PDA

View Full Version : Въпрос относно видео картата ми ?



kireca
02-10-2012, 16:13
Такамм.. Значи , попринцип видео картите нали варират 16mb , 32mb , 64mb , 128mb , 512mb , 1048mb и т.н. Та мисълта ми е , че моята видео карта е 96mb и се чудя как е възможно това.. Игри които изискват 128mb видео карта ми секът. Игри като minecraft , talisman online , MU и такива , ги играя на снимки .. А игри които изискват 64mb видео си вървят нормално , какво е това средно положение и мога ли да я вдигна някак на 128mb без да я сменям ?

toad
02-10-2012, 16:56
Има междинни стойности от порядъка на 384мб , но в твоя случай става въпрос по-скоро за вградена видео карта . Затова не се и чуди защо ти секът игрите , не е толкова от броя на мегабайтите . Вградените видео карти НЕ СА геймърски .

torVPN
02-10-2012, 19:36
Майнкрафт с квадратните фигури ти сече.Има причина да се купуват нови видеокарти и тя е, че не могат да се вдигнат.

kireca
02-10-2012, 19:55
то и vice city , san andreas ми секът :D много е тъпо , но там където гледах че е 96 mb има 1 стрелкичка и като цъкна на нея има 2-ри вариянт 128mb цъкам на него , прави там някви промени маха се цвета на екрана разни глупости , после ми стават различни надписите и т.н. пускам няква игра и тя пак си сече и помислих да не би да не правя аз нещо както трябва , благодаря ви за отговорите :)

MDestroyer
02-12-2012, 13:02
На мен пък никога не ми се е случвало изискванията да са точни. Имало е игри, на които препоръчителните изисквания съм ги покривал и са вървяли с 20-23 кадъра на ниска резолюция и детайли. Имало е и такива, на които съм покривал минималните, препоръчителните не, и на средни детайли и висока резолюция са вървяли много добре.. А и не е само видеокартата, определяща нещата. Ама си вземи една външна видеокарта, която не е със споделена памет и всичко ще е ОК ;)