PDA

View Full Version : Апарат за разширение на небце и челюст



amnessia
02-08-2012, 14:11
Здравете, някой от вас ако му е поставян такъв апарат или му предстой да му слагат нека сподели своето мнение.
Не всички знаят какво представлява този апарат и накратко ще обясня.
Този апарат се налага да се слага , когато небцето е много тясно и дълбоко при което челстта е по -малка в зависимост проблема. По този начин зъбите започват да растът един върху друг и за да освободи място и да се наредят правилно се слага този апарат. Когато се прави място по този начин обикновенно при предните 2 зъба се получава растояние и по този начин челюстта е готова за правилно наместване на всички зъби.На този апарат има поставено посредата едно винтче с дупки, в тази дупки се пъха един инструмент чрез който се завърта едната дупка за да излезе следващата и по този начин се натяга челюстта.Надявам се информацията да е била полезна.Ако имате такъв апарат и имате някакъв проблем споделете. :)

Paradigma
02-08-2012, 16:43
Аз съм носила около година такъв апарат само вечер и бях много доволна, определено имаше ефект. Трябваше да въртя винтчето веднъж на седмица, но ми се е случвало и по-често да го правя, защото исках по-бърз резултат. Но за тези апарати е нужно много постоянство.. Аз след тази година спрях да го нося и ефектът се загуби. Сега много съжалявам! =)

amnessia
02-08-2012, 18:58
И аз вмомента нося такъв апарат и ми стана интересно кой го носи , защото много рядко съм чувала или виждала хора с такива апарати.Моя го сложих края на ноември месец и го натягах на всеки 6 часа така цяла седмица , много боли но се търпи.Сега в края на февруари месец ще ми го свалят и ще ми слагат брекети.Тоест направиха ми вече нужното растояние и сега ще ми сложат брекеките да ми наредят зъбите :) Незнам дали твоя апарат е същият като моя , ако нямаш нищо против да постнеш някоя снимка и аз мога да постна моя :)

PLEYGIRL
02-16-2012, 11:36
Хохо ... аз носих два вида от този апарат... много години ги носех и двете първото седем а второто две. Много си ги обичах и двете първото помня ,че ми беше червено и имах синьо сърце на него. И всички в училище ме питаха какъв бонбон ядеш ... а второто беше безцветно и го носех само вечер, но признавам ефекта е виден и беше забавно да си мъкна кутийката с мен :D:D:D:D:D Още си ги пазя и двете за спомен напомнят ми за детските ми години....

amnessia
02-16-2012, 15:49
Моя апарат не е такъв и явно говорим за различни неща :D Този който нося аз в момента неможе да се сваля всекидневно сложиха ми го ноември и сега ще ми го махат другата седмица :D

y0anka1
07-07-2015, 21:32
Здравейте, ако все още някой следи тази тема или я види, искам да попитам дали и при някой друг се е появило леко схващане в областта на носа след като се натяга апарата? Или като цяло някаква чувствителност в областта на/до горнатъа челюст, мерси предварително.