PDA

View Full Version : Ще има ли продължение на ваканцията ??



flo0pY
02-12-2012, 17:39
Ако някой е сигурен да каже защото всеки ми казва различно ... : ( А дано да не сме на даскало че ми е писнао от него не искам да се връщам там...

FuCKkK13
02-12-2012, 17:49
http://www.minedu.government.bg/news-home/ - ако имаше щеше да го пише тук !

scrooper
02-12-2012, 17:55
;((((( Студено е ;(

Hayashi
02-12-2012, 18:14
За всяка област е различно. При някои има, а при други не.

radeberger
02-12-2012, 18:19
По БТВ казаха, че ваканцията се удължава само за Силистра.

granger
02-12-2012, 18:21
Само Силистра има още 3 дни. За другите места евентуално кметовете на общините ,ако решат.

trabi_bs
02-12-2012, 18:23
Съмнявам се да я удължат ,защото бяха споменали по новините че имат гориво за отопление , за да не се притесняват родителите

rada.georgieva1
02-12-2012, 18:26
Утре ще обсъждат, но най-вероятно е да намалят часовете

radosttyy
02-12-2012, 18:30
министара каза че утре сме на дск

Rally23
02-12-2012, 18:32
az iskam da sme oshte malko vakanciq ama nqma...ima samo za silistra

reperw
02-12-2012, 18:48
искам да стане -30 :D да има повече ваканция :D

Nakadah
02-13-2012, 05:56
Абе за какво ви е още ваканция? Не ви ли стига тази дъъъъъълга лятна ваканция? Какво правите по цял ден като не ходители на училище и съм убеден че не работите?

xXxAngerfisTxXx
02-13-2012, 06:15
Абе за какво ви е още ваканция? Не ви ли стига тази дъъъъъълга лятна ваканция? Какво правите по цял ден като не ходители на училище и съм убеден че не работите?
+1... добре че сме на даскало че ми писна тая ваканция

Bonbonchencetyy
02-13-2012, 06:23
Ми не,само Силистра днес няма да учи...

Lucho
02-13-2012, 08:29
Не, няма да я удължат. По стар български обичай на едни места ще бъде увеличена - на други няма да бъде увеличена.

А няма да бъде увеличена, тъй като тези, от които зависи увеличаването, стоят на топло и получават заплати, а учениците, както винаги, никой за нищо не ги пита (то да бяха само учениците).

Именно затова не харесвам подобни ситуации - защото винаги има едни, които са облагодетелствани, но има и други, които винаги са в ущърб.

didenceeto
02-13-2012, 12:42
Видяхте ли в МОМН пак започнаха с тези глупости " http://www.minedu.government.bg/news-home/2012/12-02-13_spravka.html ".
Каква е тази държава? Аз уча, ти не учиш. Като ще учим всички ще учим. Само тук правят така, а после отучване няма да има. Е според мен не е честно, спрямо останалите ученици. Не претендирам за ваканция, ама не е справедливо това което прави държавата.

Crazytu
02-13-2012, 13:57
Чувате ли се какво говорите? Не било честно? В северна България и по-специално Силистра температурите са най-ниски и положението е най-лошо, за това са във ваканция. При положение, че в някои области температурите са минимум -1 градус каква ваканция искате? Точно заради това кметовете си решават според метеорологичните условия дали ще има ваканция или не.

RealMadridFan
02-13-2012, 13:59
Точно .. Например едни да учат в стая , в която е 20 градуса , а други в стая ,в която е 4 градуса ? Това честно ли e?

Crazytu
02-13-2012, 14:05
Това се опитвам да кажа, но ме издразниха коментари от сорта, че щом пускат едни, трябва всички да пуснат във ваканция. В случай, че в училищата не могат да се осигурят нормални условия, тогава може и би трябвало да ви пуснат. Но съм 100% сигурна, че по-голямата част от учениците мрънкат за ваканция просто така. При нас например няма никакви проблеми нито в отоплението на училището, нито пък в температурите навън (говоря за Сливен).

ColdColdNight
02-13-2012, 14:15
ииийй оляхте се с тая ваканция значи..... поне ние намазахме 2 седмици ;))

NqkfaNikakva21
02-13-2012, 14:42
Ние пък намазахме 3 дни, кой се олял? Имате ли си идея днеска какво беше положението в Благоевград? Сутринта газих в сняг до коляно докато стигна до студеното училище където със сигурност нямаше и 14 градуса, кой се е олял? От дни си вали (днеска най-сериозно, но все пак си е валеж). Още се чудя как да се прибера утре без да се налага да си харча парите по таксита. Ама няма и да го измисля.

didenceeto
02-13-2012, 15:28
И аз съм от Благоевград и кво?
Като ще почиват да ги отучват дните :) Така е правилно

NqkfaNikakva21
02-13-2012, 15:42
И кво кво?
Никой нищо няма да отучва.

didenceeto
02-13-2012, 16:30
да отучват бе, като няма да ходят. Аз съм на това мнение

Glamour92
02-13-2012, 16:51
Вие се майтапите,бе...всичките ви ваканции взети заедно сигурно излизат по-дълги от учебните сроковe O.o

granger
02-13-2012, 17:19
Щом е дървена ваканция ( поради метеорологични условия) не се отучва! Нъц...

Lucho
02-13-2012, 17:53
Чувате ли се какво говорите? Не било честно? В северна България и по-специално Силистра температурите са най-ниски и положението е най-лошо, за това са във ваканция. При положение, че в някои области температурите са минимум -1 градус каква ваканция искате? Точно заради това кметовете си решават според метеорологичните условия дали ще има ваканция или не.

Пълни глупости.

Днешните температури бяха от порядъка на -5 до +2 за цялата страна. Никъде не е било -20, -25 и т.н. Нито в Кнежа, нито в Силистра. Недейте да говорите наизуст.

@didenceeto, права си. Не е нормално. Но по принцип в България нищо не е нормално - по правило не можеш да търсиш смисъл там, където такъв не е влаган. Аналогична е ситуацията и с тези ваканции - например на около 10 км. от Благоевград в Симитли, също населено място, е обявена ваканция от утре до четвъртък. Но каквото било - било, повече ваканция едва ли ще има. Само да внимават при топенето на снеговете да не се получи така, че да стане някъде беля и после да се питаме и чудим "ама защо, как, откъде" и пр.


Ние пък намазахме 3 дни, кой се олял? Имате ли си идея днеска какво беше положението в Благоевград? Сутринта газих в сняг до коляно докато стигна до студеното училище където със сигурност нямаше и 14 градуса, кой се е олял? От дни си вали (днеска най-сериозно, но все пак си е валеж). Още се чудя как да се прибера утре без да се налага да си харча парите по таксита. Ама няма и да го измисля.

Положението в Благоевград е доста лошо последните две седмици и половина (ако трябва да сме по-точни - от момента в който заваля първия сняг). Днес (както и винаги, когато завали сняг) имаше транспортни проблеми - почти всички автобуси закъсняваха с 5-10 минути. Същевременно, никъде не е почистено, защото общинската фирма "Бистрой" привърши парите още миналата седмица и сега се използват пари от бюджета за почистване за следващата година. Пътищата пак горе-долу ги чистят, но за тротоарите не може да се каже същото. Автобусните спирки се чистят, но не на достатъчно добро ниво.

Въобще, ако не беше валял сняг и проблеми нямаше да има!

В повечето случаи проблемът не е самото стоене в училище (казвам в повечето), отколкото това да се добереш до него (и респективно - да се върнеш по някакъв начин). В случай, че "великото" министерство на "народната просвета" подсигури транспорта на всички ученици тогава могат да решават кога да се учи или не. Но когато почти 85%-90% от учениците в страната сме зависими пряко от фосмажорни обстоятелства за да се доберем до училище, не е редно да не се удължава ваканцията (но е нормално за нашата държава).

flawless_
02-13-2012, 18:01
Не ми се мръзне и не ми се играе фигурно пързаляне по улиците, в училището парното е повредено, но на никого не му пука, болни сме, наваля дъжд и сега хептен ще се заледи, но к'во да се прави, не сме във ваканция... А от това "Ми вие пък ще си отучвате" нямаше нужда, учениците не са виновни, че са ги пуснали във ваканция. :wink: Но има адски много места в България, където е отврат, и там трябваше да се удължи поне 1-2 дена, докато спре да вали. А разбирачите дето повтарят като развалени грамофонни плочи "Какви са тия ваканции?!" във всяка една тема да се чувстват поканени да се оттеглят от тук. Може да сме неграмотни, но това със сигурност не е заради пет дена НЕходене на училище. :wink:

NqkfaNikakva21
02-13-2012, 18:35
@Lucho
Именно .. при нас още не е почистен първият сняг, за какво говорим изобщо .. проблемът ни е точно в придвижването до училище, нормално е първия ден да е студено, все пак 5 дена не е имало парно ... но въпросът е как да стигнем дотам и видиш ли да се приберем без счупени крайници ..

granger
02-13-2012, 18:44
При нас Sopotcity :D ,откакто е паднал първия сняг нищо не е почистено ,няколко пъти се разчекнах тая зима...то стана сняг върху сняг.Заледи се.Нито е почистено,нито нищо,сега отгоре на леда натрупа отново сняг , в момента още вали и си е пребивалка вън.
Не ми е изтрябвала тая ваканция, все едно , нито се отучва ,нито нищо. Работата е там ,че аз докато ида до училище ще се пречукам,като вляза ,ако не съм си със зимното яке ще замръзна. Все тая...Пф. Не държа да съм във ваканция,но искам някакви условия ,като например поне 16-18 градуса в стаяа,не 13 ,както беше днес. Не е особено приятно.

Lucho
02-13-2012, 19:52
@Lucho
Именно .. при нас още не е почистен първият сняг, за какво говорим изобщо .. проблемът ни е точно в придвижването до училище, нормално е първия ден да е студено, все пак 5 дена не е имало парно ... но въпросът е как да стигнем дотам и видиш ли да се приберем без счупени крайници ..

Само по отношение на парното - точно тази част, че парното не е работело, не е съвсем вярна (както твърдят и доста други хора). Всъщност през зимата при такива температури нито една парна инсталация не се остава да не работи - просто работи на санитарния минимум, т.е. толкова, колкото да върти водата и да не замръзне. В противен случай спрат ли го и замръзне ли в последствие ще гръмне цялата инсталация, няколко тона вода отиват на кино, а освен това може да стане и по-сериозно.

NqkfaNikakva21
02-13-2012, 20:08
Окей, не съм специалист, просто изходих от това, че днес беше изключително студено.

bloodyF
02-13-2012, 20:45
Абе за какво ви е още ваканция? Не ви ли стига тази дъъъъъълга лятна ваканция? Какво правите по цял ден като не ходители на училище и съм убеден че не работите?

учим за кандидат студентски изпити ;p


в благоевград що само 8 училища са ваканция? при нас /мг/ нещо да не се е стопил снега или да не би да е по-топло? Иво Златанов гениални заповеди дава ей..

едит:сега видях че точно за златния ни град сте приказвали, някваникаква, ти къде живееш? аз съм в освобождение, улиците добре са горе-долу, ама по тротоарите до колене ми е снега, студентите НЯМА да го изчистят, камоли собствениците, пред вкъщи е разчистено, благодарение на тати 8-) ама това е друг въпрос
нямам излишни 5 кинта всеки ден за таксита, автобус до вкъщи не минава..
паднах 2 пъти на връщане /2ра смяна/ и утре не стига, че цялото д- ми е синьо, пък и на училище трябва да ходя..
отделен е въпроса, че в мг беше голям клинч, цял ден бяхме с палтата..
не мога да ги разбера тия хора, честно

и преди някой да ми измрънка, че аз мрънкам за ваканция-не е така, починах горе-долу, искам да си отида на училище, ама като гъза ми замръзва до там и обратно, цялата се намокрям и пр., изобщо не е приятно -.- толкова не можаха да им се откъснат още 5 дни докато поомекне и се поразтопи, ей..