PDA

View Full Version : Готвене с гаджето??



summer_
02-15-2012, 20:32
Здравейте, с приятеля ми скоро ще прекараме романтична вечер заедно и мислим да си сготвим нещо, но се чудя какво да е. Та въпроса ми е готвили ли сте си нещо с гаджето или вие да сте приготвяли нещичко за него/нея и ако да, какво беше и ако може рецептата.А също ако не сте го правили, но все пак имате някакви идеи или си падате кулинари може да споделите. Не е нужно да е някакво супер изтънчено ястие, но и да не е нещо обикновено като яйца, сандвичи и т.н. Благодаря предварително :)

trabi_bs
02-15-2012, 20:37
спагети или кордон блю

djipsito
02-16-2012, 07:34
Спагетите са добра идея, само че бързо се надуваш от тях и след 2 часа пак си гладен. Така де, поне при мен е така ;д
Аз веднъж бях приготвила едни пържоли, мноого добре се получиха (не, че ме уважи да дойде да ги опита де, ама тва е друга бира)

По избор, квито искаш може да са, аз бях взела пилешки и ги обезкостих (за да не се занимавате с излишни глупости, можеш да вземеш едни пилешки гърди, по-крехко е месото, а по рецептата едва ли ще стоят сухи, както ако ги направиш на скара).

Ще карам по спомен, в рецептата пишеше да се мариноват предварително, ама аз не го направих и пак се получи супер. Подправяш ги със сол и чер пипер/червен пипер, квото си избереш, импровизирайте.
Нарязваш лук на шайби и го разпръскваш по намазнена тава. Отгоре нареждаш пържолите и ги заливаш с малко кисело мляко и майонеза. Вода НЕ се налива.

В рецептата пишеше, че преди да ги залееш ги поръсваш с кашкавал, аз като ги правих я обърках и сложих кашкавала върху заливката, пак стана. Ама ако ще слагаш кашкавала последен, го сложи чак като се запече месото и малко преди да го извадиш, иначе ще загори.

Не помня точно колко време се пече във фурната. Аз ги пекох на силна фурна и доколкото си спомням не им трябваше много време. Около 10-15 минути, ама да не пиша врели-некипели, ще го гледате ;р

От кое по колко да слагаш преценявай на око ;)
И да не забравите виното ;р

sexa_na_kompleksa
02-16-2012, 08:50
Зависи какво обичате...
Но по-добре си сгответе нещо, което не е толкова тежко. А ако нямате много опит, заложете на нещо по-лесно, например печени пилешки бутчета или свински ребърца с пликчетата на Маги + някаква салата.

valdesbg
02-16-2012, 09:10
Ориз с пържени зеленчуци

Ориз чаша и половина
Замразени зеленчуци (моркови, грах, царевица. целина, гъби, броколи)
Подправки според вкуса (сол, соев сос, черен пипер, къри)

Около чаша, чаша и малко ориз се слага в доста вода за да заври. Вари се докато усетите че зрънцата са меки и не хрупат. Сваля се от огъня и се слага друга тенджера с мазнина в нея. След като се нагрее слагате около 100 грама от всеки зеленчук. Аз лично купувам замразени моркови и грах в един пакет, и отделно замразена царевица. Всеки пакет е по около 400 грама, аз слагам по половината от в мазнината. Разбира се ако имате консервирани зеленчуци - не е проблем изобщо. След като се запържат зеленчуците(около 5-6-10 минути), добавяте ориза (прецеден в гивгир) и бъркате още около 3-4 минутки за да се стегнат зърната и всичко да се омеси добре.

Може да си задушите гъбки предварително и да ги добавите към готовата смес, може да запържите парченца пилешко месо, които също да добавите към готовата смес.

Сервира се в чинии, и е чудесна гарнитура или основно ястие. Може да си добавите подправките още в тенджерата или всеки поотделно.

Количеството ядене стига за 3 порции. Времето за приготвяне е около 40 минути.

Може да си направите и солени палачинкови кръгчета.

Правите нормални палачинки, сипвате руска салата в тях и завивате на руло. Оставяте да се стегнат в хладилник, след което режете на кръгчета, поръсвате със сос от равни части кисело мляко и майонеза + чесън и горчица на вкус.

Вариант е след като нарежете да ги затоплите в печка или микровълнова, след което да поръсите със соса и да поднесете с пържени картофи гарнитура.

Тук отново подправките са на вкус :) Времето за приготвяне е около 30-тина минутки(без да броим стягането)

Ето ви две лесни и бързи рецепти, които определено ще са по приятни ако ги правите заедно.

anonymous708973
02-16-2012, 10:07
Продукти:
6-7-8 средно големи картофа, нарязани на кубчета със страна 2-2,5 см
2 супени лъжици олио,
малко сол,
4-5 супени лъжици вода,
малко млян пипер

Продуктите се слагат в йена глас тенджера с капак и да се пекат в микровълнова фурна за 20 минути, като на 7-8 минута се разбъркват. (режим: микровълнова, вълничките).
Докато печем картофите, подготвяме добавките. Варианти на добавки:
1. С различни сирена: намачкано бяло сирене, едро настърган кашкавал, синьо сирене – примерно общо около 300 г. Може да се ползват всякакви сирена, каквито има подръка.
2. С шунка и кашкавал: шунка, нарязана на малки кубчета, едро настърган кашкавал или сирене – общо около 300 г.
3. С червени чушки - червени чушки, печени и обелени – около 4 бр. и към 200 г бяло сирене. Може и кашкавал да се сложи или пък топено сирене на кубчета.
4. С бекон - бекон на ивички, кашкавал – към 300 г общо.
Към всички варианти на добавки може да се добавят половин кафена чаша заквасена или прясна сметана.
Загряваме фурната на 180° с вентилатор.
Добавките се разбъркват с полуготовите картофи, яденето се заравнява в тавата, ако изглежда сухо /т.е. сложената преди това вода се е изпарила напълно/, може да се добави до 1/3 чаена чаша гореща вода. Така после, като се разтопят сирената, ще има сос, а няма да е сухо и спечено.
Отгоре се наръсва с настърган кашкавал и се пече 20 минути във фурната, след което тя се изключва и огретенът се оставя за още 10 минути в нея.

Лесно е. Единствено трябва да внимаваш картофите да не останат сурови. Ако след първото печене (това в микровълновата) видиш, че има подобна опасност, ги остави за още 10 минути, преди да сложиш съставките.

А ако през това време се погрижиш за момчето ти по... подобаващ начин, ще ти е вечно признателен, а пък и е супер трогателно да те гледат с puppy eyes :D

Sevdito
02-16-2012, 11:58
Направете си кекс :)

raror
02-16-2012, 15:29
кифтета, кибабчита и пържоли .. салатка с домати и краставици с сол и сирене :D вкусно+лесно! :)

ObreCheNa
02-16-2012, 16:17
Ами готвили сме си да.. Правили сме си спагети, пържени картофки, сандвичи, палачинки, какво ли не.. Изберете си и пригответе нещо, в което да се включите и двамата и да е бързичко.. :)

bloodyF
02-16-2012, 17:30
направете си спагети болонезе или пържолки със зелена салата : )

fenkaaa
02-18-2012, 11:23
Готвели сме си много неща,но не е ставало въпрос за романтична вечеря.Палачинки,картофки, стия от кайма,лучник,баница.. каквото се сетите :D Дори един път бяхме направили плодова торта,с малко помощ от майка ми,ето даже какво се получи http://prikachi.com/images/312/4416312a.jpg :)