PDA

View Full Version : Защо ми заключихте темата? Къде е свободата на словото?



D1esel
02-18-2012, 18:57
Така, темата беше провукативна, признавам. Искаше ми се да видя дали 15 годишните имат промити от учебниците мозъци. И заключението е: имат!

Помня, че преди години ни втлпяваха още от първи клас как турците са ни мъчили във всеки един час по родинознание, а Васил Левски беше оприличаван като герой, че дори описанието му ни караха да учим наиузуст: "Левски имаше очи син, коса руса почти златна" и т.н.

Според мен е безумно да вярваш на нещо само защото си го прочел някъде и така са ти втълпили от малък. Аз мисля. И мислейки стигам до извода, че не може да има човек като Левски - нито тогава, нито сега. За да правиш революционна дейност все някой трябва да те финансира. Ако напиша, че бихте духали на родителите си няма да се ядосане толкова, колкото ако напише за някаква историческа и политическа личност, която през призмата на съвременната световна история е такъв, какъвто не смея да го нарека, защото тогава сигурно и ще ме баннете не само от форума, а и от интернет изобщо...

Мислете!
Аз мислейки стигам до извода, че Левски не е бил никакъв, едва ли не втори Исус, а просто е бил човек, който е искал да изкарва пари. А втълпяването на идеята, че българите сме били най-големите роби на света едва ли не се прави умишлено, за да се убива желанието на децата да постигнат нещо още от първи клас: "били сте роби, затова сме на това дередже".

А относно заключването на темата, мисля че нямате такова право. Защото ако отворите раздел "секс" ще видите, че той е пълен с теми от сорта "бихте ли духали на Бойко, Сергей и на кучето на съседите". Модераторите се проявихте зле и се изложихте. Знаете, че съм прав.

machoka
02-18-2012, 19:19
по-тъпо парче не бях засичал скоро..

......................

Concussion
02-18-2012, 19:27
"провУкативна"...

Адски тъп и нагъл си. Злетак.

EinGutesKind
02-18-2012, 19:37
Първо - не е вярно че са ни колели и бесели във всеки един момент
Второ - стига си пускал такива теми, че ще те баннат и ще стане още по-тъпо тук :(

D1esel
02-18-2012, 20:33
......................

Ми добре, тъп съм. Левски е велик, жертвал е себе си за народа, убили са го заради нас, той ни е освободил от турците, а не Русия и Европа, уплашени от мощта на Османската империя.

D1esel
02-18-2012, 20:34
"провУкативна"...

Адски тъп и нагъл си. Злетак.

Нито съм тъп, нито съм нагъл. Направи си справка в речника как се пише и после ме поправяй. Нека те е ят 8)

D1esel
02-18-2012, 20:36
Първо - не е вярно че са ни колели и бесели във всеки един момент
Второ - стига си пускал такива теми, че ще те баннат и ще стане още по-тъпо тук :(

То пък все едно съм умрял да пиша тук :D

Ама какво говориш, Наско? Те са ни колели, взимали са ни десятък, нищо че и в момента се плаща десетък на държавата, сега нали сме "свободни", крали са ни момците и момите, насилствено са ни поробвали, носили са ни на синджири... И при това 500 века! (как пък за тия 500 години не сме изчезнали, ако всичко това беше вярно? 500 години не са 50, не са и 5 години все пак) И затова сега сме толкова смотани :razz: Не защото слушаме чалга и си правим чалгата сами, турците и циганите са виновни :razz: Ааа, забравих! И педерасите! :razz: :razz: :razz:

PainMonopoly
02-18-2012, 20:41
Очевидно си човек с проблеми и е напълно безсмислено да ти се обяснява защо Левски е важен за България като герой и като символ. Всеки друг го разбира, ти не го. Проблемът е в теб.

D1esel
02-18-2012, 20:45
Очевидно си човек с проблеми и е напълно безсмислено да ти се обяснява защо Левски е важен за България като герой и като символ. Всеки друг го разбира, ти не го. Проблемът е в теб.

Значи съм човек с проблеми, защото мисля ли? Точно така! Който мисли е луд, а който слуша на чинчето в училище като пу*ка, той е умен :razz:

BloodyDreamer
02-18-2012, 20:48
O.o Няма да ти кажа, че си тъп, ама си го мисля.
1. Това че в днешно време хората не са готови на такива жертви, това че ТИ не си готов на такива жертви за общото благо, не означава, че никога не е имало герои и че никога няма да има. Ако на Левски са му плащали, за да бъде обесен, аз съм автобус. Британски. Двуетажен. От ония, червените, сещаш се :D
2. Смотани сме, защото сами сме се осрали. (макар че и робството има някаква вина, нашата е далеч по-голяма)
3. И се пише провОкативна. Идва от "провокация".
Накратко - заври се в някоя дупка и прочети една-две книжки, ако искаш да претендираш за наличието на някакъв мозък :) Just sayin'.

PainMonopoly
02-18-2012, 20:49
Човек с проблеми си, защото пускаш серии от тролски теми в очакване на бурна реакция. Ако има нюфагс наоколо я получаваш и си доволен, но ако те погледне някой стар потребител най-много да събудиш съжаление и да си каже "а, да, пак тоя".

Самият факт, че имаш такива нужди е обезпокоителен. Нуждите ти от точно този тип забавление и точно този начин да си прекарваш времето в интернетите.

D1esel
02-18-2012, 20:51
O.o Няма да ти кажа, че си тъп, ама си го мисля.
1. Това че в днешно време хората не са готови на такива жертви, това че ТИ не си готов на такива жертви за общото благо, не означава, че никога не е имало герои и че никога няма да има. Ако на Левски са му плащали, за да бъде обесен, аз съм автобус. Британски. Двуетажен. От ония, червените, сещаш се :D

Mи автобус си значи. Защото и на Жоро Илиев сигурно са му плащали за да бъде убит...

BloodyDreamer
02-18-2012, 20:53
ПП: Съгласна съм, че в училище се налага шаблонен начин на мислене.

BloodyDreamer
02-18-2012, 20:53
Кой му е плащал на Левски?

D1esel
02-18-2012, 20:53
Човек с проблеми си, защото пускаш серии от тролски теми в очакване на бурна реакция. Ако има нюфагс наоколо я получаваш и си доволен, но ако те погледне някой стар потребител най-много да събудиш съжаление и да си каже "а, да, пак тоя".

Самият факт, че имаш такива нужди е обезпокоителен. Нуждите ти от точно този тип забавление и точно този начин да си прекарваш времето в интернетите.

А ако бях пуснал тема: Da givee MAIKA BALGARIA! SMRT ZA TURCITE I CIGANITE! Тогава всички щяхте да ми викате УРА! :D Защото сте патриоти и бихте умрели за родината. :razz: И тогава дори и да си бях същaта attention whore, нямаше да ми казваш колко не съм добре с главата.

D1esel
02-18-2012, 20:54
Кой му е плащал на Левски?

http://www.podlupa.bg/ShowPage.aspx?id=1435

това е произволен източник. Дори не съм го чел. Има гугъл - порови се.

BloodyDreamer
02-18-2012, 21:09
Масон, не масон, факт е, че Левски Е направил много за България. А за такива като теб, които смятат, че свободата на България е извоювана от Европа и Русия, Иван Вазов е отделил няколко години от живота си и си е направил труда да напише някоя-друга книжка. Така и така те бях посъветвала да почетеш, вземи прегледай точно тези произведения на Вазов(от Пловдивския му период). А, и още нещо - Европа може и да ги е било страх от османците, ама не са си мръднали малкото пръстче за нас. Не виждам защо въобще ги намесваме. (Те и Русия хич не са ни щадили, като се имат предвид някой други събития, ама хайде от мен да мине...)
ПП: Нямам нищо против да съм британски автобус. Даже напротив - ще те прегазя със стил! ;D

iLovePussyJuice
02-18-2012, 21:14
аххахах за кво ми изтрихте поста, бе?
а тоя капут го търпите?

PainMonopoly
02-18-2012, 21:18
А ако бях пуснал тема: Da givee MAIKA BALGARIA! SMRT ZA TURCITE I CIGANITE! Тогава всички щяхте да ми викате УРА! :D Защото сте патриоти и бихте умрели за родината. :razz: И тогава дори и да си бях същaта attention whore, нямаше да ми казваш колко не съм добре с главата.Прав си, нямаше. Щях да ти докладвам темата, защото е на латиница.

D1esel
02-18-2012, 21:19
Масон, не масон, факт е, че Левски Е направил много за България. А за такива като теб, които смятат, че свободата на България е извоювана от Европа и Русия, Иван Вазов е отделил няколко години от живота си и си е направил труда да напише някоя-друга книжка. Така и така те бях посъветвала да почетеш, вземи прегледай точно тези произведения на Вазов(от Пловдивския му период). А, и още нещо - Европа може и да ги е било страх от османците, ама не са си мръднали малкото пръстче за нас. Не виждам защо въобще ги намесваме. (Те и Русия хич не са ни щадили, като се имат предвид някой други събития, ама хайде от мен да мине...)
ПП: Нямам нищо против да съм британски автобус. Даже напротив - ще те прегазя със стил! ;D

Вазов също не ми го хвали. Просто фактите, които казвам са въпрос на много четене - на книги, форуми и интернет публикцийки. Освободили са ни точно Великите сили, за да притъпят Османската империя. Факт! А че не са си мръднали малкия пръст за нас след това - ами не са и длъжни. Те тяхната цел са си я изпълнили - да ликвидират противника.

D1esel
02-18-2012, 21:21
Прав си, нямаше. Щях да ти докладвам темата, защото е на латиница.

Aaaa а аз щях да те псувам, че си чуждопоклонник, че не си националист и не уважаваш родината си, която те е кърмила! Българите сме най-великите на света, били сме велика балгариа, най-доbrite eba4i sme i imame nai hubavite jeni za razplod.

ShtrudeL
02-18-2012, 21:22
Защото ако отворите раздел "секс" ще видите, че той е пълен с теми от сорта "бихте ли духали на Бойко, Сергей и на кучето на съседите".

meh
я да видим?

BloodyDreamer
02-18-2012, 21:24
Добре, съгласна съм. Но не можеш да отречеш саможертвата на българите. Нито ти хваля Вазов, нито съм великия патриот. Но в случая става въпрос за човешки животи. Българите заслужават свободата си. Всеки я заслужава. Това, че ние не знаем какво да правим с нея е друг въпрос.

D1esel
02-18-2012, 21:29
Добре, съгласна съм. Но не можеш да отречеш саможертвата на българите. Нито ти хваля Вазов, нито съм великия патриот. Но в случая става въпрос за човешки животи. Българите заслужават свободата си. Всеки я заслужава. Това, че ние не знаем какво да правим с нея е друг въпрос.

Не съм казвал нищо за свободата на българите. Казвам само, че Левски е толкова велик, колкото е Бербатов, Стоичков или Жоро Бекъма.

HolyShit
02-18-2012, 21:36
А ако бях пуснал тема: Da givee MAIKA BALGARIA! SMRT ZA TURCITE I CIGANITE! Тогава всички щяхте да ми викате УРА! :D Защото сте патриоти и бихте умрели за родината. :razz: И тогава дори и да си бях същaта attention whore, нямаше да ми казваш колко не съм добре с главата.

Псевдопатриоти :D

BloodyDreamer
02-18-2012, 21:36
http://4.bp.blogspot.com/_qWovdGs59MY/Sqe8_GdSiJI/AAAAAAAABCU/ANZ2NJO25d0/s400/picard-palm-faceL-6-192570-13.jpg
Когато Жоро Бекъма, Стоичков или Бербатов загубят живота си, защото са защитавали свободата и справедливостта (макар че където е замесена война, не е правилно да се говори за справедливост), ми се обади.
И това е последното ми мнение в тази тема, дори не знам защо съм в този раздел.

D1esel
02-18-2012, 21:43
http://4.bp.blogspot.com/_qWovdGs59MY/Sqe8_GdSiJI/AAAAAAAABCU/ANZ2NJO25d0/s400/picard-palm-faceL-6-192570-13.jpg
Когато Жоро Бекъма, Стоичков или Бербатов загубят живота си, защото са защитавали свободата и справедливостта (макар че където е замесена война, не е правилно да се говори за справедливост), ми се обади.
И това е последното ми мнение в тази тема, дори не знам защо съм в този раздел.
Ама то и тебе могат да те убият турците в името на родината им, това не означава, че си велика българка нали?

D1esel
02-18-2012, 21:44
Псевдопатриоти :D

ААА НЕ! АЗ СЪМ ИСТИНСКИ МЪЖКАР НАЦИОНАЛИСТ! ОБИЧАМ МАЙКА БАЛГАРИА И БИХ УМРЯЛ ЗА ТАЗИ ЗЕМЯ ВЕЛИКА И ЮНАШКА!

PainMonopoly
02-18-2012, 21:59
Aaaa а аз щях да те псувам, че си чуждопоклонник, че не си националист и не уважаваш родината си, която те е кърмила! Българите сме най-великите на света, били сме велика балгариа, най-доbrite eba4i sme i imame nai hubavite jeni za razplod.И отново тролоиден бълвоч и кръгът се затваря и започваме отново. Ако си отхвърлен от българското общество, не са ти виновни националистите.

Иначе ако напсуваш папа Йоан Павел втори пред поляци ирл, няма да се учудиш защо ти е разбита главата. Ако напсуваш Левски пред българи ирл, няма да се чудиш защо ти е разбита главата. Знаеш, че гаврата с нещата, които са святи за хората, провокират остри реакции. Знаеш и че не можеш да го правиш ирл, защото главата ти не е за един ден. А се чувстваш тооолкова добре когато го правиш и главата ти остава непокътната...

От тук нататък знаем какво следва. Ти ще си пускаш темичките, новаците ще ти се дразнят, ти ще им спориш и ще се чувстваш много голям. Толкова скучно...

D1esel
02-18-2012, 22:00
Това е все едно да кажеш, че на мен някой ми плаща да се боря с форумните тоталитаристи, откакто съм в Интернет, и да правя форуми против всички тях. И ако примерно някой започне да ми плаща за това, което правя, аз ще си променя ли целите - не.

Пък и не знам Левски да е бил богат. Всеки има право да се съмнява, но според мен на теб някой ти плаща да се съмняваш. Или много фино те манипулира, че всъщност не е било така, че не е имало фашизъм, че не е имало арменски геноцид и т.н.
Mи пич, арменски геноцид не е имало. Просто арменският народ е подъл и иска да се изкарат невинна жертва.

D1esel
02-18-2012, 22:05
И отново тролоиден бълвоч и кръгът се затваря и започваме отново. Ако си отхвърлен от българското общество, не са ти виновни националистите.

Иначе ако напсуваш папа Йоан Павел втори пред поляци ирл, няма да се учудиш защо ти е разбита главата. Ако напсуваш Левски пред българи ирл, няма да се чудиш защо ти е разбита главата. Знаеш, че гаврата с нещата, които са святи за хората, провокират остри реакции. Знаеш и че не можеш да го правиш ирл, защото главата ти не е за един ден. А се чувстваш тооолкова добре когато го правиш и главата ти остава непокътната...

От тук нататък знаем какво следва. Ти ще си пускаш темичките, новаците ще ти се дразнят, ти ще им спориш и ще се чувстваш много голям. Толкова скучно...

Папа Йоан Павел го уважавам и не бих го напсувал. Аз не съм напсувал и Левски. Просто казах, че е човек като всички нас,национални герои нямаме. Бил е финансиран, за да извършва революционна дейност. Нима това мнение няма право да бъде изразено?
А относно боя - който не може да говори, щото е тъп - той бие. Ако на германец му кажеш, че Бисмарк е гей например, той няма да ти обърне внимание. А ако на българин кажеш, че Аспарух е гей, тогава ще те окървавят.

StringTheoryPracticist
02-18-2012, 22:11
ГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГ ЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕ ЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙ ГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГ ЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕ ЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙ ГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГ ЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕ ЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙ ГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГ ЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕ ЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙ ГЕЙГЕЙГЕЙГЕЙ

yakuza_
02-18-2012, 22:16
едва ли бих набил някой, защото хан Аспарух си е падал по мъжко, по - скоро бих игнорирал хан Аспарух, защото е гей, а те са различни, а различните трябва да усещат, че са такива, като се игнорират !

PainMonopoly
02-18-2012, 22:18
Не става въпрос за финансирането, а за простотиите със сексове и другите глупости от предната тема. Ясно е защо пусна точно такава тема точно днес и не, не е за да се изфукаш с блестящите ти исторически познания придобити от любители на конспиративни теории.

И не става въпрос само за бой, въпреки че и боят се включва. Сериите ти от теми тук са аналогични на някакъв дребен и жалък индивид, който се изправя срещу група от хора и започва да писка и да плюе по нея. Колкото и да са умни тези хора, все на някой ще му писне и ще ти затвори устата насилствено, просто така, за да му се махнеш от главата. Или ще ти се случи нещо друго лошо. Защото не се спори с хора, с които няма смисъл да се спори и по въпроси, по които не се спори.

Примера ти с Бисмарк е неудачен, защото германците по принцип трудно скачат по национални въпроси. Но искам да видя как ти ирл се изправяш пред 5-ма французи и ги питаш дали искат да чукат Жана д'Арк. Ясно е какво ще стане. Първоначално ще се зачудят дали си сигурен, че си добре. После ще ти кажат да млъкнеш. Ако си толкова упорит, колкото в интернет, накрая някой от тях ще стане и ще те фрасне. Или дружно ще те изхвърлят в някой контейнер. Или ще ти се случи друга мизерия.

D1esel
02-18-2012, 22:21
Сигурно и турско робство не е имало. Интересно тогава моите баби и дядовци, които знаят за него от техните такива, защо са ми разправяли, че е имало?
А при 500 години робство, мъчения и изтезания, мислиш ли, че народ, който тогава не е имал и 2 милиона е щял да оцелее толкова време, ако е бил под робство? Мислещ човек си, не се прави на тъп, моля те.

D1esel
02-18-2012, 22:24
Не става въпрос за финансирането, а за простотиите със сексове и другите глупости от предната тема. Ясно е защо пусна точно такава тема точно днес и не, не е за да се изфукаш с блестящите ти исторически познания придобити от любители на конспиративни теории.

И не става въпрос само за бой, въпреки че и боят се включва. Сериите ти от теми тук са аналогични на някакъв дребен и жалък индивид, който се изправя срещу група от хора и започва да писка и да плюе по нея. Колкото и да са умни тези хора, все на някой ще му писне и ще ти затвори устата насилствено, просто така, за да му се махнеш от главата. Или ще ти се случи нещо друго лошо. Защото не се спори с хора, с които няма смисъл да се спори и по въпроси, по които не се спори.

Примера ти с Бисмарк е неудачен, защото германците по принцип трудно скачат по национални въпроси. Но искам да видя как ти ирл се изправяш пред 5-ма французи и ги питаш дали искат да чукат Жана д'Арк. Ясно е какво ще стане. Първоначално ще се зачудят дали си сигурен, че си добре. После ще ти кажат да млъкнеш. Ако си толкова упорит, колкото в интернет, накрая някой от тях ще стане и ще те фрасне. Или дружно ще те изхвърлят в някой контейнер. Или ще ти се случи друга мизерия.
Фактът, че и ти ми пишеш в момента е показателен, че аз съм ретрард, колкото си и ти.
Германците не биха скочили, защото нямат комплекс за малоценност на нацията. А Французите не биха скочили също. Те са педераси и не скачат. Те биха скочили ако ги настъпиш и изцапаш обувките им в метрото. Тогава ще ти издерат очите с френския си гейски маникюр.

D1esel
02-18-2012, 22:26
Естествено, да не би негрите да са изчезнали като са били роби?
Само че сега белите можеха да са 70 милиона като турците, а не само 5-6-7.

Чакай сега. Робството в Америка и тук е било съвсем различно. Едното е роб, който работи и може да бъде продаден, а другото е роб, който можеш да биеш, крадеш и ебеш, защото е българин.

D1esel
02-18-2012, 22:26
Абе аз искам да ми каже мен кой ме финансира за опозиционната дейност.

Значи на Левски малкото име не е било Васил ,а Глобала :D Глобала Левски :D

StringTheoryPracticist
02-18-2012, 22:29
if (attention span > text) {
String input = Zarko.readThread(thisThread.appraiseText());
String output = Zarko.writePost(input);
} else {
String output = Zarko.writeRandomCrap(mood);
}
Zarko.postMessage(output);

PainMonopoly
02-18-2012, 22:33
В описаната от мен ситуация и французин ще ти скочи.

Но не това е темата на спорът ни. Темата е твоето психическо здраве и цялостното ти поведение в този форум. Аз твърдя, че реакциите към темите ти са ти пределно ясни, съответно точно те са това, което търсиш. Защото в реалността едва ли ти се отдава възможност да питаш непознати хора дали обичат да им духат пенсионери или дали искат да чукат Левски.

Не смятам обаче, че е нормално здрав човек да обича другите да се чудят дали не е избягал от лудницата, за да задава такива въпроси. Замисли се форумът ли е решението на проблемите ти, или е просто симптом.

D1esel
02-18-2012, 22:39
В описаната от мен ситуация и французин ще ти скочи.

Но не това е темата на спорът ни. Темата е твоето психическо здраве и цялостното ти поведение в този форум. Аз твърдя, че реакциите към темите ти са ти пределно ясни, съответно точно те са това, което търсиш. Защото в реалността едва ли ти се отдава възможност да питаш непознати хора дали обичат да им духат пенсионери или дали искат да чукат Левски.

Не смятам обаче, че е нормално здрав човек да обича другите да се чудят дали не е избягал от лудницата, за да задава такива въпроси. Замисли се форумът ли е решението на проблемите ти, или е просто симптом.

Да, прав си. Не бих си позволил да питам такива неща хората по улиците. Но по тази логика и аз мога да кажа същото за теб. След като пишеш в тийн форум значи имаш симтпом.

ledenakrasota
02-18-2012, 22:42
Моля те, не се опитвай да мислиш ! :)

Savage14
02-18-2012, 23:59
Защо не си сложиш снимчицата във форума и не кажеш в кое училище учиш?
Моля ако някой има повече информация за този абсолютен олигофрен да ми пише ЛС : )

StringTheoryPracticist
02-19-2012, 00:16
от София е, 33то, питай за "Данчо Гея" - един висок, хърбав, изрусен
след това прати и снимки плс

Concussion
02-19-2012, 10:12
Изгорете го тоя преди да си снесе яйцата.

Savage14
02-19-2012, 10:33
Дайте ми негови снимки на ЛС, тоя няма да остане ненаказан

yakuza_
02-19-2012, 11:12
аз му бях разбрал адреса преди 2-3 години :lol:

StringTheoryPracticist
02-19-2012, 11:20
ааааааа защо ми изтрихте поста, беше ебавка, измислих си името/адреса и щеше да е епик ако оня се беше тролнал :Д

D1esel
02-19-2012, 11:27
аз му бях разбрал адреса преди 2-3 години :lol:

Вече живея на друго място :D :D :D С тати се преместихме, за да не дойдеш да ме набиеш :D

D1esel
02-19-2012, 11:32
Дайте ми негови снимки на ЛС, тоя няма да остане ненаказан

Със стрелички от дартс ли ще ме стреляш? :D Пич, трябва да признаеш, че в това, което казвам, дори и да не е вярно напълно, има много истина. Образът на Левски, този ние почитаме, е честен, добър, любвеобилен човек, обичащ родината си. Този образен е прекрасен и до 89 година има за какво да е бил възвеличаван. Но днес вече живеем в друго време, светът е глобализиран. Аз също харесвам образа на Левски, но е абсурд да вярваме в някакъв идеал, като отричаме напълно възможността да е имал и отрицателни качества. Не подценявам дейността му като революционер, има принос, но сме свободни заради страха на Запада и Русия от Турция.

RagioL
02-19-2012, 12:13
В лудницата вече позволяват употребата на компютри, смятай.

D1esel
02-19-2012, 12:37
В лудницата вече позволяват употребата на компютри, смятай.

Абе стига с тая лудница бе хора... Защо всеки, който има мнение, което се различава от това на другите, трябва да го вкарвате в лудницата? Аз не съм убиец, не съм психопат, който бърника някакви жичики, за да прави атомни бомби и т.н. Аз просто имам различна позиция. И смятам, че българите трябва да се гордеем с други неща в 21 век, а не с портретите от стените. Те са част от историята, а историята е за да ни показва какви грешки не бива да поватаряме. Днес светът е глобализиран, всички искаме да живеем в "мир и любов". Това трябва да е идеалът ни, а не образът на Левски, защото той освен положителните качества, които притежава - честност, почтенност, доброта и т.н., буди у хората мигновенна омраза и към турците, т.е. неговият образ буди хем омраза, хем повод за национална гордост. Някак би било тъпо да мразим труците, защото преди 150 години еди какво си, и да се гордеем, че сме българи защото преди 150 години еди какво си. Има много съвременни и вече покойни теоретици и учени, които са на моето мнение. Това не си го измислям аз. Аз възприемам Левски като историческа личност, водила революционна дейност, доведа до много промени в начина на живот на българите в Османската империя, но като нищо повече. За мен той не се различава по нищо от Стамболов, Яне Сандански, Т. Живков и т.н. Просто имена, които остават в историята. Моят висш идеал е да бъде Човек! Да бъда хуманен и доброжелателен. Това трябва да е идеал на всички. Вместо да учат децата в училище на омраза към южната ни съседка, която за щастие или нещастие скоро ще стане част от ЕС, трябва да учат децата на доброжелатеност и хуманност. Стоя зад позицията си, пък нека съм съм луд. Сигурен съм, че рано или късно и вие ще стигнете то това заключение.

D1esel
02-19-2012, 12:53
чичо коце е твърдо зад тебе и те подкрепя

eee eдин човек да каже, че е на моето мнение. :D

trabi_bs
02-19-2012, 14:18
парите са идвали от народа

RagioL
02-19-2012, 17:35
Diesel Честно да ти кажа оставам само с впечатлението че си само един жалък човешки отпадък.

D1esel
02-19-2012, 17:56
парите са идвали от народа

Дано да е било така.

D1esel
02-19-2012, 17:57
Diesel Честно да ти кажа оставам само с впечатлението че си само един жалък човешки отпадък.

ОК. Имаш право на мнение, не държа да ме харесваш. Но съм сигурен, че ако всички помислите малко на тази тема ще усетите, че има нещо гнило в историята, която учим.

Concussion
02-19-2012, 18:05
ОК. Имаш право на мнение, не държа да ме харесваш. Но съм сигурен, че ако всички помислите малко на тази тема ще усетите, че има нещо гнило в историята, която учим.

То че има - има, като започнеш още от това че Дарвиновата теория се изучава като единствената хипотеза за появата на живота, а за пренаписването на историята след това да не говорим, обаче... Не ти прави чест, и в грешна посока си се насочил. Има много други по-важни неща, на които е нужно да се обърне внимание, но не го правим. Хубаво е че се замисляш за тези неща, за промиването на мозъци и това че има някои от горе, които променят информацията, така както на тях им е изгодно имам предвид.

D1esel
02-19-2012, 18:38
То че има - има, като започнеш още от това че Дарвиновата теория се изучава като единствената хипотеза за появата на живота, а за пренаписването на историята след това да не говорим, обаче... Не ти прави чест, и в грешна посока си се насочил. Има много други по-важни неща, на които е нужно да се обърне внимание, но не го правим. Хубаво е че се замисляш за тези неща, за промиването на мозъци и това че има някои от горе, които променят информацията, така както на тях им е изгодно имам предвид.

aаа именно! И се формира така мозъка на нашата нация, че да си мислим, че за нищо не ставаме, защото нашите деди са били роби. Именно това чувство за малоценност се формира в първи клас. И за това си казваме: "там на запад, ама тук ние българите..." А омразата, която се втъплява към турците - просто нямам думи.

D1esel
02-19-2012, 18:49
Кой пък ви насажда чувство за малоценност? Пет века сме били роби и сме оцелели, преборили сме ги. Това ти насажда комплекси? Oф няма да обяснявам повече...

EinGutesKind
02-19-2012, 19:39
Какво да направят децата като нямат собствено мнение, каквото им е казано, така си мислят цял живот

Concussion
02-19-2012, 19:46
Какво да направят децата като нямат собствено мнение, каквото им е казано, така си мислят цял живот

A дава ли им се шанс да имат собствено мнение. Нали това е целта, да вярват в това, което ще е изгодно за някого. Много е важно в каква среда си отгледан, на какво са те научили и възпитали родителите, в училището много ще те излъжат за живота, много.

torVPN
02-19-2012, 20:43
Оставам с впечатлението, че D1esel е по-интелигентен от всички модове и писачи в сайта.Такива коне с капаци само на хиподрума могат да се видят, а ако бях гей или женка само големият труд за изкопаването му би ме спрял да го направя.

torVPN
02-19-2012, 20:46
Не съвсем - имаме известни разлики - изглежда аз не съм толкова наивен и не смятам, че всички заслужават свободата.

А иначе какво ще кажеш за лозунга "Свобода или смърт", който са имали? Къде са тук парите?

Не си натрупал омраза към турците, защото отмениха задължителната казарма. Но доскоро нея я имаше и щеше по друг начин да разсъждаваш ако знаеш колко е отнела от живота на всички в тази страна. И това е само за днес, да не говорим за предишните години и векове на робство.

Освен това си кон с капаци, които иска да слуша само себе си - примерно ако аз ти напиша нещо, което ще бъде цензурирано, ти няма да го прочетеш, т.е. сам си ограничаваш източниците и не правиш нищо по въпроса.


Някой да те е питал за казармата изкарана в Грудово и честите нощни посещения в леглото ти?
Бил съм в казармата и съм намразил само тъпанари като теб, които не са способни да имат собствено мнение и се движат със стадото.

D1esel
02-19-2012, 20:54
Оставам с впечатлението, че D1esel е по-интелигентен от всички модове и писачи в сайта.Такива коне с капаци само на хиподрума могат да се видят, а ако бях гей или женка само големият труд за изкопаването му би ме спрял да го направя.

Благодаря ти.

D1esel
02-19-2012, 22:16
Какво са ни направили турците сега? Какво са ти направили дядо Ахмед и баба Фатме от село Дандърково? Значи тия хора трябва да ги плюем, така ли? Не правиш ли разлика между ДПС-арите и дядо Ахмед от Дандърково? Само един болен мозък може да си мисли, че някой е виновен заради това, че се е родил!!! Да не говорим, че ДПС е създадена като партия от покойният Андрей Луканов, който е искал да намали вота на СДС през онези години. И понеже всички турци биха гласували за демокрацията, а не за БСП, който са им сменяли имената, дай да им измислим една турска партия, която дори по конституция е незаконна, за да им отнемем тези гласове. Ето това е причината! И това го каза г-жа Елка Константинова - бивш депутат от СДС, която живее днес с пенсията си и се радва на старините си и не ѝ пука от никой. Пак си помисли, турците ли са виновни, че има ДПС или БСП-арите БЪЛГАРИ? Кой всява етническо напрежение, турците или ДПС? Българите Расате и Волен Сидеров или Фатме и Ахмед и техните 2 деца, които мият чинии лятото на морето, а през зимата работят по строежите?

torVPN
02-19-2012, 22:51
Е, явно си тъп, защото даже не си разбрал заради кого си бил в казармата. Да те светна - не е било заради заплаха от индианците в Америка.
И точно D1esel e кон с капаци, защото се лишава от мен като източник на информация и въобще не му прави проблем цензурата.

Да съм те питал за любимите ти игри през детството, за да ми говориш за индианци и каубои?
И като започваме темата би ли обяснил американците от кой толкова се страхуват, за да имат такава армия.
Кон с капаци е комплимент, когато се казва на страхлива мишка.
Такива като теб обичат да се изживяват като расисти биячи във виртуалното пространство, но в реалният живот сте някви смешни женки, които се страхуват от жени.

D1esel
02-20-2012, 00:54
Какво са направили турците сега ли? Ами гласували са за ДПС, а какво е направило ДПС - разграби страната и помогна на комунистите да я разграбят и унищожат до основи, съсипа живота на цяло поколение, принуди милион и половина души да емигрират - изсели ги чрез втори възродителен процес от родната им страна. Сегашната бедност е заради ДПС. Аз споменатите от теб баба и дядо не съм ги бил, та да питаш какво са ми направили. Но това е все едно да питаш на война какво ти е направил войника отсреща, който е пратен на война. Ами може и нищо да не ти е направил, но ти си там, за да го убиеш. Защото е война. Но той да се сърди не на теб, а на управниците си, които са го пратили. Защото и в най-новата история Турция е заплашвала да си разширява територията насам чрез нападение. Добре, че въпросния президент умря. Какво прави днес турската държава - чети на bezdps.edno.info. Всичко, което става тук, става по команда на турската държава. Няма аз да се занимавам да съдя дали обикновения турчин е виновен да имат такива управници така, както и те не ме питат мен дали искам да унищожават живота на милиони от нас. Въпросният турчин, който и да е той, най-вероятно се е родил и живее от парите, които са ми се полагали на мен! Ти искаш аз да оневинявам някой, че се е родил турчин, така ли? А турчина ще оневини ли мен и да ми върне ограбените от турците пари и съсипан живот на милиони? Заради турците аз от малък съм заплашван с казарма. 10 години от живота ми отидоха в името на казармата. 5 години яко учене не там, където исках, под заплаха, че ако не стана студент, ще отида в казармата. После още 5 години ми отне по друг начин. Така че турците могат направо да очакват смърт от мен. Не, че ще утрепя първия срещнат турчин - това е глупаво - но турците като цяло вече е друг въпрос. Ако не е имало турско робство и грабежи, кой знае, можел съм да се родя в милионерско семейство и животът ми да е лесен.
Ти добре знаеш, че ДПС е създадена от комунистите и знаеш и защо, но не знаеш, че след това, преди години искаха да вдигнат бариерата за влизане в парламента, така че ДПС да не влезе. И тогава знаеш ли кой заплаши с етническо напрежение - Ахмед Доган. Каза - "или ще ядем от вашата баница, или ще има война". И българите се уплашиха и не вдигнаха бариерата. Това на прост език се нарича политически рекет. Или плащай, или бой. Комунистите може да са създали ДПС, но кой е задължил турците да гласуват за тях? Питай ги и ще видиш, че те доброволно, съзнателно си гласуват за тях. А от Турция даже водят екскурзианти всеки път.

Oт всичко това, което си написал, разбрах само, че казармата ти е провалила живота едва ли не и за това са виновни турците. Наречи ме тъп, но логиката ти не я разбирам. А относно Ахмед Доган ... Какво общо имат турците в България с Ахмед Доган? Това, че Доган е лош не означава автоматично, че и турският етнос или народ са лоши. Че той и тях
плаши непрекъснато, но те понеже не четат, нещо което и българите правят все по-рядко и по-рядко, му вярват. Викаш, че си съгласен, че БСП са създали ДПС... А кой избра на изборите през 2005г БСП да ни управлява? Ами, ние, българите. Така че драги Глобале, въпреки нещата, които казваш и които аз намирам за пълни глупости, някак си ми симпатичен все пак. Но въпреки това ще ти разбия сърцето юнашко и ще ти кажа, че си бил в казармата или чувстваш някаква неудоволетвореност от себе си и света около теб не защото турците ги има на тази Земя, а защото твоят собствен народ гласува като стадо овце, а когато трябва да съсипе някого, обикновено човек, който не заслужава това, го съсипва отново като стадо... Но стадо хищни хиени! И затова в тази страна вече няма интелигентни хора. Защото простата провинция (като не визирам изобщо чисто географското понятие) унищожи двигателят на един народ, а именно - интелигенцията. Унищожението започва още през периода 1944-1947г. А за наши дни по-конкретно, в момента се сещам просто за случая с Васа Ганчева. Някакви селянчета се помислиха за звезди и я съсипаха и убиха. Тук - там се вясва все още някакъв мислещ индивид, като всичките такива екземпляри или ще заминат в чужбина да учат, а после и да работят там, или екземпляри, които са тук за лятната или зимната ваканция и после обратно по Европа... или нямат шанса или смелостта да напуснат и ще умрат тук, намушкани от нахални и нагли селяни, като преди това бъдат унизени. Такива като мен и теб. Поклон пред нас. Поклон пред светлата ни памет! Да бяхме родени прости. Тогава поне живи щяхме да останем! Лека нощ, пич!

BloodyDreamer
02-20-2012, 13:18
Чакай сега - какво точно се опитваш да кажеш?
Първо казваш, че Левски е такъв и онакъв, че му плащали, че не заслужава уважението, с което всички го гледат и изговарят името му, а после говориш за това какви са били българите преди и какви са сега, за идеали и т.н. Наистина не разбирам за какво ти трябваше да хулиш Левски? Никой не е казал, че притежава само добродетели, че у него е нямало нито една лоша черта. И никой не може и да го твърди. Аз уважавам Левски (и всички други борци за свобода), защото е имал смелостта да направи промяна. Да се обърне срещу поробителя. А това, което каза, че Левски не е по-специален от другите, го подкрепям. Не знам защо неговото име трябва да има по-голяма тежест от това на Христо Ботев, на Раковски и на всички други, загинали за свободата, на всички други, чиито имена никой не е чувал. А защо никой не ги е чувал? Това за мен остава загадка.
Дразня се, когато някой започне да ми обяснява, че трябва да се гордея, че съм българка, защото по време на робството еди-си-какво е станало. На мен лично от това ми става още по-срамно. Защото СЕГА не сме такива. Защото къде ни отиде силата на духа, която всички толкова извисяват? Еми, няма я. Отиде си, оставяйки след себе си ехото на националното ни съзнание, на човешкия морал и непреходни ценности. Отиде си мисълта за свобода и индивидуалност и ни остави сами, лутащи се в празнотата на ежедневието, давещи се в собствената си омраза и простотия.
Съгласна съм и с това за омразата срещу турците. Някой обръща ли внимание, че по време на робството тези, които са ни ругали и изтребвали, са били управляващите, а не обикновеното население? Защото има много сведения, че обикновените граждани са ни съчувствали и са ни помагали в нужда. Ама не, в учебника друго пише, значи другото е вярното. Трябва да започнем да мислим със собствените си глави, а не да попиваме чужди мисли. Не да оставяме собственото ни мнение да се превърне в цитати.

BrainlessROCKBABY
02-22-2012, 09:27
бате, пий една вода и се успокой
не можеш да промениш нищо и стига се излага
ти като си добре, бъди си добре

StringTheoryPracticist
02-22-2012, 13:00
пд;н п

ParadOx
02-22-2012, 13:01
час по родинознание

Учил си родинознание??? Значи си на минимум 17-18 .... отчайвам се от живота и все повече се убеждавам, че си Наско/Аги/Кипи или друг от шизофреничните му образи

D1esel
02-22-2012, 13:20
Учил си родинознание??? Значи си на минимум 17-18 .... отчайвам се от живота и все повече се убеждавам, че си Наско/Аги/Кипи или друг от шизофреничните му образи

и какво като съм на 18? И какво ако съм Кипи?