PDA

View Full Version : Трудна любов...



Sunny_girl963
02-09-2012, 13:41
Бих искала да Ви попитам, ако обичаш някого много, но знаеш че можете да се видите много рядко...и не можете да сте винаги заедно, когато пожелаете, какво бихте направили? Бихте опитали да се отървете от чувствата си, които изпитвате или не?

angel_0901
02-09-2012, 14:00
аз не бих се отървала - бих опитала въпреки всичко, защото това че не можете да се виждате често не променя любовта ви :)

Sunny_girl963
02-09-2012, 14:04
Благодаря за мнението и подкрепата! :)

sexa_na_kompleksa
02-09-2012, 14:08
За връзка от разстояние ли става въпрос, или просто нямате много време да се виждате?

Sunny_girl963
02-09-2012, 14:37
От разстояние...

Cold_Tearsss
02-09-2012, 15:53
Връзки от разстояние нямат бъдеще, но всяко правило си има и изключения.

nIkEnCeTy_bE
02-09-2012, 15:58
Зависи и за какво разстояние говорим. Когато имаме желание, намираме начин. Ако имаш истински чувства, ще се опиташ да се виждате, ще се бориш. Но не бъди единственият борещ се.

Sunny_girl963
02-09-2012, 16:01
Ами попринцип не е много далече и наистина го обичам, но нямам възможност да ходя толкова често до там и за това се получава гадно...:(

Sunny_girl963
02-09-2012, 16:04
А той се сърди, когато не мога да отида...:(

nIkEnCeTy_bE
02-09-2012, 16:07
А той защо не идва? Не мисля, че трябва да се сърди за такива неща, а и той да не направи нещо по въпроса.

Sunny_girl963
02-09-2012, 16:12
Ами и аз това му казвам, но той отвърна, че техните в момента не му дават да доийде...Но според мен не е прав да ми сърди за такива неща...

nIkEnCeTy_bE
02-09-2012, 16:14
И аз така мисля. В любовта хората са двама.

Sunny_girl963
02-09-2012, 16:16
Ако продължава да ми се сърди, просто не знам....много го обичам, но не честно да съм виновна винаги аз, защото не можем да се видим...

nIkEnCeTy_bE
02-09-2012, 16:18
Ами да, така е, не си длъжна да търпиш. Или намирате взаимно решение, всеки прави компромиси и в същото време прави всичко възможно да се видите, или просто връзката е обречена.

Sunny_girl963
02-09-2012, 16:38
Много е гадно, защото го обичам прекалено много и ми е доста зле, че не можем да се виждаме често, но поне този път не смятам че аз съм виновна...Много благодаря за всички мненията до сега! :)

watergirlblue
02-09-2012, 17:22
питай го дали те обича..нека ти го каже в лицето...това ще те стопли и ще те накара още по-силно да се бориш, независимо какво ще ти каже..защото в единия случай, ще се бориш за оцеляване, а в другия за още по-голямо щастие!
<3

fenkaaa
02-09-2012, 17:26
Честно казано прибързано ще е да кажа,че няма да се получи,защото не съм изпадала в такава ситуация,но наистина не знам какво бих правила с такава връзка.. вероятно бих я започнала,но нещата ще се проточат.

Sunny_girl963
02-09-2012, 17:51
питай го дали те обича..нека ти го каже в лицето...това ще те стопли и ще те накара още по-силно да се бориш, независимо какво ще ти каже..защото в единия случай, ще се бориш за оцеляване, а в другия за още по-голямо щастие!
<3
Ами в момента единственото което знам е че има разстояние между нас, но аз много го обичам! Според мен с още малко време ще си проличи дали и той всъщност ме обича толкова...защото в момента единственото което ме дразни в него е това, че ми се сърди на мен, че не можем да се видим...

Sunny_girl963
02-09-2012, 17:53
Честно казано прибързано ще е да кажа,че няма да се получи,защото не съм изпадала в такава ситуация,но наистина не знам какво бих правила с такава връзка.. вероятно бих я започнала,но нещата ще се проточат.
Точно заради разстоянието не исках да става нищо, но просто не можех да подтискам чувствата си повече, а той ми каза същото, но ще видим какво ще стане...за жалост е болезнено, защото наистина не можем много да се виждаме..

missmee
02-09-2012, 17:57
Преди около месец, два и аз се питах абсолютно същите неща и реших да не се отказвам, въпреки че разстоянието при мен е доста голямо.. Ще видим какво ще стане, поне за сега нещата вървят добре и се надявам да се задържим.. Вярно е, че повечето такива връзки нямат особена перспектива, но не се задълбочавай толкова много още от сега.. Опознай човека, бъди известно време с него и ако има наистина чувства според мен не трябва да се отказваш. И това ти го казва човек, който до скоро изобщо не вярваше в такива неща.

ivchiz
02-09-2012, 18:03
аз самата имам такава връзка и наистина е много трудно .. но щом го обичаш си заслужава поне аз съм на това мнение!!! :)))

TheBeliever
02-09-2012, 18:15
А има ли перспектива в скоро време да се съберете, т.е да сте в един град и разстоянието да не е фактор?

Sunny_girl963
02-09-2012, 19:04
Ооо, благодаря Ви, искренно се надявам да е така! :)

Sunny_girl963
02-09-2012, 19:12
Преди около месец, два и аз се питах абсолютно същите неща и реших да не се отказвам, въпреки че разстоянието при мен е доста голямо.. Ще видим какво ще стане, поне за сега нещата вървят добре и се надявам да се задържим.. Вярно е, че повечето такива връзки нямат особена перспектива, но не се задълбочавай толкова много още от сега.. Опознай човека, бъди известно време с него и ако има наистина чувства според мен не трябва да се отказваш. И това ти го казва човек, който до скоро изобщо не вярваше в такива неща.

Много се радвам, че нещата между вас потръгват! И аз не вярвах за връзките от разстояние, но в момента започвам да се убеждавам, че всичко може да е възможно! Много ти благодаря, че ми вдъхна надежда! :)

Sunny_girl963
02-09-2012, 19:20
А има ли перспектива в скоро време да се съберете, т.е да сте в един град и разстоянието да не е фактор?

Ами не знам, възможно е...

TheBeliever
02-09-2012, 19:36
Възможно е да е скоро, или е възможно да е някога? При връзка от разстояние е желателно да имате ясна представа за бъдещето на отношенията си, как и в каква посока бихте се борили да задвижите нещата, за да елиминирате разстоянието. В противен случай връзката ви няма бъдеще.

Sunny_girl963
02-09-2012, 19:49
Ами в момента няма как да сме постоянно заедно, можем да се виждаме, но не толкова често, не сме много далече, но не сме и толкова близко...имам роднини, от където е момчето...през ваканциите можем да сме заедно, почивните дни също...

NomNomNom
02-09-2012, 20:30
Ще си намеря някой, с когото мога да се виждам често.
Разбира се, ако с човека сме били предварително в дълга връзка и след това сме се разделечили само за период- ще го изтърпя, макар че с голям зор.

Sunny_girl963
02-09-2012, 21:10
Да, но аз го обичам...;(

bebzgirl
02-09-2012, 21:21
Ако бях на твое място,бих се опитала да науча граматиката и правописа като за начало.
И не,не бих се придържала към нещо,което знам,че не е по силите ми.
От личен опит разбрах,че не ми понасят такива лиготии.Или става,или не - няма средно положение.

Sunny_girl963
02-09-2012, 21:26
Ако ще се заяждаш, моля те не пиши. Какво ми е на правописа???

valdesbg
02-09-2012, 21:37
Няма такъв филм да обичам някоя, но да не можем да се виждаме. Обичам я защото се виждаме, и не ме вълнува ако те ще е далеч от мен.

Връзка от разстояние няма бъдеще. Обичам го е невалиден аргумент в случая.

watergirlblue
02-09-2012, 21:42
Няма такъв филм да обичам някоя, но да не можем да се виждаме. Обичам я защото се виждаме, и не ме вълнува ако те ще е далеч от мен.

Връзка от разстояние няма бъдеще. Обичам го е невалиден аргумент в случая.

огромна грешка! за това и в твоята тема исках да кжа същото, но темата беше друга и не исках да спамя...Моето момче е от ЮАР и какво?? аз го обичам и той мен...и аз знам че пак ще се видим...а в случая на авторката знам че става за далеч по-малко разстояние...това че вие нямате силни характери не значи че е невъзможно!

valdesbg
02-09-2012, 21:57
А може би просто сме малко по прагматични? Пилето като отлети - иди и го гони.

Cold_Tearsss
02-09-2012, 22:16
огромна грешка! за това и в твоята тема исках да кжа същото, но темата беше друга и не исках да спамя...Моето момче е от ЮАР и какво?? аз го обичам и той мен...и аз знам че пак ще се видим...а в случая на авторката знам че става за далеч по-малко разстояние...това че вие нямате силни характери не значи че е невъзможно!

Добре, с това момче колко пъти сте били заедно? За колко време? Кога? Вие как си общувате? Как се сближавате? Чрез интернет? Трудно бих се съгласил, че има дългосрочен вариант и нещо добро може да излезе. Както се казва "далече от очите, далече от сърцето", но пък винаги има изключения.

Sunny_girl963
02-09-2012, 23:24
Няма такъв филм да обичам някоя, но да не можем да се виждаме. Обичам я защото се виждаме, и не ме вълнува ако те ще е далеч от мен.

Връзка от разстояние няма бъдеще. Обичам го е невалиден аргумент в случая.
Ами ние се виждаме, но не толкова често и защо ако се обичаме, това да не е достатъчно!?

NomNomNom
02-09-2012, 23:35
огромна грешка! за това и в твоята тема исках да кжа същото, но темата беше друга и не исках да спамя...Моето момче е от ЮАР и какво?? аз го обичам и той мен...и аз знам че пак ще се видим...а в случая на авторката знам че става за далеч по-малко разстояние...това че вие нямате силни характери не значи че е невъзможно!
За да влезеш в Харвард ти трябва редовен секс.

Cold_Tearsss
02-09-2012, 23:37
За да влезеш в Харвард ти трябва редовен секс.
Секса пречи, не лъжи момичето.

NomNomNom
02-09-2012, 23:38
Секса пречи, не лъжи момичето.

Зависи с кого :D

watergirlblue
02-10-2012, 05:08
За да влезеш в Харвард ти трябва редовен секс. :D :D :D ми ако си толкова навита....

sexa_na_kompleksa
02-10-2012, 05:32
Връзките от разстояние са тегава работа, както сама виждаш предполагам. Особено, ако преди това не сте имали дълга връзка. Моя като замине за някъде за 3-4 дни се побърквам, пък какво остава да сме постоянно в различни градове... Ако толкова искаш да си с твоя, трябва да се научите да правите компромиси и да не се сърдите един на друг за това, че не можете да се виждате. Не знам той на колко е, но постъпва доста детински. Сърди се на теб, че просто нямаш възможност да отидеш да го видиш, но иначе него не го пускат родителите му. о.0 Препоръчвам ти да не възлагаш големи надежди на тази връзка - ако стане - добре, ако не стане - следващия, моля.

watergirlblue
02-10-2012, 06:35
Връзките от разстояние са тегава работа, както сама виждаш предполагам. Особено, ако преди това не сте имали дълга връзка. Моя като замине за някъде за 3-4 дни се побърквам, пък какво остава да сме постоянно в различни градове... Ако толкова искаш да си с твоя, трябва да се научите да правите компромиси и да не се сърдите един на друг за това, че не можете да се виждате. Не знам той на колко е, но постъпва доста детински. Сърди се на теб, че просто нямаш възможност да отидеш да го видиш, но иначе него не го пускат родителите му. о.0 Препоръчвам ти да не възлагаш големи надежди на тази връзка - ако стане - добре, ако не стане - следващия, моля.

като цяло съм мноого съгласна, това енй-правилното...но ако го обича наистина мислите ли че ще й е толкова лесно?

Hilary_
02-10-2012, 06:44
Не бих си губила времето и бих се насочила към нова тръпка. :)

watergirlblue
02-10-2012, 06:57
Не бих си губила времето и бих се насочила към нова тръпка. :)

хора вие сериозно ли?? Ти направо ме разби! Само защото сте слабохарактерни и не вярвате в любовта не значи че не трябва тя да я пази! Само за секс ли мислите? Това ли е за вас любовта? Нова тръпка, която щом стане трудна за опазване отиваме в търсене на нова!! Доста нелепо ми се вижда!! Господи! ;хх

valdesbg
02-10-2012, 07:17
Dear ladies,

Приемете че за повечето мъже няма как да се поддържа любов ако хората не се виждат. Все едно да запалим един лагерен огън и песни и танци до зори, той няма да изгасне.

Да де, ама.. не е съвсем така. Недейте да изкривявате идеята със само секс ли искате и бля бля. Не, не искаме само секс, но и не искаме да се мъчим и да страдаме за нещо безперспективно. Проверено и доказано е хиляди пъти. Не че не ни пука за вас, напротив. Но също толкова ни пука и за собствената ни душевна цялост. Просто приемаме това, което не можем да променим. Вярваме в любовта и прочее дивотии, но това не значи че сляпо ще преследваме тая фикс идея. Любовта не е мания, не е нещо непреходно. В смисъл това не е диагноза че да си седиш до живот с нея. Винаги има момент, след който поддържането на една кауза става безсмислено. Това не значи че каузата се омаловажава. Просто е неактуална за променените обстоятелства.

В момента имам подобен случай. Една приятелка ще заминава за Англия и повече няма да се върне. Аз и казах - няма как да имаме продуктивни отношения след като си там... не очаквай чудеса, нещата ще се стопят много бързо.

Авторке - при всеки един случай връзка от разстояние е обречена. Писал съм хиляди пъти защо, ако искаш да разбереш - порови се из постовете ми. Това че се обичате е чудесно но само по себе си то никога не е достатъчно. Разбира се че е необходимо, ама за да подкараш колата ти трябват и бензин, не само гуми и двигател, нали?

watergirlblue
02-10-2012, 07:26
Dear ladies,

Приемете че за повечето мъже няма как да се поддържа любов ако хората не се виждат. Все едно да запалим един лагерен огън и песни и танци до зори, той няма да изгасне.

Да де, ама.. не е съвсем така. Недейте да изкривявате идеята със само секс ли искате и бля бля. Не, не искаме само секс, но и не искаме да се мъчим и да страдаме за нещо безперспективно. Проверено и доказано е хиляди пъти. Не че не ни пука за вас, напротив. Но също толкова ни пука и за собствената ни душевна цялост. Просто приемаме това, което не можем да променим. Вярваме в любовта и прочее дивотии, но това не значи че сляпо ще преследваме тая фикс идея. Любовта не е мания, не е нещо непреходно. В смисъл това не е диагноза че да си седиш до живот с нея. Винаги има момент, след който поддържането на една кауза става безсмислено. Това не значи че каузата се омаловажава. Просто е неактуална за променените обстоятелства.

В момента имам подобен случай. Една приятелка ще заминава за Англия и повече няма да се върне. Аз и казах - няма как да имаме продуктивни отношения след като си там... не очаквай чудеса, нещата ще се стопят много бързо.

Авторке - при всеки един случай връзка от разстояние е обречена. Писал съм хиляди пъти защо, ако искаш да разбереш - порови се из постовете ми. Това че се обичате е чудесно но само по себе си то никога не е достатъчно. Разбира се че е необходимо, ама за да подкараш колата ти трябват и бензин, не само гуми и двигател, нали?

ненененененененене!! НЕ! всъщност мисля, че именно разстоянието ще покаже дали си я обичал или не...аз с мойто момче, какво? Връзката оцелява, нали? Защо при нея да не стане?!

sexa_na_kompleksa
02-10-2012, 07:52
като цяло съм мноого съгласна, това енй-правилното...но ако го обича наистина мислите ли че ще й е толкова лесно?

Не съм казала, че ще е лесно. Идеята е, че ако види, че нещата няма да станат, да не се вкопчва в него като удавник за сламка, а да намери начин да го преодолее и да продължи живота си. Освен това няма гаранция, че наистина го обича дори и в момента да е убедена в това. Предполагам, че всеки е имал много силни увлечения, за които на времето си е мислил, че това е единствената, най-голямата, най-силната и т.н. обич, пък после да се е оказало нещо друго...

valdesbg
02-10-2012, 08:05
Едно си баба знае, и само това си бае (:

Вие с твойто момче.. няма да ви коментирам. Щото темата не е за това. Идеята да се виждаме 2 пъти в годината иначе само мечки по скайп ми е мнооого далечна от концепцията за връзка. А за пълноценна връзка няма да коментирам. Та тъй...мислиш си че имаш няква връзка. Ако това работи за теб - поддържай си балончето.

Само че недей да правиш заключения за всички на базата на теб.

Hilary_
02-10-2012, 08:11
Само защото сте слабохарактерни и не вярвате в любовта не значи че не трябва тя да я пази! Само за секс ли мислите? Това ли е за вас любовта? Нова тръпка, която щом стане трудна за опазване отиваме в търсене на нова!! Доста нелепо ми се вижда!! Господи! ;хх
Първо си спести определенията за себе си. Не съм ти ги искала.
Второ имала съм връзка, в която не можехме да се виждаме често, бяхме далече един от друг и от СОБСТВЕН опит знам, че любовните обяснения по телефона не помагат.

watergirlblue
02-10-2012, 09:39
Едно си баба знае, и само това си бае (:

Вие с твойто момче.. няма да ви коментирам. Щото темата не е за това. Идеята да се виждаме 2 пъти в годината иначе само мечки по скайп ми е мнооого далечна от концепцията за връзка. А за пълноценна връзка няма да коментирам. Та тъй...мислиш си че имаш няква връзка. Ако това работи за теб - поддържай си балончето.

Само че недей да правиш заключения за всички на базата на теб.

нищо подобно, просто мисля, че доста отчйващо постзпвате...аъ просто се дадох като жив пример че такава любов е взъможна...това че на вас не ви стига е друго...! :)

bloodyF
02-10-2012, 10:02
ако сте били заедно преди и сега сте се разделили на разстояние има шанс, ама такива видяли сте се за няколко дни и той е заминал-категорично не..
скайпа и телефона не правят връзка, казвам го от личен опит.

watergirlblue
02-10-2012, 10:11
ако сте били заедно преди и сега сте се разделили на разстояние има шанс, ама такива видяли сте се за няколко дни и той е заминал-категорично не..
скайпа и телефона не правят връзка, казвам го от личен опит.

с това съм съгласна...

Cold_Tearsss
02-10-2012, 14:57
Стефче, сигурно ще те обидя, ама такава любов като във филмите няма. На моменти може, но рано или късно всичко се разпада. Такъв е живота. На мен ми се струва, че "обичаш" да си влюбена и да има някаква тръпка, в случая разстоянието и фантазията, отколкото самия човек. Не съм въобще, ама въобще слабохарактерен, но понякога си в задънена улица и трябва да преглътнеш и да продължиш напред.

Sunny_girl963
02-10-2012, 15:05
В крайна сметка ще се боря колкото мога, ако не става....просто не става...;(

mirrchho
02-10-2012, 17:54
Няма значение , колко често се виждате ако подържате отношенията си .. Пък и много по - сладко когато знаеш , че ще го / я видиш премерно след 2 дни и трепнеш в очакване и мислиш за прекараното време до следващото виждане .. Но от друга страна , ако искаш сериозна връзка с дадения човек , тя няма кой знае какво бъдеще .. Все пак ако искаш да си с него винаги ще намираш начин , макар , че това понякога е много болезнено .. В крайна сметка надеждата умира последна .. : )

Sunny_girl963
02-10-2012, 18:45
Много ти благодаря! :)

justasmile
02-10-2012, 19:00
Помисли, дали чувствата на момчето са силни като твоите. Аз бих те посъветвала да продължиш на пред, но ако и той те обича толкова много.. опитай да намериш решение на проблема ;/

Sunny_girl963
02-10-2012, 19:05
Така мисля да направя...:)

watergirlblue
02-11-2012, 08:29
Стефче, сигурно ще те обидя, ама такава любов като във филмите няма. На моменти може, но рано или късно всичко се разпада. Такъв е живота. На мен ми се струва, че "обичаш" да си влюбена и да има някаква тръпка, в случая разстоянието и фантазията, отколкото самия човек. Не съм въобще, ама въобще слабохарактерен, но понякога си в задънена улица и трябва да преглътнеш и да продължиш напред.

Слави, начи....да си влюбен е мн хубаво нещо...но на мен ми стана адски гадно, авторката иска съвет как да удържи връзката, а те всички: ми забрави, по-добре намери нова тръпка....е няма па да си мълча...;дд

по темата: Винаги трябва да се бориш за една връзка, но никога не допускай да си единствения борещ се !

Sunny_girl963
02-11-2012, 12:54
Вече съм на принципа- За любовта граници няма! ;)

watergirlblue
02-11-2012, 12:58
Вече съм на принципа- За любовта граници няма! ;)

евалата! :)

mMemories
02-11-2012, 19:01
НИКАКЪВ ОТКАЗ!!!...изживейте си любовта, пък била тя и от разстояние..

Sunny_girl963
02-12-2012, 09:42
Благодаря ти! :)

BaffaLsc
02-12-2012, 13:02
В такава ситуация съм в момента.
Понеже с приятеля ми ни се разминават смените в училище.
Вторият срок съм втора смяна, а той пак си е първа, и се получава малко кофти,
ама и т'ва ще мине. :}

forside1
02-12-2012, 13:07
Разстоянието не убива любовта, убиват я предразсъдъците. Успех ! :)

Sunny_girl963
02-12-2012, 15:43
Мерси, много! :)

Kenjoseph
02-13-2012, 18:50
Това ми напомня на моята история...
Бях с момиче, което е на 60 км от мен, не съм казал, че сме се разделили заради сканадали или не сме се обичали, но тя просто ме изостави, въпреки всичко.Оказа се голям проблем разстоянието, защото не мога да съм всеки ден с нея, това й беше единствената причина, макар че ходех през седмицата, а понякога и събота и неделя. Връзките от разстояние са трудни, но не са невъзможни, стига да си попаднал на правилния човек и той да ти има доверие и да те обича истински.Е, аз нямах този късмет, дано не се случва и при теб :] . Въпреки всичко аз се боря за нея и си я чакам, макар и да се окаже напразно :]

Sunny_girl963
02-14-2012, 15:28
Благодаря Ви толкова много за съветите! Няма да се отказвам, поне докато не е напразно...:)

marin4itu
02-15-2012, 10:21
Аз имах връзка от разстояние. Трудно ни беше, имахме си проблеми, които не бяха свързани с разстоянието, но ето ни сега живеем заедно, държим един на друг и се обичаме!
Но вие мисля, че сте малки, щом не ви пускат да пътувате и да се виждате. При такъв тип връзка трябва не само голяма любов и доверие, а и подкрепа от родителите, както морална, така и финансова.

kiara_m
02-18-2012, 17:22
Зависи, ако си заслужава, опира до самия човек, ако и той те обича, ДА !

Sunny_girl963
02-22-2012, 12:13
Да, разбрах че си заслужава да опитам! Благодаря и на вас за мненията! :)

mimess93
04-16-2012, 19:54
Приятелят ми е чак в Испания и ще се върне след 4 месеца, но няма да се откажа от него и няма да наруша всичко, което съм му обещала. А до колкото разбирам твоя е в България, момиче хващай автобуса, влака или к'вото и да е и отивай. Не се отказвай, от нещо само защото може да е трудно. Любовта иска много жертви и много търпение !

Cold_Tearsss
04-16-2012, 20:18
Любовта иска много жертви и много търпение !

+ 1

SmilezZz
04-17-2012, 13:46
Когато се видите - поговори с него и му обясни как стоят нещата: че не можеш винаги ти да правиш всичко възможно, за да се видите , а той да бездейства и да ти се сърди , когато нямаш възможност. Просто му обясни как се чувстваш , когато и на всичкото отгоре се виждате рядко.

Принципно връзките от разстояние са си наистина трудно, но всичко си зависи само и единствено от вас. Просто трябва и двете страни да правят всичко възможно , за да са заедно.. Трябва и двете страни да правят компромиси и т.н., за да са щастливи заедно.

Sunny_girl963
05-11-2012, 15:27
Все още сме заедно и искам да благодаря на всички за мненията, особено за тези, които ме окуражаваха! :)

valdesbg
05-11-2012, 15:54
Благодаря не пием.

Sunny_girl963
06-26-2012, 16:57
Благодаря не пием.
???

bloodyF
06-26-2012, 18:31
ми ние с приятеля ми сме така и уж се борим да ни се получи
пък само времето ще покаже
но ако не опиташ , няма как да разбереш дали ще стане или не :)