PDA

View Full Version : Това вярно ли е според вас?



edinstvenatasisi
02-17-2012, 14:59
Здравейте.Аз съм млада ентусиастка за Германия...за съжаление прекалено млада.Майка ми не иска да ходи,но аз се опитвам да я науча на езика за да гледа възрастни хора.Много й се иска да излезе от тази държава,защото както знаете положението е трагично тук,но....тя е на 44 и не може тепърва да започне да учи език ,затова търся нещо друго.Видях това http://select-group.bg/selskostopanska_rabota и много бих искала някой да ме посъветва дали да се доверя на тази обява.Ако някой знае за работа там-гледане не стари хора или селскостопанска моля ви кажете ми! :)

Glamour92
02-17-2012, 17:39
Виж, не мога да ти кажа дали обявата е легитимна-може всичко да и е наред,може пък само да ви приберат вноската и да офейкат-възможно е и да заминете,да ви счупят от работа и накрая да ви платят минималното...Работата е много тежка,бтв-то си и пише-8-10часа на ден,майка ти трябва да е напълно здрава физически(най-вече в кръста),дисциплинирана и да е свикнала на напрегнат труд под тежки условия-поне това знам от хора ,които са ходили на селскостопански бригади в Англия -изкараха си парите,но съвсем не им беше леко
Бтв,това изискване "само жени" е леко притеснително

ch0c0late44
02-17-2012, 19:58
На колко си?

edinstvenatasisi
02-18-2012, 12:01
Ами аз съм на 14.Карам 15тата година.8 клас и уча немски,но...както казах съм прекалено млада.Опитвам се да намеря работа за майка ми,но тя не знае език. :(Моля ви ако някой намери нещо,нека ми каже...ще се радвам на всяка подкрепа и предложение от ваша страна. :)

xselly_gx
02-25-2012, 20:55
Според мен трябва да изчакаш, докато завършиш училище и след това да мислиш за заминаването си към Германия. Макар и България да е малка страна и да няма толкова големи възможности, може би ти ще постигнеш някакъв успех. Ако майка ти е решена да заминете и сама ще започне да си търси работа в интернет и да разпитва насам-натам. Недей да я насилваш, ако е рекъл Бог ще стане.