PDA

View Full Version : Мускулни болки :(



raror
02-21-2012, 19:24
Здравейте :)
Имам ужасни (е не за умиране) болки встрани на подмишницата.
Така.. тук в моят град преди около 2 седмици почна да се позатопля и аз се върнах към любимото ми занимание-тичане навън и тренировка на лост.. та след лоста ме имах нали болка, даже по-гадна от сегашната в всички мускули по ръцете и подмишницата встрани :( но това беше временно 2-3 дни, предполагам защото отдавна не бях пипал лост са се разтегнали мускулите. Та по темата .. когато си стоя на компютъра или в училище и се облегна на ръба на бюрото и все едно с нож ме режат :( .. болката също идва и между бицепса и трицепса, когато съм се облегнал :( така е от ден.
Кажете защо така-какво да правя и да не правя, че пукнаx :x

Тарикатче
02-21-2012, 19:26
Хаха нема се плашиш бате.. Мускулна "треска" му се вика ;) Ще ти мине до няколко дни.. Така ще е след всяка тренировка известно време.. Докато тялото не ти привикне към упражненията..

raror
02-21-2012, 19:36
:) дано :D а сега забелязах друго :/ значи преди 2 месеца 3 ли са станали нз .. обиколката при нестиснат мускул (бицепса) беше 27см, а сега е 31-2 гони.. през тези 2-3 месеца тренирах само в къщи-лицеви, коремни и там к'вото ми падне в главата :) е това нормално ли е? :O

Verminaard
02-22-2012, 23:01
По-скоро си разтегнал мускул.Гледай да обездвижваш мускулната група,до колкото е възможно,ръка е все пак.
Никакво натоварване,ако получиш оток - студени компреси и прочее.

Brian Griffin
02-28-2012, 12:56
Хаха нема се плашиш бате.. Мускулна "треска" му се вика ;) Ще ти мине до няколко дни.. Така ще е след всяка тренировка известно време.. Докато тялото не ти привикне към упражненията..

Няма да е само за известно време, ако правиш силови тренировки треските занапред ще стават все по силни, ако правиш на границата упражнения, до отказ и с колкото се може повече тежест. Привикването за което Тарикатче говори е за елемнтарно привикване към ежедневно извършвана дейност, но ако се натискаш на мах всеки път, когато тренираш тепърва ще се запознаеш с мускулните трески. А въпросната зона около мишницата е сигурно най - горната част от перките ти, ако си правил на широк надвхат набирания е от това.

ImmortalSportFreak
03-04-2012, 17:07
Не се пренатоварвай. ;) Постепенно започвай да тренираш,особено сега след като през студеното време не си се занимавал много.