PDA

View Full Version : Странен проблем с флашка



Sh@d0w
02-09-2012, 15:47
Случи ми се проблем, с който до сега не съм се сблъквал и пробвах всичко което знам, за да го отстраня, но не се получи.

Та значи във фирмата имам един компютър с windows xp. Попринцип на него съм слагал какви ли не флашки и всичко си работи без проблем. Наскоро си взех една нова с 16 GB, записах си музика от домашния компютър на нея, обаче като я пусна на този в работата даже не я разпознава като устройство. Знам че понякога уиндоуса се бътва и не чете NTFS флашки, затова махнах музиката, преформатирах я на FAT32 и пак си качих всичко от домашния, обаче на служебния не иска и не иска, даже не я намира като устройство като я пусна в USB порта.

Да уточня че флашката си работи, пробвал съм я на поне други 3 компютъра с windows xp, работи безпроблемно, на въпросния компютър който не я разпознава съм слагал от другите си флашки, тях ги намира, така че е е проблема в USB порта работи си.

Някакви идеи?

doomkillerr
02-09-2012, 16:05
Изобщо ли не излиза никакво съобщение, че е свързано нещо към компютъра... дори и това съобщение да е "USB device not recognized"?

Sh@d0w
02-09-2012, 16:20
Абсолютно никакво, нито съобщение нито като диск в My Computer. Именно затова съм озадачен, все едно няма нищо в USB порта. На другите компютри, на които сложа флашката си я разпознава без проблем, както и на въпросния компютър като слагам други флашки си ги разпознава, само въпросната флашка не иска.

Наистина съм учуден за първи път.

doomkillerr
02-09-2012, 16:38
Пробвай и в останалите USB - портове дали ще е същото. Виж и в "Disk Mamagement" да не се появява, като устройство, което няма присвоена буква... Пробва ли да изгасиш компа, след това да го изключиш от контакта за 1 минута и отново да го пуснеш. Виж дали и в БИОСА-засича флаш паметта. Ако там я засича, значи е от ХР-то проблема нещо...

Sh@d0w
02-09-2012, 16:45
Пробвал съм във всички USB портове естествено. И с изключването. За диск мениджмънта не съм се сетил да погледна, ще хвърля един поглед, и на биоса също.

Просто реших да пусна тема, ако някой е имал подобен проблем.

Marseille
02-09-2012, 21:25
Смени компютъра тогава :D

Sh@d0w
02-10-2012, 05:09
Аз искам да разбера проблема, смяната е друг въпрос. Пък и най - лесно ще е просто да сменя флашката.

Wax
02-10-2012, 06:11
Има едни доста често срещани generic Flash drives, който не се явяват винаги, или се явяват като яяяяяяяяяяяяяяяя в Device Manager, или пък въобще са забранени в регистъра на някой версий на Win XP. Моя съвет е да погледнеш в Registy> HKEY_LOCAL_MACHINE > System > След това търсиш в някой Control Ses 001, 002, 003 и т.н. или Current Control Set > Вътре търсиш enum > USBSTOR > оттам нататъка чистиш сичко вътре, запазваш и затваряш. > Пускаш една чистка с CCleaner примерно на регистрите и след това вкарваш 1 работеща флашка (където ти я разпознава на въпросното PC ) и после проблемната, като проблемната я оставяш включена. Влизаш пак на същото място, влизаш в регистъра на работещата флашка и копираш Binary данните от ключа "driver" и го слагаш на папката с проблемната флашка, на нейния "driver" key.
След което вадиш флашката и я вкарваш наново. Би трябвало вече да ти я разпознае.:)