PDA

View Full Version : Тате прекалява с алкохола



littlewhitedress
02-21-2012, 20:24
Да чукам на дърво не е алкохолик,но задължително всеки ден на вечеря трябва да се налива :@ мама му се притеснява много защото е имало моменти,в които е изпивал едно шише ракия и после бира,вино.......когато му направим забележка се ядосва и казва,че не сме ние хората,които да му казват колко да пие :( Много му се дразня а и в същото време и се притесняваме за него недай си Боже да не му стане нещо от тоя алкохол какво да правим не знам :( в същото време той има болно сърце и най-вече за това се притеснявам,според вас алкохола оказва ли влияние в/у сърцето? :с

nIkEnCeTy_bE
02-21-2012, 20:27
С две думи ще ти кажа - баща ми беше по-същият начин, болно сърце, алкохол всяка вечер, резултата - най - лошият. Не искам да те плаша. Не мисля, че има и начин да го спрете, колкото и да говорите, той вече достатъчно е свикнал с алкохола, и вече е предполагам във възраст, в която няма да откаже алкохола. Ако искаш, когато е трезвен, ако мога така да го кажа, говори с него сама, от позицията на дъщеря. На колко си години?

toad
02-21-2012, 20:35
Много от възрастните мъже на възраст 40+ редовно употребяват алкохол всяка вечер . Моят баща също . Домашният алкохолизъм придоби жестоки размери във България . Надявам се следващите поколения да прекъснат този лош навик . Съвет няма как да ти дадем , защото каузата е изгубена , нищо не можеш да направиш .

nIkEnCeTy_bE
02-21-2012, 20:41
Няма нищо лошо човек да си пие всяка вечер, но в умерени количества, защото това влияе върху психиката на децата, а и се стига до домашно насилие и т.н.

xXxAngerfisTxXx
02-21-2012, 20:57
Да чукам на дърво не е алкохолик,но задължително всеки ден на вечеря трябва да се налива :@ мама му се притеснява много защото е имало моменти,в които е изпивал едно шише ракия и после бира,вино.......когато му направим забележка се ядосва и казва,че не сме ние хората,които да му казват колко да пие :( Много му се дразня а и в същото време и се притесняваме за него недай си Боже да не му стане нещо от тоя алкохол какво да правим не знам :( в същото време той има болно сърце и най-вече за това се притеснявам,според вас алкохола оказва ли влияние в/у сърцето? :с
и моя пие и аз пия сяка вечер... държи се нормално, не му личи че е изпил 300 грама ракия... и аз пия даже повече и не ми е проблем... нито се напивам нито нищо. Алкохола отпуска

antineutral
02-21-2012, 21:52
Не се ли откаже сам, просто няма как да му извадиш чашката от ръцете... Баща ти има сериозен проблем и е добре да подходите към него с нужната адекватност. Изключително важно е да разбереш как той самият възприема проблема си и изобщо как се чувства той от всичко това дали му харесва и т.н. Хубаво е на първо време да се разбере и тук майка ти ще ти е от полза от кога и защо е започнал да пие, какъв живот е живял преди това, какъв живее в момента и какво в ежедневието и в нещата които го прави го подтикват да посяга към алкохола. Податлив ли е на консултация при психолог(но не му говорете за това преди да сте сигурни че няма да реагира остро)? Има някои билки, предизвикват отвращение към алкохола, може да пробвате тайно да му добавяте в пиенето. А той как се държи с вас след като почне да пие? Приятно ли ви е да сте край него и какви са вашите лични тревоги в такива моменти? Старайте се да намерите начин да комуникирате така с него, че той доброволно да отказва да пие. Гаранция няма, но все пак с малко разсъждения и опитване може да успеете да помогнете. Малцина са се излекували, но има. Успех! :)

bloodyF
02-22-2012, 07:33
вторият ми баща беше същия
на 38 е , обаче всяка вечер ракията, салатата, после вино или бира и става един добър и обича всеки и всичко като се напие
обаче майка му каза от 1ви тая година да спира всичко иначе ще викне баща му /да бе, малко е смешно на 38 и баща му да ''му се кара''/ и той спря, отначало /до скоро/ пиеше само безалкохолна бира, сега от време на време червено вино по 1-2 чаши за вино и това е..
просто трябва да си намерите вашия начин и да го откажете..очевадно е , че сам не може да спре..

Nakadah
02-22-2012, 07:48
Блаблаблабла

Само защото човека консумира голямо количество алкохол не означава че той се напива. Та въпроса тука е дали той е пиян, или просто си пиива?

На хората им действа различно алкохола. Има хора на които алкохола им действа все 1 пият вода. Познавам 2-3ма такива...

nIkEnCeTy_bE
02-22-2012, 07:56
Именно. Така, както го описва авторката, явно се напива, което не е добре. Може да има и лоши последици за тях.

littlewhitedress
02-22-2012, 12:01
Всъщност се напива най-вече като ходим на гости,почти винаги,но да чукаме на дърво не е ставал агресивен,а точно обратното става му весело и т.н.А иначе вкъщи не се напива,но просто пие много и затова се притесняваме

nIkEnCeTy_bE
02-22-2012, 15:35
Е щом не е агресивен, това е добре. Но освен ти да поговориш с него насаме така, не мисля, че може да го спрете. Алкохола не се отказва лесно.

misheli7a
02-22-2012, 15:51
Най-добрият вариант е да говориш лично и насаме с него. И баща ми когато сме на гости или пък имаме, прекалява с алкохола, но си се усеща и спира. Иначе в къщи рядко пие. Говорили сме, че не е приятно да го виждаме редовно и то у дома подпийнал. Може би само на заплата, ако си вземе една бутилка вино. Говориш, казваш, че не е приятно и дано те послуша. :) :)

Biskfitka
02-22-2012, 16:00
Ти се радвай,че не му е лошо пиянството.А това колко пие наистина си е негова работа,друг е въпроса,че щом има болно сърце трябва да се замисля...

qkakukla2
02-22-2012, 17:47
Сложи му подсладител в бирата :D:D

littlewhitedress
02-22-2012, 17:49
Сложи му подсладител в бирата :D:D

ayy добре че беше ти да ми отвориш очите,даже направо може и препарат за хлебарки да му сложа,а :?

qkakukla2
02-23-2012, 14:06
Да, каквото искаш му слагай. :D

Mirenа
02-23-2012, 15:49
Някой път когато се върне от работа му кажи как се чувстваш и че прекалява и за теб би било по-добре ако той не прекалява толкова много!Майка ти също може да поговори с него и след това да видите дали има ефект и моят също пие,но от поне 5 години пред мен не е прекалявал с алкохола,а камо ли да се напие ;)

kitty02
02-25-2012, 22:43
Баща ми е същия. :( Максимум по 50гр. алкохол.

siss_kiss
03-06-2012, 13:44
А да алкохола вреди на сърцето, мозъка и нервната система!!!
Така, че щом има болно сърце не трябва да пие изобщо алкохол!! :(

siss_kiss
03-06-2012, 13:46
А да алкохола вреди на сърцето, мозъка и нервната система!!!
Така, че щом има болно сърце не трябва да пие изобщо алкохол!! :(

Също в прекалени количества вреди и на Черния дроб