PDA

View Full Version : Имам проблем и имам нужда от мнението ви.



PROVOCATIVE
02-10-2012, 08:24
Здравейте, на 17 години съм и ви пиша, защото мисля, че имам проблем. За вас може да не е нещо сериозно, но аз го определям като проблем, съдейки от последствията, до които води. Та, по темата. Досега не съм имала сериозна връзка, за разлика от всичките ми приятели и познати. Много момчета ме харесват, имала съм много шансове да бъда с някого, но аз не го правя. Според думите на другите съм красива и добра, готин човек, и всички ми се чудят като им кажа, че си нямам приятел. И мисля, че знам къде е причината. Изградила съм си някакви нереални (е добре де, не чак нереални, но предполагам разбирате какво имам впредвид) представи и очаквания за това с какво момче искам да бъда и не се примирявам с нищо по-малко от това, което искам. Което значи, че подбирам много и накрая оставам сама. Знам, че никой не е перфектен, аз също не съм, но не знам защо го правя.
Странното е, че съм се влюбвала истински (преди две години) може би два пъти и то в момчета, които изобщо не отговарят на критериите ми О.о Но това май няма значение, защото и с двете момчета работата беше несподелена.
Не съм се влюбвала от две години някъде, а дребните симпатии и привличането между мен и някого не мога да определя като достатъчни, за да започна връзка. Не знам т'ва с влюбването как може да се получи. Приятелки са ми казвали да се обвържа със някого, а то после щяла да дойде тръпката и не знам какво още. Аз съм на принципа, че ако няма тръпка и силно привличане, няма смисъл от връзка. Но какво знам аз за любовта и за връзките, като съм още на 17?!
Не знам какво ми има, има ли ми нещо изобщо, но ви моля за някакъв съвет, защото, само докато пиша това, усещам колко е объркано всичко в тази част от живота ми ...това с високите очаквания, с разочарованията и с нереалните представи за всичко не води до нищо добро.
Извинявам се за отчайващо дългия пост, но явно имах нужда да излея всички въпроси, които се реят из главата ми. Ще се радвам да ми отговорите :) И благодаря на всички, които са си направили труда да го прочетат.

FuCKkK13
02-10-2012, 08:48
1во мисленето и твоето и на приятелките ти не показва,че сте на17 .. 2ро. - никога не си поставяй граници !!! .. това ограничаване - трябва да е такъв и онакъв да го няма.. защото.. ти 100% искаш момче с което ужасно много ще си паснете и ще се разбирате,но такова момче няма.. 1во защото няма как да харесваш всичко в него.. може да има момче с твоите представи,но примерно да не се разбирате много,което предполагам е едно от условията ----> няма да си с това момче ---> пак сама.. за това недей така.. просто забрави за всички критерии на които трябва да отговаря момчето и се пусни по течението.. т.е. недей да излизаш с всеки 2ри,но когато имаш симпатии към някого се опитай да излезете и т.н. и може да се засилят,защото едно е да харесваш някого съвсем друго е това да прерасне в любов ---> в по-дълга и сериозна връзка... другото което искам да ти кажа е - да не слушаш приятелите си :? ... за тях едно нещо може да е добро,за теб не чак толкова добро.. и това ''тръгни с някой ей така,а нещата ще се развият'' изобщо да не те грее.. вярно,има такива случаи,но това е много рисковано,а и ако той примерно те харесва,а ти него не няма да се опитваш да правиш хубави неща за него и т.н. както правят влюбените и следователно ще нараниш човека - и после се очаква сериозна връзка ?! - помисли дали би станало ..

FuCKkK13
02-10-2012, 08:51
забравих да кажа.. никога нямай високи очаквания,защото ако си на високо имаш възможност да паднеш,а ако си ниско имаш възможност да отидеш на високо.. т.е. когато имаш високи очаквания е 50/50 .. т.е. 50% може да те разочароват и 50 обратното,а когато не очакваш толкова разочарованието ще е по-малко :) надявам се да ме разбра..

PROVOCATIVE
02-10-2012, 08:55
Да, напълно те разбирам и ти благодаря за добрите съвети :) Права си за абсолютно всичко , а относно това с приятелите - много грешки съм правила именно защото съм им вярвала сляпо, тъй че вече ми е като 'обица на ухото' :] Благодаря ти отново!

FuCKkK13
02-10-2012, 09:18
моля :) .. сега само ти оставя да забравиш за всички критерии и скоро да излезеш с някое момче с което се надявам да имаш сериозна връзка :) .. а и не се сравнявай с другите.. няма значение,че те са имали сериозни връзки,а ти не.. да, може да ти е някаква скала за сравнение,но не го приемай чак толкова сериозно.. защото етапите в живота на един човек са съвсем индивидуални :)

marilyn
02-10-2012, 09:24
Миличка, не слушай винаги приятелките ти какво ти казват, важното е да слушаш вътрешния си глас. Аз имам мн добри приятелки, много си помагаме и тн, много ги обичам, но никога не са успявали да ме разберат относно момчетата и съм търпяла упреците им. Това е защото не могат да се поставят на мое място. Ти си на 17, целият живот е пред теб. Ако тръгнеш с някого няма смисъл ако няма тръпка. Слушай вътрешния си глас, това е моят съвет.
А иначе всеки си има кусури, перфектен няма да намериш, ако някой ти хареса наистина ще успееш да преодолееш недостатъците. Успех,мила. :-)

PROVOCATIVE
02-10-2012, 10:00
Благодаря ти много! :)