PDA

View Full Version : Чувства



an0nimn0
02-10-2012, 10:11
Според вас възможно ли да обичаш един човек, а в същото време да искаш да бъдеш с друг? Как става това? Не говоря за себе си. :)

vassy
02-10-2012, 10:16
Възможно е да обичаш двама, пък камоли 1 и да искаш да си с друг. Също така е и нормално... Как става? Емии лесно... понякога искаш промяна.. искаш нещо, което твоят човек няма.. писва ти ..

Glamour92
02-10-2012, 10:19
Когато си в пубертета и не си много наясно сърби ли те,боли ли те,така става...За съжаление има хора,които си нямат на идея какво точно искат много след като са минали тийн-годините.Дано наистина не говориш за себе си
Бтв,изясни какво ще рече "да искаш да си с друг"- да спиш с този,другия,да сте в двойка,да присъства някъде наоколо ?

an0nimn0
02-10-2012, 10:25
^ Имам впредвид като двойка. Да, наистина не говоря за себе си и няма защо да го крия. :)

nIkEnCeTy_bE
02-10-2012, 10:30
Щом искаш да си с друг, значи не обичаш този.

Glamour92
02-10-2012, 10:59
Е,то пак е според зависи-ако с първия сте били във връзка,в която сте се обичали и след това сте се разделили,тъй като се е изчерпала и се чувствате близки като брат и сестра,но не и като хора в любовна двойка,тогава предполагам,че е възможно...Всеки поема по пътя си и е нормално след време да намериш друг,с когото ще искаш да си заедно
Ако имаш неизживян копнеж по някого и това чувство възприемаш като обич,пак е възможно да изпиташ желание да бъдеш с друг човек,с когото ще имате реални взаимоотношения
Друг вариант е ако с първия сте се разделили,но ти все още таиш нещо към него-тогава влечението към втория човек може да е желание да продължиш напред,може да е сигнал,че започваш да преодоляваш миналото...Варианти много.Да кажем,че е възможно.Никъде обаче не споменах този случай-заедно си с въпросния първи човек,обичаш го,не искаш да си тръгне от живота ти,не искаш също да сте само приятели и той евентуално да си намери друго момиче,искаш да продължите да си се обичате,но едновременно с това има и втори човек,с когото също искаш да имаш по-дълбоки взаимоотношения...Е,това вече си е глупост и да,може и да е възможно,но чувството ,което ще изпитваш към официалната си половинка повече прилича на собственическо,отколкото обич...

an0nimn0
02-10-2012, 11:14
Ами да..хем казва, че обича нея, хем искал да бъде с мен. Не мисля, че това е истинска обич. Живее в миналото и отново е с нея, макар че тя му е изневерявала и го е наранявала. Но и да се осъзнае и да иска да се върне пак при мен аз вече нямам нужното желание и доверие. : )

Glamour92
02-10-2012, 11:23
На колко години сте? О.о Очевидно това момче е доста незряло и объркано
Аз имах подобен случай-той ме искаше само за себе си,но искаше и всички останали.Обичах го,но е излишно да казвам,че накрая направих всичко възможно да го отдалеча от себе си...такива случаи рядко завършват добре,а даже и това да се случи после все нещо те гложди и имаш усещането,че на него не може да се вярва -а рано или късно,без доверие във връзката се появяват пукнатини и става трудно

an0nimn0
02-10-2012, 11:44
Аз съм на 15, той е на 18. Той ме лъжеше, когато "признаваше", че с бившата му да излезли "само на по кафе" и аз го усещах това. Казвал ми е също, че вече не се интересува от нея, иска да е само с мен и т.н. Много пъти съм казвала, че предпочитам истината и няма смисъл от лъжи. По-късно говорихме и ми каза, че не иска да ме наранява и е много объркан.

Glamour92
02-10-2012, 11:59
Ами,да,това е-не познава себе си,не е наясно дали обича бившата си или просто е привързан към времето,прекарано с нея.Не иска да я изгуби,но и явно не държи чак толкова да е с нея,щом се е стигнало до твоята история.Вероятно е да не знае и да не е съвсем сигурен дали иска да има нещо сериозно с теб,може пък да знае,че го иска,но да го е страх от развоя на събитията...
Ти си решаваш как да постъпиш,де-моето мнение е,че на твоят човек му е каша в главата-стиска си миналото,отвреме-навреме отваря очи за настоящето,бъдещето пък му се струва мрак и мъгла...

Александър
02-10-2012, 12:05
По-принцип - не, ако си в пубертата - да

an0nimn0
02-10-2012, 13:09
Ами когато се разделяхме и не се виждахме известно време винаги ме е търсил, казваше, че му липсвам, искаше да се видим.. Затова не си мисля, че просто така ми говори разни приказки. Ами аз мисля да го оставя. Не искам да се намесвам м/у тях, дори да ми е трудно. Много ти благодаря Glamour92 !

Glamour92
02-10-2012, 13:18
Пак заповядай =))

limonade
02-18-2012, 19:19
Да.Случват се и такива неща, но въпреки това обичта към единя винаги нaдделява.