PDA

View Full Version : Помощ!Какви документи щеса ми необходими за кандидатстване в чуждестранен университет



denicaa9301
02-18-2012, 11:19
Здравеите!Интересува ме какви документи ще са ми необходими за кандидатстване в чуждестранени университети най-вече в италиански университети.Например като диплома за завършено средно образование и дали тя трябва да баде преведена на италиански,дали трябва да съм минала курс по италиански на какво ниво трябва да е и дали мога там да го изкарам.Също така какви други документи ми са необходими.И ако може без тапи изрази и обиди,ще бада много благодарна на тези които ми помогнат. :)

bloodyF
02-18-2012, 12:23
Кандидатстване

Условието за българските кандидат-студенти е да владеят отлично италиански език. Това се отнася както за програмите на италиански език, така и за някои от международните училища в Италия. Кандидатстването става на два етапа. Първоначално младежите подават документи в консулския отдел на италианското посолство в София, като попълват молба за участие в приемния изпит. Срокът за подаване на документите е в края на май или началото на юни. Тогава кандидатите трябва вече да са наясно с университета, факултета и специалността, които избират. Предварителна справка може да се направи на за университетите и за академиите и консерваториите, където са посочени бройките за гражданите от страни нечленуващи в Европейския съюз (ЕС).

След 1 август посолството изнася списъците с имената на тези, които са допуснати до изпита по италиански. Тази информация е предварително представена от всеки университет. Изпитът се провежда в началото на септември. Всеки университет изпраща съобщение за мястото и часа на провеждането му. От него ще бъдат освободени завършилите Лицея в Горна баня, както и кандидатите, които приложат към молбата за записване и сертификат за владеене на италиански език, издаден от някои от следните италиански университети: III - ти Държавен университет в Рим, Университетите за чужденци в Сиена и Перуджа (III ниво).

Документите за кандидатстване в посолството са молба до учебното заведение по образец, който може да се свали от сайта или да се намери от самото посолство. Има няколко модела на молбите в зависимост от степента на образование на кандидата и неговото гражданство. Освен това кандидатите трябва да подадат и копие от дипломата за средно образование или академична справка за тези, които искат да продължат в Италия вече започнатото си висше образование. Подробности за сроковете и необходимите документи могат да се получат от самото посолство.

В България освен в езиковите гимназии и Италианския лицей, езикът може да се научи и на различни частни курсове. Подготовка за изпитите за кандидатстване в Италия предлага и Италианският културен институт в София.