PDA

View Full Version : Въпрос за безжичен интернет



Uplo1d3r
02-21-2012, 17:47
Първо се извинявам, ако мястото на темата не е тук.

Та сега на въпроса: В четвъртък ми се налага да пътувам до едно село и няма да съм в града до неделя. Да, обаче в събота играят моите хора от Милан срещу Ювентус и не мога и да си представя да изпусна мача. От 1-2 седмици имам лаптоп и въпросът ми е, мога ли да си взема устройство за безжичен интернет, да си платя за един месец, за да си гледам мача? Не искам никакви договори, тъй като у дома си имам интернет и си го ползвам. И колко би ми излязло това устройство плюс 1-месечната такса?
Другият ми въпрос е дали въобще ще мога да хващам сигнал с тоя безжичен интернет. На червения оператор го водят 3G, уж имал сигнал навсякъде, ама знам ли го... Селото не е много забутано, намира се до Смолян (на около 13 км в посока Арда, ако някой е от този район), а къщата на роднините ми е на главния път, по който си минават колите. В смисъл не е забутан някъде по чукарите, на майн*та си, с извинение.

Моля някой да помогне, че ми е важно, наистина. :))

TheBeliever
02-21-2012, 18:11
Всеки един оператор ще иска да сключиш договор за услугата. Този договор ще е минимум годинка. Вариант "за месец" няма.
Друг е въпросът, че интернетът, който се хваща с тези устройства, е с толкова мизерна скорост, че няма начин да гледаш live stream.

Просто няма как да ти се получи номера.

dimitar_ak
02-21-2012, 18:30
По-евтино ще ти е да си вземеш TV устройство за компютър и да си гледаш.

Uplo1d3r
02-21-2012, 20:14
По-евтино ще ти е да си вземеш TV устройство за компютър и да си гледаш.
Я обясни, ако обичаш, малко по-подробно за това устройство.
Благодаря. :)

dimitar_ak
02-22-2012, 06:13
Ето това например http://reset.bg/catalog/28/2801/2801083/

Uplo1d3r
02-22-2012, 07:59
Ето това например http://reset.bg/catalog/28/2801/2801083/

Доколкото разбирам, тези ТВ тунери са за да свързват телевизора с компютъра и така да гледам (и записвам) на компютъра. На мен проблемът ми е, че по никоя телевизия няма да дават мача, така че исках да имам безжичен интернет и да си го гледам директно на лаптопа. С какво би ми помогнал този тунер?

П.П. - Малко съм "бос" в тази тема, така че се извинявам, ако задавам лееееко дебилни въпроси. :D

dimitar_ak
02-22-2012, 09:20
Не е за свързване с телевизор, а самото то си е телевизор. Включваш антена или кабел от кабелната и гледаш. След като няма да се излъчва по никой канал, нямаш друг избор освен Интернет.