PDA

View Full Version : За езиковите гимназии



hawksi
02-12-2012, 16:13
Хора значи аз сега съм подготвителна година в езикова гимназия и разбрах че от другата година всички разказвателни предмети ще са на английски.Въпроса ми главно е към английските гимназии, разкажете как стоят нещата с уроците ,по кои предмети точно ,как са изпитванията и др.

Hayashi
02-12-2012, 16:44
Това си е строго определено за езиковата гимназия. В нашата предметите не бяха на английски.
По-добре е да питаш някой от твоето училище.

nymphadora
02-12-2012, 18:08
Моята не е такава,явно си е строго определено.

freegirl17
02-12-2012, 18:54
За коя гимназия точно питаш? Аз миналата година бях с разказвателни предмети на английски,но както казаха и преди мен зависи от гимназията и най-вече от учителите по предметите как ще са изпитванията,тестовете и т.н

scar.ss
02-12-2012, 19:10
Във нашата гимназия след 8 клас има задължително 3 предмета на езика. При нас предметите не се определят по сложност или някакви други критерии, а от това дали има свободен даскал, който да може да ти преподава на немски (както в моя случай). При мен предметите са история, биология и информатика. Не си мисли, че ще ти е много трудно, ако ти се паднат по-сериозни предмети- зависи от даскала.
По история ни преподават урока на български, но в училище работим по немски учебници. Иначе си учим урока на български от български учебник.
По биология не учим нищо на немски, но за сметка на тестовете. По принцип дава най-важните термини и понятия на немски, но в часовете си караме само на бг. Обаче когато правим контролни те са си на езика. Ако имаме някаква непозната дума без проблем тя е превежда; независимо дали преди това я е давала или не.
По информатика обаче е много тежко. Жената си държи на предмета, държи си и на езика. Нямаме учебници, а учим по един сайт, който даскалката е направила сама на немски. В сайта са уроците, които трябва да учим през година+ упражнения+ речник. Голям речник- от урок 10 страници, смао 10 думи извадени, ама пак е нещо. Когато ни преподава урока смесва двата езико, понякога е много объркващо. Изпитва ни на думи, задачи и теория. Всичко е на немски. Дори когато й обясняваме решението на задача иска да го правим на немски.
В нашата гимназия, както казах, има значение това дали има свободен даскал, който знае езика. Може да ти се паднат 3 лесни предмета, може и 3 трудни. Бях чула за клас, който карал ФВС на френски, но не вярвам директорката да се е принизила толкова. Например съседния клас карат ИИ, математика и география на английски. По ИИ е ясно- нищо не са прави в часа. Математика- със същата даскалка сме; тя на бг не може да обясни, а пък камоли на английски. География- отгоре-отгоре колкотo да се каже, че учат предмета на английски.

BaffaLsc
02-13-2012, 06:52
Ммм, в нашата в 9-ти клас всички разказвателни стават на съответния език, който си изучавал в 8-ми клас.

lenkagabi
02-14-2012, 15:41
kakav e balat za ispanskata gimnaziq v byrgas

Colouring
02-14-2012, 17:27
При нас се предполага,че на английски език трябва да ни са Химията и Биологията.И по двете имаме по два учебника-един бълраски,както и един английски.Говорим и работим повече по българския,а когато трябва госпожата казва да носим английския.Взимаме някакви терминологии,превеждаме,аб е.. занимаваме се,но не изцяло на английски.Повечето тестове също са ни на български,макар че понякога прави изключения и дава контролни на английски.

betti_spagetti
02-15-2012, 06:39
Хора, може ли някой да ми каже как се публикува нова тема xD