PDA

View Full Version : Специлност Туризъм



misskisss1
02-19-2012, 14:24
Никой знае ли каква е разликата между обучението на туризъм във Винса и в Колежа по Туризъм.Къде според вас е по добро и по интересно обучението.

Evelynn
02-22-2012, 23:00
Бих казала Колежа по туризъм. Аз завърших, но не този във Варна. Много е скъпо (поне моя), но бях доволна от преподаватели, базата на колежа и всичко останало.

mog1
02-25-2012, 11:34
Разбира се, че ВИНС-а (Икономическия университет) е по-доброто решение.

Колежът не е бакалавърска степен, тоест дори трудно може да се причисли към висше образование. Излизаш "специалист", а не бакалавър. По-скоро е нещо, като средно-специално. Не се лъжи по американските филми, където всички отиват в колежи, тук образователната система е различна.

Базата може да е много по-добра, но в колежите е адски скъпо. Все пак мисля,че има вариант да започнеш в колеж, като след 1 или 2 години се прехвърлиш в университет (ВИНС-а ) и завършиш там бакалавър, но не знам какви са точните условия.

Evelynn
02-26-2012, 22:40
Колежът не е бакалавърска степен, тоест дори трудно може да се причисли към висше образование. Излизаш "специалист", а не бакалавър. По-скоро е нещо, като средно-специално. Не се лъжи по американските филми, където всички отиват в колежи, тук образователната система е различна.


Не е вярно. В дипломата ми пише бакалавър, имам висше, а не средно-специално образование.
Средно-специално или специалисти излизат от 'специализираните' гимназии (примерно тези като туризъм, автотранспорт, строителни техникуми и т.н.)

mog1
03-04-2012, 10:27
Да, може и да не е средно-специално, но не и висше. Искаш да кажеш,че си "Професионален бакалавър" или "Специалист", което е със статут на полу-висше. В кой колеж си завършила?