PDA

View Full Version : Ревност до болка!!!



LadyTerrible
02-10-2012, 19:36
Здравейте !
Моят проблем е следният:МНОГО съм ревнива!!!Знам,че доста от вас имат подобен проблем,затова се надявам да ми дадете добър съвет. :)
В момента имам връзка с момчето,което ми завъртя света на 180 градуса.Усетих нещо за пръв път преди 1 година и 4 месеца.А от първата ни целувка минаха 6,като и преди това сме излизали на срещи.Той е всичко за мен и го обичам нереално много.Той ме направи много по-дабър човек,направи ме такава каквато съм сега,много по-борбена и силна.Аз съм първата му приятелка,преди мен не е имал нищо с момиче по-дълго от 1 танц.За това ни време заедно,той израстна много,както и аз.Споделяме си,разчитаме един на друг.Аз му бях и първото момиче,той на мен не ми беше първият,но го изживях по същия начин.Казва ми,че иска да сме заедно,но единственото,което му пречи е , че според него аз съм по-зрялата от двамата и по-порастналата и се чувства непълноценен на моменти.Знам,че имам много труден характер ,доминантна съм(приятелят ми ме описва така) и понякога не осъзнавам какво причинявам на хората около мен,но откакто сме заедно се старая да променя някои неща и работя върху себе си.Той също се бори със себе си и аз оценявам това.Давам му времето,от което има нужда и го подкрепям към израстването.Не пришпорвам нещата излишно и вярвам в него.Обаче има едно нещо,което ме съсипва.РЕВНОСТТА!!!Когато ходим по купони,приятелят ми обича да танцува,докато мен ме влече повече пиенето и танцувам рядко.Та,когато той си танцува около него се въртят разни познати и непознати неангажирани девойки,които си търсят забавление.Той си танцува и се забавлява с тях,но никога нещо повече.Докато това се случва,обаче,аз не спирам да го следя и зяпам.Просто се побърквам.Той ми казва,че аз съм специалната и никоя не може да се сравнява с мен,но все пак мен ме гложди все нещо.Когато сме на училище,той си е нормален,но когато го видя да си говори с някоя от ония лигли се нервя адски!Знам,че това не е нищо,но побеснявам от най-малкото нещо.Не му правя проблеми,защото не смятам,че трябва да го задушавам така,но просто се вбесявам.Просто не понасям като някоя си там му се метне на врата!!!Засега не съм имала сериозни поводи да се съмнявам в него,но на всеки купон го държа под око,а когато ме няма мои приятели го наглеждат вместо мен и след това ме уверяват,че нямам причина да се притеснявам.Но на мен все пак ми е гадно,гадно ми е ,че му нямам такова доверие за подобни неща.Просто ме е страх.
Моля ви,давайте мнения.Благодаря за времето.

nIkEnCeTy_bE
02-10-2012, 19:39
Ами ти сама казваш, че ти е помогнал да израснеш, че се чувстваш добре с него и т.н Както и ти на него си му дала много, първото му момиче си, заслужава ли така да се държиш, смисъл такъв тази ревност е безпочвена, не си заслужава да се ядосваш, защото няма и повод. Хем казваш, че си по-зрялата, че си по напредналата в тази връзка, а с тази ревност показваш обратното.

theexplorer
02-11-2012, 01:05
Напълно съм съгласна с мнението на nIkEnCeTy_bE ! Дръж се като здраво стъпило на земята момиче..ако ревнуваш само от това на този етап, по-нататък и от въздуха ще почнеш...имах една такава позната..вдигна скандал на приятеля си защото прегърна едно момиче от неговия клас за чао..а да отбележа,че тя също беше обвързана..той я заряза на 2рата седмица..не прави грешката да му нямаш вяра..това по един или друг начин подронва авторитета му..нали все пак е сериозно момчето.. ;х ..накрая иска не иска сам ще почне..мъжете не обичат ревнивите жени..Имай му вяра така,както той има на теб..! Все пак една връзка се гради на взаимно доверие нали?

Sh@d0w
02-11-2012, 06:16
Научи се да танцуваш -> problem solved.

SisiStrange
02-11-2012, 06:24
Научи се да танцуваш -> problem solved.
+ 1

И какво ще рече, че теб те влече повече пиенето? :-o

Представям си как изглеждате отстрани в очите на въпросните лигли. Ти се наливаш с водка, а той сам си танцува. Нищо чудно, че връзката ви им се струва лесна за събаряне, дори да не е така.

anonymous708973
02-11-2012, 07:40
Ето ти друга гледна точка.
Стой и пий (въпреки че обикновено е обратното и мадамата е тая, която танцува сама), кефи се и чат-пат наглеждай приятеля си. Когато някоя му се завърти, помисли каква си късметлийка, защото от всички, които му се лепят, той е избрал да бъде с теб... Докато той не прави нищо, всичко е наред (макар че мен няма да ме изкефи да танцува с друга).
Когато прецениш, че някоя от мадамите прекалява, ставаш, отиваш и започваш да танцуваш с него. Видимо превъзходство. Оная ще се свие и няма да се доближи повече.

LadyTerrible
02-11-2012, 10:15
Благодаря на всички за мненията,ще се възползвам.Но все пак има една основна мадама,която на всяко събиране е ужасно пияна(напива се от малко,знае го,но си продължава и накрая се налага да крият алкохола,за да не се натрови),момичето е симпатично,ама като се напие се започва едно масово прегръщане с всяко момче,което й се изпречи!И то не само приятелско гушване,а целуване по бузите,мятане на врата,абе много грозна работа.Тя е необвързана и винаги е била(не знам кой би я издържал такава),обаче не и дреме дали момчето е.И така щом мине през всички,стига и до моето момче,ОК само танцуват,обаче тая мацка не го оставя на мира!Ако трябва цяла вечер ще танцува само с него.Към края на купона започва да се прави,че й е много лошо,пък до преди 5 минути не беше пияна,едва ли не ще припада,момчетата я носят,грижат се за нея и тн.Та,когато започне "да й става лошо",приятелят ми и носи вода и я води да седне някъде и тогава прекрасницата започва да го прегръща,да се натиска в него...ПРОСТО Е ЛУДНИЦА!Той не прави нищо с нея,просто я успокоява,както би направил всеки неин приятел от купона,обаче тя не се спира.Накрая не знам кой кого е пуснал,ама тя стои със сръстени ръце сърдита до него и така се свършва винаги.В компанията всички я имат за "леката мацка",знае се що за стока е.Но мен много ме дразни и не мога да панасям как се държи с него!А това е на всеки купон!Дори като гледам някакви снимки гледам как го е награбила (всички казват,че тя му се нахвърля,а той или не прави нищо или я отблъсква).Какво да правя с тая пачавра?!

mMemories
02-11-2012, 11:58
Абе човек щом си му първата той все донякъде ще е срамежлив да се захваща и с други...давай го по-спокойно...

HappyStar
02-17-2012, 05:15
Аз нямам богат житейски опит,но това за което съм 100% сигурен като момче, е че НИКОЙ мъж не харесва ревнивите жени.Просто му имай доверие.Ако му нямаш доверие просто нямате никакво бъдеще заедно.Успокой се малко и бъди по-весела.Имаш момче което обичаш и което също те обича.Вземи се стегни защото повечето хора само си мечтаят за добра връзка.

Chacho
02-17-2012, 05:28
Редно е момчето да я отреже, щом е с теб. Има неща, които може да си позволява и такива, които не. Ако сте сериозни и свободно разговаряте, кажи му го и остави на него да не ти дава сериозни поводи за ревност. Ти пък в замяна не го задушавай и всичко ще е наред.

И ще подкрепя Пантерката, седи си пий пиеньето и да та боли уя!

Hilary_
02-17-2012, 22:20
Имай му малко повече доверие. Сама казваш, че не си имала реални поводи, не си ги създавай в главата.
След като казва, че ти си специалната - повярвай му и спри да се трогваш от случайни девойчета.

thefolenangel
02-17-2012, 22:24
скъпо момиче,

всички ти казват да му имаш повече доверие, това не е така - ти на него доверие си му дала.
Но имай повече доверие и вяра в себе си - качи си малко самочувствието.

сърдечно,
иван