PDA

View Full Version : Закаснение на цикъла със 8 дена



mariq90
02-19-2012, 20:08
Винаги съм си мислела че никога няма да ми се наложи да пусна точно такава тема тук,но ето че дойде денят.
Страшно съм притеснена защото този месец цикълат ми закаснява с 8 дена трябраше да ми дойде на 12 а утре сме 20 и още го няма.Никога до сега не ми се е случвало и много съм уплашена,мисля утре да ида на АГ да ме види.От 2 години правя секс със приятеля ми по метода на прекаснатия полов акт и до сега никога сме нямали проблем,истина е че съм чела за много жени забременели точно от това ,,пазене,, но все си мислех че на мен няма да ми се случи..и дано да не е това.Другото което е че от доста месеци имам кафеникаво течение преди и след цикъл,даже миналия месец ми беше повече това течение от колкото самата кръв и освен това много оскъден цикъл...и това още повече ме притеснява.Нямам болки,чувствам се добре,мисля си дали не е киста,но пак знам че тя боли???На някой случвало ли му се е подобно нещо,искам да отбележа че макар и оскъден цикъл,винаги ми идва на 12 или 13 най-късно...просто не знам...100% ще ида на AГ и то най-вероятно утре защото не съм на работа и не ми се чака,че умирам от притеснение,но все пак някой ако знае или е имал подобно нещо да сподели какво е било..

Моника92
02-22-2012, 03:01
Ако нямаш никакъв гинекологичен проблем, което трябва да каже лекар разбира се, и сте улучили точно дните, в които си била в овулация, то тогава шансът да си бременна е голям, защото изобщо не се пазите. Ти сама каза, че това с прекъсването не важи. Защо стоиш и се чудиш толкова дни какво става? Това са излишни притеснения. До сега можеше поне да си направиш тест. Имаш достатъчно закъснение, за да може тестът да отчете верен резултат. Хубаво е все пак, че си решила да посетиш гинеколог. Кажи как е минало и дали всичко е наред.

TheBeliever
02-22-2012, 11:13
Щом имаш притеснения за бременност си направи тест.

Но фактори за закъснение има много. И на мен според календара ми закъсня с една седмица, но на мен и овулацията ми се измести този месец, така че не съм се притеснявала въобще.