PDA

View Full Version : Добре де,а после за стипендия как ще докажа какво съм правил ?



octopusprime
02-16-2012, 12:25
Здравейте.
Такам,първо бих искал да се извиня ,но пиша от лап топ и едва пиша с тея малки бутончета,но не мисля да се връщам да поправям грешки и т.н.

Въпроса ми е следния,до около 5ти клас играх във всяка пиеса ,която можеше да има.Бях в червен кръст доброволец по някоето време . От 5 до 8 клас освен ,че играех , също спортувах футбол и взимах участие на всяко футболно първенство,както и на тенис на маса.От 6ти клас горе долу се явявам на олимпиади ,както и на състезания за фотография и видео.
Пътувал съм из цяла България с отбора по тенис и футбол,дори няколко пъти някои снимки са ми ги показвали по телевизията , тогава не снимах с DSLR или нещо такова,ходих с евтино апаратче и щраках насам натам,но пък изпратих за някакъв конкурс и си я видях там.
А бе доста неща са като цяло .

А сега със същия успех мога да ви говоря още,но няма как да ви докажа за абсолютно нито едно от тези неща.
Казаха ми ,че като кандидатстваш за стипендия това всичко е в плюс.Ами,добре де,но нали се сещате ,че всеки може да излъже ? Аз нямам никакви документи с което да го докажа ?
^_ преди съм ходил и на разни театрални клубове , 2-3 години в единия , 2-3 години в друг..

Е,питам се,как аз ще докажа на хората , че това е вярно,все пак казаха,че всичко било в плюс?

Dagichka
02-16-2012, 14:50
За каква стипендия питаш? Такава в училище/университет, тук в Бг или в чужбина?

dream1707
02-16-2012, 16:47
За 1000 стипендии ли става дума ?

octopusprime
02-16-2012, 16:56
не
става въпрос за стипендия в чужбина.след 3 години ще кандидатствам и искам да знам как стоят нещата.

bloodyF
02-16-2012, 17:25
е не е така
примерно като кажеш от 8 години се занимавам с актьорско майсторство, футбол или др. и те ще те питат да продължиш и в колежа/университета..

Lucho
02-16-2012, 18:47
За 1000 стипендии става въпрос.

С какъв DSLR снимаш в момента? А с какъв обектив?

За клубовете - вероятно имаш някакви грамоти, нали? Клубовете ако съществуват защо не отидеш до тях и не поискаш по една препоръка?

octopusprime
02-16-2012, 19:12
вече казах ,че не става въпрос за тези 1000 стипендии,а за кандидатстване след 12ти клас в чужбина,искам да отида във филмово училище след като НАТФИЗ не предлага специалността ,която аз бих искал да уча.

farex
02-16-2012, 22:37
вече казах ,че не става въпрос за тези 1000 стипендии,а за кандидатстване след 12ти клас в чужбина,искам да отида във филмово училище след като НАТФИЗ не предлага специалността ,която аз бих искал да уча.

Хаха... Пичага ти ако искаш бъди син на Чък Норис, това изобщо няма да ти помогне за стипендия... особено в чужбина. В момена карам висше в Англия няма да се хваля със постижения, просто защото са прекалено много + имам сертификати и прочия. Каднидатствах за спортна стипендия (да си помогна живеенето тука - не, че ще уча спорт...) като съм играл 3 години в национален отбор/професионално ниво и всичко е доказано - отказаха ми. Тука всичко е пари и родни хора... всеки университет има определен брой степиендий, ензависимо какъв тип са и те така ги раздават, че всичко отива в богатите "младежи" и имаш някакъв жалак шанс, молбите да са свършили, а да има още стипендий - тогава гледат другите хора. Дръгият вариант е да изкараш диплома над 5.50 (след матурите) и за вземеш стипендия за успех... аз имах 5.48 защото класната ми беше така добра да ми пише ниска оценка :D

Та отделно за твойто кандидатстване... трябва доста да се постараеш за да влезнеш във филмово училище и ако се поразровиш малко, ще разбереш защо xxuxyx :D

ПС: Отиваш в Интеграл и си правиш среща със някой за да ти обясни как стоят нещата с кандидатстването, и ако си избереш университет да ти кажат дали работят с него. Ако избереш университет който няма никаква връзка със България - откажи се.

Dagichka
02-17-2012, 12:15
Знам какво е положението със стипендиите в Америка (сестра ми кандидатства, вече си е 3ти курс там) - принципно колежите обичат да има много дейности, които да си написал - повечето не изискват никакъв документ за достоветност. Всяко едно малко нещо, което си правил през последните 5 год можеш да го пишеш спокойно и най-подробно. Политиката им е такава, защото за тях няма смисъл освен купищата документи и тн да получат хиляди някакви си грамоти, които са на чужд неразбираем език и тн. Та общо пишеш какво си правил и това е :) Но мога да ти кажа, че това много малко влияе за стипендия, освен ако не е специализирана по предмет, ако е просто финансова - важни са доходите на семейството и добрият ти успех.

scrooper
02-17-2012, 15:03
принципно колежите обичат да има много дейности, които да си написал - повечето не изискват никакъв документ за достоветност. Всяко едно малко нещо, което си правил през последните 5 год можеш да го пишеш спокойно и най-подробно. Политиката им е такава, защото за тях няма смисъл освен купищата документи и тн да получат хиляди някакви си грамоти, които са на чужд неразбираем език и тн.
Грамоти, сертификати и т.н. могат да се легализират, както самата диплома. Освен това, ако по някакъв начин те хванат, че си послъгвал, могат да отменят кандидатурата ти за цялата страна, forever.

Dagichka
02-17-2012, 18:06
За диплома и други документи разбра се, че могат, и грамотите могат.. Но това което сестра ми е казвала, поне колежите в които тя кандидатства, не изискваха такива подробности. :) И да, хич не е добра идея да си измисляш фалшиви дейности, че..