PDA

View Full Version : Взета книжка



krissy__
02-13-2012, 20:12
Здравейте!
Не можах да намеря друг по-подходящ раздел, за да споделя един случай и да попитам нещо свързано с темата.
Та преди 3 дни взеха книжката на приятеля ми за употреба на алкохол. "Духаше" на дрегера и там му отчете 0.53 и отиде да даде кръвна проба и още чакаме разултата. Времето, което мина от пробата с дрегера и кръвта, която му взеха в болницата е най-много 1 час. Беше пил около 150гр водка.
И въпроса ми е дали е възможно на кръвната проба да му отчете по-малко и направо да си му дават книжката.

trabi_bs
02-13-2012, 21:29
при кръвната проба се мери съдържанието на алкохол в кръвта което е приблизително 98,9% отговаря на пробата с дрегер .само ако си пил бира и си ходил до wc има шанс , защото бирата излиза бързо от човешкото тяло

dimitar_ak
02-16-2012, 05:45
Обикновено кръвната проба дава малко повече от дрегера. Предполагам за толкова малко над 0.5 ще го накажат с глоба до 100лв. и месец-два без книжка.

Закон за движение по пътищата
Глава седма

Административно - наказателна отговорност

Чл. 174

(1) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок до 1 година и глоба от 50 до 150 лв., който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда до 1,2 на хиляда включително.

marin4itu
02-21-2012, 12:27
Поне ще му е за урок!

anonymous708973
02-21-2012, 12:50
150 гр водка и шофира? Приятелят ти без акъл ли е?!

Violenza
02-21-2012, 17:19
На такива трябва да им отнемат правото да шофират за цял живот.

krissy__
02-21-2012, 19:41
Мисля, че бях конкретна във въпроса си. Не знам защо обсъждате неща, които не съм искала мнение.
А за това, че ще си вземе урок от цялата история - няма спор. Вече го осъзна!.. Ама още чакаме резултатите, а минаха почти 2 седмици .....

Irti
02-22-2012, 04:13
Не знам защо обсъждате неща, които не съм искала мнение.
А за това, че ще си вземе урок от цялата история - няма спор. Вече го осъзна!

Около 150мл? Може и повече да е било, а ? Никаква поука не си е взел. Такива никога не си научават урока. Днес чаша-утре литър и газ с колата. В момента го е яд само за книжката, но не и затова, ако нещо беше станало.

Това, че не си искала и не си питала нещо - не ни пречи да си коментираме. Рипа НИ гъза колко си била конкретна.

Кур за твоя приятел, че е карал пиян и дано въобще не му върнат книжката. Аз и да пия една глътка не се качвам в колата. Много хора също правят като мен.

Аман от убийци и "мъже". Толкова хора затриха...

dimitar_ak ти каза каквото те интересуваше. Violenza подчерта най-важното.

Така че... иди и му задай конкретния въпрос - кеф ли му е да е самоубиец/убиец?

Nakadah
02-22-2012, 08:17
Въпрос към авторката... Колко време след като е пил е духал на апарата? Попринцип трябва да има 20 мин интервал, тука(не в България) е направено със закон.

Коментар по темата... Ебати смешната глоба!!! Некви си 150 лв и 1 год без книжка... Хахахахах!

marin4itu
02-22-2012, 08:54
Авторке, радвай се, че нищо по-сериозно не е станало.. Ами ако беше? То белята веднъж става!

krissy__
02-26-2012, 19:37
Знам, че е така.. Аз също го поучавах и му обяснявах, че така стават най-лошите работи - от малко!
А преди 2-3 дни му я дадоха, на кръвната му е отчело 0.47 и вече сама съм свидетелка как си пие само вода и сокчета като си е с колата.

Lilly777
03-13-2012, 15:48
Около 150мл? Може и повече да е било, а ? Никаква поука не си е взел. Такива никога не си научават урока. Днес чаша-утре литър и газ с колата. В момента го е яд само за книжката, но не и затова, ако нещо беше станало.

Това, че не си искала и не си питала нещо - не ни пречи да си коментираме. Рипа НИ гъза колко си била конкретна.

Кур за твоя приятел, че е карал пиян и дано въобще не му върнат книжката. Аз и да пия една глътка не се качвам в колата. Много хора също правят като мен.

Аман от убийци и "мъже". Толкова хора затриха...

dimitar_ak ти каза каквото те интересуваше. Violenza подчерта най-важното.

Така че... иди и му задай конкретния въпрос - кеф ли му е да е самоубиец/убиец?

+1 :) Колко си прав!

Uzuna0123
11-09-2016, 21:37
Здравейте, случи се случка на 05.11.2016 при проверка за алкохол се установи, наличието на 0.63 промила алкохол във въздуха който издишам "ако не греша" бях изпил около литър и половина бира около 13:00 часа, проверката беше направена в 17:30 с дрегер, 2 часа по-късно с изпити около 4 литра вода, множество уринирания и разходки напред-назад според вас какъв ще е резултатът от кръвната проба ???



за отговор ще помоля на фейсбук-профилът ми....
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000171773382

Благодаря