PDA

View Full Version : байк



rockera
02-15-2012, 18:00
въпроса ми е дали колелото рам с двойно окачване по точно модела хс 2 ще издържи тормоз и може ли да се кара дх.не казвайте че от името му личи че по предназначение е за крос кънтри.то и хт 2 е по предназначение хс/ам ама ставало за дх.така че кажете си мнението може ли това колело да се кара ам/фр и дали ще ме допуснат до някакво състезание защото по състезанията са само дх машини и тук там някой рам ам.въпроса ми е дали извесно време ще издържи повече тормоз и ако някой знае да каже до колко ход вилка мога да сложа на рамката и дали колко гума ще се събере отзаде щото за отпред няма проблем да е повече от 2.1

s40t4
02-15-2012, 22:23
Интересен въпрос...
Запален съм и аз по колоезденето.. но не съм доста запознат с сички неща... пробвай ;)
Аз дерзаем с кламбър.. само ми треа някоя вилко 160-170мм ход.. или едно марзочи 66 че таз сегашната издава фира..
А колкото до състезанията.. сигурно ще те пуснат, но другото е дали ще имаш сили и шанс да се пребориш с тях...

rockera
02-16-2012, 06:30
ми относно състезанията аз искам само да се пробвам не отивам за първо място.
ми тва е въпросното колело http://www.google.bg/imgres?q=ram+xc2&um=1&hl=bg&sa=N&rlz=1C2SKPL_enBG421BG455&biw=1024&bih=677&tbm=isch&tbnid=GhDOapbvpwTkkM:&imgrefurl=http://www.dimibike.com/velosipedi-koloezdene/velosipedi-planinski-full-suspension/velosiped-ramxc-2-2.htm&docid=Pia7KdobUCUOMM&imgurl=http://www.dimibike.com/images/products/medium/velosiped-ramxc-2-2.jpg&w=320&h=373&ei=3K88T5iaD8OOswbKmuTABA&zoom=1&iact=hc&vpx=452&vpy=66&dur=532&hovh=242&hovw=208&tx=151&ty=151&sig=112580021145592330187&page=1&tbnh=144&tbnw=124&start=0&ndsp=13&ved=0CEkQrQMwAg

а тва е другото дето е предназначено за ам и фр http://www.google.bg/imgres?q=ram+xc2&um=1&hl=bg&sa=N&rlz=1C2SKPL_enBG421BG455&biw=1024&bih=677&tbm=isch&tbnid=hPqNpJVR4IN9jM:&imgrefurl=http://www.bg.all.biz/g61016/&docid=YZz6w5Ta19fZUM&imgurl=http://bg.all.biz/img/bg/catalog/61016.jpeg&w=760&h=506&ei=3K88T5iaD8OOswbKmuTABA&zoom=1&iact=hc&vpx=351&vpy=400&dur=250&hovh=183&hovw=275&tx=141&ty=132&sig=112580021145592330187&page=2&tbnh=150&tbnw=200&start=13&ndsp=16&ved=0CJIBEK0DMBI
и двете имат що годе едни и същи чаркове
и си мисля че двете имат сходства нищо че моето е с предназначение за хс
може ли някой да каже дали наистина става за яко каране че скоро ще се разтопи и почваме яко да джиткаме

rockera
02-16-2012, 18:31
ари бе хора,няма ли байкъри сред вас :Д

ccdesigns
02-16-2012, 18:39
давай там, мъчи го. па ако каже пук то шса чуе :)

rockera
02-16-2012, 18:56
наистина питам за съвет,защото послушах едни фр че колелото е супер и носи здраво на бой ама те за такова само могат си мечтаят.и някой знае ли до колко ход вилка може да му се сложи защото си мислех за домейн 318 а в последствие да сменям рамката с рам ам поне

ccdesigns
02-16-2012, 18:56
седни си на гъзО ;)

rockera
02-16-2012, 19:02
нужно ли е да се заяждаш...като и БЪКЕЛ не разбираш аджеба кво е туй колело не пиши просто в темата...аз търся съвет от някой по просветен на тая тема който да ми отговори на въпросите и се бЕгам,толкоз ли е сложно за ПРОУМЯВАНЕ...

ccdesigns
02-16-2012, 19:03
НЕ, ти бъкел не разбираш. аз разбирам достатъчно, ти си просто от тия пикльовци, дето от 2 месеца имат колело, и си мислят, че знаят всичко. къде си се разбързал да сменяш части, можеш ли да ми кажеш? седни си на гъзО като ти казвам и не се заяждай. пикльо....

rockera
02-16-2012, 19:15
НЕ, ти бъкел не разбираш. аз разбирам достатъчно, ти си просто от тия пикльовци, дето от 2 месеца имат колело, и си мислят, че знаят всичко. къде си се разбързал да сменяш части, можеш ли да ми кажеш? седни си на гъзО като ти казвам и не се заяждай. пикльо....
не знам почти нищо,за това и питам...и вярно от съвсем малко време имам КОЛЕЛО,защото предишното ми ферини и спринт аполона не можеха да се нарекат КОЛЕЛА в сравнение с рама...освен това ти започна със заяждането...и искам да сменя някоя част защото просто вилката и шока му са хс боклуци...по скоро искам да го превърна в ам колело,защото предназначението на едно такова колело е ам/фр
п.с.и като гледам си на моята възраст и съдиш по себе си че е невъзможно на тия годинКИ да се кара по дх трасе...

ccdesigns
02-16-2012, 19:27
не са важни годинките за нищо. ти нито имаш представа какво е DH трасе, нито какво е FR ТРАСЕ, нито ще можеш да се пуснеш по едно такова. колелото което имаш не е за DH AM и FR както казваш, а е от най-висок клас XC колело, което става и за AM и може би съвсем лек DH, но в никакъв случай нормален и екстремен DH или FR.

ама кво се занимавам, бе, купувай там, Black Hawk, Marzocchi 66 RC3, ходи там чупи си главата на XC трасетата... :) и щом за тебе Ferrini R3 не е колело, значи не си никакъв байкър. както искаш го разбирай

rockera
02-16-2012, 19:34
ми като се има предвид че от месеци карам сериозно,как да натрупам опит и къде има в бг дх трасета...имам представа какво е дх/фр трасе само от снимки и видео,но на живо едва ли някога ще видя такова...на хс трасе няма как да си счупя главата защото имам каска и протектори,споко...
и наистина колело до 1000лв,че и над едва ли може да се нарече колело(визирам и моят рам,с който тотално се прецаках),а относно феринито-това е слаба рамка и компонентите са калпави...
все пак мс за отговора,това исках да чуя-че става за подобие на дх и най вече ам
а и годините са важни...как като си на 14 ще имаш въобще някакъв опит

ccdesigns
02-17-2012, 03:54
годините не са важни въобще. ти може да си почнал на 10 ;] а и имах предвид, понеже ти каза, че като си на 14 и не можеш да се спускаш - че имаш силовите възможности, просто нямаш опита - не е от годините (аз така съм го разбрал, възможно е друго да си имал впредвид). освен това си МНОГО наивен, ако си мислиш, че на хубаво XC трасе не можеш да си разбиеш главата на 5 места, ако ще със спартански щит да си отпреде :)
(най-простият пример е да те заведа на мойто XC трасе, да видя дали няма да кажеш, че е някво страшно DH трасе.. ;) ама няма как, едва ли живееш близо)

rockera
02-17-2012, 05:20
еее,хубаво де,просто спри да пишеш в темата...и аз не претендирам,че карам по дх трасета,ама кой да чуе...

ccdesigns
02-17-2012, 10:31
не е вярно. в съседната тема каза, че караш DH и FR. ама кой да гледа кво пише... ;)

rockera
02-17-2012, 15:12
върни се в онази тема за любимия спорт и прочети първия ми пост...написах че ми харесват тия дисциплини...не ти ли омръзна да мелиш едно и също...колко пъти да ти кажа че не претендирам че карам дх и фр по свръхтрудни трасета,а просто карам по камънаци за кеф,което не е дх...просто колкото и пъти да ти напиша ти продължаваш да мелиш все едно и също,аз пак ти повтарям че просто ме кефят дисциплините и ти все намираш за какво да се заядеш...
питах дали колелото става за по големи натоварвания не защото ще го измъчвам до колкото може ами просто дали може да понесе по агресивно каране...аз ако исках и можех и имаше къде щях направо да си взема рам фр или както е сега просто да сменя рамката но не това е целта,целта е колелото ми да е леко и да понася тормоз поне колкото рам ам-а понася...
и пак да се повторя ако имаш още да ми се заяждаш пиши ми на лс по добре щото ми омръзна да спамим съседната тема и моята...

ccdesigns
02-17-2012, 15:49
аз меля едно и също , щото ти не искаш да ме разбереш. все тая. не ме интересува. :)

rockera
02-17-2012, 16:33
какво да разбирам от тебе,сякаш си компетентен по темата или написа нещо по темата...просто спри да пиешеш...капиш?