PDA

View Full Version : Дефектен говор - проблем



djmaniaka
02-21-2012, 18:22
Здравейте, имам следният проблем: дефектоговорящ съм и немога някои букви да изговарям както трябва (Р, Ц, Ч), след месец правя пълнолетен. Откакто съм ученик, си нямам приятели. До осми клас имах проблеми с класа, присмиваха ми се на говора, а освен това нямам никакви приятели. Аз не съм много комуникативен и немога да създам тема за разговор или да се включа във вече създадена такава. Имам чуството, че хората ме отбягват. Сега в гимназията е също така. В клас не комуникатирам често (да кажа две-три думи на ден и това е). Когато сме в междучасие се опитвам да ходя в кафето до училището, седна на масата където седят няколко човека от нашия клас, опитвам се да се включа в темата и пак не мога. Така продължава и до ден днешен. Имам чуството че съм на място където не съм желан и че на другите им е писнало, но не го показват. И ТОВА СПОРЕД МЕН Е В МОЯ ДЕФЕКТЕН ГОВОР.

v1k7or_mLadenoww
02-21-2012, 18:25
отиди на логопед /ако не си ходил/

djmaniaka
02-21-2012, 18:28
Бил съм, положението си е все същото. https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=1230496436 - това ми е Facebook.

bloodyF
02-21-2012, 20:03
не разбрах само що си даде фейсбука
докато имаш ниско самочувствие хората ЩЕ те отбягват, повярвай ми
и проблема далеч не е в дефектния ти говор.

reperw
02-21-2012, 20:24
ти няква ебавка ли си правиш ? Аз не мисля ,че някое момче което има проблеми с приятелите ще си дъде facebooka в форум ?>

koko098
02-25-2012, 00:48
Хммм ... Проваи с стария метод : яж Кисело зеле и боб до седмица се надявам да се оправиш :) П.С На ден по една порция иначе няма да деиства или просто РЬГАИ ЧУШКИ В БОБА !!!