PDA

View Full Version : Да спасим математическите гимназии!!!



momomd
02-18-2012, 18:37
Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в матема

Електронна подписка за запазване на обучението в 5-7 клас в МГ

А. Приемът след четвърти клас в МГ трябва да се запази, защото:
1. Позволява развитието на таланта на деца с доказани интереси и възможности в областта на математиката.
2. Начинът на обучение в МГ в 5-7 клас е доказано качествен. Доказателствата са многобройните национални и международни награди по математика, физика, информатика и високите резултати от НВО и изпите за прием след седми клас на възпитаниците на МГ.
3. Практиката е доказала, че математическото мислене се развива и формира от ранна възраст и изпуснатите години за специализирано обучение от пети до седми клас трудно могат да се наваксат в последствие.

Б. Математическите гимназии не трябва да се пререгистрират като друг тип училище, защото:
1. Всяка една от тези гимназии има имидж, граден с години, и имената на математическите гимназии са станали вече търговска марка и синоним на качественото образование в България.

В. Проектозаконът трябва да се промени по следния начин:
1. Математическите гимназии да се третират като специализирани училища и тази промяна да бъде заложена в чл. 37. (2)
2. Да се разреши приемът след 4-ти клас в МГ с промяна в чл. 37 (3)

momomd
02-18-2012, 18:40
Моля потпишете петицията, защото СМГ и другите математически и природо-математически гимнази са най-добрите в цяла и България, а СМГ в световен мащаб. И всички в състезателните отбори са от 5ти клас в тези гимназии!!!
http://www.peticiq.com/zapazi_obuchenieto_v_mg

Concussion
02-18-2012, 19:05
Да ви пикам на математиката. Погледни се как пишеш само, погледни се. "потпишете". Нищо няма да подпиша.

Blab
02-18-2012, 21:27
подписах.
//в интервала 5-7. клас СМГ ме разви като личност. предостави ми адекватна, будна среда. постави категорично начало на съзнателния ми живот. оценявам го и съм благодарна.

momomd
02-19-2012, 05:49
подписах.
//в интервала 5-7. клас СМГ ме разви като личност. предостави ми адекватна, будна среда. постави категорично начало на съзнателния ми живот. оценявам го и съм благодарна.

Aбсолютно съгласен съм!!! Много деца включетелно и аз сме започнали от 5ти клас, и познанията ми са изградили много по лесно!!!