PDA

View Full Version : Постъпвам ли правилно?



LolaBunnyyy
02-10-2012, 20:31
Здравейте... на 15 съм и вчера с приятеля ми направихме 4 месеца. Той е на 18 и досега е имало 1 2 намека относно "секса" но... не мисля че съм готова да го направя колкото и банално да звучи. Той се съгласяваше .... каза че за него не е проблем и т.н. Да обаче последните няколко дена съвсем прекалява и ми става супер тъпо. Не съм сигурна дали да го направя, а щом имам тези колебания е по-добре засега нищо да не правя,защото не искам после да съжалявам. Минават ми ужасни мисли през главата,сякаш по някакъв начин знам че направя ли го бих съжалявала. Искам да е с човек в който съм на 100% сигурна, защото точно първия път за мен е важен. Родителите ми не знаят за това момче, и не биха го приели поне сега ... и точно това ме кара да си мисля че няма да се задържим още дълго, защото ми е трудно и да ги лъжа. Звучи супер тъпо но това по някакъв начин ме спира, не толкова страха ... колкото това какво би станало после. Ако наще знаеха,приемаха го ако не им беше проблем щях да знам че всичко един вид зависи от нас двамата но когато е така ... не знам дали ме разбирате. Преди все съм си казвала никога не бих пуснала на момче на 3 4 месец ( което приятелките ми правеха и след това ... плачеха) и сега осъзнавам че съм в същата ситуация и че и аз "изглеждам" по тоя начин, смисъл такъв просто го приемам по по-различен начин(не искам да обидя някой). И когато приятеля ми, ми каза че едва ли не щом не съм готова да го направя с него това би означавало че чувствата ми не са истински ... ;х ми стана супер тъпо. Някакви ... мнения?

TheBeliever
02-10-2012, 20:39
Момче на 18 е напълно нормално да очаква секс от партньорката си. Все пак това е доста важна част от връзката между зрели хора. От друга страна ти явно не си готова да предприемеш тази стъпка, което от своя страна показва, че не си дорасла за тази връзка. Единственият вариант е да поговориш с него и ако не е склонен да търпи неизвестно дълго време (в което силно се съмнявам), всеки да си поеме по пътя. Явно имате прекалено различни очаквания един от друг.

horacio
02-10-2012, 20:41
Аз те разбирам (най-вече това за родителите). Щом не се чувстваш сигурна, не го прави. А е супер тъпо това, което той ти е казал... вместо да мислиш дали е правилно решението ти, относно секса, по-добре помисли дали си заслужава да си с него щом ти ги говори тия глупости.

Cold_Tearsss
02-10-2012, 20:49
Аз те разбирам (най-вече това за родителите). Щом не се чувстваш сигурна, не го прави. А е супер тъпо това, което той ти е казал... вместо да мислиш дали е правилно решението ти, относно секса, по-добре помисли дали си заслужава да си с него щом ти ги говори тия глупости.

+1 .

NambyPamby
02-10-2012, 21:26
Тя не е казала какво има предвид под това, че й бил говорел "глупости". Може просто да й е предложил алтернативни начини за задоволяване, което сигурно на тия години я хвърля в джаза, а всъщност е нещо нормално.

Не ви знам за чий започвате връзка, в която сте наясно още в началото, че няма да правите секс. Що за връзка е, всъщност, това? Детска приумица някаква. И да, ти можеш и след 2 години да му пуснеш и пак да те зареже. Не е до времето, а до правилната преценка. Като си хващате малоумници, които виждат във вас само едната дупка(с извинение), така ще е.

Аз не знам как бих изтраяла гаджето ми да ме държи умишлено на сухо 3-4 месеца, че и отгоре, а съм жена, представи си. Тия приказки как не си го обичала, щом не му пускаш, са си баш сапунени мехури за замазване на очите, но като се замислиш, си е точно така. Ако ти не го харесваш, не те привлича, не го желаеш, за чий си с него и си губите взаимно времето? Или си недорасла за връзка, или той не е човекът. Обезпокоително е да не се докосвате въобще, да ме прощаваш.

Mi6inka
02-11-2012, 08:04
Момче на 18 е напълно нормално да очаква секс от партньорката си. Все пак това е доста важна част от връзката между зрели хора. От друга страна ти явно не си готова да предприемеш тази стъпка, което от своя страна показва, че не си дорасла за тази връзка. Единственият вариант е да поговориш с него и ако не е склонен да търпи неизвестно дълго време (в което силно се съмнявам), всеки да си поеме по пътя. Явно имате прекалено различни очаквания един от друг.

Подкрепям. В сексуален аспект сте на доста различни вълни, което е нормално предвид възрастта и това, че ти не си го правила още. Нито ти си виновна за нещо, нито той. Това, как се чувстваш ти е нормално за твоето положение, но го разбери и него, че ..той също си е с правото. Ще видиш по нагоре, че секса си е важна част от взаимоотношенията м/у двама. Но щом не си готова, наистина не го прави. Само и само за да му е добре на него, не си струва. Обясни му, че не можеш още да му вярваш толкова и изобщо всичко, което написа на нас.. Той ако държи на теб, ще се съобрази, ако не..няма за какво да съжаляваш - ще има още много момчета :)

alekota
02-11-2012, 08:19
Искаш да си с батко - какво очакваш да те води на сладкарница ли ?

jo0zy
02-11-2012, 09:06
Искаш да си с батко - какво очакваш да те води на сладкарница ли ?

аахахаахах това ме изкефи :дд
По темата: най - мразя момчетата да се пробват с номера "щом не искаш да го правим значи не ме обичаш достатъчно" (или че чувствата не са истински в твоя случай) Ще си береш последствията, затова че е голям, защото не можеш да очакваш от него прегръдки и целувки по бузката ..

paradosou
02-11-2012, 10:00
Преди все съм си казвала никога не бих пуснала на момче на 3 4 месец...

Викаш, година ако направите може и да заслужи благоволението ти...
Ще ме извиняваш, ама да се ограничаваш с някви безсмислени срокове е малоумно.
Като отлагаш и увърташ не си вдигаш цената, напротив. Ако наистина те харесва и имате общи неща, и на втория ден да си легнете, няма да загуби интерес и да те зареже.
За тия, дето ше кажат, че момчето ако те обича ше прояви търпение и ше чака - погледнете от друг ъгъл - тя пък, ако го обича и е привлечена от него, няма да му се дърпа.

На различни вълни сте с въпросния и рано или късно ше ви се разпадне връзката.

mMemories
02-11-2012, 19:08
Щом не си готова не го прави...
Кажи му че ако е с теб само за да те изчука да си хваща пътя ( само аз ли си мисля че темата е за раздел секс)

XxInn0cencexX
02-11-2012, 19:40
Ако не мислиш,че имате някакво бъдеще - няма смисъл.
А това кога ще правите секс,няма абсолютно никакво значение - на 2-рия ден или на 2-рата година - важното е ти да си готова,сигурна,че няма да съжаляваш и да го искаш !

anonymous708973
02-11-2012, 20:50
И когато приятеля ми, ми каза че едва ли не щом не съм готова да го направя с него това би означавало че чувствата ми не са истински ... ;х ми стана супер тъпо. Някакви ... мнения?

Не е особено далеч от истината.
Като не си готова за секс, защо си във връзка с него?

Не гледай приятелките си. Очевидно са глупави и незрели, а и ти покрай тях. В нормалните връзки не се чака по 3-4 месеца. Какво доверие ще градиш тепърва... досега трябваше да го познаваш достатъчно. Преценила си, че искаш да си с него. От къв зор не си готова тогава?

Девствеността отдавна е загубила значението си. Не те определя като невинна, непорочна и т.н. В момента е просто една чисто физическа бариера между теб и удоволствието. Ципа. Това е.

Seattle
02-12-2012, 00:59
Пак много те е чакал и явно продължава. Аз не бих!
Тва с родителите е само извинение което ТИ си търсиш за да не го направиш.

По скоро в тая ситуация излиза че ти си виновна а не той. Неможе да се хващаш с батко и да очакваш да не си иска. Некоректно е да го разиграваш така, разбираш ли? Да не говорим че вредиш и сама на себе си, щото се превързваш към него и като те отреже, а то рано или късно и тва ще стане, ще ти е доста кофти.

И не на последно място, с действията си в момента го подтикваш да ходи да си търси другаде. Представи си какво ще направи това на връзката ви, ако може даже да се нарече връзка.

djipsito
02-12-2012, 03:11
Я тука си изберете една позиция и си дръжте на нея... А не в едните теми да се вайкате как се проебават на 15, а после да обеснявате как едва ли не тя е виновна, че се чувства така. Разбирам да не беше девствена, ама.. За някои девственоста не е само "ципа".

Авторке, моя съвет е да се разделите с този, след като му нямаш доверие. Сега ти е времето да сменяш гаджетата и не е задължително да спиш с тях щом не искаш. Той като се появи "точния" сама ще усетиш. Не прави неща, които не искаш да правиш. Не си длъжна на никой с нищо. Просто когато нещо не те устройва, го зарежи и търси другаде.

anonymous708973
02-12-2012, 06:05
Хах, ама аз съм изпуснала, че вече ходите 4 месеца.
Знаеш ли тъпото кое е? Че когато момчето те остави, той ще излезе виновният, защото всички ще казват, че му е било само за секса.

LolaBunnyyy
02-12-2012, 20:26
Днеска пак се скарахме, не знам какво да правя. Да не се чувствам готова но .. сякаш не това е човека,с всеки изминал ден все повече се убеждавам че не си заслужава. И да за мен първия път не е само "ципа" нещо много повече. В началото повярвайте се замислих върху това ... затова и не исках да се занимавам с него, знаех че ще се стигне дотук но ... той направи и невъзможното за да е с мен. Реших да опитам и ... сега съм много много объркана. ;х А и няма с кого да говоря относно това ... всичките ми приятелки ми отговарят " еми не знам" . Просто си мислех че ще е по-лесно. Да не говорим как почна да ми крещи по телефона... и каква ме изкара,още мисля за нещата които ми наговори. Сякаш не беше той, да не говорим че ако бях при него не знам какво можеше да стане. Както и да е ... много се разписах.

NambyPamby
02-12-2012, 20:49
Добре бе, аз едно не мога да схвана - хем направил "и невъзможното" за теб, хем му нямаш доверие?
Само си крещите по телефоните и си създавате излишно напрежение, вместо да седнете и да поговорите какъв точно е проблемът. Подозирам, че щом вместо да те успокои и да те предразположи, ти се сърди като малко дете, е някакъв 16-17-годишен недорасляк.

Ако си тръгнала с него от някаква признателност, че е бил толкова упорит - ми, нямало е нужда.
Отново да попитам: в началото на връзката ви той привличаше ли те по някакъв начин, желаеше ли го?

LolaBunnyyy
02-12-2012, 21:00
Да направи го .. но след това разбрах неща които ме накараха да се замисля ... с времето просто се привързах към него и го обикнах и сега единственото което ме държи при него е това че го обичам... просто не мога да го оставя. Но пък и не мога да го направя все още и точно заради това се караме.. защото той не го приема. И да в началото и все още ме привлича ... искам го просто ме е страх да не направя грешка ... това е.

Seattle
02-13-2012, 00:53
Джипси бейби, предполагам че туй беше насочено към мен тъй че отговарям (другия път направо кажи че е за мен, ако е така, аз не се засягам). Аз не казвам да го направи на 15 при условие че не иска. Напротив, аз съм изцяло за изчакването поне още годинка-две. Обаче, тя е виновна за това че се е хванала да тропа на хоро което ЗНАЕ че не го може. Още по лошото е че нито иска да се научи, нито иска да се откаже.

Лолче, ти си поредната жена (ако мога така да те нарека) която не знае какво иска. Реши кое е по важно за теб, той или ципата ти, седнете като цивилизовани хора и му казваш така и така стоят нещата... Докато ти не решиш кво искаш той или ще продължава да се нерви с тебе или някой ден ще му писне, ще ти тегли една и ще отиде да си задоволява нуждата другаде.

nepowtorima
02-13-2012, 07:05
Ти си си с пълното право да му откажеш да го направите.
Щом ти не си готова за това и щом не си сигурна в него - не си длъжна.
Колкото и да го обичаш ако той е с теб в момента заради това.. т.е. да те изчаква да си готова, а той не те предразполага по никакъв начин.. по-добре е да си поговорите и да се разберете или ще те изчака докато си готова или просто се разделяте.

Примерно аз не съм съгласна някой да го направи на 15, но все пак всеки си има глава на раменете и всеки си разсъждава. Който когато иска - тогава. Щом това е важно за теб ще го направиш когато си сигурна, и че ще е с човека с който искаш да ти е за първи път..

x7aZzy
02-13-2012, 07:34
Съгласна съм с горните мнения - не си готова! Родителите това, той онова, ти пък трето... - все оправдания. Хубавото обаче е, че имаш достатъчно мозък в главата, за да осъзнаеш, че за момента не искаш да правиш секс - рядко се среща тези дни.
Казваш не и толкова, то ще си проличи дали те обича или не. А ако те зареже, ти сама каза, че едва ли ще се задържите още дълго, така че... шанс.
Иначе евала на момчето, че те чака 4 месеца. Не го мъчи повече - или му пусни, или му откажи. Средно положение няма. Връзка без секс не е връзка (поне за мен).

valdesbg
02-13-2012, 10:01
Вай вай вай :)

1. Филма си го правиш ти с измислените ти разбирания и условия, той също е кретен че те търпи.
2. Като няма да правиш секс - няма да почваш и връзка.
3. В нормалните връзки няма изпитателен период за секса.

Секса е нормално и естествено нещо, когато двама души са заедно. Ако за теб не е така - виж точка две. 3-4-12 месеца няма никакво значение. Това че седи с теб без да правите секс не е критерий че те обича и държи на теб. Критерий е че е идиот. Ако се чудиш защо - виж точка 3.

Цялата олелия около първия път е защото не знаеш какво да очакваш и веднага допускаш че ще е най-лошото възможно. И затова, трябва да го обичам, той да ме обича, да държа на него, той да е специалния, не знам си кво... А всъщност разлика от втория, третия, десетия път е само огромното ти притеснение и незрялата ти позиция по въпроса.

That simple :)

GunSnSteelflowers
02-13-2012, 20:18
Защо влизаш в дълбокото, когато те е страх от вода (респективно, не се сещам дали беше такава приказката;Д)? Какво очакваш от момче на 18.Точно тогава им се ебе и две не виждат. Няма да намериш човека на тази възраст, който да си струва според твоите критерии. Това, че му се прави секс, не го прави използвач. Изборът дали да загубиш девствеността си е твой, но мисля, че в днешно време представата за тази девственост е доста изкривена... Или ще е нещо, от което се срамувате и, с което не можете да живеете; или ще го пазите като свещения граал. Девствеността е просто един период. Фактът, че присъства в живота ни го прави важен сам по себе си, но когато обвързваме всички останали действия с него и ослепяваме за околния свят, се превръща в бреме и губи ценността си.

RainBerry
02-13-2012, 21:02
Решението си е твое, не ти е нужно да се допитваш до приятелки, хора от форума, познати и тн. Ако искаш да го направиш >> правиш го, ако не - изчакваш, докато си готова. Ясно ми е, че искаш да си с него, но без секса, да си продължава "връзката ви" и тн. За теб в момента, вероятно това е максималната точка, която може да достигнеш при връзка, а за него.. да не кажа по принцип, секса си е част от една връзка и то важна. Не мисля, че което и да е момче на 18 би издържал на това, да, издържал е 3-4 месеца, но това не е гаранция, че е готов да чака още време. Дори и да изчака, това пък не е доказателство за обичта му или за лоялността му. Ти си решаваш какво да правиш, на 15 си.. момчета бол, можеш да си сменяш връзки и тн. Отделно казваш, че вашите са проблем, действително са по-скоро оправдание в момента. Да, кофти е да криеш от тях, но в момента те не са чак толкова фактор за вашата връзка. Реши си сама дали искаш, или не. Просто не се чувствай длъжна да го направиш, както и не търси някакви "неочаквани" постъпки от негова страна.

iLovePussyJuice
02-15-2012, 02:46
Ще си добавя тази тема във фейвъритс и когато отново ме попитат "защо не се занимаваш с по-малки?", ще давам линк от тази тема.

Колкото е нормално момичето да е несигурно, толкова е нормално и поведението на момчето.
Факт е, че тя не знае какво иска, че той няма да я изтърпи още дълго.
Аз също не виждам как реално от тази връзка ще излезе нещо, но може и да изляза лош пророк, кой знае...

Както вече казаха, относно "ако той я обича ще чака", същото важи и в обратен вариант - "ако тя го обича и му има доверие, няма да го кара да чака".

И какво излиза?
Момичето не знае какво иска и размотава момчето?

До колкото разбрах момчето достатъчно е чакало и не е поставяло ултиматуми от типа "или секс, или късаме"...

Аз подобна връзка не бих започнал (нито на мястото на момчето, нито на момичето).
"Който го е страх от мечки, да не ходи в гората!"
И това не значи, че за мен сексът е най-важното нещо в една връзка, но липсата му от своя страна, може да се превърне в такова (макар и с негативен характер).

Иначе не казвам, че момичето трябва да взима "прибързани" решения. Просто трябва да реши нещо и да се разберат с младежа.

Uriell
02-16-2012, 19:40
Аз като чичко (26) имам друг поглед. Намирам натискът от страна на момчето за непочтен, и наистина ако я обичаше какво значение би имал секса на този ранен етап‽ Още повече, че се знаят само от 4 месеца.

Това че някои не могат да издържат толкова време без секс не означава, че трябва да го налагат, дори и търсят, така непримиримо на, и от обичания им субект — поуката е: запази най-интимното за най-накрая, така двамата ще се оцените най-пълно.
За няколко месеца не може да се опознае човек, за това трябват години, и всичко това което тези години ще ви поднесат като изпитания на вашите личностни качества във връзката ви, ще определи да ли си заслужава да си дадеш доверието и плътта на някого.

Не доброжелателно е да се каже че момичето не знае какво иска, а тя иска връзка но без секс за сега, което е ОК. (Да не би да е стара мома на 15‽ Подобно и за него. Те са деца — включително и той.) Също толкова нелепо е и да се каже, че всеки зрял мъж не може да се справи с период на сексуално въздържание към неговата inamorata, в името на по възвишеното и дълбоко развитие на техните взаимоотношения.

Очевидно е че този нагъл тип иска само да се възползва от теб, и негови съучастници са тези които ти втълпяват, че сама вредиш на връзката, или не си годна за такава.

Charmine
02-16-2012, 21:59
Ако си готова - направи го, ако не си - не го прави, но дълго няма да издържи връзката ви без секс, така че се приготви от сега за раздялата...

limonade
02-18-2012, 18:31
"Някакви мнения" ? ... Според мен никой не може да ти казва какво да правиш и какво не.Да, ние ти даваме съвети, но за теб това явно е важно и НЕ ПОЗВОЛЯВАЙ на някой друг за взима решения вместо теб.Очевидно не си готова, но пак казвам замисли се ти самата какво искаш, независимо дали така ще се наложи да загубиш приятеля си :)