PDA

View Full Version : Ще си изкашлям сърцето...



BohemianRhapsody
02-15-2012, 17:11
Добре, хора, от четири дни кашлям и искам съвет и да споделя...
Значи първият ден стана внезапно, от нищото. Просто започнах да кашлям силно и болезнено. Но поне не беше често...
И продължи така още около два дни.
От вчера през нощта/сутринта на всяко изречение, което кажа кашлям все едно имам туберколоза, но без кръв.
Много е болезнено, точно все едно ще си изкашлям сърцето, болят ме дробовете и всякаш цялата дихателна система, както и корема (всичко това, само, когато кашлям), и все едно някой е търкал със шкурка гърлото ми.
Нямам други симптоми, освен може би отпадналост, сънливост и лека замаяност.
Взех Солволан (май така се казва) и пих АЦЦ, но не ми действа особено много.
Знам, че е рано да мисля, че е нещо сериозно, но до сега никога не е било така.
Как да се оправя? 8-)

А личният ми живот е много...Интересен. 8-)
Бях написа мнооооого, но мисля, че после ще съжалявам, ако ви разкажа. 8-)

PainMonopoly
02-15-2012, 17:14
Биопарокс инхалатор ми е помагал в такива ситуации. Иначе звучи като за лекар.

iLovePussyJuice
02-16-2012, 00:09
Ако е толкова сериозно, колкото го описваш, отиди верно на лекар.

Пуши по-малко, ако можеш не пуши, отнася се и за коз т'ва :D

NightGuardian
02-16-2012, 00:15
За лекар е майтап няма. Последния път като кашлях като пенсионер и имах симптоми като твоите , се озовах с бронхо пневмония в болницата. Добре ,че едностранна ,че при двустранна на легло(смъртно)!Разминах се с инжекции в бедрата :D От тогава спрях цигарите(3години) , иначе цаца си бухам и не е проблем.

Mi6inka
02-16-2012, 11:40
и аз съм така, ама за ся я карам на самолечение и сякаш почна да поутихва. Всъщност бухам много още, ама поне вече не ме боли като кашлям. Беше като при теб ама аз 2 дена и температура дигах. Ебала съм го.

БожиятАгнец
02-17-2012, 00:18
Бааа, изплашихте ме с тия смъртни легла... Не само вие, де. Днес баба ми каза, че когато в началото на туберколозата е имала, като моите симптоми, а майка ми каза, че ще заспя и няма да се събудя (цитирам). 8-)

Вече ме боли, като се натисна съвсем леко между гърдите, но няколко сантиметра по-надолу, храчките ми от жълти станаха кафеви и вече прекалено ме боли, че да кашлям, но взех Суметролим, още АЦЦ, Панадол, пуших една липа и си ангажирах вниманието върху чувства и етц. дамски неща. 8-) Та, се чувствам по-добре.
Надявам се да ми мине. Пих светла бира днес, 330 мл., за да не си вредя. 8-)

Мисля, че знам кога съм се разболяла. Има един чифут в училище, Зенит се казва и той се съблича по тениска и отваря прозореца, за да докаже, че мургавите хора са най-тъпи, явно. Та, мисля, че училището и тъпите ми съученици ме разболяха. 8-)

Иначе вече мога да пуша нормално.

Мисля, че до ден-два ще се оправя, ако ли не - чичо доктор тря'а да ме оправи. :D
Всъщност доктор Пенка, но така не звучи толкова яко.

Mi6inka
02-17-2012, 06:02
Бааа, изплашихте ме с тия смъртни легла... Не само вие, де. Днес баба ми каза, че когато в началото на туберколозата е имала, като моите симптоми, а майка ми каза, че ще заспя и няма да се събудя (цитирам). 8-)

Вече ме боли, като се натисна съвсем леко между гърдите, но няколко сантиметра по-надолу, храчките ми от жълти станаха кафеви и вече прекалено ме боли, че да кашлям, но взех Суметролим, още АЦЦ, Панадол, пуших една липа и си ангажирах вниманието върху чувства и етц. дамски неща. 8-) Та, се чувствам по-добре.
Надявам се да ми мине. Пих светла бира днес, 330 мл., за да не си вредя. 8-)

Мисля, че знам кога съм се разболяла. Има един чифут в училище, Зенит се казва и той се съблича по тениска и отваря прозореца, за да докаже, че мургавите хора са най-тъпи, явно. Та, мисля, че училището и тъпите ми съученици ме разболяха. 8-)

Иначе вече мога да пуша нормално.




Мисля, че до ден-два ще се оправя, ако ли не - чичо доктор тря'а да ме оправи. :D
Всъщност доктор Пенка, но така не звучи толкова яко.


За тебе оправия няма......

БожиятАгнец
02-17-2012, 11:04
Глупости, бе Мише, много си ми е хубаво, не се оплаквам. Даже напротив - казвам,че се оправям.
Много си е хубаво... 8-)

PainMonopoly
02-17-2012, 11:27
Има един чифут в училище, Зенит се казва и той се съблича по тениска и отваря прозореца, за да докаже, че мургавите хора са най-тъпи, явно. Та, мисля, че училището и тъпите ми съученици ме разболяха. 8-)

Не вярвай в глупостите за настиване от студ или отворени прозорци... дори като отваря прозореца ви предпазва от разболяване и ще го оцените като спрете да вярвате в глупостите на бабите ви.

БожиятАгнец
02-17-2012, 11:57
Не вярвай в глупостите за настиване от студ или отворени прозорци... дори като отваря прозореца ви предпазва от разболяване и ще го оцените като спрете да вярвате в глупостите на бабите ви.

Е, ама, секси, аз си бях болнава и преди това, но нямах туберколозна кашлица, кафяви храчки и етц. готени неща преди да отида на училище.
Иначе една зима (по-миналата МАЙ) си живях със счупен джам на стаята и не съм се разболявала. 8-)
А миналата година си прекарвах времето у един човек, чиито прозорци не се затваряха и си пускаше топло два пъти в седмицата - пак не се разболях.
Просто, като съм си предразположена към разболяване/настинка и ме подуха малко няма как да не се разболея...
На бас, че ако си бях седяла на топло и пиех чайове с котките сега нямаше да съм в такова положение.
Можеше да убия симптомите в зародиш, ама се жертвах в името на образованието.... 8-)

PainMonopoly
02-17-2012, 13:35
Не е задължително да е било подухването. Замисли се, че това, че се е случило по същото време, може и да е съвпадение.

Mi6inka
02-17-2012, 13:39
Аз се събудих !

daniela0108
02-21-2012, 09:24
Преди един месец кашлях като ненормална, аптекарката ми препоръча един сироп за кашлица Мукоплант на д-р Тайс ( без рецепта е) Супер много ми помогна, неисках наште да ме усетят и да ме врънкат за доктор.Отървах кожата де, както се появи така и изчезна ;)

StringTheoryPracticist
02-22-2012, 11:02
Верно най-добре отиди на лекар, трябва да се ходи на лекар дори за малки неща, защото не се знае кое какво е.

за да докаже, че мургавите хора са най-тъпи
АВЕ ЕЙ!

Не вярвай в глупостите за настиване от студ или отворени прозорци... дори като отваря прозореца ви предпазва от разболяване и ще го оцените като спрете да вярвате в глупостите на бабите ви.
Виждам рационална мисъл във форума! <333