PDA

View Full Version : Ethernet настройки за Android



eclipse06
02-19-2012, 14:58
Проблемът е следния: много се зарибих по една игра за android на таблета на един приятел, но за жалост нямам нищо функциониращо с тази операционна система. Търсих алтернативно решение и намерих начин да boot-на android от флашка на нетбука ми и взе, че се получи. Не съм с рутер, а и от вкъщи няма откъде да се свържа с wifi, но пък видях, че в настройките има опция ethernet eth0 свързване със статично IP. Въведох всичко, което трябваше от моето IP, но не стана. Надявам се някой да има идея как може да тръгне :} Ще съм благодарна ако обяснението е по-като за малоумни, защото с такава операционна система не съм работила до сега

Wax
02-20-2012, 05:18
Бридж не можеш ли да направиш между основната ти връзка в network connections и новосъздалата се?

npp
02-20-2012, 10:16
ако номера на мрежовият адаптер на нетбука не е регистриран от интернет провайдера, затова и не прави връзка, иначе ако е регистриран, не би трябвало да има проблеми при правилно въвеждане на ip, mask, gateway, и dns, като дори и по mac адреса би трябвало да работи - можеш да им се обадиш и да ги питаш

dimitar_ak
02-20-2012, 10:18
Пускал съм Android на PC. Мрежата тръгна с автоматични настройки като си взе адреса от DHCP-то.

eclipse06
02-20-2012, 12:28
Пробвах всякакви варианти на нетбука, но не тръгна. Пробвах на компютъра, там стана, но играта не можа да се изтегли, тъй като в market-а не разчете активно устройство, за да я изтегля :( И май като гледам как вървят нещата, няма да стане по този начин :s