PDA

View Full Version : Как момчетата възприемат момичета като мен?



broken-barbiee
02-08-2012, 17:26
Темата е за двата пола, защото искам мнения. Вече съм притеснена за това коя съм аз в очите на хората. На 14 години съм. Пуша от 3 години. Алкохол пия много рядко и то само ако съм в компания. Боядисвам си косата постоянно. На едното ухо имам 6 обици, на другото са 3, и на пъпа 1 и на езика също. Проблема ми идва от там, че постоянно хората, които не ме познават ме коментират. Казват, че съм пропаднало момиче и постоянно се забърквам с големи момчета. Това за момчетата не е вярно изобщо даже, дори не знам от къде тръгнаха тези слухове. Признавам, че не съм и момиче за подръжание, но не съм и чак толкова лоша може би. Не знам дали темата ми трябва да е в този под форум и наистина се извинявам ако не е, защото съм нова и макар че прочетох условията може и да съм пропуснала нещичко. Единственото, което искам да знам е каква ви е представата за мен след като чухте портретното ми описание. Надявам се да съм била достатъчно ясна :)

Sh@d0w
02-08-2012, 17:31
На 14 пушиш от 3 години и си боядисваш косата? Ти знаеш ли че на 20 години вече ще почне да ти пада косата, да не говорим от тия цигари белия ти дроб на какво ще заприлича. Обиците няма да ги кометирам, те са си личен избор, но наистина първото впечатление е за несериозни родители, които не са могли да си възпитат детето както трябва.

А за теб, няма да коментирам самото мнение какво ми е.

SisiStrange
02-08-2012, 17:33
Ако не беше на 14, щях да пиша нещо съвсем друго, но... Пропушила си на 11? :shock: С каква цел? Надупчила си се цялата на тая възраст? Сега си на един акъл. Като порастнеш какво ще стане, ако ти се сменят вкусовете, както често става? Ще си ходиш надупчена. Това с боядисването ще ти изиграе много лоша шега един ден. Лично мнение, но и аз вероятно нямаше да имам добро мнение за теб от пръв поглед.

flawless_
02-08-2012, 17:39
Подражаваш на грешните идоли.
А родителите ти какво мислят по въпроса
стига с тези цигари, много навреждат

Glamour92
02-08-2012, 17:41
По дрехите посрещат,нали знаеш? Аз на 14 ,както нямах нито 1 дупчица,наведнъж си пробих 7 и после щяха да ми окапят ушите и да,всички си мислиха,че нещо ми е хлопнало...както и да е-да,околните те възприемат от пръв поглед или като поредното разлигундено кифле или в най-добрия случай-като бунтарка.От моя гледна точка поне, така изглеждаш

NomNomNom
02-08-2012, 17:41
Във втори клас ми направиха 3 дупки на едното ухо, в 5ти си пробих пъпа, в 7ми - носа, в 10ти се татуирах, скоро пак ще се рисувам и ще дупча.
Косата спрях да я боядисвам вече, но преди бях червена, рижа, всякакви нюанси.
И съм пушила, и съм пиела, и съм правила простотии, които е възможно главата да не ти ги побере.

Но, защо ли, не са ме разнасяли НИКОГА като пропаднала.
Може би, защото се държа нормално и се обличам прилично, т.е. - не желая да се набивам на очи.

Ти явно желаеш да се набиваш на очи и явно в момента искаш да си вдигнеш още рейтинга, но за съжаление, това не е хубаво.
Проблемът си е в теб, спри да се правиш на такава, каквото не искаш да бъдеш в устата на хората.
Или да спре да ти дреме, но това няма да е полезно, защото един ден заради това може да останеш на улицата, без работа.

Хората не се дразнят на различните, хората се дразнят, като различните започват да натякват, че са такива.

GLaDOS
02-08-2012, 17:48
Нямам против . Всеки се изразява по свой собствен и уникален начин , но това с пушенето е глупаво.
За личното изявяване и открояване от другите съм ,но всяко нещо има граница . Не бих те карал да се отказваш от себе си . Просото може да опиташ да се "подобриш" - цигарите .

broken-barbiee
02-08-2012, 17:49
flawless_, родителите ми нямат никакъв проблем с това, което правя, защото вече се отказаха да ми се карат :) NomNomNom, разбирам какъв е съветът ти, но моя проблем е по-различен (точно за това искам мнения). Аз не се показвам на хората. Вярно е че понякога и аз съм с 15 см ток и дънкена поличка, обаче за дискотека как да се облече човек.. Проблема е, че по-малките (на по 12-13) говорят за мен, че съм пропаднала, защото са видяли това.. Аз колкото и да се крия то не става да съм незабележима, вярно е че до някаква степен се набивам на очи, но се опитвам да не е така. Все пак аз съм аз. Но колкото и да казвам, че не ми пука за мнението на хората всъщност не е така.. :)

Glamour92
02-08-2012, 17:52
^е,добре,де-какво те грее какво мислят малките-те така или иначе от всичко се впечатляват- ако не решат да вземат пример от теб,от друг ще е

SisiStrange
02-08-2012, 17:55
На твоята възраст всичко това въобще не е в реда на нещата. И друсането на гюбеци в дискотеките, и обикалянето на токчета и всякакви такива. Преди не си спомням как съм гледала на въпроса, но сега тези момиченца ми изглеждат като дечица, мъчещи се да изглеждат големи.

flawless_
02-08-2012, 17:58
Не е нормално, мила,
никак не е нормално.
Та ти носиш свежестта на карамфила.
Малка още си ти.
Бъди тъй любезна
цигарите да откажеш ти.
И си речи: "На дискотека повече няма да излезна!"
Залегни над уроците,
мило счупено Барби,
че матурите с главно "м" идват,
дерзай и учи!

broken-barbiee
02-08-2012, 17:59
В случая малките са много нахални и агресивни. По принцип давам пример с малките, защото те най-много се дразнят с мен. В смисъл умствено не са достатъчно големи. За жалост има и други, които не са достатъчно умствено развити, за да ме разберат.. Случвало ми се е да забранят на дадено момиче да излиза с мен, заради това което правя или разни хора да избягват контакт с мен, защото ги е страх да не им повлияя зле.. Точно за това питам Вие как ме възприемате и най-вече противоположния пол (принципно съм Би, но това не мисля, че е от много голямо значение :D ), защото искам да знам на много хора мнението, а не само на тези които аз съм забелязала :)

flawless_
02-08-2012, 18:08
Не пишеш като пропаднала.
Пропадналите пишат на латиница и не знаят що е форум
У тях е цялата развала,
те не знаят на кой свят са.
А у тебе никак не е развала, защото си грамотна
и никак зле не се изразяваш.
Има хлебец в тебе, майко,
не си проклетийка.
Покажи им го, сега!

fluffy_^
02-08-2012, 18:21
Не пишеш като пропаднала.
Пропадналите пишат на латиница и не знаят що е форум
У тях е цялата развала,
те не знаят на кой свят са.
А у тебе никак не е развала, защото си грамотна
и никак зле не се изразяваш.
Има хлебец в тебе, майко,
не си проклетийка.
Покажи им го, сега!

+ :)

На пръв поглед със сигорност би ми станало любопитно какъв човек се крие зад всичко това ;)

anonymous708973
02-08-2012, 18:26
Вярно е че понякога и аз съм с 15 см ток и дънкена поличка, обаче за дискотека как да се облече човек..

Извинявай, каква дискотека на 14?

Номном, вашите са изключително либерални или..?

antineutral
02-08-2012, 18:27
След като веднъж срещнах момче, което ходеше с развързани връзки на обувките, едва ли би ме учудило, че някой си е решил да си слага железария и татуси в повечко. Всякакви се навъдиха в днешно време. Еднозначна представа за себе си тук няма да получиш. Едни ще отхвърлят боядисаната ти коса, други - пушенето, трети - дрехите ти, разни хора - разни идеали. Дечицата те агресират масово, защото хормоните им бушуват и в момента са в процес на себедоказване, дори това да включва отхвърлянето на "тотално различните" като теб. Може би докато намериш "златна среда" в твоя стил и по-голяма приемливост сред хората, ще се наложи да смениш няколко прически, вида цигари и обеци. И един съвет - пробвай нарочно за 1-2 седмици да се носиш според "нормалната" представа ;) После смени пак в "твоя" си стил. Да видиш как ще се реагира от хората :) Успех :)

NomNomNom
02-08-2012, 18:37
Аз съм вече на 18, още не съм ходила на дискотека. Чувствам се задръстена, лол :Д

DisappointedDreamer
02-08-2012, 18:42
Щях да си помисля, че си малка лигла, търсеща внимание. Какво се опитваш да докажеш/постигнеш с всичко това, което вършиш? Пушиш от 11 годишна. На твое място би ме било срам да си го призная. А това, което причиняваш на косата си един ден ще ти изиграе много лоша шега.

Малко късно е да си "притеснена" от това как изглеждаш в очите на другите. Татуирай си "не съм такава" не челото, за да спреш от всякакви лоши мисли към теб.

Сега като се замисля, нямам против обеците и т.н. Но държанието ти, разсъжденията ти, ходенето по дискотеки на 14 с високи токове и къси полички, показващи всичките ти прелести, меко казано ме дразни. Бих се интересувала от даден човек с обеци, които се облича по-различно, но които също така се интересува от различни неща, се облича различно, но държи нормално, и разсъждава като зрял човек. Ти не си такава. Вземи се в ръце.

DisappointedDreamer
02-08-2012, 18:45
В смисъл умствено не са достатъчно големи.

А ти вече си надминала умствено тях и достигнала 25 годишните?

broken-barbiee
02-08-2012, 18:56
DisappointedDreamer, толкова си заядлива, че чак ми става забавно. Ами може да се каже, че разсъждавам много по-различно от тях, т.е. не разсъждавам като 5 годишна. Знам, че разсъжденията ми може и да не са много правилни и не споря :) До дрехите и стила ми на обличане - аз не винаги се обличам така, например на училище съм си с кецове и дънки, но за дискотека не върви. Това имах предвид. И все пак ако не ти е проблем не бъди толкова агресивно настроена, все пак не ме познаваш. Аз искам мнение, а не някой като теб просто да се заяжда грубо :)

DisappointedDreamer
02-08-2012, 19:03
Искаше мнение - исказах си го. И пак казвам, не ти е времето за дискотеки.

NomNomNom
02-08-2012, 19:14
Извинявай, каква дискотека на 14?

Номном, вашите са изключително либерални или..?

Майка ми се изживява като тийнейджърка понякога, а сега от както отново е студентка - голям кеф :Д

flawless_
02-08-2012, 19:16
Бъди себе си и не унижавай другите.

broken-barbiee
02-08-2012, 19:38
flawless_, аз никой не унижавам и не се и опитвам. :)

vermili0n
02-08-2012, 19:47
Ако те видя, първоначално сигурно ще те помисля за "кифла". След това зависи от поведението ти. Това, което до момента ми прави най-лошо впечатление е, че пушиш... не за друго, просто вреди на организма ти. Относно боядисването на косата - ако до няколко години не ти окапе косата ще е добре.

Все пак не те познавам и не мога да си правя генерални изводи. Главно това, което написах по-горе не би ми харесало, останалото го приемам за "нормално".

Chacho
02-08-2012, 19:49
Или ще изразяваш собственото си мнение, или ще се водиш по чуждото, няма как да застанеш посредата.

Представата ми за теб след като чух описанието ти е, че не се притесняваш да мислиш с главата си, виждаш нещата, но още не си се ориентирала коя искаш да бъдеш. По принцип са ми интересни хора с по-бунтарска натура. Сигурно няма да те забележа, щото си ми малко малка, но пък ако бях на твойта възраст щях да ти търся подбудите и да се опитвам да разгадая какво се крие под различната външност.

PS: Повечето пушачи са пропушили на нейната възраст.

chereshkaaa
02-08-2012, 20:13
Лол 15 сантиметрово токче,просто е грозно толкова малка да носиш такъв ток мен това ми направи впечатление :D , но и също това,че пушиш от 11 годишна О.о

Razor93
02-08-2012, 20:33
Всичко, което си описала, че правиш, е ненормално за годините ти, но вредиш единствено на себе си и след време ти ще страдаш. Затова и от тази гледна точка бих ти казал да правиш каквото си щеш, защото то си е за теб. Но от гледна точка на един родител, какъвто естествено не съм, със сигурност не бих рискувал да позволя на дъщеря ми да се движи с хора като теб и да се превърне в тяхно подобие.

До голяма степен и ти самата не си виновна. Майка ти и баща ти са тези, които са се провалили в това, да бъдат истински родители и да не ти позволят да правиш всичкото, което правиш сега. Ти самата каза, че те отдавна са се отказали да опитват да те вкарат в правия път, което е доста, доста жалко. Затова не се обвинявай и бъди себе си. Бъди такава, каквато усещаш, че си, и не се променяй, защото на някого не му харесваш, но също така и задължително гледай да не налагаш стила си върху други момичета (не казвам, че го правиш, но може и да има причина някои родители да са забранили на децата си да контактуват с теб), защото по този начин вредиш не само на себе си, но и на околните.

Chacho
02-08-2012, 20:46
Всичко, което си описала, че правиш, е ненормално за годините ти, но вредиш единствено на себе си и след време ти ще страдаш. Затова и от тази гледна точка бих ти казал да правиш каквото си щеш, защото то си е за теб. Но от гледна точка на един родител, какъвто естествено не съм, със сигурност не бих рискувал да позволя на дъщеря ми да се движи с хора като теб и да се превърне в тяхно подобие.

До голяма степен и ти самата не си виновна. Майка ти и баща ти са тези, които са се провалили в това, да бъдат истински родители и да не ти позволят да правиш всичкото, което правиш сега. Ти самата каза, че те отдавна са се отказали да опитват да те вкарат в правия път, което е доста, доста жалко. Затова не се обвинявай и бъди себе си. Бъди такава, каквато усещаш, че си, и не се променяй, защото на някого не му харесваш, но също така и задължително гледай да не налагаш стила си върху други момичета (не казвам, че го правиш, но може и да има причина някои родители да са забранили на децата си да контактуват с теб), защото по този начин вредиш не само на себе си, но и на околните.

Щото другите на нейната възраст не пушат ли? Като изключим дима от цигарите, ще обясниш ли защо останалото е вредно?

NambyPamby
02-08-2012, 21:09
принципно съм Би

А де факто? Свикнах с ниската граница, на която започна да се прави секс в последните години, обаче това обхождане на де що мърда още не мога да го разбера. Как на 14, по ягодите, разбра, че "принципно си би" при положение, че на 14 човек тепърва започва да се изгражда като личност и да си формира предпочитанията?


родителите ми нямат никакъв проблем с това, което правя, защото вече се отказаха да ми се карат:)
Това е най-тъжното, повярвай ми, макар и да не схващаш много за какво иде-реч понастоящем. Пубертета е отвратителен период, някои го минават по-леко, други го удрят на бунт, та това, че си боядисваш косата, имаш несметен брой обеци и пушиш като смок не е нещо невиждано, с възрастта ще ти мине мерака да се доказваш колко си различна, шокиращото е, че родителите ти са безотговорни и тотално абдикирали от теб. Щеше да е хубаво да са се отказали да ти се карат и да са започнали да говорят с теб, но това изречение аз го разбирам точно като абсолютна безотговорност към детето, което си създал. Те не говорят с теб, не се опитват да намерят причините, поради които правиш това и онова, те просто ти крещят насреща и ти налагат забрани. Няма любов, няма ласка, няма подкрепа, нито диалог - това е всъщност най-страшното в цялата ситуация. Те просто са се отказали от отговорностите и задълженията си като родители и са те оставили да се оправяш сама. От една по-абстрактна гледна точка може да се каже, че това е и добре до известна степен, 'щото ще си калиш характера и ще се научиш да си самостоятелна отрано, но това си е строго индивидуално и от теб зависи какво ще избереш.

ICanSeeTheFireBurning
02-08-2012, 21:09
Или ще изразяваш собственото си мнение, или ще се водиш по чуждото, няма как да застанеш посредата.

Представата ми за теб след като чух описанието ти е, че не се притесняваш да мислиш с главата си, виждаш нещата, но още не си се ориентирала коя искаш да бъдеш. По принцип са ми интересни хора с по-бунтарска натура. Сигурно няма да те забележа, щото си ми малко малка, но пък ако бях на твойта възраст щях да ти търся подбудите и да се опитвам да разгадая какво се крие под различната външност.

PS: Повечето пушачи са пропушили на нейната възраст.

+1

Ей, един непредубеден човек в тая тема...

А ти, авторке, ми правиш впечатление като чувствително и умно момиче, само обаче се чудя защо питаш хората в някакъв форум, които не те познават, какво мислят за теб - все пак никой не може да се изгради напълно правилна представа за теб, ако не те познава лично.

broken-barbiee
02-08-2012, 21:32
NambyPamby, разбрах че съм Би така както разбрах, че съм и атеист. Тези две подробности ги пропуснах, защото мисля, че са си въпрос на избор :)

valdesbg
02-08-2012, 21:34
По дрехите посрещат....

Ако те видя на улицата с 15-ка ток и дънкова поличка ще си малко курве. Без тях - друсано хипи.

Ако си толкоз отракана и трезвомислеща - що не го покажеш? Ако искаш да си бунтарка - окей.. ама бъди наистина бунтарка. Нали знаеш що малките тропически шарени жабки са малки тропически шарени жабки? Щото са отровни.

Сори, ама много извънземен ми е филма "Обличам се като [еди каква си] но всъщност не съм такава." Ми под ягодите, като не си такава - що се правиш? Или си точно такава, или още не знаеш кое е ляво и кое е дясно.

И друго най-тъжното в картинката са твоите родители. Ти си тяхното отражение на нежеланието им да бъдат родители. Което вече навежда на мисълта защо са те създали.... И така нататък. Да не навлизам повече в другата необятна тема.

...по ума изпращат.

xoxi
02-08-2012, 21:42
Странно е, че има хора, които възприемат това, като бунтарство. Поне за мен е странно. За мен бунтарството се изявява в по-зряла възраст, изразява се в идеи, действия. В пубертета е по-скоро любопитство към различното.
Авторке, всеки човек си изгражда различно мнение за останалите. Тези около твоята възраст или ще ти се кефят или няма, зависи кой какво е чул, че е готино. А тези, които вече са минали по този път могат само да те съжаляват. Не го казвам подигравателно, с насмешка или с цел заяждане.
Познавам не едно и две момичета, които в 6-7ми клас бяха напълно зависими от цигарите. Сега повечето са завършили, някои работят. Но от далеч се различават от останалите на тяхната възраст. Изглеждат двойно по-стари на лице, а телата им спряха да се развиват нормално още в първите класове в гимназията. Някои ги отказаха, други все още пушат и започват да изглеждат все по-зле за възрастта си. Това го споменавам, просто защото се сетих за тях, когато прочетох, че пушиш.
Не знам какво би накарало едно 11 годишно дете да пропуши, нито какво би накарало едно 14 годишно да ходи по дискотеки с 15см токове и къси поли. Това не е нещо, с което зрял човек би се гордял. Не е нещо, което някой би искал детето му да прави.
Аз лично също съм минала по-този път. От 5-6ти клас започнах да опитвам нови неща. Дискотеки, обеци по тялото, експерименти с косата, различни компании, алкохол, цял нощ мотаене навън, момчета, глупости... И тогава хич не ме интересуваше кой какво ми казва. Обаче сега няколко години по-късно се радвам, че съумях все пак да отсея правилното.
Силно се надявам и ти да можеш да го направиш.
Сега прави това, което ти се прави, но се вслушвай и в съветите на другите. По-големите. Не на децата, които са още по-малки от теб и хич пък не схващат за какво иде реч. Това е нормален период от пубертета, който би трябвало да мине и замине.

flawless_
02-08-2012, 21:42
По дрехите посрещат....

Ако те видя на улицата с 15-ка ток и дънкова поличка ще си малко курве. Без тях - друсано хипи.

Ако си толкоз отракана и трезвомислеща - що не го покажеш? Ако искаш да си бунтарка - окей.. ама бъди наистина бунтарка. Нали знаеш що малките тропически шарени жабки са малки тропически шарени жабки? Щото са отровни.

Сори, ама много извънземен ми е филма "Обличам се като [еди каква си] но всъщност не съм такава." Ми под ягодите, като не си такава - що се правиш? Или си точно такава, или още не знаеш кое е ляво и кое е дясно.

И друго най-тъжното в картинката са твоите родители. Ти си тяхното отражение на нежеланието им да бъдат родители. Което вече навежда на мисълта защо са те създали.... И така нататък. Да не навлизам повече в другата необятна тема.

...по ума изпращат.

Харесаха ли ти стиховете ми.

broken-barbiee
02-08-2012, 21:45
Всъщност не искам да вкарвам родителите си в тази тема, защото те си знаят какво да правят. Тук коментираме как се възприемам от другите, а не дали родителите ми ме възпитават правилно ;)

valdesbg
02-08-2012, 21:56
Коментираме го, няма лошо. Стигаме ли до някакви изводи обаче?

Инак баш за родителите ти е по добре да приказваме. Щото ти си просто тяхното отражение, малко по абстрактно погледнато.

NambyPamby
02-08-2012, 22:01
Какво те бърка всъщност как те възприемат хората? Ще спреш да се боядисваш ли? Ще спреш да пушиш? Да се дупчиш по разни части на тялото? Това са неща, дето сама за себе си трябва да ги решиш, 'щото така си преценила за себе си, че ще е по-добре, а не 'щото някакви непознати във форум, дето на половината с него им се изчерпва целия социален живот, ти казали така или пенсионерките пред блока те одумвали. Ако това ще те успокои - и мен са ме одумвали, нищо че нямам пиърсинги и татуировки, та даже и косата не си боядисвам. Одумването ми се е случвало в провинциалните градове, където хората са ограничени и простодушни и единственото им смислено занимание по цял ден е да раздават присъди. Българите са такива в по-голямата си част - консервативни, с ограничен мироглед, компетентни уж по всяка област, без да осъзнават колко много още имат да научат и видят. В по-големите градове е една идея по-добре, но пак не е кой знае колко по-розово положението, по-освободен се чувстваш, няма толкова предразсъдъци и злобни осъдителни погледи, но продължава да е все така тягостно. Запомни, че независимо къде се намираш, трябва да се научиш да правиш това, което намериш за добре и да не се сриваш всеки път, когато обществото не одобрява.

п.с. - т'ва с отражението на родителите е абсолютна простотия, да ме прощавате. И мен не са ме гледали като цвете в саксия, даже бая на самотек ме оставяха, та копче за сравнение нямам с тях, но пък на, възпитана и отговорна съм, не тръгнах по лош път(тук идва въпросът за относителността на думата и редно ли е да се използва такова словосъчетание изобщо), не деградирах. И с'а к'во?

shmatarok
02-08-2012, 22:27
Всичко, което си описала, че правиш, е ненормално за годините ти, но вредиш единствено на себе си и след време ти ще страдаш. Затова и от тази гледна точка бих ти казал да правиш каквото си щеш, защото то си е за теб. Но от гледна точка на един родител, какъвто естествено не съм, със сигурност не бих рискувал да позволя на дъщеря ми да се движи с хора като теб и да се превърне в тяхно подобие.

До голяма степен и ти самата не си виновна. Майка ти и баща ти са тези, които са се провалили в това, да бъдат истински родители и да не ти позволят да правиш всичкото, което правиш сега. Ти самата каза, че те отдавна са се отказали да опитват да те вкарат в правия път, което е доста, доста жалко. Затова не се обвинявай и бъди себе си. Бъди такава, каквато усещаш, че си, и не се променяй, защото на някого не му харесваш, но също така и задължително гледай да не налагаш стила си върху други момичета (не казвам, че го правиш, но може и да има причина някои родители да са забранили на децата си да контактуват с теб), защото по този начин вредиш не само на себе си, но и на околните.

Подкрепям това мнение. :) Не знам, много лошо впечатление ми прави това. Макар че дори собствената ми братовчедка пропуши около 11-12, но поне се спря.

Noja
02-08-2012, 22:39
Мнениеот ми е повлипно от другите коментари в темата и ти хубаво питаш какво мислим за теб и явно въпроса ти е провокиран от заобикалящата те среда. Явно обаче мнението не ти допада щом търси още и други мнения, обаче интересното, е че го приемаш спокоино, но може и да греша. Явно ти приемаш стила си за нормален и не ти пречи, поне с това впечатление остава от написанотео от теб. От заобикалящите те коментри обаче явно е започнало да те гложди, че маи не се движиш много добре и тук искаш можеби да ти кажем как всичко е наред, незнам може пак да греша. Какво ми е мнението за теб, не смятам че на 14 е нормално да ходиш с 15 сантиметра ток, неподходящо къса пола и да ходиш по-дискотеките, не смятам, че е добре да си боядисваш косата, прическа да но боята е в повече за 14 годишна според мен, за цигарите и на 8 и на 80 да е човек пак смятам, че е ненормално да се пуши, по малките 12-13 годишни при положение, че ти си на 14 ми звучи малко неуместно, те мислят така, а аз мисля така също ми звучи пресилено. Повечето съфорумци, какро и аз ще ти кажат, че в тинеиджарската, пубертетската възраст 12-14-16 години доста от нас са се мислели за големи капацитети и че едва ли не можем да преобърнем света, е да ама познаи какво, един ден осъзнаваш, че само с мисал няма да стане маи, а трябва деиствие и работа ако искаш да постигнеш нещо, което на тази възраст значи да се учи съвестно и мама като каже прибери се в 10:30 да се прибереш или да помолиш за още половин един час, а не да се дзвериш и да не слушаш. Като доиде момента когато вече си постигнала нещо стоиностно и си удоволетворена от живота, еи тогава вече ако искаш и със 100000 дупки и обеци върви, пък ако искаш гола по центара се раскарваи. И аз едно хубаво се умотах, та искам да кажа, че без ясно и конкретно дефинирани цели и дела, ти си поредната, с ясно дефинирани цели и дела ти си доказал се ЧОВЕК с положение и тогава няма значение дали ходиш с 15 сантиметра ток или 25. За родителитети може да са решили, че това е правилен подход за теб, нали всички знаем, че колкото повече един човек го дърпаш от плода на греха има вероятност тои да иска да го опита още по силно. Само да попитам как разбра, че си атеист и какъв ти е успеха в училище.

broken-barbiee
02-08-2012, 22:45
Успеха в училище ми е нормален. Нито имам прекалено много двойки, нито прекалено много шестици. В бележника ми преобладават 4-ки, срещат се тук-там и 3-5, двойки имам само по определени предмети, а шестици почти нямам :D Атеист съм, защото знам, че никъде няма някой, който може да ми помогне ако аз не си помогна сама. Гледам да мисля реално на нещата. Господ си е измислен от суеверните хора, които просто искат да се успокояват с нещо, е да ама аз съм реалист и знам, че този (който и да е той) не е с отворени обятия към мен ако въобще той съществува :)

Noja
02-08-2012, 23:10
Ами според мен успеха ти въобще не е завиден и ако съдим по него, не би трябвало да си позволяваш много много, труда които ще положиш за трупане на знания, ще се отплати. Без да се обиждаш ти ако мислеше много реално и ако много разбираше баш пък тук щеше да питаш, пък знае ли човек може и да е за разнообразие. Реално ще мислиш когато е докараш до там ти да пълниш хладилника, а не да го празниш. Колкото до въпроса за атеизма, как разбра, иначе всеки е напълно свободен да има кавито вярвания иска, за мен това е част от Божетвеното. Иначе пишеш страшно добре както вметнаха и други съфорумци, чак се чудя как нямаш само хубави оценки, нещо ми изглежда нереална цялата работа

broken-barbiee
02-08-2012, 23:22
Окей, не пълня аз хладилника ама друг е въпроса как вместо да ходя на плаж лятото работя и вечерта е единствената ми възможност да се позабавлявам :) А това за хубавото ми писане го казва и госпожата по Български език и Литература, но просто съм се научила да говоря както трябва, а не като повечето - да не пуша, да не пия ама две думи на кръст да не мога да кажа/напиша :) Точно това се опитвам да покажа и да видя след като го покажа дали ще съм толкова лоша в очите Ви :) Ако се замислите има логика ;)

valdesbg
02-08-2012, 23:32
Тц. На грешната плочица си стъпила.

Кола, която трака, ръждясала е и пали от четвъртия път никой няма да купи, щото харчи малко и вози меко примерно. Никой няма и да я погледне де :)

Впечатлението което правиш е точно същото "като повечето - да не пуша, да не пия ама две думи на кръст да не мога да кажа/напиша".

Може да си много интелигентна и разбрана.. ама първото впечатление винаги си казва думата. Няма втора възможност за първо впечатление. И ако си начетена и точна - именно заради това би трябвало да изпъкнеш първо и само с това. Тъй си мисля аз :)

Noja
02-09-2012, 00:20
Тц. На грешната плочица си стъпила.

Кола, която трака, ръждясала е и пали от четвъртия път никой няма да купи, щото харчи малко и вози меко примерно. Никой няма и да я погледне де :)


Евала ВАЛДЕС, велико сравнение, поклон. :) По темата незнам какво да кажа постът на Валдес е достатъчно ясен според мен. Това, че казваш как Лятото работиш ми звучи все едно си едва ли не жертва ем ще работиш, батьовото ти искаш да не работиш ли само едно ми е чудно как така работиш грамотна си абе на свястен човек правиш впечатление и как така това остава незабелязано на фона на обеците и на боядисаната коса, нещо не ми го побира акъла, хубаво първо впечатление, хубаво консерватизам ама чак пък толква. Колкото до това каква си в моите очи ама грам не трябва да те притеснява, по простата причина, че както споменах и по горе човек е свободен да върши каквото ще стига да не обременява другите, а ти мен не ме обременяваш. Помисли си каква си ти в очите на хората които ги е грижа за теб, а не за форумните много знаиковци. Това ''да видя след като го покажа дали ще съм толкова лоша в очите Ви'' ми звучи малко като това ''ако въобще той съществува'' от по предишен твои пост. Имам чувството, че при първото искаш да ти кажем, че не си лоша, а при второто има нотка на съмнение, така ми звучи на мен. Ем това говори за несигурност която, ние можем да гадаем само от каде произлиза. Хубаво работиш, хубаво си грамотна и хубаво искаш да се забавляваш, но гледаи забавленията да съответстват на твоита възраст, ти как искаш да не одумват 14 годишна с цигара в уста и къса пола, но ти каза, че мислиш реално аиде сега се опитаи тая гледка да си е представиш отстрани и кажи дали ти изглежда красиво и правилно И с риск да стана досаден пак ще се позова на Валдес испъкваи с добродетелите ти, а не с боядисаната коса и обеците. Приятелите ти и те ли се движат като теб или са по консервативни.

DarkTemplar
02-09-2012, 00:42
Мисля, че караш тежък пубертет и чрез външния си вид търсиш някаква себеизява. Мисля, че вашите са го раздавали на уволнение, когато си се формирала като човек и характер и ти липсват ясни представи за това кое е допустимо и кое не. Хората виждат каква цветна птичка си и реагират по два начина - по-ограничените те мислят за няква курва-наркоманка в тийн възраст, по-интелигентните за "момиче с проблеми". И двете не са много ласкави определения. За 14-годишна доста си напреднала с материала, внимавай в каква компания се движиш/ще попаднеш, че като нищо в недалечното бъдеще може да потвърдиш мнението на по-ограничените.

Надявам се мнението ми да не звучи грубо, защото нямам нищо негативно към теб, не целя да те подценя или обидя, просто ти казвам някои грозни истини, които по един или друг начин те засягат.

djipsito
02-09-2012, 00:56
На мен ми правиш впечатление на нормално момиче, което тепърва ще се изгражда и ще преоткрива себе си. Бих казала и още доста неща, обаче не съм те виждала как се обличаш, как се държиш и как говориш.

Ти по принцип искаш ли да привличаш внимание ? Като цяло ?

И аз съм перфорирана, 5 дупки на ушите, обица на носа имам от 13 годишна, а на пъпа от 17 годишна. Пуша от 15 годишна. Трева - от 19 годишна. Така написано ако го прочета от очите на непознат, сигурно и аз няма да правя добро впечатление, ама факта, че не съм нито пропаднала друсалка, нито шибана уличница е налице. Така де, налице е за хората, които ме познават :D за вас едва ли.. На 14-15 имах много шантав стил, все бях с големите кецове и изслутите дънки, ленти, гривни с шипове и т.н. Не съм парадирала, просто си се кичех, така ми харесваше. Като поотраснах вече почнах да се обличам с повече вкус и си имам мой си стил някакъв. То даже не е и точно определен.

Не се притеснявай от мнението на другите, намери си твоята златна среда според това какво искаш и как искаш да те приемат. Не е казано, че като имаш много обици, значи са някви хард, тежки, кичозни и т.н. Може и да са семпли. Обличай се както ти харесва. Ако имаш хубаво тяло, много ясно, че няма да се забулиш, а ще показваш. И тук не говоря да ти цъфва сливата по улиците.. За да изглеждаш секси, не е нужно да си облечена като проститутка. А ако не си падаш чак толкова женствена, няма нужда да си пък изсулена и да си влачиш краката по улицата..

Chacho
02-09-2012, 02:10
@valdesbg

Защо е толкова важно това първо впечатление? Кого е нужно да впечатлява? По-добре да е в позицията тя да си избира кола, отколкото нея да я избират.

Колкото до пушенето. Пропушила е на 11. Каквито и да са били причините, в момента надали пуши със същата идея, по-скоро й е останал навик, възприема се като пушач и не вижда причина да спира. Не е единствена, много хора са на нейното дередже и пушачите от познатите ми предимно на тая възраст са започнали. И аз захапах първата си цигара в малките класове, по-малък и от нея.

Според мен авторката е заела много зряла позиция - може да има пороци, като пушене, късни излизания, малко алкохол, но цени акъла. Повечето от пишещите тук можем да се съгласим, че особено за възрастта си, мисли и говори разумно; а в другите теми постоянно критикуваме дечурлигата, че не им липсва това качество. Половината от тъпанарчетата тук не пушат, не пият и евентуално са ходили веднъж-дваж на детска дискотека и всички плюваме слабо развитото им сиво вещество. Изведнъж се сблъскваме с алтернативия вариант и сега пък това не ни изнася.

Ако може да не пие, да не пуши, да не излиза и да е интелигентна. Абе хора, вие такива ли бяхте в 8-9 клас? В пубертета е, търси себе си, тепърва се учи да носи отговорности. Вие нали не сте се родили с вградена ценностна система, че да може да прецените, кои постъпки са правилни и кои не. Устоявахте ли на нуждата си да се почувствате различни и, че имате собствено място на тоя свят? Винаги ли сте слушали родителите си и не сте забърквали каши?


Според мен момичето не е толкова специално. Обикновен тинейджър. Просто за някои неща мисли в по-друга насока.

Noja
02-09-2012, 03:20
Chacho ми момичето пита за мнение, иска да прочете какво мислим за нея и затова ние го пишем съдеики по разказаното от нея, затова е важно първото впечатление в случая. Иначе кои какъв е бил е друга тема за размисъл, хубавото на момичето, е че пита и търси и другите гледни точки затова ни излагаме наще и се опитваме да дадем някакъв пример, съвет или насока, някои правилни, някои можеби не. Дано в мненията ни момичето намери отговорите които търси и успее да вземе добро решение, това е наи важното.

Александър
02-09-2012, 06:05
Освен всичките неща, които се казаха и с които аз съм напълно съгласен, е факта, че нямаш самочувствие...Какво значение има как изглеждаш в очите на другите хора, ако не изглеждаш достатъчно добре в твоите собствени.Между другото спри го тва пушене, вече никой не го мисли за "куул"

marilyn
02-09-2012, 07:15
Авторке, според мен търсиш внимание, но по грешния начин. На 14 не е нормално да пушиш от 3 години, да ходиш по дискотеки и да имаш нз си колко дупки по себе си. Акъла ти е още много детски, като те гледат така хората... как да не им се струваш пропаднала?! Сега е времето да си гледаш уроците, а не да ходиш на 15см токчета и да друсаш кючеци...

valdesbg
02-09-2012, 07:22
Чачо, с това, което досега показва няма как да е в позиция да си избира. А защо е важно първото впечатление ли? Ти бил ли си някога на интервю за работа примерно?

anonymous708973
02-09-2012, 07:30
Чачо, по никакъв начин не можеш да ме убедиш, че е нормално да започнеш да пушиш на 11.

Също както не е нормално на 14 оценките ти да са предимно 4. Айде сега ме захапете как оценките не били мерило за акъла. Нека не са... Хах, гледай как 14-годишната ми щерка ще има само 4 и аз ще я оставя да си ходи надупчена и да пуши.

flawless_
02-09-2012, 07:37
Аз познавам и по-лошо.
Изкарва само 2 и 3 , но я слагат за отличничка, защото е от аристократичен род и е много богата.
А като са аристократи и толкова учени хора що я оставят така да си прави?
И се бие, и ни налага психически тормоз.
Парите развалят човека.
В Америка няма такива работи.
Не ходят с дамски чанти и пурета в ръка на училище.
Тук може да срещнеш Попай моряка и Мадам Агрипина в таз' безнадеждна яма училище.
Бъдете добри и уважавайте другите, а не ги унижавайте!

gersinkaa
02-09-2012, 07:37
Лелееееее.... На 14.. боядисва си косата... пуши от 11 годишна... ужас...
НЕ, аз не съм цвете за мирисане, не мога да те критикувам, но..... наистина е брутално.. На една възраст сме, аз си направих кичури едва тази година... Цигарите... интересно ми беше, пробвах.. бях там някаква измислена пушачка.. и просто реших, че това не ми допада и ги спрях, а и на моите години не прилича просто... Оценките.. по математика аз наистина имам само 4, но не е нормално в 7-ми клас да имаш такива оценки, какво ще правиш в 8, 9, 10....??

musicinmyveins
02-09-2012, 08:30
Ми мене мнението ми по прочетеното е ,че си разбрано момиче и не си някоя тъпа к**ва.Имаш някакво по изчанчено виждане за нещата,но това не те прави лоша.Но да ти кажа честно ако те видя най-вероятно не бих осъществил контакт.Визията не е толква важна за мен ако си свестен човек и може да става лаф.Обаче аз няма как да го разбера това,защото принципно страня от тия "яките" , "лошите" батковци и какички дет ми се наливат и пушат кат комини.Неприятни са ми тия хора дето се имат за яки на някаква смешна възраст (14-15-16-17) и демонстративно правят простотии,за да ги забележат.Бих ти препоръчал да спреш с боята,цигарите и да земеш да махнеш сичките железа от ушите,пъпа,носа,краката,ръц ете,главата и сички части на тялото където си се дупчила.На ушите ок!Имаш шанс да се спасиш (сегашното ти положение ще доведе до много сериозни последствия) ,защото мисля ,че имаш акъл.

SisiStrange
02-09-2012, 08:36
Чачо, по никакъв начин не можеш да ме убедиш, че е нормално да започнеш да пушиш на 11.

Също както не е нормално на 14 оценките ти да са предимно 4. Айде сега ме захапете как оценките не били мерило за акъла. Нека не са... Хах, гледай как 14-годишната ми щерка ще има само 4 и аз ще я оставя да си ходи надупчена и да пуши.

Мхм. А и, честно да си кажа, в 7-8 клас оценките се изкарват с 15 минути прочитане на урока концентрирано. Не е като да се иска някакво мощно усилие.

Хубаво е, че си начетена. Това може да ти помогне много стига да намериш начин да го показваш.

sexa_na_kompleksa
02-09-2012, 09:18
Няма значение кой как те възприема. Каквото и да правиш, както и да изглеждаш, винаги ще има хора, които ще те харесват, и хора, които няма да те харесват. Важното е ти да се чувстваш добре в кожата си и да си удовлетворена от себе си.

MuRocLaW
02-09-2012, 09:35
здравейте аз съм мирчо

dessbe98
02-09-2012, 15:52
Това, че пушиш е много лошо, защото си тровиш дробовете от малка. Обиците са си твоя избор за външен вид .. Другите за обеците нямат право да те съдят ! Лошо е, че си боядисваш косата. Косата е като друг живот прилепен към нашето тяло, ако ти не се храниш, ще умреш! Така е и със косата, ако не я подхранваш - ще опада или най - малкото нещо ще бъде слама! Иначе видът ти би трябвало да е печен, но не се отпускай прекалено много! ;)

Chacho
02-09-2012, 16:30
Чачо, с това, което досега показва няма как да е в позиция да си избира. А защо е важно първото впечатление ли? Ти бил ли си някога на интервю за работа примерно?

Да, отидох с тениска, на която пишеше "Римският пияница" на който имаше дебелак с вино, бях несресан и недоспал. Все още работя на тая позиция. Най-добрият ми приятел пък ходи единствено с камофлаж, зелени тениски и коса до кръста, и размаза всички на интервюто за учител. Избраха ни по умения. По-важно е да си компетентен, а не да си с подстригани вежди. Един сериозен работодател винаги може да се абстрахира от външния ти вид и предубежденията си, и да ти оцени професионалните качества. Ако те избират по най-първото впечатление, трябва добре да се замислиш дали това е работата за теб и дали ще оценяват труда ти.


@PinkPan7her, има разлика между нормално и правилно. Аз казвам, че много хора пропушват на такава възраст. Иначе, ако мойто дете пропуши на 11, жална му майка. Нито бих му дал на такава възраст да се дупчи или да се татуира, щото после, ако си промени вкуса и мнението, няма да ме погледне заради безотговорността ми.

Това, което казвам, е че пиърсингите и пушенето не са показател за акъла на човека, особено на тинейджър. Всички сме били на периоди през пубертета, имали сме различни влечения, но не всички сме били особено осъзнати. Мисля, че момичето има достатъчно добродетели, които игнорираме заради външния и вид, това е.

За оценките съм донякъде съгласен. Сиси си каза, че в гимназията се изкарват 6-ци с 15 минути четене. Тоест 24 часа сериозно четене в един по-късен момент наваксват 96 дена в даскало. Като съобразим, че не е възможно да стоиш по 24 часа всеки ден, времето, за което можеш да наваксаш изискваното ниво в гимназията пак е по-малко от 2 месеца. Всеки студент изкарал поне 1 сесия би потвърдил, че е напълно осъществимо.
Не че нямах 6-ци, винаги съм бил стипендиант, но по някои предмети въобще не съм грабвал учебника. И не съжалявам, защото имах достатъчно извънкласни дейности, които ме изградиха като човек. Ако можех да върна времето, сигурно щях да чета повече, но това е сегашната ми позиция. Оценките в даскало не са плод на особени знания, те са резултат от организираността и отговорността на ученика. За мен Е нормално (макар и да не е хубаво) да си безотговорен и неорганизиран в тинейджърската възраст. Сериозните тинейджъри се броят на пръсти и това е по-ненормално (рядко) явление. От този форум примерно знам за 2ма такива.

И в заключение искам да кажа следното. На нея явно не й налагат много контрол - нещо, с което много хора се сблъскват едва като станат на 17,18,19 и нагоре. Цял живот са лишавани и после са като разюздани коне. Ето тогава вече се почва голямото ходене по дискотеки, пушене, пиене, треви, амфети, ебане. Няма да можете да си разпознаете зубърите от даскало в какво са се превърнали след завършването. А хората като нея вече са минали през това, поулегнали са, понаживяли са се и започват да се възползват от възможностите си, когато вече живота им е на съвсем друга скорост. Има разлика между това вашите да не ти позволяват нещо, и сам да се ограничаваш. Второто няма как да стане, ако сам не си осъзнал нещата.

Noja
02-09-2012, 16:48
Chacho интересен човек си как така няма проблем пък казваш, че ако твоито дете пропуши на 11 " жална му майка". За наваксването ти тва сериозно ли го говориш, каде го има филма нередовен ученик да тръгне да наваксва, и да го има много рядко го дават. Съгласен съм за разюздания кон, ама ти приказката за изпуснатия кон сигурно е знаеш и нея.

Chacho
02-09-2012, 17:09
Не е толкова рядък филм, знаеш ли колко хора повтарят, че са могли да учат навремето? Демек им е дошъл акъла, че може и да им трябват тия знания. А като ги догони живота - сядат и учат.

Много е различно това да си родител и да коментираш отстрани. Ако аз съм родител, аз ще нося отговорността за това детето ми какво ще израсне. Това не значи, че няма да се постарая да му разясня, защо ще го ограничавам понякога или пък защо няма. За мен ще е важно детето ми да няма сериозни пороци, но също така ще ми е приоритет, детето да мисли със собствената си глава и да умее да взема решения.

Повечето хора не им понася да не са това, което искат да бъдат. Просто не всеки може да го постигне. Авторката иска да изгради у другите по-добър образ на себе си и според мен това ще й е мотивация да запълва пропуските си по-натам. За да се загубиш в грешната посока трябва да ти липсва съзнание за това, каква е алтернативата, да ти липсват амбиции, да не виждаш по-добрите възможности. По-добре да се замисляш как да се развиваш като личност, отколкото постиженията ти да са в това, че не пиеш, не пушиш и сервираш на хората безалкохолни цял живот, като единствената ти пъстрота са любовните драми, които се възпяват в чалга песните.

fenkaaa
02-09-2012, 17:17
Съгласна съм с NomNomNom .. просто се опитай да не се набиваш в очите на хората и те също няма да обръщат такова внимание на това каква си,що си!

anonymous708973
02-09-2012, 17:26
Да, отидох с тениска, на която пишеше "Римският пияница" на който имаше дебелак с вино, бях несресан и недоспал. Все още работя на тая позиция. Най-добрият ми приятел пък ходи единствено с камофлаж, зелени тениски и коса до кръста, и размаза всички на интервюто за учител. Избраха ни по умения. По-важно е да си компетентен, а не да си с подстригани вежди. Един сериозен работодател винаги може да се абстрахира от външния ти вид и предубежденията си, и да ти оцени професионалните качества. Ако те избират по най-първото впечатление, трябва добре да се замислиш дали това е работата за теб и дали ще оценяват труда ти.;

Ее, не е така. Най-малкото е било доста неуважително да се появиш в тоя вид. "По дрехите посрещат", нали знаеш? Не знам как се е стигнало до изпращането по ум при теб. Хубаво, че се получило така все пак.

Chacho
02-09-2012, 17:29
По дрехите посрещат тези, които не могат да изпращат по ума. Или можеш да разграничаваш двете неща, или винаги ще си подведен. Ако си съзнателен за това, кое какво впечатление ти оставя, можеш и да се абстрахираш от предразсъдъци.

Успешните работодатели обикновено имат това умение.

anonymous708973
02-09-2012, 17:37
Не. Двете неща не бива да се разграничават. Може да си страхотен служител, но ако шефът ти се опасява, че не може да те покаже пред хора, защото мязаш на парцал, ква е файдата? Лично на мен като работодател поява в такъв вид на интервю би ми оставило впечатление на неуважение.

Външният вид винаги е важен. Във всяка една ситуация. Лично мнение, не те обвързвам с него.

Chacho
02-09-2012, 17:43
Тогава кои са точните критерии за външен вид и къде заставаме по въпроса с дискриминацията? Даже и в академичното общество можеш да намериш хора с уж "нескопосан" вид, които се ценят заради интелекта им. Според мен ситуацията е по-различна от тази в американското кино.

valdesbg
02-09-2012, 19:05
Чачо значи трябва доживот да си му благодарен на този работодател. То си зависи и какво работиш де, ако нямаш никакъв досег с хора... донякъде е разбираемо, но иначе тва си е било подигравка от твоя страна.

Колкото е важно да си компетентен, толкова е важно да мязаш на човек. И да уважаваш човека, който ти плаща заплатата. Щото може и да си най-гениалния, ама ако мязаш на просяк... реномето ти пада мноооого надолу. Примера с колата все още е в темата.

Според мен, просто нямаш директен досег с хора, и затова шефа ти си е позволил тая волност. Може и да бъркам. Във всички останали случаи обаче тва не би трябвало да важи. Инак се поставя под съмнение компетентността на работодателя и на служителя.

Критерии за външен вид на дрехите с които отиваш на работа искаш. Основно правило е дрехите да не са крещящи и налагащи определена идея/поведение/ценност. Същото по важност - чисти и добре изглеждащи. Съобразени със средата(в 5 звезден хотел няма да те пуснат по дънки и тениска). Ако сам си си шеф, вярно тогава сам си ковеш паничката, и там има по скоро препоръки, но не и правила. В твоя случай явно не е така. Още нужно ли е?

Дискриминацията няма какво да я обсъждаме. Преди да кандидатстваш за дадена позиция си задължен да я проучиш и да видиш какво се иска за да го бачкаш тва нещо. На работа не отиваш да изразяваш себе си и тва колко те кефи Боб Марли примерно. Там отиваш щото си компетентен в дадена област и от теб се иска да вършиш определена дейност. Излишно е да споменавам че за да върви гладко работния процес е нужно и другите да могат да изпълняват своята част от картинката. А за целта ти не бива да си разсейващ фактор. И предвид гореспоменатото условие - в повечето случаи не се толерират волности и отклонения. Толкоз.

Или въведено в прост пример - ако имаш 5 кила желязо по лицето си под формата на пиърсинг, игли, обеци и подобни и готината тениска, която описа преди малко ги сваляш преди да започнеш работа слагаш костюмчето, и като приключиш махаш костюмчето и пак си ги слагаш. Без въпроси и лигави истории.

Noja
02-09-2012, 19:15
Не е толкова рядък филм, знаеш ли колко хора повтарят, че са могли да учат навремето? Демек им е дошъл акъла, че може и да им трябват тия знания. А като ги догони живота - сядат и учат.

Много е различно това да си родител и да коментираш отстрани. Ако аз съм родител, аз ще нося отговорността за това детето ми какво ще израсне. Това не значи, че няма да се постарая да му разясня, защо ще го ограничавам понякога или пък защо няма. За мен ще е важно детето ми да няма сериозни пороци, но също така ще ми е приоритет, детето да мисли със собствената си глава и да умее да взема решения.

Повечето хора не им понася да не са това, което искат да бъдат. Просто не всеки може да го постигне. Авторката иска да изгради у другите по-добър образ на себе си и според мен това ще й е мотивация да запълва пропуските си по-натам. За да се загубиш в грешната посока трябва да ти липсва съзнание за това, каква е алтернативата, да ти липсват амбиции, да не виждаш по-добрите възможности. По-добре да се замисляш как да се развиваш като личност, отколкото постиженията ти да са в това, че не пиеш, не пушиш и сервираш на хората безалкохолни цял живот, като единствената ти пъстрота са любовните драми, които се възпяват в чалга песните.

Хубаво и точно говориш ,това не мога да не ти го призная, обаче ми говориш малко попринцип, а аз ти дадох конкретни думи които ти си казал и пак ще повторя ''как така няма проблем пък казваш, че ако твоито дете пропуши на 11 " жална му майка", не коментираме попринцип коментираме даден случаи, няма как 14 годишна с цигара в уста да МИ направи добро впечатление и сега ако почнеш пак да ми обесняваш като порасне как и какво ще стане пак немога да се съглася, точно защото ние говорим за настоящия момент. И какво искаш да ми обясниш, че и да учиш нередовно пак не е проблем, ем да съгласен съм не е проблем, може да наваксаш има такива хора сигурно, не ти казвам, че не е така казвам, че е по добре да се учи редовно, казвам чена 14 годишна не отива да пуши и да за МЕН първото впечатление си важно, човек трябва да е чист, спретнат да се старае външноста му да прилична и малко от малко представителна, не говорим за дали на мен или на теб ни харесва, а говорим за даден етикет, гледа се възраст, обкръжение, занимания деиности и така нататък, това е моето мнение по въпроса.

broken-barbiee
02-09-2012, 19:48
Абе хора, оценките ми в училище какво значение имат.. Аз ако имаха значение щях да ги пиша още в първия ми пост, в който се уточнявам с какво е свързана темата. Ако си мислите, че като ме срещне някой на улицата ме пита "оо какви са ти оценките" много се лъжете :D И Чачо, това с тениската и интервюто ти за работа мене много си ме изкефи. Много малко хора са достатъчно смели, за да го направят. Другите мислят ограничено, ама айде да не се отклонявам от истинската тема. :D

cigarettekisses
02-09-2012, 19:52
Някои хора наистина биха си помислили,че си пропаднала,но всъщност това,че пушиш,боядисваш си косата и имаш пиърсинг примерно нищо не говори за теб и не те прави лош човек.

djipsito
02-09-2012, 20:08
И в заключение искам да кажа следното. На нея явно не й налагат много контрол - нещо, с което много хора се сблъскват едва като станат на 17,18,19 и нагоре. Цял живот са лишавани и после са като разюздани коне. Ето тогава вече се почва голямото ходене по дискотеки, пушене, пиене, треви, амфети, ебане. Няма да можете да си разпознаете зубърите от даскало в какво са се превърнали след завършването. А хората като нея вече са минали през това, поулегнали са, понаживяли са се и започват да се възползват от възможностите си, когато вече живота им е на съвсем друга скорост. Има разлика между това вашите да не ти позволяват нещо, и сам да се ограничаваш. Второто няма как да стане, ако сам не си осъзнал нещата.

Много, много съм съгласна с теб. А цитата крие голяма истина.

А за пушенето.. в днешно време ако почнем да се съобразяваме с всичко, което вреди, кво ще стане ?
Дори тя да не пуши, може би има хора от обкръжението й, които пушат. Има голяма вероятност къфетата, които посещава да са пълни с пушачи, може и техните да са пушачи... дали ще е активен или пасивен пушач.. все там.

Stella_SN
02-09-2012, 20:31
Ако не беше на 14, щях да пиша нещо съвсем друго, но... Пропушила си на 11? :shock: С каква цел? Надупчила си се цялата на тая възраст? Сега си на един акъл. Като порастнеш какво ще стане, ако ти се сменят вкусовете, както често става? Ще си ходиш надупчена. Това с боядисването ще ти изиграе много лоша шега един ден. Лично мнение, но и аз вероятно нямаше да имам добро мнение за теб от пръв поглед.

+1 :Д ........................ НЕ че нещо , ама класната ми е на 39 и капка боя не е виждала .. ти си на 14 и се боядисваш ПОСТОЯННО ???????????????? ПУШИШ едва от 11 годишна ?!?! Ей вярно ,че като бях на 11 ми беше интересно да пробвам .. пробвала съм от родителите ми , за да ми покажат ,че е не хубаво тва и съм се уверила , при което ........................ на 11 просто .... играех народна топка с децата от квартала...къде ти да пуша ? Момиче , вече си нагазила доста ... помисли да се пооправиш . Мнението на околните лесно не се поправя .. на принципа съм ,че много хора знаят името ми , но не и живота ми .. но при мен проблема е друг :д Хората , които ме мразят ме имат за надута .. както и да е ... опитай поне малко да направиш добро впечатление на хората ..

NomNomNom
02-09-2012, 20:56
+1 :Д ........................ НЕ че нещо , ама класната ми е на 39 и капка боя не е виждала .. ти си на 14 и се боядисваш ПОСТОЯННО ???????????????? ПУШИШ едва от 11 годишна ?!?! Ей вярно ,че като бях на 11 ми беше интересно да пробвам .. пробвала съм от родителите ми , за да ми покажат ,че е не хубаво тва и съм се уверила , при което ........................ на 11 просто .... играех народна топка с децата от квартала...къде ти да пуша ? Момиче , вече си нагазила доста ... помисли да се пооправиш . Мнението на околните лесно не се поправя .. на принципа съм ,че много хора знаят името ми , но не и живота ми .. но при мен проблема е друг :д Хората , които ме мразят ме имат за надута .. както и да е ... опитай поне малко да направиш добро впечатление на хората ..

1. Защо да не е хубаво да пушиш, всъщност е приятно, колкото и вредно да е. Казвам ти го като непушач, който се глези когато има повод. Тогава е най-готино, защото си склонен да дадеш малко повече пари, или да разнообразяваш - пурети, наргиле и от другото нещо :Д
2. Не те мислят за надута, а за проста. Нито си особено грамотна, нито си "света вода ненапита", а си седнала да раздаваш морал.
Сядай си на задника и си оправяй собственото личностно разтройство, не си достатъчно спокойна, че да си полезна точно в тази тема.

TheAvenged
02-09-2012, 20:56
Абе дете, осъзнай се! Сега ще ти кажа моето момчешко мнение, нали тва искаш. Първо, тези цигари къде ги пушиш от 3 години действат страшно отблъскващо, поне на мен, да не говорим, че ти вредят на здравето и си даваш парите на вятъра. Тва, както и боядисването на косата ми говорят, че си недорасла и това не е начин да впечатлиш когото и да било. А обеците... 1,2,3 добре, но 6?! Аз например харесвам естествени момичета.
По-добре зарязвай тези цигари, залягай над учебниците и помисли за бъдещето малко, защото ще дойде времето след 10тина години, когато ще се чудиш защо си се занимавала с глупости!!!

NomNomNom
02-09-2012, 21:01
Абе дете, осъзнай се! Сега ще ти кажа моето момчешко мнение, нали тва искаш. Първо, тези цигари къде ги пушиш от 3 години действат страшно отблъскващо, поне на мен, да не говорим, че ти вредят на здравето и си даваш парите на вятъра. Тва, както и боядисването на косата ми говорят, че си недорасла и това не е начин да впечатлиш когото и да било. А обеците... 1,2,3 добре, но 6?! Аз например харесвам естествени момичета.
По-добре зарязвай тези цигари, залягай над учебниците и помисли за бъдещето малко, защото ще дойде времето след 10тина години, когато ще се чудиш защо си се занимавала с глупости!!!

Това, че харесваш естествените момичета не значи, че за други нейната визия не е секси, или че е грешна.
Факт е, че темата е малко за атеншън хоризъм.
Иначе, кво да заляга над учебниците, в 8ми клас какво има да му учи - най-безсмислената програма е тогава.
Нито пък ти влиза в дипломата, нито нищо.
Тези, които в 8ми клас ми четяха същият морал, сега така здраво ги тресе хормона, но за съжаление в неподходящо време - 12ти клас.

Chacho
02-09-2012, 21:38
Хубаво и точно говориш ,това не мога да не ти го призная, обаче ми говориш малко попринцип, а аз ти дадох конкретни думи които ти си казал и пак ще повторя ''как така няма проблем пък казваш, че ако твоито дете пропуши на 11 " жална му майка", не коментираме попринцип коментираме даден случаи, няма как 14 годишна с цигара в уста да МИ направи добро впечатление и сега ако почнеш пак да ми обесняваш като порасне как и какво ще стане пак немога да се съглася, точно защото ние говорим за настоящия момент. И какво искаш да ми обясниш, че и да учиш нередовно пак не е проблем, ем да съгласен съм не е проблем, може да наваксаш има такива хора сигурно, не ти казвам, че не е така казвам, че е по добре да се учи редовно, казвам чена 14 годишна не отива да пуши и да за МЕН първото впечатление си важно, човек трябва да е чист, спретнат да се старае външноста му да прилична и малко от малко представителна, не говорим за дали на мен или на теб ни харесва, а говорим за даден етикет, гледа се възраст, обкръжение, занимания деиности и така нататък, това е моето мнение по въпроса.

ОК, тоя път ще се постарая да отговоря максимално конкретно на въпроса, макар че си мислех, че още първия път ти отговорих:

Първо, за мен е ОБИЧАЙНО децата да пушат на 11, защото родителите не могат да имат безкраен контрол над тях, децата се крият. Не го приемам за нормално да пушат на такава възраст, но никое дете не го вълнува това. Аз само констатирам, че е често срещано. Дали го одобрявам е без значение, точно това няма да мога да променя, винаги ще има деца, които да са изпуснати.

Второ, това не е най-големият порок на света, колкото и да е вредно пушенето. Затова съм що-годе равнодушен. Гледат от големите и подръжават. След време може да се оправят, а може и да си продължат да пушат, защото според нашето законодателство, в определен момент ставаме напълно свободни да избираме дали да го правим. То пак си остава същият порок. Някои деца имат или са предразположени към психически разтройства. Други остават с недоразвит потенциал. За мен това е по-страшно от пушенето.

Трето, казах за моето дете, защото него вече по-мога да го следя и то е моя отговорност. Не ми е работа да се карам на чуждите деца и да давам акъл на родителите им. Мога да се обадя в Агенция "Закрила на детето", откъдето ще ги глобят, съдят, ще им отнемат попечителството и т.н., което е много по-сериозно. Кво да направя? Ако почнат да санкционират магазините, в които продават цигари на деца, картинката ще е по-различна.



Колкото до първото впечатление - ненавиждам самата идея и се старая да си игнорирам инстинктите. Търся си работа, в която външния ми вид няма да играе роля; среда, в която не е от значение каква ми е прическата; изразявам себе си, защото тогава се чувствам себе си. Не бих се пренебрегнал заради работата. Точно обратното, бих зарязал работата, ако тя ме ограничава като личност. Не е нужно да се поставяш в чуждата рамка, ако си достатъчно ценен, сам ще налагаш такава. Някой забранил ли е на Марк Зукерберг да ходи по джапанки? Не и го прави. А тия мишки, дето си носят марковите костюмчета, за да излъжат, че имат качества, си мечтаят за неговата работа. По същата причина населението мрази Бойко Борисов, нищо че цяла Европа уважава премиерът ни. Ама така е, с такива материалистични и повърхностни, американо-български псевдоидеали ще продължаваме да си отвличаме вниманието от стойностното и да се съсредоточаваме върху маловажното. Айде, прощавайте ме, че забивам в такава тематика, но ако има нещо, което намирам за ненормално, то е точно този вид ценности.

Много се изкефих, когато разбрах, че един познат, съгражданин, преподава в моя факултет. Пича е растафарянин, скейтбордист, наплетен, със смъкнати дрехи и преподава в, както се говори, най-елитния университет. Единият от асистентите пък дойде на изпита с тениска на WoW. Във Фантастикото до нас ме обслужваше касиерка с над 5 пиърсинга по ушите, един на носа и един на устата. Въпросът е, че си вършат работата. Винаги има къде да ви оценят, вие си преценявайте, дали искате да ви гледат знанията или маниерите.


Не на последно място, има разлика между различен външен вид, дискриминиращ външен вид и нечистоплътен външен вид.

Noja
02-09-2012, 22:09
Не на последно място, има разлика между различен външен вид, дискриминиращ външен вид и нечистоплътен външен вид.

И аз това се опитах да кажа, че това как се движиш зависи от место, деиност и така нататък иначе да ако иска и човек и гол да ходи все ми е тая, на мен, смяташ ли обаче, че 14 годишна е нормално да ходи с 15 сантиметра ток и къса пола. Ем да за цигарите много са така прав си и поради този факт значи ли, че пушенето прави добро впечатление и пак ми говориш за законодателства и чак и бат Бойко ми намесваш, а тук говорим за конкретен случаи.

П.С. Надявам се да не приемаш мнениеот ми като заяждане, а като вид дискусия ;).

broken-barbiee
02-09-2012, 22:20
Ех, тези мои прекрасни токчета станаха много известни.. Аз го казах и пак ще го кажа, на училище ходя прилично облечена, но за нощни излизания си ги обувам, така че мисля, че не трябва да коментирате толкова много тях. Все пак аз се опитвам да питам какъв образ си изграждате за мен от ежедневието ми, а не от нещата, които правя по-рядко. Има разлика :D

П.П.: Относно късите ми поли - а, вие лятото с дълги дънки ли ходите? :D

djipsito
02-09-2012, 22:35
Chacho, ще получа оргазъм от писаниците ти :D

Chacho
02-09-2012, 22:36
Добре де, постарах се да отделя отговора си за пушенето. Обясних, че не го намирам за хубаво, както и, че не е най-важното за мен, и че няма да съм аз този, който ще реши точно този проблем.

Това за Бойко беше на съвсем друга тема, там се обявих твърдо против важността на първото впечатление. Дори и да го имаш като инстинкт, осъзнат човек си и можеш да избереш да го потиснеш.


Сега се надявам, че вече мога да говоря по-общо.

Пола и ток няма да ми направят впечатление. От мъжка гледна точка ме привличат всякакви дрехи, стига жената да е хубава. Ако след това разговарям с нея, единствено ще търся дали характера и напасва на дрехите, защото не ми харесва подръжанието. Повечето от приятелите ми са с развлечени дрехи или с безлично облекло. Имам и няколко приятелки, които имаха небезизвестната кифленска визия. Развлечените мразеха кифлите, кифлите мразеха развлечените и металягите и така. Покрай мен и още няколко човека се сближиха двете компании и позарязаха предразсъдъците. Металягите се оказаха интересни и по-земни хора, а кифлите - не толкова глупави и повърхностни, даже ги поизненадаха с амбициите си и поносимостта към друга музика.

Тези, които хората наричат различни, за мен са хора, които отстояват мнението си. А хората, които отстояват мнението си, са тези, които винаги могат да те научат на нещо. Ако отсреща някой се опитва да те впечатли, никога няма да разбереш какъв е същност. А и явно се притеснява да е такъв, какъвто е. Аз това не го уважавам, за мен достойнството е добродетел, а така го пренебрегваш.

Chacho
02-09-2012, 22:40
Chacho, ще получа оргазъм от писаниците ти :D

Връщам жеста

Noja
02-10-2012, 00:46
Chacho сега мога да кажа, че се разбрахме ;). Иначе към авторката остави чуждото мнение направи си сметка кое за теб има повече + и кое повече -, стига човек да не засягаш свободата на другите, чрез своите деиствия е свободен да прави каквото пожелае, както казва един много скъп за мен човек. Маи имаш правото да избираш и каквото правиш си е за теб. Точно в това право на избор се крие част от Божествената същност на нещата.

Поздрави и успех на всички.

anonymous708973
02-10-2012, 07:45
Много се изкефих, когато разбрах, че един познат, съгражданин, преподава в моя факултет. Пича е растафарянин, скейтбордист, наплетен, със смъкнати дрехи и преподава в, както се говори, най-елитния университет. Единият от асистентите пък дойде на изпита с тениска на WoW. Във Фантастикото до нас ме обслужваше касиерка с над 5 пиърсинга по ушите, един на носа и един на устата. Въпросът е, че си вършат работата. Винаги има къде да ви оценят, вие си преценявайте, дали искате да ви гледат знанията или маниерите.


Само в България може да се случи подобна глупост. И за да не кажете, че само си проветрявам устата - майката в едно близко приятелско семейство живее и работи в Лондон в някакъв офис. Работата не е престижна - жената разнася кафе, зарежда ксерокса с хартия и т.н. Ходи на работа с черен панталон и бяла риза. Може да носи единствено халка и обеци, които не излизат извън охото (тоест, не може да са висящи). Въпреки че тя ОБОЖАВА да носи бижута, при това все златна и доста големички, носи точно това, което се разрешава. Имайте предвид, че в Англия дори не обръщат много внимание на това. Напълно е нормално да видиш младите костюмари в метрото с черен костюм, сива раница и бели маратонки. Отиват на работа, свалят маратонките, слагат черните официални обувки, а раничката с дрехите за фитнес се прибира в шкафчето до бюрото.
В нормалните среди се гледат знания И маниери. И така трябва да е.

Как да имаш респект към преподавател, който все още си изживява детските/бунтарските години? Аз не бих.

DisappointedDreamer
02-10-2012, 08:30
^Не е само в България. В Швеция, един от министрите е с дълга коса вързана на опашка и с обеци по носа и веждата. И говорим за не коя да е страна, а Швеция. Съгласна съм Чачо. Пък и в България, зависи от работа, която работиш, се изисква определено облекло и т.н., но не при всяка.

"Как да имаш респект към преподавател, който все още си изживява детските/бунтарските години?"
Аз пък бих, защото точно тези преподаватели са по-отворени за идеи, по-интересни и по-добри хора, пък и симпатични/забавни. 8-)

DisappointedDreamer
02-10-2012, 08:34
Ех, тези мои прекрасни токчета станаха много известни.. Аз го казах и пак ще го кажа, на училище ходя прилично облечена, но за нощни излизания си ги обувам, така че мисля, че не трябва да коментирате толкова много тях. Все пак аз се опитвам да питам какъв образ си изграждате за мен от ежедневието ми, а не от нещата, които правя по-рядко. Има разлика :D

П.П.: Относно късите ми поли - а, вие лятото с дълги дънки ли ходите? :D

Какви нощи излизания на 14? Забранено ти е да излизаш след 22.00 без родител/възрастен.

LeprikonA
02-10-2012, 08:57
аз не разбрах по какво точно разбрахте, че има потенциал това момиче. описа си външния вид, окей, тийн истории, всеки е минал през тях, искал е да е различен, на всички ни е познато чувството, тъй че това не е кой знае какво. била пишела правилно - ами би трябвало да пише правилно, защото не е малка, а и повечето тук в 8 клас също не вярвам да сте имали проблеми с това, нали? (визирам редовно пишещите във форума). а че получавала четворки предимно не е никакъв показател за някакъв интелект според мен, защото в тия години можеш да не отваряш учебник и пак да си отличник. това е моето мнение. оценките сигурно не са мерител за това колко знае, но така се образува общата култура малко или много.

не ми направи добро впечатление ходенето по дискотеки с къси поли и високи токчета. поне на мен. още един опит да се покажеш интересен е това, че дори ми намирисва, че става дума за детски забавления като например както Бали правят в Търново "детски дискотеки".

да си различен просто защото ти се иска да те забелязват е едно, да си различен и просто да си себе си е друго.

отговор на П.П от горния пост - всъщност да, аз си ходя с дънки.

anonymous708973
02-10-2012, 08:59
"Как да имаш респект към преподавател, който все още си изживява детските/бунтарските години?"
Аз пък бих, защото точно тези преподаватели са по-отворени за идеи, по-интересни и по-добри хора, пък и симпатични/забавни. 8-)

Точно към такива нямаш респект. Да, кефят се, говорите си като равни, но респект... едва ли.

DisappointedDreamer
02-10-2012, 09:27
^Нах.

Както и да е, Леприкона каза най-добре чувствата ми по темата.

PROVOCATIVE
02-10-2012, 10:09
От всички отговори, които прочетох, оставам с впечатлението, че тя е публикувала тази тема едва ли не за да получи подкрепа от нас (добри отзиви); за да й кажем, че не трябва да й пука от мнението на другите и че това, което прави, е много хубаво. Много хора написаха, че поведението й не е за подражание, което е така, но тя като че ли продължава да си държи на своето. Мисълта ми е, че едва ли ще си извлече някаква поука от публикациите тук.. най-вероятно ще продължи да си държи на своето и да си прави каквото си знае. Не знам защо, просто имам такова усещане.

broken-barbiee
02-10-2012, 10:25
От всички отговори, които прочетох, оставам с впечатлението, че тя е публикувала тази тема едва ли не за да получи подкрепа от нас (добри отзиви); за да й кажем, че не трябва да й пука от мнението на другите и че това, което прави, е много хубаво. Много хора написаха, че поведението й не е за подражание, което е така, но тя като че ли продължава да си държи на своето. Мисълта ми е, че едва ли ще си извлече някаква поука от публикациите тук.. най-вероятно ще продължи да си държи на своето и да си прави каквото си знае. Не знам защо, просто имам такова усещане.
Определено не съм направила темата, за да получа похвали, а за да искам мнение! Доста пъти мисля, че го споменах, но ако искате мога и на друг език да ви го напиша, вземете пък да го разберете, знам ли и аз. :D И не си знам моето, просто това за токчетата не мисля, че е баш темата за коментиране, защото токчетата са лятото, когато абсолютно всички забрани ги няма след 12, така че най-добре ако ще коментирате (изразявате мнение) се насочете към първия ми пост и давайте мнение по него, а не по това дали съм Би, атеист и токчетата ми, защото това са по-дребни неща. :)

PROVOCATIVE
02-10-2012, 10:33
Определено не съм направила темата, за да получа похвали, а за да искам мнение! Доста пъти мисля, че го споменах, но ако искате мога и на друг език да ви го напиша, вземете пък да го разберете, знам ли и аз. :D И не си знам моето, просто това за токчетата не мисля, че е баш темата за коментиране, защото токчетата са лятото, когато абсолютно всички забрани ги няма след 12, така че най-добре ако ще коментирате (изразявате мнение) се насочете към първия ми пост и давайте мнение по него, а не по това дали съм Би, атеист и токчетата ми, защото това са по-дребни неща. :)
Но точно тези "незначителни" неща са важни! Не пренебрегвам малките детайли, защото те са от голямо значение.. понякога нещо дребно става причината за нещо по-голямо.
Аз искам да те питам нещо - какво значение има какво мислят съвсем непознати хора в нета за теб?

PROVOCATIVE
02-10-2012, 10:34
И склонна ли си да се промениш заради някакви отзиви? Имаш ли изобщо такива намерения?

broken-barbiee
02-10-2012, 10:40
Интересува ме какво мислят съвсем непознати хора за мен в нета, защото аз постоянно се запознавам с непознати хора и никой не идва да ми каже какво му е впечатлението, а тука анонимно мога да разбера /донякъде/. Все пак различни хора - различни идеали, вкусове и принципи, за това казвам донякъде. А иначе за промяната нищо не мога да кажа. Зависи от много неща. ;)

PROVOCATIVE
02-10-2012, 10:53
Зависи само от теб. А ти искаш ли да се промениш?

broken-barbiee
02-10-2012, 11:02
Искам да откажа цигарите само, защото много ми вредят, но нямам воля. Иначе не искам да се променям. Единствено ако някой ден в живота ми дойде човек, който има силата да ме промени бих. :)

fenasf
02-10-2012, 11:35
Мнението ми е, че приличаш на шафрантия

Govnyo
02-10-2012, 12:13
Всяко момиче, чийто интернет псевдоним съдържа думата "барби" е евтина гювендия, с която батковците си бършат онея работи.

Успех!

fluffy_^
02-10-2012, 12:21
Мнението ми е, че приличаш на шафрантия

Всяко момиче, чийто интернет псевдоним съдържа думата "барби" е евтина гювендия, с която батковците си бършат онея работи.

Успех!

:D :D кратко и точно = )

broken-barbiee
02-10-2012, 12:27
*РОФЛ* Този факт пък за батковците от г*за ли си го извади? :D Значи псевдонима ми в интернет показва, че еди си кой си бършел еди си какво с мен.. леле не знам на колко си години обаче това мислене е толкова ограничено.. :D И между другото прочети ми първия пост и по него коментирай, не по псевдонима ми.. :D

Govnyo
02-10-2012, 12:35
Прочетох го.

На повечето хора на нормална възраст им е през хуя от колко годишна пушиш.

Ако на 14 години се вреш с големи батковци то неминуемо става въпрос за пикла, която по-зазлялите момчета от квартала ползват, за да се правят на интересни пред лумпенизираните си авери, докато всичките стоите по анцузи в местното фйешън кафе. Аз лично не познавам нормален човек на моята възраст, който сериозно би се хванал с момиче на 14.

Може да се оправиш, може и да не се оправиш.

broken-barbiee
02-10-2012, 12:53
Е, аз още в началото казах, че нямам вземане-даване с големи батковци. Никога не ме е влечало да ходя да си вра носа при батковците, дето ми е ясно за какво ще съм им ;) Не, че съм нямала връзки, но не са били с момчета,които са по-големи от мен 1-2-3 години, но не и повече. ;)

bloodyF
02-10-2012, 13:05
като не искаш да те коментират ще носиш равни обувки, панталон и пуловер, ще си махнеш боядисаното и ще си връзваш косата, няма да се гримираш, ще си махнеш обиците и няма да говориш на висок глас..ще си невзрачна и никой нищо няма да ти казва..
ти си избрала да бъдеш бунтар, предполагам причината е нещо в семейството, я вашите са те държали изкъсо, я нещо се е случило, като си си го избрала да бъдеш такава сега ще си търпиш последиците..
коментират те, защото си различна, защото си извън стереотипа за добро момиче..
ако си курва и ходиш наляво надясно с разни 20+ пичове е друго, ама по твойте думи не си, така че това ми е обяснението..
поддържай успех в училище и се опитай да докажеш че въпреки че си ''различна'', можеш и да си умна и успяла :)
/последното не знам що го казах, като предполагам ти е през оная работа дали ще имаш двойка по математика или шестица..уотевър, живота си е твой, но лапе на 15 години не може да мисли разумно и след 10 години, повярвай ми много ще съжаляваш за всичко, ама ще е късно/

Govnyo
02-10-2012, 13:12
Защо изобщо някой го интересува какво мислят за него една бала дебели многознайнички от Интернет?

SunnyWinter
02-10-2012, 13:14
Според мен твърде много те вълнува мнението на другите.
Ако те видя на улицата, няма да те помисля за пропаднала уличница. Пиърсинга не ми пречи. Единствените неща, които биха ме отблъснали са това, че пушиш и 15-сантиметровият ток.
Мисля, че сега му е времето да намалиш малко излизанията и да залегнеш над учебниците. Уроците не вярвам да са много трудни, а и в бъдеще ако имаш високи оценки може да спечелиш стипендия, все пак допълнителните пари никога не са излишни.
И сега отново за цигарите - не е нещо ненормално да пушиш на 14, имам приятели, които са пропушили на девет-десет и сега са по на двайсет, но са грозна картинка - изглеждат на по 30-35 и след като са ми били на гости проветрявам стаите цял ден.
И аз съм дърпала, и то бях само на шест и не мога да не призная, че ми хареса.
Замисли се какво причиняваш на организма си чрез пушенето и дали си заслужава.
Другите няма да спрат да те одумват. Българите сме такива - на всичко ще намерим недостатък и все няма да сме доволни от въпросното нещо или някой.

SisiStrange
02-10-2012, 13:15
Ох... в повечето случаи е до държание и маниери. Имали сме доста странно облечени момичета, които обаче вадят уникалния характер, много мили, разбрани същества и чудна компания. И съответно се харесват въпреки визията. Ако се лигавиш, държиш се гадно или си тананикаш чалга песнички под носа (примерно, не казвам, че ти така правиш) няма да те възприемат добре. Ако си здраво стъпила на земята, говориш нормално и се държиш зряло, никой дума няма да ти каже, ако ще само в черни кожи и вериги да се обличаш.

broken-barbiee
02-10-2012, 13:25
Ами всъщност лиготията си я пазя за вкъщи. Не обичам изцепки. Е, вярно е, че понякога с приятели много си се смеем и се лигавим, но това е рядко, защото знам, че един ден никъде няма да ме искат ако се лигавя. Чалга почти не слушам, така че няма как да си тананикам нещо такова. И се държа гадно само ако и другите се държат така. Иначе се е случвало да ми казват момичета /приятелки/ на по 18-19, че изобщо не мисля като 14 годишна и това е много хубаво. А същите тези момичета примерно не са можели да ме гледат заради външен вид.

П.П.: Благодаря на всички, че изразихте мнение, но мисля, че аз съм взела вече моето решение и съм това, което съм. Чачо беше прав, че или трябва да изразявам собствено мнение или да се водя по чуждото, така че тази тема вече не ми е полезна. /ако искате я заключете, за да няма повече излишни мнения.. ;) /

PROVOCATIVE
02-10-2012, 13:30
oh, God, само аз ли не виждам смисъл от цялата тая история...

broken-barbiee
02-10-2012, 13:31
А задължително ли е точно ти да виждаш смисъла? :D

PROVOCATIVE
02-10-2012, 13:35
А задължително ли е да се заяждаш? :д

flawless_
02-10-2012, 13:43
Тая тема се изчерпа вече, хората ти го казаха. Останалото е заяжданици от твоя страна.

PROVOCATIVE
02-10-2012, 13:52
Доообре :) whatever

broken-barbiee
02-10-2012, 14:09
Не се заяждам с лошо просто някой коментари са ми леко глупави и няма как да не напиша нещо такова. :D Като се позамислих аз не съм хората, така че те да си говорят. Айде have a nice day на всички. ;)

Chacho
02-10-2012, 15:00
@Пантерката, понеже излезе много дълго, искам да се уточня, че и аз по никакъв начин не те задължавам с мнението си

Уважението не идва от там какви дрехи носи. Когато един човек знае в пъти повече от теб и ти помага на теб да се развиваш е много по-достойно, а според мен и достатъчно, за да ти спечели уважението. По принцип не си говорите като равни, понякога само се проявява този нюанс на отношенията, просто защото отношенията ви са професионални, а не лични.

Когато се възприемаш така, че в работата да си нищо и да се съобразяваш със всичко казано отгоре, тогава може да се придържаш към етикета за външен вид. Когато сам избираш да ти е присъщо това поведение - пак. Ако ме накарат да загърбя личния си стил, веднага ще се запитам, защо по дяволите го работя това? Но пак, сигурно сме с различни разбирания. Мен ми не е зор дали заплатата ми ще е 600 лева или 6000 лева, стига да се чувствам добре и да работя това, което аз искам. Не бих се оставил прекалено дълго на позиция, на която да ме командват в личен план.

А дали "трябва" да съществуват такива правила? Ето какво гласи закона за защита срещу дискриминацията, което според мен достатъчно добре се тълкува в полза на аргументите ми и обосновава, защо не е глупост това, което се случва (повярвай, не само) в България:

Чл. 4. (1) (Доп. - ДВ, бр. 70 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Забранена е всяка пряка или непряка дискриминация, основана на пол, раса, народност, етническа принадлежност, човешки геном, гражданство, произход, религия или вяра, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично или обществено положение, увреждане, възраст, сексуална ориентация, семейно положение, имуществено състояние или на всякакви други признаци, установени в закон или в международен договор, по който Република България е страна.

Както виждаме присъстват религия и убеждения. Има вратички като:

Чл7 2. различното третиране на лица на основата на характеристика, отнасяща се до признак по чл. 4, ал. 1, когато тази характеристика поради естеството на определено занятие или дейност, или условията, при които то се осъществява, е съществено и определящо професионално изискване, целта е законна, а изискването не надхвърля необходимото за постигането й;

"..а изискването не надхвърля необходимото за постигането й". Говоря за компетентни хора, които съумяват да си свършват работата въпреки външния си вид, така че мисля, че тази алинея е неприложима в случая.

Или:

Чл. 13. (1) Работодателят осигурява еднакви условия на труд без оглед на признаците по чл. 4, ал. 1.

(2) Когато това не би довело до прекомерни затруднения по организацията и осъществяването на производствения процес и в случаите, когато са възможни начини, които компенсират обективно възможните неблагоприятни последици за общия производствен резултат, работодателят осигурява условия на труд, свързани с работното време и почивните дни, съобразени с изискванията на изповядваната от работника или служителя религия или вяра.

Първо, казахме, че производството е оптимално, а и последното доуточнение също подкрепя тезата ми.

Нещо повече, за преподавателите в университета съществува стимул за този вид подход и в този закон:

Чл. 35. (1) Лицата, осъществяващи обучение и възпитание, както и съставителите на учебници и учебни помагала са длъжни да предоставят информация и да прилагат методи на обучение и възпитание по начин, насочен към преодоляване на стереотипи за ролята на жената и мъжа във всички сфери на обществения и семейния живот.

(3) Алинея 1 се прилага и за преодоляване на отрицателните стереотипи към лицата, принадлежащи към расови, етнически и религиозни групи, както и по отношение на лицата с увреждания.



Смятам, че имам правото на избор, в какъв външен вид да се явявам, при все, че работата не зависи от него и си изпълнявам длъжността си коректно и продуктивно. Последното не би било възможно, ако съм лишен от свободата на избор.

justasmile
02-10-2012, 19:16
само не разбирам за пушенето.. ок и аз миналата година имах кичури, но те бяха преливащи се и бяха няколко, а и косата ми израстна вече.. но и постоянно да се гримираш... За пиърсингите.. няма лошо ;дд ама недей повече ;дд

Glam0rous
02-10-2012, 20:00
Понеже въпросът е как ти възприемат момчетата ще се опитам да ти го опиша. По-малките си мислят, че си готина и си голямата бунтарка като правиш забранените неща или изглеждаш предизвикателно. Тия дето са 5 или повече години по-големи от тебе те виждат като смешно малко момиченце, което иска да изглежда голямо и е лесна жертва, която могат да излъжат, да оправят и после да оставят. Е, сори.

broken-barbiee
02-10-2012, 20:17
Окей, аз казах, че вече тази тема не ми е нужна и по възможност да се заключи, защото съм мислила достатъчно и съм взела моето решение да не се променям. Може пък и така да съм интересна на някой, някъде, така че тази тема е излишна вече. ;)

SisiStrange
02-10-2012, 20:34
^ Ей сега.

Sh@d0w
02-10-2012, 20:35
Щрак .