PDA

View Full Version : Стипиндия 2ри курс,доход???



let_me_be
02-12-2012, 10:21
Здравейте,студентка 2ри курс съм и този семестър изкарах усрех над 5.50,видях,че се декларира и дахад за стипендия.Въпросът ми е как да декларирам дохода на майка ми,като тя е в англия,но няма трудов договор,тук не е регистрирана в бюрото по труда.....А баща ми е починал.Какви документи трябва да представя.Бтв,уча в СУ....

bloodyF
02-13-2012, 16:53
що не отидеш до някой /там нещо секретарка, някой учител/ и да попиташ?
в училище поне така правим 8-) ама в университет не знам.. :/

Glamour92
02-13-2012, 16:56
^там да се занимаваш с административни въпроси=да преплуваш Дунав през зимата с пудовка,окачена на глезена-т.е мъчна работа
Виж в сайта-там не може да не пише някъде.Или питай в техния форум

Chacho
02-14-2012, 04:03
Или в отдел студенти, там би трябвало да ти отговорят. Поне на мен ми нащракват празните полета на документите, щото рядко знам какво да пиша. Най-вероятно ще трябва 0 да драснеш или дохода от пенсия, ако взимаш (макар че аз май не съм оповестявал такъв досега и да са ме питали :D ).

ПС: Не знам какво учиш в СУ, но си космонавт да изкараш такива оценки. Аз още не съм виждал над 4.

bloodyF
02-14-2012, 07:12
ПС: Не знам какво учиш в СУ, но си космонавт да изкараш такива оценки. Аз още не съм виждал над 4.

не ме отчайвай толкова много :О

Glamour92
02-14-2012, 10:08
^Зависи с каква специалност ще си вътре-според мои познати във ФМИ е непосилно да си стипендиант,докато пък други следващи някоя от филологиите/педагогиките редовно са си отличници

Chacho
02-14-2012, 17:30
Е за ФМИ говоря. Ма то не е до 5.50 успех, а се кандидатства и се бориш с другите. Ма и при нас ги има змейове с отлични успехи.

Glamour92
02-14-2012, 22:02
^ whoooa...на бас,че въпросните змейове не са простосмъртни О.о

bloodyF
02-15-2012, 08:16
е аз искам да съм в ЮФ, така че се надявам там положението да не е същото 8-)

therichbitch
02-16-2012, 11:20
ПС: Не знам какво учиш в СУ, но си космонавт да изкараш такива оценки. Аз още не съм виждал над 4.


Е, не е баш така, айде сега :D:D и при вас има средно около 30 човека над 5,50

Иначе, към авторката- както разбирам, става дума за стипендия по успех, така че можеш просто да напишеш някаква нормална и правдоподобна сума, защото нокой не я гледа тази графа, има я, защото има постановления на МС, че в такива формуляри трябва да я има, но написаното в нея не се доказва/проверява ;)

П.П. Какво учиш? :)

bloodyF, в ЮФ рядко пада по 5,75 успехът пък и ги има всякакви уроди (както навсякъде де). На нас миналата година бяха ни докарали един от там и тоя си разделяше 200-те работи на купчинки- тая купчинка- 3, тая 4, тая 5, тая 6...