PDA

View Full Version : Относно скачането на въже и бягането



sunshine955
02-11-2012, 20:14
Здравейте, от тази седмица започнах да скачам на въже. Правя 10 серии по 1 мин с по 30-40 сек почивка и така 2 пъти на ден. А като се стопли ще ходя да бягам. Въпроса ми е дали мога сега докато се стопли да си скачам на въже и да има също толкова голям ефект върху отслабването както и бягането. От другия мецес някъде като се стопли ще редувам 1 ден бягане, 1 ден скачане на въже, също правя и коремни. Та това е дали се отслабва от скачането на въже толкова колкото и от бягането?

Thexsunshine
02-12-2012, 10:32
еднакакъв е ефекта според мен...ако толкова искаш да отслабнеш...по-добре яж САМО здравословни храни, пии само вода, не дей да прекаляваш с тренировките...достатъчно е да правиш по малко коремни/скока и тн. , но да ги правиш правилно : ))

peace94
02-12-2012, 14:35
Упражненията са за стягане, не за отслабване. За отслабване ти трябва и режим на хранене, все пак зависи колко искаш да свалиш, ако са 2-3 кг, само с упражнения става. ;) Това, което правиш, е хубаво, добави и някакви специфични упражнения за проблемните зони. Другото, което е, според мен по-добре недей толкова начесто да ги правиш в началото, за да не се претовари тялото ти бързо :)

mynichkaTanq
02-12-2012, 14:37
от тренировките стават мускули и си мислиш, че тежиш повече, защото мускула повече тежи от сланина/мазнини
иначе добре си е да тренираш