PDA

View Full Version : проблем с моята компания



cellardoor
02-12-2012, 11:21
На 18 съм и компанията с която се събираме са ми супер добри приятели с които се познаваме от много време.Преди няколко години бяхме най обикновени лапета ритащи топка.Но от няколко години някои момчета започнаха да пият сякъв алкохол редовно,треви,лсд-та и всякакви такива лайна и останалите и ние покрай тях и ся всеки път като излезем и се случват мега големите простотии,а на мен честно казано ми писна от проблеми с полиции,родители и прочие.Въпроса ми е как да променя нещата,защото имам чувството че ще свършим по затворите,клиниките или на улицата(btw не ми казвайте да ги зарежа и да не се събирам с тях,това не е опция)

sladk0t0odidi
02-12-2012, 11:24
Споко нормално е за възраста

nIkEnCeTy_bE
02-12-2012, 11:30
Нормално за възрастта? А трябва ли да се стига до там? И защо да не е опция, трябва ли да си съсипваш живота сега, както ти казваш да завършваш в районните, в болниците и т.н. Ако им кажеш мислиш ли, че ще те послушат? Апсурд. Подвластни на алкохола, наркотиците и т.н. най много да те пребият. До там ли искаш да се стига? И това го наричаш приятели. Защо трябва да ставаш като тях един вид, за да им се харесаш, да не се скарате и тн. ?

cellardoor
02-12-2012, 11:37
щели да ме пребият :Д:Д:Д с тези хора се познаваме от детската градини и на представа си нямаш колко много сме си помагали един на друг.Доверието ми към тях е 100 % и не ми пука какви са и колко проблеми си намират,те си остават най-добрите ми приятели.Просто искам да им помогна,защото видях че тръгнахме по грешната посока

nIkEnCeTy_bE
02-12-2012, 11:49
Скрий им алкохола и другите глупости. Нали ги познаваш, ти трябва да знаеш как да ги спреш. Малко не вярвам, че ще можеш в такъв случай, ама успех!

TheBeliever
02-12-2012, 15:41
Дай им пример. Казваш, че не искаш да продължавате така? Ами недей. Следващия път като някой предложи "Аве ай да се напрайм на магарета" ти им кажи, че не искаш. Покажи им, че има и други начини за забавление. "Поведи" ги към правия път.
Ако са ти толкова добри приятели, за каквито ги мислиш, няма да те отцепят от компанията. А ако все още им е останал малко акъл може и да ограничат вредните навици.