PDA

View Full Version : Въпросче относно фитнес



n0namee
02-18-2012, 19:48
Почнах фитнес.Имам малко коремече и гърди, които не си личат като съм с дрехи, но ако отида на плаж ... грозно е.Твърдо решен съм да отслабна и да направя що годе хубаво тяло.Въпроса ми е, че не съм от най-високите хора ... около 168см ,макс 170см съм висок.Казвали са ми че щяло да ми спре растежа.Смисъл аз няма да дигам като щангистите или да правя мъртва тяга... ще оформям всичко от кръста нагоре без гърба.Има ли нещо такова, че щяло да ми спре растежа или обратното и всякакви такива?В моя род по бащина линия всички са високи (от 185 до 200см), обаче мама е 155 ... за мен е важно колкото се може по-висок да стана.Моля някой които е тренирал като малък или тренира от малък или ги разбира тези неща да си изкаже мнението

ccdesigns
02-18-2012, 19:54
Бе те се говорят такива неща, ама колко е вярно... На мен лично по-ме кефят по-ниските пичове (около 170см - като теб), който са мн здрави :) Иначе треа да си много глупав или луд (или и двете), за да не правиш гръб!

n0namee
02-18-2012, 20:34
Знаеш ли защо не искам да и няма да правя гръб - тренирам хандбал!Не знам колко си запознат с този спор, но ако направя гръб ще съм много тромав (релеф бих направил, но не с маса да ми стане 1,50 гърба примерно) ... в тоя спорт ми трябва адски много бързина :) това е причината :)

ccdesigns
02-18-2012, 20:37
ти си решаваш, но имай впредвид, че да ходиш на фитнес и да не правиш една мускулна група е най-глупавото нещо, което може да направи човек. равностойно е на това да прави 1 мускулна група 2 пъти повече. тялото става супер грозно и несъразмерно. представи си просто някъв с големи ръце, хубави гърди, плочки и някъв умрел гръб.. грозна гледка - не мислиш ли? :) ти си решаваш в крайна сметка, но ти и да не тренираш гръб пак ще станеш доста по-тромав - сигурен бъди. тромав не ставаш само щото мускулите ограничават движенята до някъде - тромав ставаш най-вече, защото мускулната маса е по-голяма и ти трябва много повече енергия, за да се придвижиш. или нещо такова

redbul2
02-18-2012, 20:46
Знаеш ли защо не искам да и няма да правя гръб - (релеф бих направил, но не с маса да ми стане 1,50 гърба примерно) :)
То тъй ако ставаше 1,50 гърбът,всички тук щяхме да имаме по 2 метра гръб. :) За да ти стане 1,50 м трябва да изядеш днес тон и половина храна :)
Ами най-добре спри фитнеса за да станеш по-висок. Това е разумното решение!

n0namee
02-18-2012, 21:39
Да така е, обаче аз няма да правя много мускулна маса.(примерно да направя някакъв бицепс и да ми ограничава движението на ръката)Смисъл сега ще направя релеф(като отслабна) с малко мускулна маса и после на лост ще тренирам за сила в мускула.Целта ми е да нямам много мускулна маса но да имам добър релеф с много сила в мускулите :)

n0namee
02-18-2012, 21:41
То тъй ако ставаше 1,50 гърбът,всички тук щяхме да имаме по 2 метра гръб. :) За да ти стане 1,50 м трябва да изядеш днес тон и половина храна :)
Ами най-добре спри фитнеса за да станеш по-висок. Това е разумното решение!


Значи фитнес ми спира растежа ли какво ? И ако това е вярно най ме интересува как ?

HolyShit
02-18-2012, 21:58
Момче лошо си поел нещата..Първо,ще ти кажа 5 неща:

ХРАНА
ХРАНА
ХРАНА
ХРАНА
ХРАНА

Така..Тренировките ти е добре да са съобразени спорта,с който се занимаваш.Искаш да не си масивен,да си релефен и да имаш сила.Разбирам те и се досещам,но въпросът е каква сила искаш.Има всякакъв вид..Ако говорим за статик силата(т нар паурлифтинг) правиш 3-5 повторения.Но ти вероятно не ти е за цел да буташ килограми,а да ставаш по-бърз.Тоест трябва ти експлозивност.
Другото,което-няма как да направиш 1,50 гръб ,освен ако не е 100% сланина. 1,50 гърбове имат културисти от световна величина(за справка,Колман има почти 150 гръдна)
Както ти казах,ще трябва да се занимаеш с храната повече.Всичко ще си тренираш нормално.И гръб ще си тренираш,крака,въпросът е как само.Най-добре ще е да отидеш в близката фитнес зала и да обясниш на треньора за какво става въпрос.Гърбът ти масивен няма да стане,не се безспокой.Ние тук се опитваме да ни порастнат,пък не става..Пък на теб не знам.....