PDA

View Full Version : Голяма пречка...



darkst3p500
02-13-2012, 00:28
Здравейте... Нов съм тук, по принцип не обичам много да споделям проблемите си, но се регистрирах, щото вече се отчаях...Ще се постарая да не напиша някой роман ама..нищо не обещавам..
Става въпрос за баща ми. На 16 (почти 17) години съм и от както съм малък съм гледал как се прибира пиян всяка вечер, удря по-големия ми брат и посяга на майка ми и сестра ми..Тогава не разбирах много какво се случва ама..дойде ден в който и аз станах жертва..
Не знам дали само алкохолизма е виновен за тая негова агресия, щото даже в съвсем трезво състояние намира причина да се заяде с майка ми, че да се стигне до бой .. Цял живот със сестра ми и брат ми сме опитвали да го спрем ,да защитим майка ми, но сме си патили ние... А ако знаете как ми се къса сърцето кат я гледам как плаче или сестра ми...иде ми всеки път да му забия един тупаник... Но... съм си слабак в сравнение с него...
И на края сестра ми и брат ми си навършиха 18 и се изнесоха...останах си сам...
Както и да е...да стигнем до същинската част...преди няколко дена копелето прекали...
Бях с приятелката ми в нас, към 23:00 часа беше (не знам за кво ви го казвам :D) ,излезнах за малко до другата стая да намеря някво CD... баща ми през тва време си беше дошъл .. Отново беше пил, колко не знам но му личеше, че беше пийнал... И все пак явно беше влезнал в стаята ми да ме викне, но аз не бях там... само чух как крещи "Къде е Вальо, казвай?" или неш от тоя вид... И приятелката ми му повтаряше, че съм в другата стая... И той почна да спори, да и говори, че трябвало да почне малко да се образова...и тя мълчеше...И после той я пита "що мълчиш бе" (това всичко го разбрах от нея след случката) та аз тогава влезнах и видях как той и посегна... Тогава вече не се сдържах... Такава омраза не бях чувствал преди... И се засилих и... му ударих един тупаник...и разбира се след тва си го отнесох... Ама си заслужаваше...
После и каза да се изнася и да не стъпва повече в апартамента му... И аз му казах, че нищо не му е направила и да спре да се филмира...излезе от стаята, но... Нея я беше страх буквално да спи в нас... За тва тряаше да си заключа вратата на стаята...
И на сутринта той си помнеше всичко... За тва казах, че не знам колко беше пил... Викна ме и ми каза да прекратя връзката ми с това момиче, че била тъпа, че ми влияе зле и, че ако още веднъж я види тук ще има последствия...и аз казах да не ми се меси в живота...
И ся от 3 дни не съм се прибирал и стоя в тях...нямам намерение да късам с нея, защото връзката ни наистина е сериозна, обичам я и искаме общо бъдеще.. Но как ще стане кат не мога дори у нас да я водя?! Напоследък даже имам чувството, че се държи малко по-отдръпнато след случката..
Тоя ми проваля живота..
Моля ви кажете ми кво да правя..не искам да я губя..нито искам тоя да и направи нещо..не бих се и прибирал даже, но не мога да оставя майка ми сама там при тоя...Бих го съдил, нз кво бих направил, ама... Майка ми не иска... Не знам... Помощ?

Seattle
02-13-2012, 01:24
Бати ужаса. Кво може направиш, миииии следваш примера на брат си и сестра си. То в този случай правилен ход няма, ама този ми изглежда най удачен. Лошото е че нямаш 18 още да избягаш да учиш някаде.

Другото е развод?

Относно приятелката ти , просто не я води у вас. Смятам че и тя няма да има нищо против в предвид обстоятелствата :)

valdesbg
02-13-2012, 10:10
И що го пускаш в тийн форум? Отивай до Закрила на детето, Полиция или някоя друга институция и им кажи. Ако не го направиш - значи одобряваш поведението на баща ти. Приказвай с майка ти и ако трябва идете двамата, ако ли не - иди сам.

Тук не е мястото, в което ще получиш адекватни съвети. Само е добре да знаеш че ако не направиш нищо за да спреш тая безумност, значи одобряваш това и си съгласен с него. Както и всички участващи.