PDA

View Full Version : Напрежение на моменти



Haripapazov
02-15-2012, 16:04
Здравеите казвам се Хари Папазов от Град Пазарджик съм на 14 години. Имам следният проблем когато отида в училище понякога съм доста напрегнат може би това е ,защото не познавах никои в класа си. С времето това премина ходих при психолог почти премина напрежението,но на моменти си го има. Друго да кажа преди консумирах по 2-3 кафета на ден може ли това да ми влия е на нервната система ? а и друго да споделя понякога си внушавам някои работи и се напрегвам сам ако някои има подобен проблем моля да сподели всеки съвет е добре дошъл. Доста е неприятно опитвам се да си го избия от главата,но немога понякога стоя и си мисля само глупости. Казват ми ,че това може да е от пубертета хормоните ,защото и доста често си сменям настроението. Ако съм объркал раздела моля за извинение благодаря! А и да добавя много лесно се притеснявам и за хората около мен.

besso
02-15-2012, 17:02
Напълно възможно е да е от кофеина, аз доскоро поех по 3 на ден, понеже работата ми беше доста динамична и се налагаше постоянно да съм в кондиция, но ефекта беше обратен - краткотрайно чувство за енергия, около 2-3 часа и после отпадналост и раздразнителност, меланхолия.. Спрях да пия кафе за 2 месеца и усетих веднага разлика - станах много по-спокоен и уравновесен :) Просто спри кафето, наблягай на чай и вода, ще видиш, че няма да ти липсва енергия :)

Haripapazov
02-15-2012, 17:05
Благодаря много А по едно на ден за събуждане

besso
02-15-2012, 17:35
Като спреш ще забележиш, че някъде на втората седмица започваш да се събуждаш енергичен, а не си поспалив по 1 час. То е като цигарите - омагьосан кръг :) А какво ще правиш си е твоя работа, но направи експеримент за 1 месец без кафе и виж как се чувстваш ;)