PDA

View Full Version : Какво значи това?



Cold_Tearsss
02-14-2012, 22:15
Докато се ровех из нета попаднах на ето това:

"Вашата любов е като мъдростта на лудия и лудостта на мъдреца."

Вие как бихте го изтълкували?

Много ще ми е интересно. :p

an0nimn0
02-15-2012, 08:52
Няма любов?! :D

w0sh
02-15-2012, 09:02
Есенцията на малоумната "философия", която четеш е в това, че може да се изрече всякакъв парадокс без да има смисъл и понеже околните очевидно няма как да го разберат, "творецът" изглежда като премъдър.

Любовта е като изтъпената брадва на упорития дървар.
Любовта е като испанско кисело мляко.
Любовта е като песента на пойните птички през зимата.
Любовта е като снегът след баня.

djipsito
02-15-2012, 12:25
Мъдростта на лудия - по принцип на лудите никой не им вярва ;р
Лудостта на мъдреца - хората с много мозък изперкват ;р

И двете са свързани. Как го тълкувам, ами нещо като, че не вярват на любовта ми (примерно), а съм луда от любов. Нещо такова.

broken-barbiee
02-15-2012, 12:48
Мъдростта на лудия - по принцип на лудите никой не им вярва ;р
Лудостта на мъдреца - хората с много мозък изперкват ;р

И двете са свързани. Как го тълкувам, ами нещо като, че не вярват на любовта ми (примерно), а съм луда от любов. Нещо такова.
+1. И аз така си го тълкувам :)

Blab
02-15-2012, 12:54
неочаквана и неоспорима.

Glamour92
02-15-2012, 17:00
теоретично съществуваща,на практика-трудно доловима

ICanSeeTheFireBurning
02-15-2012, 17:20
А според мен ще да значи, че любовта е това, което прави не толкова умните хора по-духовити и някак по-извисени, а пък при интелигентните и подредени хора идва като безразсъдна фурия, разбъркваща им всичко отвътре. И, w0sh, не съм съгласна, че в парадоксите няма смисъл - аз ги срещам ежедневно и ежечасно навсякъде и във всичко и ако нямат смисъл, значи нищо няма смисъл.

w0sh
02-15-2012, 18:37
Много са мъдри всички. По-добре толерантно да замълча.

jghgh
02-15-2012, 19:06
А според мен ще да значи, че любовта е това, което прави не толкова умните хора по-духовити и някак по-извисени, а пък при интелигентните и подредени хора идва като безразсъдна фурия, разбъркваща им всичко отвътре. И, w0sh, не съм съгласна, че в парадоксите няма смисъл - аз ги срещам ежедневно и ежечасно навсякъде и във всичко и ако нямат смисъл, значи нищо няма смисъл.

точно.

а и нали мъдреците се отричат от всякакви страсти, за да извисяват духа си.
нелепата, "мимолетна" любов, която уж все свършва зле (според по-негативните житейски философии) обаче забърква ума и на най-извисения човек. и той отново става вярващ, наивен, по детски ентусиазиран, въвлечен, губи своя контрол. полудяваш от любов. : )


аз пък много обичам философия ;ь
уошец, от теб не го очаквах ;ь