш с това просто се вземи в ръце и начертай бъдещето си в съзнанието си. Реши какво искаш от живота и се постарай да не ходиш по стъпките на родителите си. Когато те ти кажат ,че нещо е добро за теб ти го премисли няколко пъти и го погледни от колкото се може повече гледни точки и ако тогава видиш ,че наистина не е това което наистина ти е нужно го отхвърли. Относно болестите, ще е добре за теб да започнеш да ходиш при психолог не ти казвам ,че си луд а ,че имаш нужда да говориш за проблемите си да споделяш и то не с някакъв форум а с истински човек който е учил да разговаря с хората и да им помага да излизат от черупките си.
Това е нещо което ти предлагам да направиш.Представи си ,че живота ти е една улица.Но тази улица се е превърнала в една задънена улица, когато се обърнеш назад ти виждаш своето минало и всичките неща които са ти се случвали преди и които са те карали да бъдеш тъжен. Вместо да седиш и да тъпчеш на едно място се върни назад до самото начало на улицата приеми,преглътни всичко което ти се е случило кажи го повтори го казвай всичко на глас колко си бил тъжен как си искал всичко да е различно плачи клещи, чупи ..... ако не ти е достатъчно запиши се на бокс или просто тренирай някъде това за известно време. След като си изкараш всичко си представи ,че си излязъл от тази улица и пред теб е целият град и,че сега вече можеш да избереш по коя от 10000000 улици да поемеш. Направи си план начертай си живота такъв какъвто го искаш.
Ако искаш да поговориш с мен ми драсни съобщение и аз ще ти помогна на драго сърце.

besso
02-16-2012, 13:34
Добре казано. Подкрепям за тревата. Каквото и да говорят тинейджърите как била растение и няма лоши страни, даже помагала не им вярвай. Тревата има силно въздействие върху психиката. Казвам ти го от опит. И аз имам немалък опит с тревата, опитвал съм от почти всичките наркотици, които ги има из улиците ни. Познавам няколко човека, дето много си объркаха психиката благодарение на злоупотреба с марихуана. Аз пуших няколко години, докъм 22-рата си година (сега съм на 27), но в един момент това започна да ми докарва параноя, да ме прави инертен... Осъзнах, че така доникъде няма да стигна и спрях да пуша. Не беше лесно, имаше абстиненция, трябваше да спра да се виждам с приятелите си. Но започнах да спортувам, влюбих се в момиче и живота ми лека по лека се оправи :) Не бих се върнал към тревата, сега харесвам живота си много повече. Съвестта ми е чиста, уважавам себе си, няма ги страховете и параноите.
Алкохола, наркотиците, всички зависимости са начин да избягаш от проблема. Така само притъпяваш симтома, но не лекуваш болестта. Остави диагнозите, просто започни да се самоанализираш, търси мотивите на поведението, наблюдавай реакциите си. Питай "Защо" за всяко нещо, което правиш. Не е лесно да си честен със себе си, но ако бъдеш лека по-лека пъзела ще започне да ти се нарежда :) Пожелавам ти го от сърце.