PDA

View Full Version : Противозачатъчни



LiliEvans
02-18-2012, 16:52
Някоя от вас пила ли е Ясмин? Аз пия от скоро /днес си взех третото хапче/ и нямам оплаквания засега, но искам да чуя и вашето мнение :)

darkladYy
02-18-2012, 17:04
аз лично не съм но от приятелки съм чувала ,че също нямат оплакваниь :-)

darkladYy
02-18-2012, 17:04
аз лично не съм но от приятелки съм чувала ,че също нямат оплакваниs :-)

nymphadora
02-19-2012, 15:40
Доколкото знам и Ясмин са нискодозирани,така,че ако са ти изписани от гинеколог не би трябвало да имаш оплаквания.Също съм чувала,че са подходящи за млади момичета.

cyclops
02-19-2012, 16:02
На мен хич не ми се отразиха добре и се наложи да престана. Всъщност странините ефекти ми се появиха чак месеци по-късно. Но за всеки е индивидуално, така че просто ще видиш как ти действат на теб. Ако усещаш странни ефекти или , че почваш да напълняваш имай едно на ум.

mynichka
02-20-2012, 08:14
както и в други теми съм писала- в началото пиех Ясмих, бяха ми предписани от гинеколог- явно не ми се отразиха добре, при пиенето на всяко хапче ми ставаше лошо, и на 10-11 ден ги спрях.

LiliEvans
02-20-2012, 18:38
Да, от гинеколог са ми изписани. Предполагам зависи от организма до голяма степен. Майка ми също ги е пила и е нямала никакви оплаквания, а една приятелка напълня с 10кг. Ще видим как ще ми се отразят, дано да нямам проблеми.

Zaharinka
02-27-2012, 18:16
Пия Линдинет 20 нямам проблем.Само да добавя,че напълняването от самите хапчета е мит...Те усилват апетита и ако се поддадете съответно си има последствията,но ако спазвате режим на хранене няма как да се случи напълняване освен +1/2 кг задържане на течности ;]]

Stralle
02-27-2012, 19:23
Пила съм Ясмин преди време и прекратих приема, защото качих доста килограми ;(
мои приятелки също са го пили без каквито и да е било оплаквания, така че е много относително как действа на нас и как ще ти повлияе на самата теб .. дано при теб да няма странични ефекти :)

SheriT0
02-27-2012, 19:32
Аз пих близо година.Освен,че качих 2 кг...имах страшни болки в очите можех да чета максимум 20мин.,ходих по сумати лекари всички ми казваха няма ти нищо...спрях ги понеже ми се наложи да пътувам и не си купих и изненадващо не ме боляха очите от тогава не съм пила не мисля и да пия.

MaLkaTa_LaDy
02-28-2012, 07:38
Пих ги около 6 месеца и трябваше да спра, за да видя дали ми се е нормализирал цикъла, защото попринцип това им беше предназначението. Сега ги пия от два месеца. Никакви странични ефекти не съм забелязала. Гърдите порастват малко докато ги взимаш само, това е. През това време си правя редовно секс, той всеки път свършва в мен и всичко си е ок.

nymphadora
02-28-2012, 09:49
^и моите гърди порастнаха от хапчетата и съм доволна :D иначе пия Линдинет 20 от 5 месеца и не съм наблюдавала странични ефекти,даже цикълът ми идва в един и същи ден.

LiliEvans
02-29-2012, 12:25
И аз забелязах това с гърдите. Чувството някои от сутиените ти да са малки е доста приятно :D Иначе имам някакво течение като цикъл няколко часа след като взема хапчето, но е много малко и в книжката пише, че е нормално. Все пак не е много приятно и се чудя кога ще спре. За очите - с лещи съм и съм нямала проблеми досега. Странното е, че дори отслабнах. Може би защото четох, че не от хапчетата се пълнее, а от апетита, който създават. Наложих си някакъв хранителен режим (ям по едно и също време всеки ден и ограничавам чипсове, шоколади и т.н.) и гледам на танците ми да се натоварвам малко повече, старая се да тренирам по 3-4 часа и има дори положителен ефект.

kalpazanka
03-02-2012, 07:36
Всъщност странините ефекти ми се появиха чак месеци по-късно.

Ей това е най-смисленото изречение по темата. Замислете се. Проблемите не опират само до напълняването и болките в очите.

ALetterFromTheSky
03-03-2012, 05:15
Хей, извинявам се предварително, но за да не прравя нова тема, може ли да попитам тук? :) Такааа, значи аз вземам Джаз от септември, не съм видяла странични ефекти(все още) , но ми се наложи да си забавя МЦто. Говорих с гинеколог, и той ми каза същото, което беше написано в книжката-да не пия плацебото, а направо да почна нова лента. И днес приятеля ми реши да свърши в мен ... таа има ли някакъв риск? Да вземам ли ескапел, въпреки че съм страшно против .
А и още нещо-последно ми беше дошло na 3ти февруари, продължи си една седмица-долу горе до 10ти.

LiliEvans
03-04-2012, 11:33
Би трябвало да си предпазена според мен. Гинеколожката ти не ти ли каза като говорихте?

ALetterFromTheSky
03-05-2012, 05:40
Ами ,когато говорихме, не беше станало това...:) Питах я само за забавянето на цикъла и така . За мен не е огромен проблем да съм бременна, но все пак си е голяма отговорност и не смятам, че съм дотолкова готова . Дано всичко е наред
:)

kalpazanka
03-09-2012, 09:00
Споко, предпазена си.