PDA

View Full Version : Обучение в Лондон



kiara_m
02-18-2012, 18:13
Здравейте на всички !
Аз съм 9 клас и уча в Езикова Гимназия с първи език Английски и втори Френски, не знам много относно обучението в Англия, та искам да се поинтересувам и да питам по-знаещите от мене някой въпроси, за да мога да се ориентирам и аз с какво искам да се занимавам и как мога да постигна мечите си. Знам, че в Англия да учиш е много престижно, а точно към това се целя аз-ПРЕСТИЖЪТ !
Започвам с първия въпрос: С какви пари горе-долу трябва да разполагам, за да си плати образованието в един добър университет като Bristol например, е, иска ми се Oxford или Kambridge, ама това вече е наистина много трудно постижимо!
2. Четох в някакъв форум, че ако примерно взимаш участие в извън класни дейности като например "Българския Червен Кръст" ти дават някакви "бонус точки" , вярно ли е?
3.Четох също, че трябва да взема някакви определени сертификати, но не съм сигурна кои точно бяха, ако някой знае, плз кажете.
4.Разбрах, че се кандидатства в 11 клас (специално за Oxford), така ли е и в другите? И трябва ли след като си минал матурите в Бг да полагаш и някакви други, примерно по Математика, щото тя нали не е задължителна??
5.Според Вас кой е най-добрия университет в Англия?
Имам още много въпроси, но не се сещам за нищо друго, моля ако знаете нещо повече за обучението в Лондон, извън моите въпроси, не се притеснявайте да споделяте, много е важно за мене, на всички Ви ще съм много благодарна да споделите мнението си, независимо какво е!
/Писах Лондон, защото там има много хубави университети, но Вие може да си коментирате и другите из цяла Англия/

RealMadridFan
02-20-2012, 11:55
1. С какви пари ? Еми това си зависи от тебе :) Иначе образованието точно в Англия е 9000 лири ;) Но ако не можеш да си гo позволиш има заем ,който може да ти отпуснат за това :)
2.Това е по-точно за САЩ , но и за UK е в ПЛЮС , а и за Cambridge и Oxford е почти задължително..
3.Университети изискват да се положи IELTS или TOEFL , но приемат и със Cambrdige сертификати - Трябва да имаш CPE или CAE - А или Б ( това не е на всякъде , за да провериш влизаш в сайта на дадения университет и там има entry requirements )
4.Можеш да кандидатстваш когато си поискаш :) И преди да си завършила и след като си завършила ( no ima srok 15.01 vsqka godina do koito trqbva da si pusnesh dokumentite v UCAS) . Ако пък например си 11 клас ще трябва да им пратиш г/д какви оценки мислиш , че ще имаш. ( за това не съм чак обеден , но мисля че е така ) . След като си минал матурите в БГ не трябва да държиш други изпити , освен ако това не са изпити ,изискани от дадения университет или изпита по английски език ( както споменах по-горе - IELTS(IELTS е изпит за UK ) или TOEFL(приемат го навсякъде по света) )
5. Е най - елитните са OXford и Cambrdige . Но има доста други известни и много добри университети .. Препоръчвам ти да разгледаш Манчестер - той е доста интересен университет и в последните години доста се изкачва по "вестникарските" класации :)




Това мога да ти отговоря аз :) И аз съм 9 клас и се интересувам от UK .. Ако имаш още въпроси ги задай , пък ще видим дали ще мога да отговоря :)



ААаа чак сега виждам ,че става въпрос само за Лондон , но то е едно и също .. Освен , че е доста по скъпо сравнение с другите градове ;) ( имам предвид -храна,транспорт,квартира и etc.)

anonymous708973
02-20-2012, 16:32
Изобщо не си наясно и не знам как очакваш една кирлива тема във форума да ти изясни нещата.
Първо, пише се Cambridge и е срамота да не го знаеш.

Българският червен кръст е доброволческа организация. Участието в такива е силно препоръчително.

Относно изпитите - много зависи, но поне CAE с А трябва да имаш, най-добре CPE.

DisappointedDreamer
02-20-2012, 16:44
Изобщо не си наясно и не знам как очакваш една кирлива тема във форума да ти изясни нещата.
Първо, пише се Cambridge и е срамота да не го знаеш.

Българският червен кръст е доброволческа организация. Участието в такива е силно препоръчително.

Относно изпитите - много зависи, но поне CAE с А трябва да имаш, най-добре CPE.

+1

Такива като теб като ми цъфнат във форума, направо ми идва да се самоубия. Тук информация няма да намериш. Налягай си парцалките и търси информация в интернет - такава има предостатъчно. Наготово нищо няма да получиш.

Chacho
02-20-2012, 16:48
По-добре си избери специалност, а не престиж.

sweet_bunny
02-21-2012, 14:06
По-добре си избери специалност, а не престиж.

Напълно съм съгласна!Първо си избери специалност и щом искаш в чужбина или по-точнo в Англия,потърси информация за най-добрия университет по нея.Имам много такива класации,напримeр на Guаrdian.
Относно таксата - малксималната е 9000 паунда (например за университети от Russell Group: http://www.russellgroup.ac.uk/home/..Има и заеми,но аз лично предпочитам да не започвам кариерата си с един куп дългове.
Извънкласните дейности винаги ще са ти от полза.Много ще ти помогне и ако имаш някакъв практически опит в дадена сфера,свързана с избраната специалност.Лично на мен ми е странно да се запишеш в Българския Червен Кръст само за да го добавиш към биографията си,с цел прием в престижен университет.
За кандидатстването има определени срокове,които изтичат по различно време в 12 клас.За някой специалности като медицина и стоматология крайният срок за подаване на документи,мисля че е през септември или октомври.
Относно матурите,освен че ще държиш задължителната по български,съответният университет може да определи в офертата си към теб по кои други предмети да държиш матура.
Всичката тази информация и още я имам от интернет и познати.Не ти го казвам с лошо,но наистина потърси в Google за форуми(визирам форума на българите във Великобритания),мнения,сай ове,класации - има много за четене.