PDA

View Full Version : Медиите в живота на един... тийн?



Taam
02-20-2012, 17:42
Забелязах, че е малко замряла инициативата за интересни теми във форума, та реших да пусна тази :)
И главно защото ми е чудно колко то вас ще изразят някакво мнение и какво ще бъде то. :)

Колко често гледате или четете новини, мили хора? И какви точно? Защото и жълтите новини, например, се считат за част от информационния поток- нищо против това, но се чудех какво част от вас се интересуват.

Когато търсите информация за някое събитие в интернет , четете ли и чужди сайтове?

Има ли актуална тема, чието развитие да следите? ( ACTA, реформи в образованието, арабската пролет, политика на ЕС, изборите в САЩ, etc.) Обсъждате ли с връстниците си тези теми?

Често ли пращате смс-и за дарителски кампании, за които разбирате чрез телевизия, радио, вестник, списание..? Ако да- защо? Ако не- защо не?

Ок е , дори ако отговорите на всичките въпроси са отрицателни. :) Стига да бъдат обосновани и смело изразени.

nIkEnCeTy_bE
02-20-2012, 18:42
Този форум замря още преди 2 - 3 години, както и да е. Гледам новини, когато мога, вечер особено, гледам ги. Ако съм изпуснала, чета важното в Интернет. Гледам новините по Бтв. :D Следя какво става в България за нещата, които ме интересуват, например. Жълти новини научавам от Фейсбук. За другият въпрос - не чета чужди сайтове, рядко наистина, което мисля, че не е добре. Реформи в образованието - майка ми е учителка все пак. Следя "развитието" е медицината. За Аста честно казано, не вземам мнение, не съм и чела. Политика - бих казала, че ми е интересно, особено покрай изборите. Пф, не смятам, че обсъждаме. Досега не съм чула никой да обсъжда, особено за АСТА, уж дето е супер нашумяло. Само Фейсбук е бъкан със статии и изказвания от рода: "Против АСТА", "Нека се надигнем срещу тях", дето повечето дори не знаят точно за какво иде реч, но да сме в стадото, нали. За дарителските кампании - за съжаление, не често, което сега като се замисля, бих променила. С един смс може би няма да помогнеш, кой знае какво. Но 1.20, 2.40 няма да ти се откъснат... Хубаво е, да се интересуваме и да помагаме в такива кампании. Повечето пъти съм пускала смс-и за някакви музикални формати. Преди години спечелихме и пари от Пирамида - пълен късмет. Та така де, бих казала, че съм от хората, които подкрепят всякакви дарителски инициативи, но не обичам стачки и тем подобни изпълнения, особено онова с Максуда. Може би трябва да се интересувам сериозно за нещо, от изброените неща от теб.

NomNomNom
02-21-2012, 10:38
Заслушвам от време на време новините, и понякога чета новинарски сайтове, но това е само, когато имам да убивам време - в училище, на вечеря, в работата //докато всички бозят упражнение.

Но, като цяло - не се интересувам от това, което се случва, ако след 10г. има шанс да стана министър на образованието - бързо ще наваксам. Не ми се социализира чак толкова.

xBadxApple
02-21-2012, 11:33
Информирам се главно от три-четири онлайн медии, телевизионните съм ги отебал отдавна, главно bTV и поради кофти ситуации с монтажи на участия. :>

BBC.co.uk е яко като чуждестранно, от нашенските е много трудно да се прецени. Dnes.bg е помия, но е най-разпространения парадоксално.

СМС пратих на село Бисер и кризисната ситуация, от време на време мятам. Зависи дали преценя дали за мен самият това е наложително.

xoxi
02-21-2012, 13:58
Колко често гледате или четете новини, мили хора? И какви точно? Защото и жълтите новини, например, се считат за част от информационния поток- нищо против това, но се чудех какво част от вас се интересуват.
- Гледам вечер новините по телевизията. Рядко чета в интернет, но е имало и такива случаи.
'Жълти' новини не чета и не слушам. Интересувам се от важните неща, които се случват в страната ни, а не от клюки.

Когато търсите информация за някое събитие в интернет , четете ли и чужди сайтове?
- Какво събитие точно? Рядко търся в интернет такива информации. За сега винаги е имало от къде да чуя това, което ме интересува или просто има кой да попитам.
Чужди сайтове съм чела преди. Интересувам се от развитието и на няколко други европейски държави, но имам вече достатъчно познати от там, които да ми предоставят много повече информация.

Има ли актуална тема, чието развитие да следите? ( ACTA, реформи в образованието, арабската пролет, политика на ЕС, изборите в САЩ, etc.) Обсъждате ли с връстниците си тези теми?
- За момента се интересувам само от образованието, от посочените теми. Към АСТА съм наутрална, сезоните също не ме вълнуват, а пък политиката ми е на светлинни години. Не е като да не знам нищо по въпроса, просто това не са неща, с които имам желанието да се затормозявам.
С връстниците си не обсъждам такива теми. Повече от тях се вълнуват от много по-различни неща.
Обсъждам с познати и приятели, които се прехвърлили тази възраст и случващото се в село Бисер (например) ги интересува повече от това, че любимото им заведение е затворило заради снега.

Често ли пращате смс-и за дарителски кампании, за които разбирате чрез телевизия, радио, вестник, списание..? Ако да- защо? Ако не- защо не?
- Изпращала съм само веднъж, защото кампанията ме трогна.
Ако ще дарявам пари, искам да ми е сигурно, че отиват на правилното място. А тези sms-и са ми повече от съмнителни. Не казвам нищо лошо, но това е моята позиция.

bloodyF
02-21-2012, 17:19
Има ли актуална тема, чието развитие да следите? ( ACTA, реформи в образованието, арабската пролет, политика на ЕС, изборите в САЩ, etc.) Обсъждате ли с връстниците си тези теми?
в момента следя положението с времето, наводненията в село бисер и реформите в образованието
гледам новините по нова обикновено и от там се информирам
с връстниците не говорим за тия теми обикновено..

Често ли пращате смс-и за дарителски кампании, за които разбирате чрез телевизия, радио, вестник, списание..? Ако да- защо? Ако не- защо не?-не често ,но пращам когато имам възможност, защото недай си Боже да се случи с мой близък би ми било също толкова тежко и им съчувствам на хората..

Concussion
02-21-2012, 18:18
Всичко ми пробива главата вече. Побъркващо е. И макар да не съм християнка или вярваща, ще дам един цитат, който ми хареса много:
„Ще дойде време - дяволът ще нахълта във всеки дом, затулен в кутия- напомня късносредновековното пророчество на свети Козма Етолийски, - а рогата му ще бъдат на керемидите."Това вече е факт. От изцъкленото око на синия екран се изливат ужасии. Прииждат. Потапят в насилия. Мъчително давят. Забиват жила в душите. Стягат, задушават. Дълбаят сърца, умове."