PDA

View Full Version : Идват пости,кво ще правите?



HolyShit
02-21-2012, 10:36
Думайте....

Concussion
02-21-2012, 10:54
Ще ям свинско със зеУе, как к'во... :D

Glamour92
02-21-2012, 15:34
...ще ги наблюдавам
нещо не ми се удава веганството,пък било и само временно

Concussion
02-21-2012, 17:50
То постите не са само ей тъй, за самия пост, па барем и да свалиш некое килце, трябва да осъзнаваш какво правиш и за какво или кого по-точно го правиш. Иначе няма смисъл, аз диетка си пазя периодично.

HolyShit
02-21-2012, 18:09
А аз почнах да ям дюнери периодично..На всеки 24 часа в даскало..Почвам да се провалям... :D

Concussion
02-21-2012, 18:13
А аз почнах да ям дюнери периодично..На всеки 24 часа в даскало..Почвам да се провалям... :D

Ааа, спри се, докато е време, съветвам те. От опит и наблюдение знам че дюнерите не втръсват никогиш.

koshtramba
02-21-2012, 19:02
Аз не поСТЯ НИКОГА. И никога няма да пропостя, тва ми е цел в живота.

granger
02-21-2012, 19:08
Засега не съм,мисля да пробвам някога,но не и сега!

nIkEnCeTy_bE
02-21-2012, 20:58
Наблюдавам ги и аз.

Glamour92
02-21-2012, 21:27
То постите не са само ей тъй, за самия пост, па барем и да свалиш некое килце, трябва да осъзнаваш какво правиш и за какво или кого по-точно го правиш.

Мда,пък и ограниченията съвсем не засягат само храната.Не бива да кусваш ни алкохол,ни ругатня да изричаш,ни да блудстваш,за казина и игрални домове пък дума да не става... Такива ми ти работи-не е за всеки.

npp
02-21-2012, 22:24
гладуването разтоварва организма, но продължителните гладувания не са препоръчителни за хора, които нямат достатъчно опит с него, иначе 24 или 36 часа веднъж седмично не са никакъв проблем - примерно всяка неделя само на чиста вода

Chacho
02-22-2012, 10:35
Ще ям още повече месо, за да има по-малко за разколебаващите се хора, които постят.

Gerry905
02-22-2012, 11:30
Ще ям като попско дете на Задушница :D

ScarlettS
02-23-2012, 07:26
Месо по принцип ям много рядко (опитвам понякога нещо ей така може би 3-4 пъти в годината, затова не мога да се нарека вегетарианка) , но през този период доста хора решават, че постя или нещо такова. Иначе по принцип като атеистка се подразбира, че не постя.

Нпп, започнал си да пишеш по-нормално, виждам, че си се отказал от обичайния си / (стил) - на / писа(н)е .

defender
02-23-2012, 10:50
благодарение на поста свалих 14 кила, от 94 кг. на 80 кг. :)
същността на поста не е диетата, но просто свалянето на килограмите се получи в последствие.

Concussion
02-23-2012, 11:27
Месо по принцип ям много рядко (опитвам понякога нещо ей така може би 3-4 пъти в годината, затова не мога да се нарека вегетарианка) , но през този период доста хора решават, че постя или нещо такова. Иначе по принцип като атеистка се подразбира, че не постя.

Нпп, започнал си да пишеш по-нормално, виждам, че си се отказал от обичайния си / (стил) - на / писа(н)е .

:D :D :D
Иначе и аз съм като теб, в моето семейство всички сме А кръвна група и никога не сме държали да имаме мръвкалаци на масата, има хора които "не могат без месо", аз пък мога да не ям с месеци и да не усетя никаква липса. Обаче пък обичам от време на време да си хапвам, нямам нищо против.

ScarlettS
02-23-2012, 11:50
:D :D :D
Иначе и аз съм като теб, в моето семейство всички сме А кръвна група и никога не сме държали да имаме мръвкалаци на масата, има хора които "не могат без месо", аз пък мога да не ям с месеци и да не усетя никаква липса. Обаче пък обичам от време на време да си хапвам, нямам нищо против.

Точно, и при мен е така :D иначе и аз съм А, ама не знаех, че има връзка :D

Concussion
02-23-2012, 12:10
Точно, и при мен е така :D иначе и аз съм А, ама не знаех, че има връзка :D

Има, има. :wink:

HolyShit
02-23-2012, 15:30
Като знам как всеки ден ядете салами кремвирши и луканки..Е то не че друго,ами тва не е много месо..За това ли не го считате .

ScarlettS
02-23-2012, 16:02
Като знам как всеки ден ядете салами кремвирши и луканки..

Тука не позна..

Concussion
02-23-2012, 17:19
Като знам как всеки ден ядете салами кремвирши и луканки..Е то не че друго,ами тва не е много месо..За това ли не го считате .

Такива работи почти никога не влизат у дома, а и да има понякога като знам от к'во са правени не ща и да ги помирисвам. И се пише кренвирши, дебил. :)

DieselBlood
02-23-2012, 21:35
Аз такива простотии не спазвам.

npp
02-24-2012, 08:19
и аз не спазвам религиозни(-те) пости, иначе съм гладувал по стотици дни, имал съм случаи да гладувам по 24 часа всеки ден в продължение на месеци, но все пак съм се хранил по веднъж дневно, примерно всяка вечер в един и същ(-и) определен час, но такова гладуване не е препоръчително, тъй като може да причини сериозни здравословни проблеми, иначе не е проблем да се гладува по 24/36 часа веднъж седмично, примерно всяка събота или всяка неделя само на чиста вода - и все пак, няма голяма полза от гладуването в вярата, но ползата от него в вярата е съвсем нищожна, истинският пост в вярата се състои в съблюдаване за непричиняване (на) зло на други човеци/одушевени и в това да се прави Добро на другите

"Не това ли е постът, който Аз съм избрал, - Да развързваш несправедливите окови, Да разслабваш връзките на ярема, Да пускаш на свобода угнетените, И да счупваш всеки хомот? Не е ли да разделяш хляба си с гладния, И да възвеждаш в дома си сиромаси без покрив? Когато видиш голия да го обличаш, И да се не криеш от своите еднокръвни(т.е. да не бягаш от отговорност(-та) да помагаш на другите)? Тогава твоята светлина ще изгрее като зората, И здравето ти скоро ще процъфне; Правдата ти ще върви пред тебе, И славата Господна ще ти бъде задна стража. Тогава ще зовеш, и Господ ще отговаря! Ще извикаш, и Той ще рече: Ето Ме! Ако махнеш насред себе си хомота. Соченето с пръст(т.е. съденето/осъждането/клеветенето) и нечестивите думи(т.и. и злословенето), Ако даруваш на гладния желаното от душата ти, И насищаш наскърбената душа, Тогава светлината ти ще изгрява в тъмнината, И мракът ти ще бъде като пладне; Господ ще те води всякога, Ще насища душата ти в бездъждие, И ще дава сила на костите ти; И ти ще бъдеш като напоявана градина, И като воден извор, чиито води не пресъхват. И родените от тебе ще съградят отдавна запустелите места; Ще възстановиш основите на много поколения; И ще те нарекат Поправител на развалините, Възобновител на места за население. Ако отдръпнеш ногата си в събота(т.е. ако си въздържан в вярата), За да не вършиш своята воля в светия Ми ден(т.е. за да не вършиш верчеки/духовни неправди), И наречеш събота(т.е. вярата) наслада, света на Господа, почитаема, И Го почиташ като не следваш в нея своите си пътища, И не търсиш своето си удоволствие, и не говориш своите си думи(т.е. като не вършиш верчески/духовни неправди), Тогава ще се наслаждаваш в Господа; И Аз ще те направя да яздиш по високите места на земята, И ще те храня в наследството на баща ти Якова; Защото устата Господни изговориха това." Исая 58: 6-14