PDA

View Full Version : проблем с под мищниците :(



ankata
02-17-2012, 08:59
Искам да знам защо след обезкосмяване (най-често бръснене) под мищниците се появяват тъмни -кафяви петна, които мен лично много ме дразнят и най-вече излизат лятото.. предимно ползвам хубави (скъпи) дезедоранти, някой път и сухи, а рол-он не ползвам отдавна.От какво може да е ?

kamice
02-17-2012, 09:05
Не ми се вярва да е от дезедоранта.По-добре се посъветвай с дерматолог.

ankata
02-17-2012, 09:16
ще се посъветвам, но ще е след няколко месеца тъй като сега нямам възможност, но все пак ми се искаше да видя няколко мнения, може някой да е имал подобен проблем

AliceSw
02-17-2012, 11:57
От бръснача е...много тъничката ти кожа под мишниците се раздразва от него, става суха и след това се лющи в пъти по-лесно...

Glam0rous
02-17-2012, 12:13
Не използвай дезедоранти под формата на спрей!!! И без това в тях има страшно много вредни вещества, спирт и какво ли още не. Представям си какъв ужас е да сложиш такъв спрей на кожата след епилация...По-добре си взимай стикчета като крем, на Dove примерно и би трябвало да е по-добре.

DisappointedDreamer
02-17-2012, 12:27
Не използвай дезедоранти под формата на спрей!!! И без това в тях има страшно много вредни вещества, спирт и какво ли още не. Представям си какъв ужас е да сложиш такъв спрей на кожата след епилация...По-добре си взимай стикчета като крем, на Dove примерно и би трябвало да е по-добре.

Мдам. Майка ми преди така ползваше дезедоранти под формата на спрей и така и остана кожата на петна под мишниците. Hе и понася.

ankata
02-17-2012, 18:26
Благодаря Ви, ще пробвам,пък дано има ефект. Аз ползвам дезедоранти единствено, защото сухите стикове оставят пък бели петна по дрехите, който пък от там се махат много трудно за това ползвам такива под формата на спрей, но определено ще опитам, ако не със стик, то поне с течен рол-он.

Glam0rous
02-17-2012, 18:34
Остави и рол-оните. И те са по-кофти според мене, а и няма да оправят белите петна. От личен опит мога да ти препоръчам стика на Гарние минерал, който е против бели петна. Сигурно си взимам трети подред и наистина ефекта е поразителен - няма петна, ухае много свежо и наистина помага. Само дето е малко по-сух. Затова ти препоръчах Dove - наистина щадят кожата. Аз от дезедорант спрей съм виждала чак да стане кафява и напукана като пети..ужас!

Sarafina
02-17-2012, 19:39
Аз пък ползвам дезодориращ камък на Balea и съм много доволна. Няма бели петна, няма толкова химия, защото все пак си е камък, но и самият камък няма миризма.

lude7ina
02-18-2012, 20:48
Внимавай какво използваш в/у мишниците. Продуктите против изпотяване като цяло са вредни, но все пак избирай по-малкото зло

dream1707
02-18-2012, 20:51
Стиковите дезодоранти са по-доброто решение.. И по-малко агресивното.. Посъветвай се и с дерматолог, но мисля, че е от дезодоранта :)

ankata
02-18-2012, 22:24
странно,но или си въобразявам или през есента и по-точно зимата изчезват..хм дали е от времето..жегата, и знаете в горещо време всеки иска да мирише приятно, което води до по-голяма употреба на подобни дезедоранти и т.н. не че през останалото време се ползват по-малко ...но все пак има разлика...благодаря ви ще си взема стик и повече никакви дезедорантчета :)