PDA

View Full Version : До колко професионални са гинекологичните прегледи?



NomNomNom
02-13-2012, 14:26
Зададох си този въпрос, след като четох темата за противозачатъчните, на същата страница /някакво момче иска да купи за приятелката си :Д /.

Всеки път, когато съм ходила на преглед, и са ми изписвали противозачатъчни - нито са ми изследвали някакви хормонални нива, нито секрет, нищо. Посещавала съм двама различни лекари.
Просто си ми праскат Ясмин и толкова.

При майка ми е същото положение, поне наблюденията, които имам върху това какви хапчета пие.

Как е при вас?
Смятате ли, че е абсолютно необходимо да ви изписват всеки месец таблетките при положение, че не ви правят специални прегледи? Или ви правят такива, което вече ще е нещо ново за мен и ще ми е интересно да прочета.

granger
02-13-2012, 17:25
Смятам ,че се извършват добре прегледите , с оглед на моите наблюдения. Има и изключения разбира се, за съжаление не всички лекари са така съвестни ,каквито трябва да са. Попадала съм и на двата полюса, за щастие не се отнасяще за мен, а за съученичка , която придружавах.
Гинеколожка - супер невнимателна, прегледа я на 2 ,на 3. Каза ѝ ,че е за операция веднага.
Отиваме при моя, мъж - супер внимателен , прегледа я обстойно , каза ѝ ,че е малка киста , предписа и лекарства,ходи още 2-3 пъти и сега няма проблем.

flo0pY
02-14-2012, 16:53
Пак ли просто питах пък и знам че миналата ми не ходи на гинеколог и затова питах

nan4eva
02-14-2012, 18:56
И аз да си разкажа. Ходих при една докторка , жената беше толкова внимателна и сам много доволна . Но имам една фр ходи при един лекар той я изкара бременна тя му се върза на акъла. И теи два месеца докато не получи същите болки и аз я заведох при друг лекар теи като мойта не беше в града и тя каза се хвана за главата като и разказахме какво казал доктора и така мойта фр нищо и нямаше. Просто била настинала. Но внимавай те на к'ви попадате .

anonymous708973
02-15-2012, 17:12
Зададох си този въпрос, след като четох темата за противозачатъчните, на същата страница /някакво момче иска да купи за приятелката си :Д /.

Всеки път, когато съм ходила на преглед, и са ми изписвали противозачатъчни - нито са ми изследвали някакви хормонални нива, нито секрет, нищо. Посещавала съм двама различни лекари.
Просто си ми праскат Ясмин и толкова.

При майка ми е същото положение, поне наблюденията, които имам върху това какви хапчета пие.

Как е при вас?
Смятате ли, че е абсолютно необходимо да ви изписват всеки месец таблетките при положение, че не ви правят специални прегледи? Или ви правят такива, което вече ще е нещо ново за мен и ще ми е интересно да прочета.

Е, ако не дават някакъв отрицателен ефект, защо да има нужда да ги сменяш?

GreenFairy
02-16-2012, 08:09
Моят гинеколог ми предписа "Джаз" без да ми прави изседвания, а само въз основа на годините и общото ми здавословно състояние. Каза ми също, че са доста леки и са подходящи за млади момичета и нe дават много странични ефекти. При мен единственото неприятно беше лекото кървене първия месец, докато тялото ми свикне с хормоните.
Иначе аз ходя при доктор Балинов, 14та поликлиника, София. Мога да кажа, че съм много доволна от него, внимателен е, можеш да се отпуснеш, не те притеснява и отговаря развираемо и изчерпателно на въпросите ти.

cyclops
02-16-2012, 09:40
За съжаление има всякакви лекари..и добри и лоши. Професионалисти и алчни... аз съм попадала на всякакви. Преди време ходих при една, която ми изкара, че имам какво ли не и докато се усетя ми беше взела доста парички.Отидох при още двама за всеки случай и нищо ми нямаше! Затова при по-страшна диагноза винаги се консултирам с поне още 1 лекар. Най-добре двама. В последно време обаче си намерих подходящ гинеколог. Много е внимателна, не пропуска да направи някое изследване. А за противозачатъчни настоява за хормонални изследвания (както е редно). Така, че бих казала на всички : внимавайте на кого се доверявате !

TheBeliever
02-16-2012, 10:26
Е, ако не дават някакъв отрицателен ефект, защо да има нужда да ги сменяш?

Точно там е проблемът, че повечето гинеколози карат на принципа "проба-грешка" с изписването на противозачатъчни. Вместо да направят нужните изследвания и на тяхна база да изпишат ОК те ти предписват някакви на първо четене с уговорката "ако има нещо ще дойдеш да ги сменим".

CeLuVcHo0o
02-16-2012, 14:35
Малко е офф топик ама не ви ли е срам да ходите при мъже генеколози? Да знам, че по цял ден това гледат ама....

granger
02-16-2012, 15:48
^ Не ,това му е работата.Леко ми беше и на мен дискомфортно някакси първия път,ама се оказа ,че не е страшно.Пък и съм си най-доволна от него,ходила съм преди него и при жени, и не съм срещала такова добро отношение, и разбиране. Каквото питам - всичко казва и е супер внимателен.

anonymous708973
02-16-2012, 16:06
И аз се чудя за това. Знам, че това му е работата, че това гледа по цял ден, ама да легна разкрачена пред мъж на годините на баща ми... притеснява ме. От друга страна, немалко мадами казват, че мъжете гинеколози били далеч по-внимателни от жените.
Не съм ходила на гинеколог, а определено трябва, след като правя секс от достатъчно време. При жена ми се иска да е обаче. Някоя добра в Пловдив?

LadyDy
02-17-2012, 14:30
д-р Виолета Паскалева

Адрес: гр. Пловдив, ул. "Ген. Радко Димитриев" №27, ап. 2
Телефон: 032 653580


Това го копирах от един друг форум. Ходила съм при нея, страшно внимателна, обяснява и отговаря на всичките ти въпроси достатъчно изчерпателно. Като цяло - професионалист. :)

Това й е частият кабинет, работи и в болница, де, но не знам коя. :)

Glam0rous
02-17-2012, 22:30
От моя си съм доволна като прегледи и компетенция, но веднъж се наложи да отида при друг и беше ужас. Смисъл, че прегледа беше ок, но набързо ми каза, че съм супер зле, няма оправия и тнт, а се оказа, че е била малка кистичка, която сма изчезна.
Но съм много, много, много недоволна от това, че всички изписват ОК без изследвания. Ами бутнаха ми едни, после други, уж много хубави, уж без странични ефекти. Да,да! Толкова зле ми беше, всичко описано в листовката ми се изсипа на главата, че и повече!
п.п. Ходя при мъже и не ми прави грам впечатление. Понякога ми става жал за тях, като знам какви ходят и какви неща гледат. Евала, че не са се отвратили от жените!

Violenza
02-18-2012, 06:08
Точно там е проблемът, че повечето гинеколози карат на принципа "проба-грешка" с изписването на противозачатъчни. Вместо да направят нужните изследвания и на тяхна база да изпишат ОК те ти предписват някакви на първо четене с уговорката "ако има нещо ще дойдеш да ги сменим".
Именно. За мен това е абсолютно недопустимо.
Също така изписват хапчета на деца на по 15-16 без да пускат никакви изследвания. Безотговорна работа.
Аз от жени гинеколози само съм си патила - ходила съм на 3, повече при жена - никога. Сега от близо година ходя при един мъж, който е професионалист в пълния смисъл на думата и съм много доволна, нямам намерение да посещавам друг специалист.

divacheee
02-18-2012, 06:42
На мен ми правиха изследване на хормоните, но моето беше част от лечение .. Докато на приятелки са им изписвали какви ли не (диане, ясмин... ) без да им правят каквито и да било изследвания .. има много некадърни "лекари" ..

Мили мои, искам да ви споделя нещо .. преди две години на майка ми и откриха тумор на яйчника, 6 см в диаметър го изкараха в Разград, да уточня, че майка ми ходи редовно на профилактични прегледи и до този момент нищо тревожно не и бяха казали .. веднага и сложиха диагноза злокачествено образувание и искаха спешно да я приемат във болницата в Разград. Аз бях твърдо против нашата болница и търсихме друга клиника .. Чухме добри отзиви за частен онкодиспансер в Шумен и отидохме там. След прегледа на мама лекарката каза, че този тумор се е развивал в нея ПОВЕЧЕ от 10 години .. е питам аз как е възможно 10 години никой в Разград да не го е видял, и тумора беше 10 см в диаметър, не 6 :х Слава Богу сега всичко е наред ... вече дори и аз ходя в Шумен на профилактични прегледи...

С всичко това исках да кажа, че са малко компетентните лекари..или са с остаряло оборудване .. Съветвам ви да търсите частни кабинети, клиники .. почти всички имат договор с здравната каса :)