PDA

View Full Version : TOEFL



nikkoll
02-19-2012, 16:27
Здравейте! Имам няколко въпроса относно този изпит. Първо какви компоненти точно включва и на какво ниво горе-долу е съдържанието? Разрових се в интернет за примерни тестове и граматичната част е страшно елементарна, та не знам дали наистина е така.. Също така откъм нивото на трудност по-лесен ли е от САТ? Имам възможност да ходя на безплатни курсове за подготовка на САТ, но нямам намерение да го държа и въпреки че със сигурност каквото науча там ще ми е от полза се чудя доколко то се отнася към TOEFL. Също така каква е системата на оценяване на TOEFL, точки и т.н. Който е държал скоро изпита може да даде и друга информация..

LoupGarrou
02-19-2012, 17:37
Ходил съм - 2 пъти. Първият път ми заби софтуера (самият тест), а после ми насрочиха 2-ра дата без да плащам. Бяха доста експресни (3-4 дни като 2 от тях бяха почивни), но аз се пържех през това време на бавен огън, защото всичко се пренасяше нагоре по една пирамида до "големите шефове" и не беше сигурно дали ще одобрят повторно явяване без такса (изпита беше 200 долара, сега може и да се е покачил с 10). Но моят опита да не те плаши, случва се много, много рядко ... Не познавам и не съм чувал за никого другиго, който да е имал такъв проблем, само в интернет четох след като ми се случи ...

Та, граматика няма. Имаш speaking, writing, listening, reading. Едно от двете reading или writing ще бъде голям вариант, тоест ще имаш няколко текста или лекции, които нямат да бъдат оценявани след това (те са тестови за следващ изпит например), но ти трябва да си правиш всичко, както си му е реда, защото не знаеш кои са тестовите.

Когато се записваш разучи сред свои познати/непознати кога се записват те и се запиши за друга дата -> не можете да си подсказвате, а после само ще се чудиш дали твоите отговори са грешни или на твоя познат, но не го казвам затова - стаята може да бъде различно пълно. Първият път като ходих бяхме около 10 човека, вторият около 15 ...

Компонентите се въртят, тоест ти можеш да правиш listening, докато човекът най-близко до теб може да прави writing или speaking. Та, мисълта ми беше, че трябва да се запишеш в някое умряло време, в което няма желаещи. Мой познат кара изпита с още 3-ма човека в стаята - пийс ъф кейк ; ). А при мен да не ти казвам какъв ад настана като на половината ни засече speaking и всеки крещи, за да се чува неговия глас и една какофония всеки говори от всички страни - абе, ужас.

Всъщност мога доста неща да ти кажа - впечатления, мисли, тактики, какво ми се падна и тн, обаче ще стане прекалено дълго, затова питай, каквото те интересува ще се опитам да отговоря :) !

nikkoll
02-27-2012, 18:39
Да, благодаря ти. А относно до нивото някой да каже нещо...? И приликите със САТ-а?

rome0
02-27-2012, 19:15
САТ-а е МНОГО по-труден и по-различен!