PDA

View Full Version : Скаран с млякото...



val10
02-16-2012, 14:10
Здравейте :).
От малък ме гони един проблем и той е, че не понасям мляко.Кисело или прясно няма значение, но не е само това! Проблема е, че също така не харесвам сирене,кашкавал и яйца ? Кажете ми колко трябва да ти е пробит живота??Та това са едни от най-важните ми храни и аз не ги ям, но добре справям се като ям други вредни храни.Но ето го и главния проблем, за който написах тази тема.175 см висок, 77 кг съм и искам да сваля мазнините и следователно около 5 килограма, че ако успея бих свалил и 10, но как да стане това?В диетите добре знаете храните са доста ограничени, а аз точно тези, които са позволени като млечните продукти не ги ям.И какво остана, да го карам по цял ден на плодове и ядки?... еми не става.Че дори и мюсли не мога да ям?!Между другото ям таратор, но там разредителя и краставицата правят доста значителна промяна във вкуса и него усещам.Някакви идеи за диета, с която да се справя?Благодаря предварително.

choparkopar
02-16-2012, 14:48
Може да замениш млякото и сиренето със соеви или мляко от ядки(много лесно се прави), така хем ще се храниш по-разнообразно докато си на диета, хем ще приемаш по-малко калории в сравнение с животинските продукти..

Rebirthing
02-16-2012, 15:28
Може да замениш млякото и сиренето със соеви или мляко от ядки(много лесно се прави), така хем ще се храниш по-разнообразно докато си на диета, хем ще приемаш по-малко калории в сравнение с животинските продукти..

+1 !

val10, не разбирам защо искаш да се насилваш с храни които нито са ти вкусни, нито ти понасят. Яж плодове, зеленчуци, ядки, семена, кълнове, за какво са ти млечни продукти ?! Мюслито може да го ядеш със соево или ядково мляко. По-добре НЕ се насилвай !

Glam0rous
02-16-2012, 17:09
И за какво искаш да се подлагаш на някаква диета и да станеш по-малко кила, като можеш да тръгнеш на фитнес, да нагъваш мръвки и да станеш пичага?!?! Не си чак толкова много килограми, на колко години си?
Сериозно, момчетата започнахте да гледате от момичетата и да се държите като госпожици. Направи си карта за фитнес и тръгвай през ден там. 100% ще откриеш други момчета, които тренират и са готови да ти обяснят какво и как да правиш и резултатите няма да закъснеят. И е 10000 пъти по-здравословно и добре за теб и тялото ти от някаква измислена диета.
А за яйцата и млякото...как си със зъбите, костите? Набавяш ли си от някъде калций, понеже сигурно знаеш колко е важен и то не само той, а ти се лишаваш доста грубо от него...

val10
02-16-2012, 18:50
Аз преди ходих на фитнес, имам си лост в нас и като мускулна маса съм доста добре.Ръката със сравнение на връстниците ми е много голяма, имам предвид, че си тренирам.Преди си правих упражнения за корем и гърди.Относно калциите, от нищо не си ги набавям.Със зъбите съм сравнително добре, а относно костите никога не съм си чупил крак,ръка и каквото и да било, за което чукам на дърво.На 16 години съм и не не гледам от момичетата, просто се опитвам да поддържам, а не да се оставям както малцинството.

Glam0rous
02-16-2012, 19:32
Ми аз бих ти казала пак да наблягаш на тренировките и тва е. Щом имаш желание за това е добре, понеже повечето си мислят, че е по-трудно да тренираш отколкото да спреш да ядеш, но не е така. И не знам, ама помисли си за някакви минерали да си купиш да пиеш - калмацин или нещо такова..или ако можеш питай лекар.

PullMeCloser
02-16-2012, 19:46
Споко, без друго млякото е вредно.
Единственото, което понасям от млечните продукти са всякакви видове сирене(без синьо и пушено и кашкавал,гадост) и кисело мляко с мюсли или замразени плодове/таратор.Това е :Д И не се мъча да ям и пия друго.


http://www.zemianazaem.com/archives/65

bloodyF
02-16-2012, 20:20
да бе, млякото било вредно
спрете да си пробутвате веганските шитове навсякъде

като не ти е вкусно, не го яж
има и други начини да сваляш без да се ограничаваш кой знае колко, а в диетите може да ядеш месо, просто да е по-крехко и да не е пържено..

PullMeCloser
02-16-2012, 21:10
Не съм веган,дори вегетарианка не съм.
Не казвам, че със сигурност е вярна статията,нямам аз лично научни доказателства, всеки да си консумира каквото иска.
Въпроса с млякото е доста обсъждан на един курс по биология, който посещавам.

Rebirthing
02-16-2012, 23:22
Апф, млякото определено не е "идеалната храна", а колкото до калция - източници бол. Остеопорозата е по-скоро ефект от ацидозата от колкото липса на калции. Яж алкални храни и не се притеснявай за подобни работи, и все пак да знаеш, че си има изследвания за костна плътност, винаги може да провериш.

bloodyF
02-17-2012, 07:22
не съм казала че е ''идеалната храна'', то дори и храната не може да се замести с него, въпросът е че не случайно на децата се дава мляко,сирене и пр., а пък на pullmecloser, не знам кой й го е казал това, но според мен я е излъгал доста..

едит: прочетох им измислените статии за вредата от млякото и млечните продукти и мога да твърдя, че са ПЪЛНИ глупости
не случайно 10тина лекаря и 2-3 доцента по биология ми/ни бяха казвали (на мен и на майка ми ) да ядем извара и мляко, за да заздравеят по-бързо костите /от счупване/

но все пак яжте каквото искате, за вас си е :]

Rebirthing
02-17-2012, 21:31
Не смятам да влизам в спорове за и против млечните продукти, но държа да спомена, че един от най-известните педиатри, да не казвам най-известният, Д-р Спок, препоръчва в книгите си млечни продукти да не се дават на деца над 3-4 години, заради липсата на ензима който трябва да го разгради. Виждам, че 2-ра точка от статията засяга това и да, всъщност наистина е така. Иначе като цяло статията от Земя на Заем не е написана много професионално и научно, и не са приведени необходимите доказателства /а такива има/. Всеки избира сам какво да яде и не трябва човек да се насилва да почва или спира някоя храна ако не му е приятно. Така, че автора да мисли по-позитивно, не е толкова лошо това, няма да умре без мляко ;) !

Glam0rous
02-17-2012, 21:43
Вие вярно ли тия статии и сайтове....само като гледам колко фанатично е написано и ми става ясно за какви хора иде реч...като просто не му понася да не яде. Аз познавам хора, които не понасят усещането от яденето на плод, ама чак пък това...даа....

YouAteMyHeart
02-18-2012, 08:15
Аз преди ходих на фитнес, имам си лост в нас и като мускулна маса съм доста добре.Ръката със сравнение на връстниците ми е много голяма, имам предвид, че си тренирам.Преди си правих упражнения за корем и гърди.Относно калциите, от нищо не си ги набавям.Със зъбите съм сравнително добре, а относно костите никога не съм си чупил крак,ръка и каквото и да било, за което чукам на дърво.На 16 години съм и не не гледам от момичетата, просто се опитвам да поддържам, а не да се оставям както малцинството.

Ръката може да ти е голяма и все пак да НЕ е мускулна маса...
Въпроса е дали тренираш достатъчно интензивно.Щом искаш да изчистиш мазнини започни с повече кардио.Сутрин на гладно,през ден по 15мин. и после постепенно увеличаваш до 60мин.Най-добре за кардио е тичането,скачане на въже и колело/велоергометър.
Яж през 1-2ч.,но порциите да са малки.Виж в интернет за "Диета за изчистване на мазнините".

val10
02-21-2012, 20:20
Вие вярно ли тия статии и сайтове....само като гледам колко фанатично е написано и ми става ясно за какви хора иде реч...като просто не му понася да не яде. Аз познавам хора, които не понасят усещането от яденето на плод, ама чак пък това...даа....

Да, лъжа и мажа споко :), че си нямам работа.

anonymous708973
02-22-2012, 11:54
Сега и млякото ли изкараха вредно? Че и причини за грип едва ли не. Прясното - може би, но киселото... Не ми се вярва. Неслучайно трябваще да ям екстра дози сирене и мляко, докато ми заздравяваше счупената ръка. Все тая.

Авторе, не задълбавай толкова в диетите. Яж протеини, белтъчини, въглехидрати... тоест, от всичко по малко, без да изпадаш в крайности. Спортът е ключовото.

nekuffff
02-22-2012, 11:58
За чистене и махнане на мазнини,си направи бананова диета с нискомаслена извара :) !!!!!!

Rebirthing
02-22-2012, 16:33
Неслучайно трябваще да ям екстра дози сирене и мляко, докато ми заздравяваше счупената ръка.

А за колко време ти зарастна ръката ?

PullMeCloser
02-22-2012, 17:33
За чистене от мазнините помага обезмаслена, обезсолена(нещо такова) извара с орехи.

awerw
02-22-2012, 17:39
брат, и аз не ям един вид храна който е много важен, но просто трябва да намериш заместител на тази храна, аз съм постоянно на диета и разбери не ми е лесно, просто млякото и яйцата ги дават заради протеина, но те имат и малко въглехидрати, наистина те са доста ключови храни, можеш протеина да го набавяш от месо, но там пък има въглехидрати и мазнини и съответно трябва да намалиш някой от другите храни :) това е решението :)

Irti
02-22-2012, 19:23
То обикновено тези "най-известни" хорица са най-големите перковци. Чисти малоумници.

Млякото било вредно, човече.......

bloodyF е права. И аз съм си чупил крайниците няколко пъти и всеки път съм ял тези работи. От малък също ги ям и нищо ми няма.

Rebirthing, за по-малко от два месеца. Втория също за толкова време и третия отново за толкова... Предполагам, че и на колежката също за толкова време. Един приятел си вади капачката два пъти и на него му казаха да яде млечни работи. Ако бях ял "мляко" от ядки.. надали щеше да стане номера. И за пореден път виждам (ако не се бъркам, ама май ти беше) как се опитваш да си набуташ твоето си.. "за какво са ти млечни продукти ?! " може и да му трябват.. остави другите да му дадат някой съвет - вместо още повече да го отказваш..... и куп други неща... както беше в темата за вегетарианците. Там твърдо и кораво насаждаше всички да ядем сено и тръняци. Образно казано. Не е идеалната храна за теб - остави другите да изкажат мнение. И въобще след като си вегетерианка, защо влезе в темата? Ясно е, че не е за теб...

Не случайно телетата и другите животни израстват толкова бързо и толкова силни. Хора по моето село гледат животни и когато им дават мляко те наедряват с всяка изминала седмица. Особено биковете, които достигат до един тон. И това не става с рупане на моркови. Когато тренираш-няма да надебелееш!

Мани ги тези плодове и ядки, човече. Пълни глупости и теории на подчовеците и разни там измислени професори.

Закуската изяж сам, обяда раздели с приятел, а вечерята дай на враговете си! Това е най-добрата диета. Спазвай я и не давай да ти влизат в главата с куп тъпизми.

"Млякото и млечните продукти се свързват с редица заболявания, сред които акне, анемия, артрит, главоболие, киселини, смущения в храносмилането, остеопороза, болки в ставите, шипове, алергии, наднормено тегло, намален имунитет, сърдечни заболявания, диабет, рак на гърдата и яйчниците, рак на простатата."

Дам.. аз ги имам всичките тези заболявания. НЯМАМ нито едно от тези. Сто годишна баба яде всяка сутрин попара и всяка вечер.. от моето село е и съм го виждал. На сто години.. и е здрава като дъска. Цял живот яде домашно-млечни продукти. Ето ти два примера, а колко още хора има като нас?

Както и да е.. яжте там к'вото си искате.

А този, който е писал статията си личи и какъв е. Тотален игнор за такива и марш на кладата.

Авторе, послушай това, което ти казах и го запомни. Да не станеш поредната анорексия.

Rebirthing
02-22-2012, 19:59
Интересно какво ли правят хората с алергия към млякото ? Може би са пълни анорексици, чиито кости не заздравяват ако са били счупени ! Сигурно нямат зъби в устата ! Това което правите вие е да насаждате страх в автора, че ако не яде млечни продукти това ще е пагубно за него ! Е да, ама не :). Източници на калции - бол ! Току виж някои хора научили, че не само в млякото се съдържа безценния им калции.

Впрочем, двама човека не правят статистика.

Irti
02-22-2012, 20:18
Не знам какво правят, но със сигурност не си набавят веществата от фъстъци и други ядки!

Няма да е погубно, но ще загуби страшно много. Енергията я слагам на последно място. Източници на калции бол, дам, но кои са най-известните? Най-вкусните? И едни от най-старите? Мляко, кашкавал, сирене, извара.. някой пият и така наречения цвик. Доста по приятни и засищащи неща от сусама или водораслите има - нищо, че в тях уж (според това, което съм чел) има най-много калции. Казвам това, което съм чел, но може и да не е вярно.

Заздравяват костите, но доста по-бавно. Факт.

Твоята теория за млякото и месото примерно, ако беше толкова добра - много хора щяха да те последват и да са като теб. И защо има такива, които са яли месо и са пиели мляко и изведнъж стават вегетерианци и почват да хулят другите, а те самите са били такива? Това не е ли поза? Няма лошо един ден да хапнеш плодове и зеленчуци за разтоварване, но не и всеки ден. Според мен. Според теб е друго. :)

Всъщност пича ще отслабне доста, ако наистина изключи вечерята си от яденето. Яде през деня колкото му душа иска, но вечерята я пропуска. Чувал се, че и от чаша топла вода се отслабва.

Не са двама човека... там е проблема, а са страшно много. Както и да е. От мен лека нощ.

PullMeCloser
02-22-2012, 20:36
А,това от горния пост-сутрин на гладно чаша топла вода помага да се пречисти организма ти по-бързо.

Rebirthing
02-22-2012, 21:08
В тахана има почти 5 пъти повече калции от млякото, в бадемите има двойно повече калции. Тофуто в което има 4 пъти повече калции, да го споменавам ли ? Бразилският орех и лешниците също имат повече калции. Достатъчно задоволителни количества има в кайсиите, стафидите, дори в портокалите, в много от зеленолистните зеленчуци, както и в мюслито, орехите и пълнозърнестият хляб. Калции от тях се набавя, но най-важното е, че се усвоява ! Заздравяват костите и още как, не знам защо мислиш, че става по-бавно ?! Хората нетолерантни към млякото не са се изпотръшкали с потрошени кости, няма какво да се коментира повече по темата.

Irti
02-23-2012, 05:54
Защо бебета ги хранят с мляко? Защо докато са малки продължават да ги хранят с мляко? Поне нормалните хора.. Защо хора на по 20 също обичат попара примерно? В детската градина какво ядат? Защо всички баби и дядовци са израснали здрави с тези продукти? На бебета им дават бадеми и тахан... или мляко от ядки? Дадох ти няколко примера, ако се замисля ще ти дам още много. Казаха ти го и други хора, но ти продължаваш да вкарваш това, че млякото е отрова. Аз лично съм закърмен от мляко и цял живот си го пия.. нищо ми няма. Казах го вече. Говорим за домашно. Ти, ако от бебе си хрупала мюсли.. ок, но да твърдиш, че "определено" млякото е вредно....... са пълни глупости. Толкова факти има, че въобще не можеш да твърдиш, че някакъв си педераст мазен, скапан и проклет твърди, че това е вреда. Вчера затварял буркани в панелката, а днес се пише професор. Ако беше като нас и ти щеше да се смееш на подобни писаници. Затова и ти казах, че темата не е за теб. :)

Ти си бозайник и месоядно, но въпреки това вървиш срещу природата си. Не виждам смисъл. Бог те е създал такъв и такъв бъди.. не се прави на нещо, което не си.

Ако счупиш нещо яж ядки. Ако пак счупиш нещо - яж мляко. Да видиш кое ще ти помогне повече и колко време ще се мъкнеш с гипса. Тук примери от твоя страна - няма да чета, защото надали ще са верни. Както и за теб това, което ние пишем не е вярно.

Този спор за мен приключи. Ако пишеш нещо - лично аз няма да го чета.

Авторе, изписахме ти достатъчно работи. Направи си сметка и яж каквото ти се яде.

sugargirl94
02-23-2012, 06:55
На бебетата им дават или кърма, или сухо мляко.До сега не съм чувала някой да храни бебето си с животинско мляко. :)

Irti
02-23-2012, 07:25
На бебетата им дават или кърма, или сухо мляко.До сега не съм чувала някой да храни бебето си с животинско мляко. :)

Това, че не си чувала не означава, че няма такова "чудо". :) На мен са ми давали краве мляко и са редували и кърма и такова, защото майка ми е нямала много кърма.

Бебето, ако има някакви проблеми майчиното мляко се замества изцяло с друго животинско мляко или със сухо.

"Трябва да се знае, че нуждите на бебето от калциеви соли не могат да бъдат задоволени, ако менюто му не съдържа редовно около 1 /2 литър мляко или определено количество млечни продукти дневно. Затова млякото е незаменима храна за децата не само в бебешката, но и в по-късната възраст."

Както и да е... писна ми от тази тема. Оправяйте се. :)

1n5ub0rd1na73
02-23-2012, 07:31
Без яйца и млечни продукти си добре, не се притеснявай. PullMeCloser ти го каза.

anonymous708973
02-23-2012, 07:38
На бебетата им дават или кърма, или сухо мляко.До сега не съм чувала някой да храни бебето си с животинско мляко. :)

Не си слушала достатъчно значи.
Едно време, ако баба ти е нямала достатъчно кърма... дали е имало сухо мляко? Давали за козе, понеже е най-близко до кърмата.

Rebirthing, за 45 дена, ама моята ръка беше зловещо счупена на 2 места, наложи се да я намесват два пъти с две различни упойки в рамките за час. Страшно беше.

Вероятно млякото не е чак толкова полезно, колкото го изкарват, но в никакъв случай не е причина за 3 реда заболявания.

choparkopar
02-23-2012, 11:19
Аз няма да се намесвам повече, защото Rebirthing достатъчно добре защитава това, в което и аз вярвам, но ми се иска да добавя доказателства в цифри, за това че млякото не е най-най-най- богато на калций, както се опитват да ни убедят дечицата в плиткоумните реклами на повечето марки млечни продукти.
Съдържание на калций в някои храни

в 100гр съдържание на калций в милиграми
Водорасли 1000-2000 мг
Сусам 780 мг
Тофу 510 мг
Сардини 300 мг
Соя 250 мг
Смокини 250 мг
Бадеми 130 мг
Орехи 170 мг
Магданоз, глухарче 150 мг
Лешници 140 мг
Краве мляко 132 мг
Маслини 100 мг
Миди 100 мг
Стафиди 90 мг
Филия пълнозърнест хляб 45 мг
Нахут 40 мг
Броколи 40 мг
http://greenlifebg.com

TheBeliever
02-23-2012, 11:33
Сега изкарайте и някои статии/статистики от НЕвегетариански/НЕвегански/НЕприродозащитнически сайт и може и да се зачета по-подробно.

Ясно е, че всеки ще си защитава тезата, но е глупаво да си налагате начина на живот/хранене.

choparkopar
02-23-2012, 12:21
Глупаво е да се налага която и да е от тезите. Авторът сам ще си реши, има достатъчно материали и от двете гледни точки, но аз мисля че преди всичко на човек трябва да му е вкусно (а той казва, че не обича млечните продукти), защото веднъж се живее. Също така трябва да се опитват различни неща- например един от най-вкусните десерти, който съм яла беше направен само от ядки и плодове- на думи звучи не особено добре, но не и на вкус.

Rebirthing
02-23-2012, 14:03
Точно така, на бебета едно време са им давали КОЗЕ мляко, не КРАВЕ, точно защото се доближава до кармата :). Не знам кой педиатър би казал да се дава краве мляко в което има пъти повече хормони и е доста по различно като химичен състав от кърмата ?! Прясното краве мляко се включва в менюто чрез захранване и то ако няма данни за алергия на някой от членовете на семейсвото. Ето и цитат от НЕвегетариански (biberonbg.com) сайт по отношения на бебетата и храненето им с прясно краве мляко:

Изследванията, сравняващи кравето мляко и бебетата хранени с обогатено с желязо адаптирано мляко през първата година от живота показват, че кравето мляко дразни червата на малките пеленачета, като предизвиква леко кървене в основата им, което води до анемия с недостиг на желязо. Има много малко желязо в кравето мляко, но дори и това което е там е трудно абсорбимо. Притеснението от анемия с недостиг на желязо е накарало Американската академия на педиатрите, подкрепена със солидно изследване, да не окуражават към хранене с краве мляко при деца под една година.

Искам и да уточня, че има разлика между млякото от супермаркета и домашното, мисля, че това е ясно на всички, нали ? Баба ви и дядо ви са яли цял живот млечни - еми, хубаво, но едва ли са яли млечни продукти с такова лошо качество което ни предлагат днес в магазина. Баба ви и дядо ви сигурно са дишали чист въздух, пили са чиста вода, работели са на нивата с часове наред, не са седяли пред компютър или теливизор по цял ден и са пускали животните да пасат трева на пасищата, не са ги хранили с неестествени за тях продукти с цел "увеличане на производството".

Да, аз съм бозайник, но кой бозайник тръгва да бозае от друг такъв, след като е бил "отбит" ? Някой виждал ли е това някъде другаде в природата ? Не мисля. Не карам и никого на сила да спира да яде каквото и да е, но няма да търпя да ми разправят колко съм сбъркана, колко много губя и как едва ли не вървя срещу природата си. В крайна сметка аз избирам сама да вярвам на човек който някои от вас наричат "педераст мазен, скапан и проклет" нищо, че книгите са му бестселър, преведени на повече от 40 езика :). Сигурно не трябва и да вярвам на Pediatric-Allergy-Immunology, Journal of the American Dietetic Association, Journal of Clinical Microbiology, British Medical Journal, National Academy of Sciences, Scientific American, New England Journal of Medicine, Lancet, Journal of Pediatrics и др. сигурно учените свързани с изследванията публикувани в тези източници са "затваряли буркани в панелката" до онзи ден :).

TheBeliever
02-23-2012, 14:25
Не говорех за краве млякото и пеленачетата, а за млечните продукти като причинител на 3 реда болести. Това засега само из вегански сайтове съм го срещала.


Те и плодовете и ядките в магазините не са като онези, които баба ми и дядо ми някога са си отглеждали в градините, но не това е въпросът.

Не искате да ви се обяснява как едва ли не вървите срещу природата си? А в същото време ни вадите аргументи като "да сте видяли това някъде другаде в природата". Не е ли малко противоречиво?

Не искам да споря с никого. Не ме интересува кой, какво и защо яде. Нека личният избор си остане личен.