PDA

View Full Version : Относно "белият" ми дроб и опасно ли е ?



broken-barbiee
02-20-2012, 19:09
Значи пуша от 3години и едва преди 1-2 месеца започна да ми се образува една храчка в гърлото и много леко сутрин /не винаги, даже много рядко/ ме болят дробовете. Но не и двата едновременно, а винаги само единия ме боли. Искам да попитам това опасно ли и значи ли нещо или просто това е от цигарите и го има при всеки закоравял пушач? И също знаете ли някакви ефикасни методи за отказване от цигарите. Пробвала съм с някакви никотинови дъвки, но на 2-рия час не издържах и пак започнах да пуша.. Вече мога да си поставям граници в пушенето, но не е същото като да ги откажа. Съвети и мнения? :)

besso
02-21-2012, 12:28
Ако си боледувала от бронхо-пневмония като дете сигурно е от това. И аз имам лека увреда на долната част на единия бял дроб и като пушех ме понаболваше мястото при физически усилия. Спрях да пуша и проблема ми се реши с времето :) Аз ги спрях с хапчета и мотива ми беше здравето на първо място.

Verminaard
02-22-2012, 22:59
Еми,аз лично пуша от много повече от 3 години и нито храча,нито ме болят дробовете.Ако ти си слаботелесна или имаш здравословни проблеми с дробовете - тук никой не може да ти помогне,отивай на лекар,не хапят...особено много.
А цигарите се спират лесно.Казваш 'няма да пуша' и спираш да пушиш.Ако не третия ден не ти издържат нервите от никотиновия глад - честито,волята ти за нищо не струва.
Отделно,никотинови дъвки,хапчета,лепенки и прочее боклуци са само с рекламна стойност.Реално погледнато полза от тях в отказването от никотина няма.Така или иначе ти вкарват синтетичен никотин в системата в много по-малки количества от цигарите,ама така само процесът по отказването се протаква с много повече месеци от необходимото.И докъто си мислиш че отказваш цигарите с никотинови дъвки ще си пръснала малоумни пари на вятъра,
Съответно - ако ще отказваш никотин с никотинови продукти - по-добре пуши,много по-евтино ще ти излезе.

broken-barbiee
02-23-2012, 13:44
А цигарите се спират лесно.Казваш 'няма да пуша' и спираш да пушиш.Ако не третия ден не ти издържат нервите от никотиновия глад - честито,волята ти за нищо не струва.
Жалко е, че и 3 дни не издържам без цигари. Иначе по принцип нямам проблеми с дробовете, единствено сега като започнах да имам някаква храчка. Не съм сигурна дори дали е от това, защото в моята среда има много фактори, които биха повлияли на дихателната ми система, но пак не съм сигурна и реших да попитам и другите пушачи.